Čo znamená tmavý krvavý výtok v tehotenstve?

didinkabb
19. jan 2008

Ahoj babulky. Chcela by som sa opýtať či ste nemali v tehotenstve tmavohnedý výtok. Som v 7 týž. a dosť ma to vystrašilo.Nebolí ma brucho ani zle mi nieje.Už som to mala pred pár dňami a povedali mi na sone že je všetko ok.Teraz je však ešte tmavší.

bobulienkas
14. mar 2008

Ďakujem mirica, aspoň niekto mi tu verí, pripadám si akoby som každému vykladala, že UFO existuje. 😅 A to pritom hovorím, len to čo som zažila, nič viac, nič menej..... Je to ťažké zabudnúť ale dá sa to, keď sa človek teší na ďalšie bábätko. Dúfam, že už čoskoro sa nám to podarí 🙂

mirica
14. mar 2008

bobulienkas - no to som nenapísala ani zďaleka všetko - mne sa to stalo v januári ,v nemocnici mi pichli injekcie na zastavenie krvácania s poznámnkou -keby som nebola po IVF , tak v takom skorom štádiu tehu sa tie injekcie nedávajú, a necháva sa to na prírodu...(v preklade - keby ten polyp nevytrhol ich doktor , tak by proste moje detičky nechali odísť) ......doteraz sa z toho neviem spamätať 😠 .....vieš po tom čo sem chodím na koníka , a viem koľko báb sa snaží otehotnieť aj niekoľko rokov.......no a v nemocnici by dieťatko zachránili 2-3 injekciami -ale oni to neurobia , lebo si len v 10-11 tt 😢 😢 😢

bobulienkas
14. mar 2008

To som rada, že nakoniec všetko dobre dopadlo. Teší ma keď počujem, že nejaká tehulka vyhrala ten hrozný boj a udržala si miminko. Vieš mne sa to stalo v 9 týždni, ubehli od toho už 3 mesiace a trochu to prebolelo. Prajem ti nech ti miminko krásne rastie. Veľa šťastia 😀

bibianna
14. mar 2008

Ja som už dva mesiace po sebe bola v nemocnici pre krvácanie, no vďaka bohu sa dieťatko udržalo. Som doma na rizikovom, no mám sa dobre. Porobím aj bežné domáce práce a som v poriadku. Som v 18.tt

nefertitka
27. máj 2008

Ja som uz dva krat potratila, teraz som treti krat tehotna, v 6. tyzdni a zacala som hnedo spinit, presne ako posledny krat:( Strasne dlho sme sa zakazdym snazili, vzdy ked to konecne vyjde, tak potratim...to je nespravodlive..dokonca ani to ako tu pisete vy, ze vam babo zachranili, mi nepomaha citit sa lepsie, neverim tomu, ze moje babo sa zachrani

cervena_ciapocka
16. jún 2008

nefertitka - a ked si o babo prisla dostala si normalne menstruaciu?

nefertitka
18. jún 2008

ahoj, prvy krat ano, druhy krat zistili, ze odumrelo, nebilo srdiecko, tak mi robili kyretaz...vyskrab?neviem ako to mam nazvat...ci co mas na mysli?dalsiu menstruaciu po potrate?

ivetita
5. apr 2009

ahojte ja sa vas babenky chcem opytat uz 5 tyzdnou meskam a dnes som sa rano zobudila ze ma boli brucho isla som na wc a mala som krv a pocas dna mam aj hnedy vytok neviem co to moze byt

bettynka222
14. apr 2009

chod k doktorovi - co najskor

majkoalucka
27. aug 2009

ahojte baby mozte mi poradit som v 6 tt a aj ja som mala taky slabunko hnedy vytok tak som isla k doktorovi a on my povedal ze to moze byt aj potrat ale napriek tomu mi dal take lieky na udrzanie tehotenstva.....tak uz to trosku preslo ale zase je ten vytok zlty...mam strach poradte mi prosim

babatko88
6. nov 2009

ja sa v tomto neyznám,...
ale dnes od rána mám aj ja hnedý výtok a celkom dosť hnedý, ako po menzese... som v 13tt... dnes už svojho doktora nezoženiem a do nemocnice ma nemá kto odviesť... čo mám robiť? pri prvom bábätku mi nič nebolo, ale teraz sa to na mňa sype... včera som bola na pohrebe, dosť som plakala, môže to byť aj z toho????

lula5
6. nov 2009

Babatko, v 13tt som riadne krvacala ja, ale bola to riadna krv. napokon to nejako suviselo s placentou. ja som sla na pohotovost. Chod.

simusska
6. nov 2009

zienky aj ja som mala na zaciatku ten slaby hnedy vytok a ale prestalo to a casom som sa dozvedela ze sa tak trocha spini aj pocas uhniezdovania vajicka...aj ja som pred tym potratila ale to som krvacala dost silno a ta krv bola svetlejsia ako toto spinenie

anawi
6. nov 2009

babatko ja som mala tmavohnedy vytok presne ako pri menzese v 8tt, 12tt a v 15tt zasa. Vzdy som bezala na pohotovost a nastastie bolo vsetko v poriadku. Takze utekaj na pohotovost. Predtym som potratila ale to som mala len raz ruzovy vytok.

miculienka
6. nov 2009

mne sa taký krvavý a potom aj hnedý výtok objavil v 8tt, teda teraz pred týždńom, šla som k dr, dala mi duphaston na udržanie a poslala ma aj na ultrazvuk, tam doki pozrel a povedal, že je to ok, mne sa to ale objavilo presne v čase ke´d som mala mať menzes, ak dr. vravela, že to stým môže súvisieť, takto to mala aj jedna známa, a potom mala celé tehu zvláštny výtok, nvedeli z čoho, ale má krásne dievčatko a zdravé, ale treba ísť k lekárovi ako báť sa

barborapatrik
14. júl 2011

ahoj, som mesiac tehotna a mam hnedy vytok, bojim sa velmi ze co to je, byvam v zahranici uz 6 rokov... mohhly by ste mi niekto z vas poradit ze co mam robit..???

micicka
14. júl 2011

@barborapatrik podľa mňa utekať k lekárovi. neviem v ktorom tt si. môže byť všetko v poriadku, niekedy sa to stáva, ale môže to byť aj zlá predzvesť (u mňa to bol tento prípad), preto treba bežať k lekárovi. držím palčeky, nech je všetko ok 😉

micicka
14. júl 2011

@barborapatrik jaj teraz som si uvedomila - si mesiac tehotná, už si bola u dokiho? teraz máš teda cca termín menzesu? ak áno, tak potom v tomto čase sa objavuje niekedy taký výtok.

barborapatrik
14. júl 2011

micicka: no jasne ale tu v zahranici niesu take lekari jak su na SK. velmi sa bojim uz som objednana o 3:15 k lekarovi ... ☹ ☹ ☹

barborapatrik
14. júl 2011

micicka- nie nie u lekara som este nebola

kisty
12. sep 2011

Ahoj,
ja som mala tiez tmavohnedy vytok, Necitila som ziadnu bolest, ani zle mi nebolo,...
Zasla som za svojim lekarom - potrat. Nechcem ta vystrasit, ale radsej by si mala ist ihned k lekarovi...

maminka142
12. sep 2011

@barborapatrik určite chod k lekarovi a nebojkaj, nemusí to nič znamenať 😉 Ja som tak isto krvacala a bola som tehotna asi mesiac a pol a bala som sa najhoršieho, ale bolo to ok 😉 Byvalo mi dosť zle tak si ma tam nechali a davali mi infusky, čo mi velmi pomohlo 😉 A to krvacanie spôsobila nejaka zrazeninka, ktora tam bola a musela sa vyplaviť 😀 A moja sestra je teraz tehotna a krvacala niekolko krat, tada väčšinou vytoky a je to ok 😀 Už je v štvrtom mesiaci 😉 Držím palčeky, nech ti to dobre dopadne a nebojkaj sa 😉

sinem
2. nov 2011

Ahojte. Už asi dva týždne mám hnedý výtok. Som v 6 tt.. Bola som pri doki, povedal, že môže ísť o potrat, ale tabletky mi nedal žiadne, keď že plot nemusí byť zdravý... že to necháme na prírodu. Dnes som začala trošku viac krvácať... doki povedal, že ak budem krvácať ako pri menzese mám ísť na kynetráž.. Toto je moje druhé tehotens. prvé bolo bezproblémové... mám strach z potratu a z kynetráže... je nevyhnutná?? veď plot sa môže krvácaním odplaviť aj sám, či ako ??..... má dakto skúsenosť z kynetráže??ako to prebieha?? Ďakujem pekne za hocijakú radu

lussinkaaa
2. nov 2011

@sinem Ahoj, ak ti mozem poradit, chod co najskor k lekarovi, aby urobil sono. Mozno to bude ok, no mozno...Ak ide o potrat, je najpravdepodobnejsie, ze kyretaz budes musiet podstupit. Nemusis sa toho bat, nebudes nic citit, robi sa to v celkovej narkoze. Viac ako telo ta bude boliet dusa. Tak sup k lekarovi a daj vediet. Drzim palce, aby to dobre dopadlo.

nikita308
2. nov 2011

@sinem Ja by som na tvojom mieste rozhodne šla k lekárovi...

kaetana
13. mar 2012

ahoj, ja mam ten isty problem :( pobolieva ma brucho ale to je vraj kvoli roztahovaniu maternice, ale dnes zo mna vysiel taky hnedasty vytok coho som sa velmi zlakla...:(

sandy80
13. mar 2012

@kaetana ja som bola v 11 tt, keď som išla večer na záchod a na toal. papieri som našla úplne červenú krv, ako pri menzese, ešte raz som sa utrela, a zas...aj ja som sa strašne zľakla, som išla za svojim lekárom, bol zlatý a vyšetril ma aj večer, dal mi duphaston, že si mám dať, počkať pár dní a uvidíme ... keď je to len nejaká hormonálna vec, tak to duphaston vyrieši, ale že to môže byť aj hroziaci potrat...našťastie sa to viac neobjavilo, iba hnedý výtok pár dní, na kontrole bolo zase všetko ok, ešte som musela pár dní brať ascorutin ale zatiaľ som v 27. tt a krvácanie ani hnedý výtok sa už neobjavili, dúdam že sa už ani neobjavia. takže navštív lekára každopádne a držím palce🙂

kaetana
14. mar 2012

dakujem pekne, ja som mala len vcera ten vytok raz a slaby a dnes zatial nic, dufam ze uz nebude...:(

timona
14. mar 2012

ja som mala hnedy vytok prakticky ihneď ako som zistila, že som tehotna t.j. od cca 4 týždňa, brala som duphaston a ascorutin , ale o päť dní už prestalo HCG stúpať, takze t.č. čakám či príde MS alebo bude kyret..

misha123
6. aug 2012

Ahojte,poradte mí prosim🙂uz prenasam druhy den,a od vecera pocitujem bolesti v pidbrusku,a rano v sprche a aj ked som bola na wcku som sj vsimla taky hnedkasty vytom..mam ist do nemocnice uz?lebi edte su kontrakcie neni pravidelne..dakujem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre