Čo znamená tmavý krvavý výtok v tehotenstve?

didinkabb
19. jan 2008

Ahoj babulky. Chcela by som sa opýtať či ste nemali v tehotenstve tmavohnedý výtok. Som v 7 týž. a dosť ma to vystrašilo.Nebolí ma brucho ani zle mi nieje.Už som to mala pred pár dňami a povedali mi na sone že je všetko ok.Teraz je však ešte tmavší.

roasha
20. jan 2008

dievcata suhlasim,ak didi tehu nedopadne dobre,koho asi bude obvinovat?kamosku,alebo seba?...?? 😖
....lebo kamoska mi povedala.... 😕

vavka33
22. jan 2008

Didi,tak ako sa mas?

poleva
22. jan 2008

aj ja som zvedavá

vesi
22. jan 2008

aj ja..

susik77
22. jan 2008

baby, ale niekedy to neovplyvni, ani ked pojde na sono...nam sa to od zac.zle vyvijalo, takze to ani inak nemohlo dopadnut...

vesi
22. jan 2008

to je jasné, príroda je príroda, ale niekedy sa tomu ešte dá pomôcť...

miriamka
22. jan 2008

baby...hlavne nemyslite na najhorsie.Ja som spinila v 10tt,nasadili mi Duphaston a vsetko je zatial ok.

poleva
22. jan 2008

ale príroda je niekedy nespravodlivá

vavka33
22. jan 2008

Miriamka,tak sa drzkajte a hlavne nech ste obaja zdravi a v poriadku 😉

mircalla
22. jan 2008

Dievcata, dovolim si napisat nazor odbornika: priciny potratu su rozne. Uplne najcastejsou pricinou potratu, ze je plod nezdravy, pripadne sa zastavi vo vyvoji.

Mne sa to tiez stalo, napriek tomu, ze som utekala lekarovi. Zial, ak sa ma potratit (problem s plodom ako som uz uviedla, ci neznasanlivost krvnych skupin pripadne imunologia),tak sa potrati, ziadne lieky ani kludovy rezim, ci nebodaj lad na brucho plod nezachrania.

Pokial je spinenie sposobene nedostatocnou funkciu zleteho telieska ci hematomom, da sa to zachranit a potratu predist liekmi a kludovym rezimom. Ak vsak ide o nezdravy plod, potrati sa tak ci onak.

Ja som po IVF a brala som utrogestan este pred otehotnenim a potratila som napriek tomu. Spinila som v podstate od zaciatku, na sono vsak bolo este moc skoro. Mala som aj utrogestan, aj kludovy rezim. Po 11. dnoch spinenie prerastlo do cervenej krvi a bol koniec. Ano, spinenie nemusi znamenat nic vazne a naopak moze to byt velmi vazne a je to symptonom bliziaceho potratu.

Takze ja by som na Vasom mieste nedavala na ziadne kamosky atd. ale isla na sono co len pri najmensej skvrnke.Takze ziadne dohady, neistoty, treba ist na sono a prebrat to s lekarom.

Drzim Vam palce, aby Vam to dobre dopadlo.

vavka33
22. jan 2008

Mircala,aj tebe drzim palcekyaby sa ti podarilo otehotniet a porodit krasne zdrave babatko. 😵

mircalla
22. jan 2008

Dakujem Ti, ja som teraz z toho strasne down, je to velmi cerstve. Je to o to horsie, ze to bolo po IVF (normalnou cestou nemozem otehotniet). A tiez mam uz 35 rokov.

Vravim si, ze priroda si selektuje...ale preco prave ja, ked mam problem otehotniet.

V kazdom pripade som len chcela napisat - treba ist lekarovi a je dolezite mat dobreho lekara.

vesi
22. jan 2008

mircalla, to mi je ľúto, držím palce aby to nabudúce vyšlo a plne súhlasím pri všetkom čo nie je bežné, treba ísť radšej k lekárovi.

margaretka11
22. jan 2008

Mircalla, mrzí ma to, čo si zažila a pevne verím, že najbližšie ti to už vyjde a budeš mať krásne bábätko 🙂 . Aj ja musím súhlasiť s tým, že akonáhle sa vám niečo nezdá byť v poriadku, treba ísť za lekárom. Radšej sa strápniť, že ste prehnane opatrná a zľakli ste sa zbytočne než niečo prehliadnuť a potom ľutovať. Mám vlastnú skúsenosť. Bola som v 14. týždni tehotenstva s mojimi malými a ešte som chodila do práce. Akurát po pracovnej dobe som šla na WC, mala som taký nepríjemný pocit a bác objavila som maličkú hnedú škvrnku. Bola skutočne maličká, ale mňa obrovsky vydesila. Hneď som volala manželovi, ten doletel ako strela a išli sme do nemocnice. Tam mi na sone zistili hematóm a zároveň to, že čakám dvojičky 😉 . Týždeň som si poležala v nemocnici, dali mi Utrogestan, ale špinenie sa už vobec neobjavilo. Potom ma už nechali doma na rizikovom, ale mala som krásne tehotenstvo bez ďalších problémov. 🙂

mircalla
22. jan 2008

Susik77 Ano mas pravdu, dakedy ani lekari ani lieky nepomozu. Ale aspon Ti povedia, co sa deje.U mna sa to tiez zle vyvijalo, spinenie uz 4. den po embryotransfere, potom ustalo, napriek tomu potvrdene tehotenstvo, ale na 12.den opat spinenie, ktore neustavalo napriek utrogestanu (mala som uz zle tusenie, ked to neprestavalo). Keby to bolo len kvoli nedostatku progesteronu, lieky to spravia. Zial, nespravili. Takze pravdepodobne bola pricina inde.

Zrejme sa embryo nezahniezdilo dostatocne, resp. s nim nebolo daco v poriadku. Netusim.

Bola som strasne stastna, bol to nadherny pocit, nanestastie len par dni. Uprimne povedane, neviem, kde zozeniem psychicku silu, ci peniaze na dalsi pokus. Bojim sa, ze to dopadne rovnako.
Ani som necakala, ze sa to na prvy raz podari a ono sa to podarilo a dopadlo to takto. Paradox je, ze dve byvalky mojho priatela si to dali proti jeho voli vziat, ked boli tehotne a ja tak velmi chcem a neda sa....A ked to vyslo, tak to neviem donosit.

Ale to som odbocila a som v zlej rubrike. Len som sa potrebovala vyrozpravat.

poleva
23. jan 2008

mircalla asi sme tu všetky na to, že sa chceme vyrozprávať
aj mne je lepšie ked tu sem tam kuknem

susik77
23. jan 2008

mircalla samozrejme, treba ist k lekarovi hned, ked sa nieco deje...len ma zarazilo, ako sa tu pise, ze sa jej to nepodari, ak nepojde...ono sa moze stat, aj ked pojde k lekarovi, ze tio nevyjde...tak len to...ale dufam, ze vsetko bude ok....
My sme o 1 mimi prisli kvoli MA, tak sa vytesujem, ze Veronka je taka zlata a sikovna 😉

mircalla
23. jan 2008

Susik77 Presne tak. Uplne suhlasim.

poleva
25. jan 2008

didinkabb čo sa neozveš ?

vavka33
25. jan 2008

Mozno nema naladu

poleva
25. jan 2008

hej ale že ked sa chcela poradiť tak písala
fakt ma zaujíma že ako dopadla

vavka33
25. jan 2008

Aj mna to zaujima,snad sa ozve.A ty sa ako citis?

poleva
25. jan 2008

no je to lepšie
a už sa teším že aspon príde čoskoro menzes a budem merať BT a snád nám to výjde

vavka33
25. jan 2008

Urcite ano.Budem cakat na tvoje spravy a sledovat ta tu 😀

susik77
25. jan 2008

poleva: ono je niekedy lepsie chvilu na to snazenie sa nemysliet 😉 my sme sa po tom asi polroka strasne snazili, merali bt-hodnoty total chaoticke 😒 potom mi zistili, ze nemam ovu-zvys,prolaktin...potom lieky, potom sme snaz.sa odlozili a otehot.som za 2 roky uuplne nahodne-bez snazenia 😉

vavka33
25. jan 2008

My sme si mali pol roka davat pozorani sme si nedavali,ani sme nic nemerali,nesledovali a presne za pol roka sme si povedali,tak dnes si to male babo spravime a spravili sme si 😀

poleva
25. jan 2008

dakujem za podporu

evicka1
25. jan 2008

ahoj slecny... no 20.1.2008 nam testik ukazal ze budeme mama tata 😉 boli sme aj u pana dr no na sone nebolo nic vidno som sa chcela opytat strasne ma boli v podbrusku a mam tmavy vytok.mam z toho strach co to je. a este som chcela radu ako bojujete proti celodennej nevolnosti? a este sa opytam ci mi staci papat vitaminky gravital to mi dal dr.alebo mam k tomu este jest tu kyselinu listovu? som z toho taka akasi zmatena 😅 diky moc za radu. Evca

maculik
25. jan 2008

evicka, tmavy vytok nie je v poriadku. volala si lekarovi? mal by Ti dat lieky.
ak je kyselina listova uz v tych vit., co Ti dal lekar, tak netreba uzivat zvlast. Ved ovocia a zeleniny je aj teraz vela, tak radsej k tym vitaminom este pridaj nejake tie cerstve 🙂

evicka1
25. jan 2008

maculik diky moc. akurat som sa vratila od dr. dal mi lieky ale hovoril,ze plodovy vak je strasne nizko takze je to 50 na 50.v utorok idem na kontrolu. prosim drzte palecky. ja mam sialeny strach ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre