Čo znamená tmavý krvavý výtok v tehotenstve?

didinkabb
19. jan 2008

Ahoj babulky. Chcela by som sa opýtať či ste nemali v tehotenstve tmavohnedý výtok. Som v 7 týž. a dosť ma to vystrašilo.Nebolí ma brucho ani zle mi nieje.Už som to mala pred pár dňami a povedali mi na sone že je všetko ok.Teraz je však ešte tmavší.

jankapo
25. jan 2008

Evicka, nadej tu stale je, ja som mala ten isty problem... 😒 a babo sa tak nizko aj uhniezdilo...a tiez bol lekar viac skepticky ako pozitivny....predpisal Duphaston a cakalo sa na to malinke srdiecko, ako bude bit...a bije dodnes...sice to nizke uhniezdenie sposobilo dalsie problemy, a my len lezkame a nic nesmieme robit len lezkat, uz od 19tt...a budeme takto az do maja...ale ked si citam ako sa tu snazilkuje, dakujeme Bohu aspon za takyto stav...takze nezufaj...drzim vam palceky velmi velmi

sandrika
25. jan 2008

AHojky no už mám aj ja problém , póbede ma pobolievali kríže a potom to prešlo a začalo ma na 10 minboleť podbruško a ko pri mrche no a na to som dvakrát slabo zakrvácala odvtedy nekrvácam len ma bolia kríže n aľavej strane

evicka1
25. jan 2008

diky moc jankapo 🙂 to vam drzim palecky nech je vsetko ok. mne dal dr. utrigestan a povedal mi ze to mam papat normalne cez pusu, ale teraz citam pribalovy letak a tam je napisane,ze v prom trimestri sa pouziva pouze vaginalne. Docela mam strach to spapat. nemate a tym skusenosti??? aby nam to este viac neuskodilo.

susik77
25. jan 2008

sandrika: chod k dr.nemas nizko posad.placentu?vtedy byva tro krvac.al. pri namahe.aj ja som to mala okolo 30.tt-ked som umyla iniciativne okna v celom dome 😀 😎
drzim palce 😉

sandrika
25. jan 2008

susik mala som ale už sa mi posunula hore v 21 tt a odvtedy bola stále hore

poleva
11. feb 2008

ahoj didinkabb čo si sa viac neozvala ?

susik77
12. feb 2008

mozno sa to vsetko vyriesilo a uz nepotrebuje o tom hovorit...

soltysova1
11. mar 2008

Ahojte, surfovaním po nete som sa dostala aj na túto temu. Aj ja som sa nedávno dozvedela,že ak bude všetko o.k, tak budem aj ja mamou. Teraz podľa vypočtou som v 5 tt, zajtra plánujem navštíviť svojho gynekologa. Čítala som tu rôzne reakcie..... Zaujalo ma aj to, že sa tehotka nemôže kupať v teplej vode? Je to pravda, čo to môže spôsobiť? Aj aj som sa doteraz kupala v teplej vode v domneni, že je to o.k. Prosím o radu. Díky, 🙂

miriamka
11. mar 2008

No tepla voda na zaciatku moze sposobit potrat a neskor skory porod!

soltysova1
11. mar 2008

Miriamka, dakujem za odpoved. Fakt by som nepovedala, že aj tepla voda môže spôsobiť škodu ☹

soltysova1
11. mar 2008

ešte som zabudla.... 🙂 aj vy ste mali občas bolesti v podbrušku, ktorá vystrekuje až do chrbta, je to v tom čase normálne, alebo sa mám na to špeciálne pýtať lekára?

miriamka
11. mar 2008

No ja som na zaciatku mala take slabucke pobolievanie,ale nic extra.Ja som celkovo zistila ze som tehu az ked som zacinala 7tt,dovtedy som to netusila 😀

susik77
11. mar 2008

ja som sa cele tehu sprchov. v teplej vode a bolo to ok.-len by nemala byt horuca 😉
ak mas prilis silne bolesti, urcite chod na gynekologiu 🙂
ja som o prve mimi prisla v 8.tt a to som mala od zac. silne pichl. bolesti-vsetci mi hovorili, ze to je ok, ale nebolo...moze to byt slabsie pichanie-to je normalne.

soltysova1
13. mar 2008

to pichanie mám len občas, včera som bola na gyn. , vraj je to v poriadku, lebo maternica sa vraj rozťahuje a ja som aj po operačnom zákroku, v januári som bola laparoskopicky operovaná na endometriozu, tak to mám brať normálne. Dúfam, že to aj tak bude .... 🙂

bobulienkas
14. mar 2008

Ahojte čítala som si vaše príspevky a musím trošku nesúhlasiť. V decembri som potratila. Všetko sa to zbehlo veľm rýchlo. Začalo to slabulinkým hnedým špinením. Hneď ma priateľ zobrala na pohotovosť. A tam mi bolo povedané, že ak tam neostanem hrozí mi potrat. Samozrejme, ostala som. O miminko som prišla zlým prístupom lekárov. 😠 Viete baby na izbe v nemocnici mi povedali, že vaginálny ultrazvuk sa musí robiť s odstupom približne týždeň. No mne ho robili 3 dni po sebe. Ohrozilo to moje bábätko a rozkrvácala som sa po tom ako mi ho robili. Dovtedy som len 4 dni slabulinko špinila. Neviem čo mám na to povedať, snáď len to že som to nemohla vedieť, keď som mala byť prvorodička, že doktory mali byť zodpovednejší alebo informovanejší a že už nikdy, opakujem nikdy nepôjdem do nemocnice ležať s diagnózou hroziaci potrat. Radšej pôjdem ku svojej gynekologičke a viem že by som sa to snažila zachrániť Duphasonom a pod. ako v nemocnici. Nechcem nikoho od toho odrádzať, to je len môj príbeh a skúsenosť.

poleva
14. mar 2008

bobulienkas duphaston nie je na všetko... ale lekári vedia lepšie či sa to dá zachrániť
akonáhle si začala špiniť, tak asi nebolo dačo v poriadku.
stalo sa to aj mne ... a ak tam nie akcia plodu, zachrániť sa to nedá

bobulienkas
14. mar 2008

Vieš všetko vyzeralo v najlepšom poriadku, mali ma prepustiť už domov, aj akcia plodu tam bola. Ale doktori, že radšej nech ostanem 3 dni ešte pre istotu ležať. Počas tých 3 dní mi robili každý deň ten vaginálny ultrazvuk a ja som cítila, že to bábätku nerobí dobre no nevedela som, že sa nesmie robiť 3 dni po sebe. po tých 3 dňoch som začala krvácať a potratila som. Na odbrorný názor doktorov by som si dala nasadiť lieky no do nemocnice by som už naozaj nešla, nie z ľahostajnosti ale preto, že by som už nechcela riskovať, niečo podobné. Nechcem na nikoho zvaľovať vinu, ale je to tak. Doktorka mi predtým povedala, že dieťa bude možné zachrániť, že nie som úplne rizikový prípad, ale pre dobro bábätka potrebujem trochu kľudu. Špiniť som začala v období keď som mala dostať normálne MS, takže neviem. Nič to už nevráti, no poučila som sa do budúcnosti...

poleva
14. mar 2008

aha... tak u mna akcia plodu nebola

lienockaa
14. mar 2008

bobulienkas- nesúhlasím s vyjadrením, že "baby na izbe mi povedali, že sa to má robiť tak, alebo onak"..ako nehnevaj sa, ale ak budeš aj v budúcnosti veriť všetkému, čo baby na izbe povedia, tak pre Teba nikdy a v nijakej situácii nebude postup lekárov správny..baby na izbe väčšinou vedia o medicíne figu drevenú..ak máš problém, tak Ti určite viac pomôže lekár, než nejaká spolupacientka, tomu ver..nemôžeš to brať tak, že napr. aj ony potratili a majú skúsenosti..každá žena je individuálna a príčin potratov je veľmi veľa a Duphaston nie je liek na všetko..

poleva
14. mar 2008

ahoj lienockaa o tom duphastone som počula aj ja
a fakt každá sme iná... ťažko súdiť

tatiana
14. mar 2008

lienocka, predbehla si ma v prispevku, samozrejme je to velmi smutne, co sa stalo ... ale ja by som to nehadzala na lekarov, ved predsa su tam od toho aby pomahali a nie kazili co im pod ruku pride....

Preto sa cudujem, ze naozaj veris takym veciam ako "baby mi povedali ..."
BTW ako ti mali miminko skontrolovat, ked nie vnutornym ultrazvukom?

lienockaa
14. mar 2008

ahoj poleva..
ono potrat nemusí byť zapríčinený len zo strany matky..možno nebol plodík v poriadku, možno to hormóny neutiahli..ja viem, že to veľmi bolí, prísť o bábätko..ale nenechala by som sa znechutiť od ľudí, čo do problematiky potratov nevidia..veď koľkokrát je aj tu na MK napísaný nejaký "zaručený fakt", ktorý v skutočnosti vôbec nie je pravdivý..

lepšie je veriť, že jedného dňa to vyjde a nedať sa sklamať "zaručenými faktami" prečo ste o bábätko prišli..

a súhlasím, že už malé špinenie nemusí byť ok a treba to riešiť..

lienockaa
14. mar 2008

tatiana, čo Ty tu?..ja som sem len zablúdila a urobilo sa mi smutno z toho, tak som musela niečo napísať..🙂

bobulienkas
14. mar 2008

Ahoj lienočka, nehnevaj sa tým baby povedali som to nemyslela tak doslovne, vieš povedala mi to aj gynekologička, že sa to nesmie a kopec iných doktorov. Myslím ten vaginálny ultrazvuk. Poškodzuje plod keď je UROBENÝ VIAC AKO RAZ ZA TÝŽDEŇ! Možno som mala byť prvorodička, ale tiež nie som hlúpa aby som nevedela ako sa musí kontrolovať bábätko. Ultrazvukom, v poriadku, vaginálnym, v poriadku, no nie 3krát za 3 dni!Preboha. Možno bola príčina potratu iná no verím tomu, že týmto bábätku k lepšiemu nepomohli...Trochu ma to rozčuľuje,keď si na to spomeniem, no už je to za mnou. Teraz sa snažíme odznova, a dúfame, že sa nám to čoskoro podarí. 🙂

lienockaa
14. mar 2008

no tak to si mala hneď napísať, že lekári Ti to povedali..ono to tak blbo vyznelo..akoby tam s Tebou ležala osôbka, čo predáva v butiku oblečenie a povedala by Ti, že sa nesmie vaginálny ultrazvuk..

bobulienkas
14. mar 2008

🙂 🙂 🙂 Dnes mám taký zvlášntny deň sorry...

susik77
14. mar 2008

ahoj bobulienka, viem, ako sa citis ☹ tiez som si perezila potrat-a zacalo to obcasnym spinenim-kazdy 2.den.tiez som obvinovala lekarov. nakoniec sa zistilo z histologie, ze to bola parcialna mola-molarne tehotenstvo-stava sa to 1 pripad z 2000, je to ak napr. 2 spermie oplodnia 1 vajicko-genet. deformacia. srdiecko mu bilo asi tyzden a zrazu nic ☹ pocas toho, ked bola vidiet akcia som mala bolesti aj krvacanie, ale moj lekar si myslel, ze si vymyslam a chcem byt doma ☹
o tom ultrazvuku suhlasim s babami-vobec nie je dokazane, ze by mohol sposobit potrat.a to sa uz robi asi 30-40 rokov, co viem...na to bolo uz strasne vela studii a nedokazalo sa to.A to niekt. sukromni gynekol. robia ultrazv. na kazdej poradni.

lienockaa
14. mar 2008

susik77- pravda, nedokázal sa škodlivý vplyv ultrazvuku na plod..sama som mala v tehu asi aj 9 ultrazvukov a nestala sa žiadna zlá vec..rizikovky chodia všetky často na ultrazvuk..proste si nepomôžem, ale myslím, že ak je plod v poriadku, obaly plodu sú v poriadku, hormóny sú ok a aj mamina je ok, neublíži ultrazvuk..

aj keď ani lekári v mojej porodke nechcú robiť vaginálne sono tehotným..robia to tak prvýkrát, ak sa nevie naisto, či je žena tehotná a ak sa to potvrdí, tak už vaginálnu sondu až do konca tehu neuvidí..mne napr. nerobili vaginálne sono v tehotenstve vôbec, lebo bolo dobre vidno aj normálnou sondou..takže asi dosť záleží od názoru gynekológa, aké sono sa rozhodne urobiť..

bobulienkas
14. mar 2008

Neviem to , že škodí mi bolo povedané...od lekárov, ono boli traja rôzny, čo mi robili ten vaginálny ultrazvuk a akoby o sebe nevedeli. Vieš ten posledný čo mi robil 3 deň ultrazvuk, povedal, keď som sa ho pýtala, kedy ma pustia domov len:"Viete musíme počkať týždeň skôr vám nepoviem nič, musíme zrobiť vaginálny ultrazvuk a ten nemôžme urobiť skoršie ako týždeň od tohto. Inak by to mohlo vyvolať potrat." Priateľsky sa na mňa usmial a ja som ostala s otvorenými ústami, veď mi ho predsa robili včera a predvčerom, pomyslela som si. No kým som sa stihla spamätať už odišiel. Pár hodín potom som sa rozkrvácala a ďalej to už poznáte... 😔

mirica
14. mar 2008

bobulienkas - ja som bola na pohotovosti kvôli špineniu 2 týždne po sebe- zistili , že mám v krčku polyp ...pri druhom raze ho doktor vytrhol , bez toho aby zistil, že polyp vyrastá zo sliznice maternice - do dvoch dní sa mi z toho vytvoril v maternici hematóm o týždeň som začala krvácať a bola u svojej doki , potom nemocnica a ležala som tam tri dni ...pokaždé vyšetrenie robili sono + aj kaťdý deň v nemocnici ...nakoniec ostali obe bábätká .....tiež som sa pýtala , či toľko tých sono vyšetrení nespôsobí potrat .....mne vtedy povedali , že keď sa sono vkladá aj vyberá veľmi opatrne , tak by sa to nemalo stať........no poviem vám , že doki bola veľmi opatrná , ale v nemocnici..... 🙄 ......bola tam so mnou babuľka , ktorá prišla o bábo tak , že robili sono vyšetrenie a bolo bábo aj bilo srdiečko , tesne po vyšetrení bola na WC a bábo odišlo.....tak si myslím , že sa mohlo stať , že bábo odišlo kvôli nešetrnému sonu 😔

prajem ti , aby sa vám bábo podarilo čo najskôr , bolo zdravé ,a aby nebolo potrebné sa zveriť do rúk "lekárom" 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre