Čo znamená tmavý krvavý výtok v tehotenstve?

didinkabb
19. jan 2008

Ahoj babulky. Chcela by som sa opýtať či ste nemali v tehotenstve tmavohnedý výtok. Som v 7 týž. a dosť ma to vystrašilo.Nebolí ma brucho ani zle mi nieje.Už som to mala pred pár dňami a povedali mi na sone že je všetko ok.Teraz je však ešte tmavší.

poleva
19. jan 2008

no na tvojom mieste, idem do nemocnice
ja som len trošku krvácala v 10 tt úplne málo a bol to potrat
ani mne nebolo zle...
no možno to nič nie je ale radšej chod

veva1
19. jan 2008

ano radsej chod,nemusi to znamenat nic,ale moze a tak radsej chod.V kazdom pripade drzim palce.

sandrika
19. jan 2008

Pokiaľ je krv tmavá je to v pohode, ale pre kľud v duši chojkaj radčšej ,...ja som takto krvácala 3 x a už je dobre, hlavne sa nekúp v teplej vode a nenamáhaj sa moc, nehladkaj si bruško a ani prsia....
Ak máš dom,a Duphaston tak si daj aj 4 a ľahni si...pri potrate je červená krv

poleva
19. jan 2008

sandrika chcela si napísať že nech si to bruško hladká
a je mi divné že bola na kontrole a nič jej nedali
moja krv bola ružová

didinkabb
autor
19. jan 2008

no nieje to úplne krv je to len také hnede a nieje toho ani veľa.Ten doktor mi predpísal Duphaston. Na čo to vlastne je? Môj dr. mi kázal prísť až v utorok.

poleva
19. jan 2008

a amla si už potrat ? asi nie ? ja som čítala že je dobrý ak chceme predísť potratu.
dávajú ho vraj vtedy ak je nedostatoč. funkcia žltého telieska
pretože jeho činnosť v prvých mesiacoch je veľmi dôležitá
ja by som na tvojom mieste išla na ultrazvuk

sandrika
19. jan 2008

Nie nehladká spúšťa to kontarakcie! A spôsobilo jej to aj tokrvácanie, tada mohlo..
Duphason je na udržanie tehu, abz si nepotratila normálne sa bere ráno večer a pri krvácaní 4 naray je to v pohode neboj sa

didinkabb
autor
19. jan 2008

poleva bola som na ultrazvuku v utorok a dr. povedal že nevidí žiadnu krv a ani vačok nieje porušený.Vraj aj plod je tam kde ma byť.Asi idem povedať manželovi nech ma odvezie na pohotovosť.

poleva
19. jan 2008

pozri nič tým nestratíš...pekne ti urobia ultrazvuk a hotovo
držím ti prsty a daj nám vedieť

junovka
19. jan 2008

ak sa spusta tmava krv, hned do nemocky, ak je vsetko ok a napriek tomu ide tmava krv, tak si lahnut a dat si na podbrusko lad na 20 minut, potom prestavka 20 minut a znova.Dovtedy to robit, pokial sa neznizi krvacanie.Dakedy to trva aj par hodin 😒 😉 Drzim palce

didinkabb
autor
19. jan 2008

Volala som jednej lekarke na zachranke je to moja kamarátka a zhodou okolnosti je tiez tehotná tak dlho ako ja.Pride ku mne za par minut a pokusi sa nieco vymyslieť. Unas na pohotovosti je to vraj katastrofa.Dakujem vam velmi pekne za pomoc aj podporu

sandrika
19. jan 2008

didi ,keďtoho nie je veľa daj si ten duphaston a ka to ponom neprejde tak choj na pohotovosť, ale mal bz to zastaviť ten duphaston

didinkabb
autor
19. jan 2008

sandrika, ale mne ho ešte doktor nepredpísal. Jeden mi ho odporučil a ten druhý mi kázal prísť až v utorok. Takže ho budem mať teda až v ten utorok

junovka
19. jan 2008

ja som tiez ako som zacala krvacat, brala Duphaston a Ascorutin.

sandrika
19. jan 2008

Aha tak si prikladaj ten ľad a ak to to do hodinz neprejde tak choj k DR

vavka33
19. jan 2008

Tmava krv je stara krv,cize to nie je cerstve krvacanie z niecoho.Mozes to mat este z uhniezdovania plodu do maternice.No pre istotu chod na pohotovost,urobia ti ultrazvuk a nasadia mozno ascorutin a Duphaston,aj ja som ho brala ako pise aj junovka.A pomohlo mi to.

vavka33
19. jan 2008

A krvacanie zastavi acsorutin a nie Duphaston a ten si bez lekara nesmie sama nasadit!

junovka
19. jan 2008

Ano, Duphaston je na predpis a berie sa tusim do 20 tt 😉

sandrika
19. jan 2008

ja som mzslela že ho má od dr nie, abz si ho sama nasadila

vavka33
19. jan 2008

To som neprecitala,ze ho ma predpisany-pardon.
Ale chod k lekarovi,kazde,aj male krvacanie,ci uz tmavu krv alebo svetlu by mal zhodnotit lekar,nemas co stratit.Ked bude neskoro,budes si to vycitat.Ja som to zazila.Ale nechcem ta strasit,len povzbudit v navsteve lekara hned teraz.
Drzim palceky.

junovka
19. jan 2008

didi, ak ti pride kamoska z pohotovosti, tak predpokladam, ze by ti mala pichnut Dycinone a Kanavit, na zastavenie krvacania, a predpisat Duphaston a Ascorutin

bashka
19. jan 2008

didinka, skus si vypocitat, ci nie si v case menzesu, ja som to mala 2 krat, v 2 aj 3 mesiaci aj som utekala k doktorovi a nakoniec sme zistili,ze sa nic nedeje, len telo to este zvykne robit par mesiacov, tak prve tri...
taky hnedy vytok by som to nazvala... 😉

sandrika
19. jan 2008

didi ako si na tom?

junovka
19. jan 2008

baska, zaujimave , ze ti lekar takto povedal, nakolko mne na klinike ked som lezala s tym problemom asi 3-4 krat, tak mi vraveli, ze to nema s tym nic spolocne.A to bol tiez vtedy, ked som mala dostat menzes 😕 😉

sandrika
19. jan 2008

mne tiež povedali , že to môže byť v čase mrchy.....? 😅
Ale ja som to mala z kúpeľa a so sexíku.... 😝

poleva
19. jan 2008

no ako si dopadla ?

loss
19. jan 2008

poleva ahoj

junovka
19. jan 2008

Sandri, a ty nevies, ze tehu zeny nemaju absolvovat sedav.kupele? 😉

poleva
19. jan 2008

no ja som mala angínu a tiež som sa okúpala

susik77
19. jan 2008

ahoj, ja som to mala v predoslom tehu-skoncilo zamlklym potratom v 8.tt, a v tomto tehu-6.tyzden-bol tam hematom, ale skoncilo dobre 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre