Čo znamená, že mám zrelšiu placentu?

smska1979
11. máj 2008

Chcela by som sa spytat, co znamena, ked mi doktor povedal pri vysetreni prietokov, ze mam zrelsiu placentu? Pytala som sa ho, ale nic mi na to nepovedal, len ze je zrelsia. Utorok idem k svojej lekarke, tak jej sa spytam takisto, len ma to zaujima, ci to nieko nevie. Pytal sa ma este, kolko mam rokov (28) a ci je to moje prve dieta (ano). Suvisi to s tym nejako? Vdaka.

graziela
11. máj 2008

Ahoj smska, aj mna caka 1.vysetrenie prietokov na buduci tyzden. Neviem, ci ti presne odpoviem na tvoju otazku, podla mna, ak dr. nevyslovil nejake pochybnosti, tak si nemusis robit zbytocne stresy. Ja som sa niekde docitala, ze placenta uplne dozrieva okolo 34tt, potom uz starne. Mozno to myslel dr. tak, ze tvoja placenta je zrelsia ako by mala byt v tvojom tt. Asi ta tiez nechcel nejako znepokojovat, ked to nie je az take vazne. A kedy mas ist na dalsie prietoky?

jarka70
11. máj 2008

ahoj sms 🙂 ja som mala tiez a ked som sla rodit bola uz prezreta a v rozklade nerob si starosti ved uz si v peknom tyzdni na rodenie takze sa nic nedeje akurat mozes cakat ze aj by si mohla ist do nemocky pripadne ti ju budu pozorovat tu placentu ultrazvukom ci babo dostava este dost kyslika. drzim palceky 🙂

dididi30
11. máj 2008

ahoje babule a ako zistuju prezretu placentu?? je to aj nejak vidiet ci citit 😨 hlupa otazka ale som zvedava 🙂

smska1979
autor
12. máj 2008

graziela, neviem, kedy ma poslu na dalsie prietoky, zajtra idem k svojej dr., tak uvidim, co povie.
jarka, tak to dufam, ze bude mat dost kyslika, hybe sa ostosest, tak dufam, ze bude vsetko ok.

alexandra
12. máj 2008

smska zvykne to znamenat, ze budes zrejme rodit o nieco skor, ale ak je zrelsia o par dni, tak ani nemusi. Ale ako povedali kocky, zrejme Ti ju budu priebezne pozornejsie sledovat, aby babo malo vsetko, co potrebuje, takze sa vobec nemusis znepokojovat 😉

deina
12. máj 2008

V 37tt to uz problem nebude, myslim si. 😉 Asi budes rodit o nieco skor, ale kedze je babo uz v 38tt uplne donosene, bude to vporiadku. Moja placenta bola prezreta uz v 33tt a maly sa narodil predcasne. 😖

danu
30. okt 2009

grelu • snž • 27. aug 2009 o 18:05
Ahojte...dnes som bola na morfologickom uzv v 20tt a ked som si pozerala papiere, tak som zistila, ze mam grading (zrelosť) placenty II. Je to v tomto stadiu tehotenstva normalne?...k svojej gynekologicke idem az o 2 tyzdne a lekar na sone mi k tomu nic nepovedal :-/

mirip • 1d • 27. aug 2009 o 18:49
no v tomto tt to nie je normálne to je opotrebova nie placenty a mala by si mať ešte I, ale ak to Dr. nepovedal na to nič tak asi je to ok a takúto tému som tu už niekde narazila a píše sa tam o tom viac pozriem a hodím link

grelu • snž • 27. aug 2009 o 18:53
googlila som, ale nikde som nenasla nejake tabuky s hodnotami zrelosti placenty podla tt

mirip • 1d • 27. aug 2009 o 19:01
niečo o placenta granding som našla v Znakoch v tehotenskej knižke ale musí to prelistovať od začiatku

grelu • snž • 27. aug 2009 o 19:03
tam je len rozlisenie na stupne :-/

mirip • 1d • 27. aug 2009 o 19:05
hej ale placenta granding je vlastne opotrebovanie placenty a ked je II asi to nie je ešte vela podla toho čo viem III a viac je horšie, to už takmer vobec bábo nevyživuje

junovka • 2d • 27. aug 2009 o 19:52
grelu, no pravdupovediac, na 20 tt je to dost...teda, ked porovnam, ze asi v 36 tt som mala uz 3 stupen a o tyzden na to, cize v 37 tt som ju uz mala prezretu, dokonca plac.prietoky mi uz nefungovali vobec, tak museli urobit mi cisara.Je pravda, ze do polovice tehu som mala problemy s krvacanim, spinenim a dokonca som mala naruseny plod.vak.

sixtine • 21tt • Včera o 20:09
Ahojte tehulky, dnes som bola na morfologickom utz. Doktor (nie moj gynekolog) povedal, ze je vsetko ok, ale doma som z vysledkov zistila, ze mam v 21tt zrelost placenty II. Pri googleni som narazila na tuto diskusiu... Je to podla Vas ok? Tu vyssie vidim, ze jedna mamina uz taketo vysledky mala. Ako ste na tom boli vy? Mali ste okolo 20 tt zrelost placenty II? Je to rizikove?

szilvia31 • 1d, 38tt • Dnes o 10:57
sixtine netrba sa stresovat,ja som tiez mala v tvojom tt zrelost placenty II a este som v celku,placenta prirodzene dozrieva.

renatkas • 24tt • Dnes o 11:21
sixtine aj ja to mam, ja som bola ma morfologickom 19+4tt a tiez mi to lekar nepovedal, len to napisal do papierov. Ked som sa na to spytala mojho gynekologa a aj to ze som o tom citala na internete ze je zrela skor ako by mala byt, tak sa pousmial a povedal ze na internete sa toho popise... povedal ze je to v poriadku, nemam sa obavat nicoho.

amyy
11. jún 2011

@deina ahoj,ja som teraz tiez v 33tt a mam predcastne zrelu placentu,trocha sa bojim,v ktorom tyzdni si potom rodila?

delinka86
19. apr 2016

Ahojte kočky, ja som dnes bola na sono na Antolskej, skúsenosť príšerná, aj ked som bola objednana, berú si ľudí podľa vlastného poradia. Aj mne povedala doktorka, ze mam prezretejšiu placentu, ze mam informovať svoju lekárku. Ale nic viac k tomu. Este by som dodala, ze v tejto ambulancii nemajú poňatia o súkromí ženy. Nebola som este oblečená a uz tam sestrička brala ďalšieho pacienta...

michaelkanr
19. apr 2016

@delinka86
@amyy
baby, zrelost placenty je vec, ktoru kazdy dr vyhodnuti po svojom, takze sa zbytocne nestresujte🙂 ja som vraj mala prezretu placentu uz v 30. tyzdni, hned som sa pobalila do nemocnice, ze preboha, ja budem o chvilu rodit 😀
tak ma moj gyndos poslal este do nemocnice k "panovi doventovi" (velmi vazeny odbornik v nitrianskych kruhoch) a ten ze placenta zrelost stupen 1 😀
a maly sa nakoniec narodil 3 dni pred terminom, posledne dva tyzdne som chodila na kontroly denne a kazdy lekar mi povedal inu zrelost placenty 😲
takze ja to beriem s velkou rezervou, aj ked podcenit to samozrejme netreba a radsej este s niekym skonzultovat (a potom si asi hodit kockou 😝 ).

delinka86
10. máj 2016

No tak sa nakoniec potvrdilo, ze pani DR. Ktorá robila ultrazvuk a vyplasila ma predčasným pôrodom, nema poňatia, ako placenta v takmer 39 TT vyzera. Vsetko ok, v nedelu sa nám narodila Nelinka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre