Čo znamenajú proteíny v moči?

sofika
2. feb 2007

Som tehotna a objavili mi pri vysetreni moci, ze mam proteiny. Co to znamena? Navstivila som uz 2 lekarov, ale ani jeden sa uplne nevyjadril co to presne znamena, len mi povedali, ze to nie je dobre. Mam len vela pit a urobit test za tyzden. Mate niektora s tym problem? Co to je a hlavne z coho?

svetluska.p
2. feb 2007

Sofika - asi myslis bielkoviny, ze? No to nie je dobre. Bielkovina v moci, je vlastne hnis. Ohlasuju sa takto gestozy. Dodrzuj rady lekarov.

zuzula
2. feb 2007

Sofika, bielkoviny v moci su jednym s priznakov preeklampsie - to moze byt dost zavazny stav, ak sa nesleduje. Takze ta asi budu castejsie kontrolovat.
Pohladaj si o tom nejake clanky, urcite ich cez google najdes dost.

majkatrajbalka
2. feb 2007

Za normálnych okolností nie je v moči žiadna bielkovina prítomná. Niekedy sa do moču malé množstvo bielkoviny uvoľní, keď sa človek postaví ( toto sa nazýva posturálna proteinúria). Bielkovina v moči sa môže vyskytovať pri teplote, namáhavom cvičení, bežnom tehotenstve a pri niektorých chorobách (obzvlášť pri ochoreniach obličiek).

svetluska.p
2. feb 2007

spaja sa s tym este opuchy noh a vysoky krvny tlak.

sofika
autor
2. feb 2007

Dakujem Vam. Svetluska, ano myslela som tym bielkoviny. Opuchy noh a ani vysoky krvny tlak zatial nemam.(minuly tyzden mi merali tlak a bol 110/70) Idem hned na google hladat co to je preeklampsia. Budem vsak vdacna za kazdu dalsiu reakciu. Co to znamena pre dietatko? Ako mu to moze ublizit? Prajem pekny den.

svetluska.p
2. feb 2007

Sofi - nechcem ta strasit a ani odbornik nie som. Skus najst nieco na nete. Myslim, ze je to nebezpecne pre oboch. ale bud pokojna a ked budes pod dozorom doktorov, vsetko bude v poriadku. Zelam Ti len to naj. Budte zdravucki 😵 .

sofika
autor
2. feb 2007

Dakujem, svetluska. Uz to na nete zhanam a citam. Nic dobre to vobec nie je.Mozno preto mi to ani jeden lekar nechcel podrobnejsie rozoberat.

svetluska.p
2. feb 2007

no len nech ti to pekne vysvetlia. Aby si vedela co mas robit. je to ich povinnost.

sofika
autor
2. feb 2007

Svetluska.p, ja zijem teraz prechodne v inej krajine a mentalita tychto ludi je troska ina ako nasa. Vsetko nema problem...

sofika
autor
3. feb 2007

Ahoj Emjee, dakujem za link. Vobec som si ho nevsimla a nenasla, ale som si ho uz kukla. Dik

micha7
6. feb 2007

Ahoj... ja som prekonala tazku preeklampsiu-hellp syndrom... dufam, ze lekari budu na teba davat pozor!
Viem co to je dostat taketo tazke ochorenie a neprajem to nikomu. Prajem vela stastia 🙂

sofika
autor
7. feb 2007

Ahoj micha7, napisala som Ti do ip.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre