Črevná viróza v tehotenstve. Môže poškodiť dieťa?

natana
25. sep 2006

Môže sa poškodiť dieťatko v 16tt ak som mala črevnú virózu (hnačky, vracanie, zimnica, bolesť celého tela...)
Ak nie,tak budem strašne šťastná. Som vyľakaná, lebo kamoška ma dosť vystrašila.

zuz11
25. sep 2006

natana, jemu moze uskodit hlavne dehydratacia... takze velmi vela pi a vyhladaj lekara ak to bude trvat dlhsie ako den

natana
autor
25. sep 2006

diky moc, no trvalo to len v nedeľu ale dnes som ľahšia o 2,5 kg (jasne že išla szo mna len voda) No a to pitie , snažim sa, ale žalúdok ešte neposlucha

zuz11
25. sep 2006

natana, no ved to je to ze sla z teba len voda a Drobcak je dehzdratovany preto musis pit viac ako inokedy, a dnes si uz ok?

yesno22
25. sep 2006

natana, pri hnackach v tehotenstve sa moze smecta alebo cierne uhlie...smecta chuti vselijako, ale mne pomohla(asi pred mesiacom som mala par rychlych navstiev vecka 😀 😠 )

natana
autor
25. sep 2006

no som ako vyplutá, ale naštastie mám dobré dieťa, čo ma nechá vylihovať v posteli a hrá sa sama.
yesno mna smecta napína, to by som si asi ešte pohoršila.

zuz11
18. mar 2008

barbiek • 1d, 16tt • 16. mar 2008 o 20:25
ahojte mile tehulky, mate niaka skusenost s crevnou virozou pocas tehu 😖 ,ja ju uz mam totizto 3den a uz som z toho na nervy ☹

dididi30 • 1d, 28tt • 16. mar 2008 o 21:20
ahoj aj moja segra to mala , dali jej antibiotika a preslo jej to...ale inak to mala aj pred tehu, pravidelne..vraj to babu neskodi, tak asi je to v poho, len to treba liecit 😉

barbiek • 1d, 16tt • Včera o 15:52
dakujem dididi30,ja som uplne na nervy, strasne bolesti mam

perla200
5. máj 2009

ahojte babulky, ja od polnoci zvraciam a prehána ma....čo mam robiť? mam ist k gynekologičke?

ciernovlaska
5. máj 2009

gynekologicka ti asi teraz moc nepomoze. Najprv si skus upokojit travenie smectou - to je taky prasok, ktory sa da do vody a vypije sa. Je to cisteny íl, ktory na seba viaze toxicke latky a vyluci sa stolicou. Pouziva sa pri akutnych hnackach. Mozu ho aj tehotne (pisem to z pribaloveho letaku/.

bubinko83
5. máj 2009

perla ,ja som mala v tehu črevnu virozu a velmi som sa bala.Ale ked som prišla k dokine(všeobecnej,nie na gyndu)ta ma hned upokojila že babetku to nemože nijako uškodit a pichla mi nejaku injekciu na zastavenie krčov,lebo ja som strašne vracala.Jedine čo sa može stat je že by si bola dehydrovana,takže mi kazala vela pit nesladeneho čierneho čaju. 😀

diusa
5. máj 2009

Perla aj ja som prekonala crevnu virozu asi v 16tt. Isla som ku svojej doktorke a ta povedala ze babetku to neuskodi , lebo viroza prebieha v crevach a k babetku sa nedostane. Nedala mi nic len dietu. Ked mi po 5 dnoch neprechadzala zacali sme smectou 😝 blôe je hnusna, ale do dvoch dni zabrala. Potom som isla gynekologovi a ten mi povedal to iste. Len nezabudni vela pit vela vela tekutin aby sa ti telo nedehydrovalo 😉 .
Ja som vtedy schudla 4kg 😀

perla200
5. máj 2009

nič nepomáha....ale ja som velmi vracala...už je to lepšie....už od jednej poobede som nevracala....ale ktovie dokedy?

bola som na pohotovosti aj u svojej obvodnej,tá ma poslala na pohotovosť a tí zase domov....ako u debilov🙂

lentilka11
5. máj 2009

perla, v čechách se o takové stavy starají gynekologové...

pokud jsi hodně zvracela a ještě to vypadá že zas budeš, bylo by vhodné odebrat krev na rozbor - zhodnotit jaterní funkce a hladiny iontů, eventuelně v infúzi nějaký rehydratační (iontový) roztok, případně tlumení zvracení torecanem (za hospitalizace v infúzi, na doma se dají předepsat čípky...)

pokud už nezvracíš, tak pomalu zavodňovat - chlazené tekutiny v malých dávkách..

pokud jsi dehydratovaná, máš nízký tlak a to neprospívá cirkulaci krve, takže ani miminku (nedostatečné zásobení kyslíkem i živinami), o metabolickém rozvratu ani nemluvě...

otulik
28. aug 2010

ahojte mam cervu virozu lekarke som volala vcera ze si mam kupit smektu a hylak kvapky ale to mi vobec nepomaha zoberem a hned to vyvratim aj ma prehana ze mam drzat dietu ale bojim ci to babetku neuskodi ked ani nepapam hm ☹

katecameron
28. aug 2010

@otulik ahoj babatku by sa nemalo nic stat neboj ja som v 28tyz.dostala salmonelozu to bola riadna brutalita to co som dovtedy pribrala som schudla este viac cize moj prirastok bol -3kg bola som na pokraji smrti ked som sa videla v zrkale vobec som sa nespoznala za 3dni 22infuzii do mna vtieklo horucky 40stupnov nic nezaberalo len infuzie z chladnicky ja som fakt neverila ze toto prekonam a navyse som sa zacala otvarat 2cm no des 2tyzdne som bola mino kym ma s toho vysekali a potom ma rovno nechali v nemocnici az do porodu dcerka sa narodila v 38tyzdni 3500g uplne zdrava dnes ma 7rokov na hnacku su dobre cucoriedky ale pi aj repikovy caj mne to pomohlo no samozrejme s mierou drzimpalce aby si to zvladla 😉

otulik
28. aug 2010

@katecameron dik moja len som sa zlakla moja mama mi hovori ze to neni dobre ked ma prehana ..ja zvraciam od zaciatku ale toto je ine ako tehotenska nevolnost aj predtym ma to chytilo ked som nebola tehotna dost casto len som myslela ze sa tomu vyhnem ...nechapem kde som to mohla chytit som na PN doma to nikto nema hmm..na salmonelu si ake mala priznaky?dik dufam ze to prejde. 😉

katecameron
28. aug 2010

@otulik my sme vtedy oslavovali a pojedli nieco cela rodina zacalo sa to hnackou ale fakt riadna brutalita potom som zacala zvracat a mat horucku samozrejme aj dalsich 10 ludi s rodiny to mali lenze ja som jedina skoncila na 10tyzdnov v nemocnici inak aj moja segra bola tehotna ale ona mala snad miernejsi priebeh ju to preslo po tyzdni dvoch uz presne nepamatam na tu hnacku aj mne davali smectu ale ja som to nemohla pit lebo ma napinalo na vracanie je to hnusne ja si myslim ze probiotika by ti mohli pomoct a vravim cucoriedky ak sa ti da zohnat a ten repikovy caj mi poradila jedna pani co tam somnou lezala aj som ho pila ale asi sa nemoze dlho len par dni ja vtedy v nemocnici som asi 50krat za den musela na velku potrebu stacil jeden glg vody a uz to somna tieklo von no proste brutalita hrubeho zrna a to mi v nemocnici iba misu podkladali ja som lezala death na posteli ani nechcem spominat

otulik
28. aug 2010

@katecameron ja to nechapem dnes som zvracala zatial len raz aj stolica ale nevladzem vobec nic len lezim nevlazem dvihnut ani ruky nic ledva tukam hm hrozne ...dala som si uvareny zemiak troska tak som zvedava co to spravy juuj

zuzanat
1. sep 2010

ahojte, neviem ci mam presne crevnu virozu, ale citim sa hrozne. V noci ma riadne prehnalo a teraz sa citim mizerne, je mi nejako divno od zaludka 😔

otulik
1. sep 2010

@zuzanat ahoj mozno si nieco zjedla a ti to nesadlo je ti uz lepsie?ja som to mala 4 dni no priserne daco ☹ ale uz je lepsie 😉

zuzanat
1. sep 2010

@otulik este mam obcas krce, uvarila som si vajickovu polievku s racsou a dam si espumisan, snad pomoze 😔

andreaa1983
21. sep 2011

ahojte, neviete mi poradit nieco proti krcom? uz 5. den hnackujem, nepomahaju probiotika, zivocisne uhlie, smekta, cierny caj, suchare... proste nic. som v 15. tt a teraz posledne dva dni sa k hnackovaniu pridruzili take krce ze dovi... budim sa na bolesti...

andrema
19. dec 2011

Ahojte, nechcem zakladat novu temu, kedze tato tu uz je, aj ked dlho sa nikto nezapojil.
Takze moj problem. Som v 15tt, uz 5. den mi nic nechuti jest. Dva dni som si myslela,ze asi je to nevolnostou tehotenskou. Vsak mi byvalo tazko,tak sa mi to mozno zasa trochu vratilo a prejde to. Takze dva dni som okrem trochu vinei, jedneho jablka a stavy z pomaranca do seba nic nedostala. Vecer som chytila horucku a zimnicu. Uvarila som si lipovy caj s medom a citronom a sup do postele. Preslo to za par hodin samo od seba, bez tabletky som sa spotila a aj teplota presla. No co som zbadala bolo,ze sa mi zmenil akosi moc. Uplne bol hnedy. Rano som nieco chcela zjest, no hned som to aj vyhodila. Takze tento den som zasa nic nejedla. Pila som len caj
Teplotu som uz nemala,no bolel ma vzdu chrbat a obcas akoby zlcnik. Testovala som si moc papierikom.
Takze aj ked moc je skoro hnedy, tak v nom krv nebola. No ketony, urobilinogen a trochu bielkovin.
Skusala som nieco zjest. No na silu som sa nejako premohla a zjedla som ranajky a obed. No tazko mi bolo cely den, no urdrzala som to v sebe. No v noci som mala strasne krce a sedela som na zachode.
Myslite si,ze by to mohlo byt nieco vaznejsie ako crevna viroza?
Napadol mi aj zapal obliciek, kvoli tym bolestiem, ale zasa neviem preco by mi bolo zle. Zle od zaludka mi je aj ale najma vtedy,ked sa trochu namaham.
Kvoli bielkovinam v moci a celkovo tou farbou v moci a bielkovinami sa bojim o babetko.
Samozrejme budem hned ako to pojde bezat dnes k lekarovi.
Mate nejake skusenosti s takymto priebehom?

salomee
19. dec 2011

Zdravím, ..tedy s tím, co popisuješ, zkušenost enmám, u mě střevní chřipka probíhá vždycky stejně, je mi zle, že nemůžu ani spát a nic jiného, províází to zvracení a průjem, to trvá asi tak třičtvrtě dne, kdy člověk neví, kterým koncem co a ideální je sedět na wc s kýblem v rukách🙂 a pak už jenom únava, už jde spát a tak to většinou prospím a další den už je to v pohodě a jíst začnu hned, jak mám hlad a většinou cokoliv, na co mám chuť a nic se už neděje. Barvu moči těžko posuzovat, bo z toho, jak moc nejím a nepiju, tak močit moc není co.
Myslím, že obvyklou radou jít k lékaři nic nepokazím..
Ať je líp!

andrema
19. dec 2011

@salomee dakujem, bola som, no vseobecna lekarka mi pozrela len ten moc, s tym,ze ketony tam mam,lebo nepijem vela a nejem...a ze ked som tehotna,aj tak mi nic nemoze napisat...zajtra idem ku gyneko

amsi
5. jan 2012

ahojte baby,čítam tu o hnackovani a vracani,ale ja neviem kam by som sa zaradila..vcera som mala skor zapchu,bolesti zaludka,teplota 37.5 a v noci ma zas 4 krat prehnalo,teplota 38,vracanie,ale to bolo skor také napinanie a dnes zase zapcha,nevolnost,teplota 37,5.A strasne som uzimená..Dnes som bola aj u doktorky a tá mi predpísala smectu a hylak kvapky,ale ved teraz nemam hnacky,nezapchá ma to este viac? zaludok mam na prd a tie bolesti..nemáte s tym skusenosti?

alohahola
22. jan 2015

Cawte,ja som v 10tt a včera som radsej zasla k lekarke.Ta mi naordinovala jedine dietu:suchare a trochu sladeny cierny caj,neskor varene zemiaky a banan,tiez neperlivu mineralku.Ak by ma chytilo zvracanie,predpisala mi capiky Torecan a Paralen,ak by teplota stúpla nad 38.Povedala,že endiaron,hylak môžu byť v tehu kontraindikativne.A vypisala ma na 3dni PN.Prvy den má bolel cely clovek,hlavne krize a klby,mala som zvysenu teplotu 37,6 a bola som malatna,preháňalo ma,no nezvracala som,len ma napinalo,na druhý den teplota nebola,zaludok lepsie,preháňalo ma stale,ale na obed som si dala 2 zemiaky a poobede banan,myslím,že zabralo...ale unavena som stale,schudla som 2kg.

map0007
31. máj 2016

Ahojky Mamičky,uz od soboty ma prehana a nedelu som vracala.V lekarni mi dali len biipron.papam tycinky cokoladu banany.Dnes som volala gynekologicke a to poradila ze mozem endiex.Som v 10tt.Brali ste endiex,ďakujem

martuska2
10. jún 2016

@map0007 som na ton podobne. Atiez mi dali aj na gynekologii aj na infekcnom Endiex takze ten je v pohide ucinkuje len v crevach. A davam si megadavky Biogaie. Sichare..banany..horka cokolada..

martuska2
10. jún 2016

@map0007 a som podobne v 11tom tyzfni. Dva dni som mala riafne horucky. Potom dva dni bolo dobre uz som zjedla toho viac..vyvar a tak a v noci to zacalo zas...

map0007
10. jún 2016

@martuska2 ja som prisla o mimino,teda 1.6 mi povedala doktorka ze budu 2deticky,dala duphaston.a v piatok bolesti tak som sla na pohotovost.jedno mimi bolo 9tt a druhe 7tt.Sobotu som v nemocnici potrstila obe,hned mi urobili kyret☹ je to strasne.Ta bolest☹ Tak som sa tešila.davajte na seba pozor.Radsej ak sa budete citit zle alebo dlho hnackovat radsej chodte k lekarovi.Drzim Vam palce🙂 drzte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre