Crohnova choroba a ulcerózna kolitída a užívanie Salofaku v tehotenstve

miseliiik
10. apr 2019

Ahojte , chcem sa opytat ci mal niekto tiez podobne problemi ako tuto chorobu a uzival nahodou lieky salofak?
lekárka vravi ze ich mozem brat aj ked som tehotna , no rada by som vedela ci mal niekto podobny problem a ci bolo babetko vpohode aj pri tejto črevnej chorobe

snehulienka8
10. apr 2019

sestra to mala, pila nechtikovy caj, na litre...ine jej nezaberalo neviem ale ci sa nechtik moze v tehotenstve..pomahalo jej i nejest mäso, muku, cukor a mlične vyrobky..vlastne skoro veganska strava..

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miseliiik
autor
10. apr 2019

@tanapeta a mozem sa opytat ? ja mam dost bolesti brucha , citlivé čreva stale nafúknuté brucho a ktomu casto hnacky ...😒 a bojim sa ze by z toho mohli byt nejake komplikácie casom
mávali ste aj vy nieco podobne ? lebo ja som doteraz taketo problemi nemala ale odkedy som tehotna ma casto boli brucho a nemozem vela zjest a preto mi uz dali aj pn

prevenar
10. apr 2019

@miseliiik ziadne lieky na to neexistuju , vsetko co podavaju neriesi zakladny problem. Cronova choroba je reakcia tela na stravu . Jedine riesenie je zmenit stravu ..a to zvacsa je problem lepok a mlieko / mliecne vyrobky. skus a uvidis. najlepsie bude , ak si o cronovej chorobe a strave pozries nieco na youtube. drzim palce.