Cysty na vaječníku v tehotenstve. Čo to znamená?

deina
4. júl 2007

Vcera som bola prvykrat na utv u doktora, este bolo skoro, videl len daky malinky cierny flak, ale povedal, ze to tehotenstvo bude. Lenze videl tam aj jednu velku cystu, ma 4 cm, na lavom vajecniku - co to ma znamenat? Nikdy som cysty nemala, preco prave teraz, ked som tehotna? Mali ste niektora cystu v tehotenstve? Ako to dopadlo?

cucuska
4. júl 2007

gratulujem k tehu ale cystu som nemala. teda zatial 😅 ale k tehu veľmi gratulujem

deina
autor
4. júl 2007

Dakujem. 😵 Vidim, ze si uz 11tt, to je skvele, drzim palce. 😉

cucuska
4. júl 2007

ďakujem ešte to najhoršie namám za sebou, ale hádam to zvládneme aj s drobcom 😉 aj ty sa drž

ikke
4. júl 2007
eva4444
4. júl 2007

ahoj deina. pravdepodobne sa jedna o cystu zlteho telieska, ktora vznika na vajecniku v tehotenstve. spravidla sa tato cysta pocas tehu sama vstrebe. nemoze sa s nou nic robit, pretoze vylucuje hormony podporujuce tehotenstvo. mala som ju aj ja, 4,5 cm, ziadny problem som s nou nemala, ani mi ju priebezne nekontrolovali. neboj, vsetko je ok, drzim palce a zelam stastne tehu 🙂

deina
autor
4. júl 2007

To si ma potesila, evka. 😅 Citala som nieco podobne, ako hovoris, no moj drahy gynekolog je taky, ze tomu ani vlastna matka asi poriadne nerozumie, vyplasil ma. Nikdy predtym som cysty nemala, tak to asi bude takato. Dufam. 🙂 Ma velkost 4 cm.

kris557
4. júl 2007

ahoj deina. Ja mám tiež cystu na ľavom vaječníku a lekárka mi povedala, že to je na 99 % tehotenská, kým si bábo nevytvorí placentu a sama sa vstrebe. Neboj nič, veľa báb to má. 🙂

deina
autor
4. júl 2007

Lekar mi totiz nic take nepovedal a preto som sa dost vyplasila. Hovoril tam nieco o tom, ze obcas folikul nepraskne a vytvori sa na vajecniku cysta - ale to bude nieco uplne ine, asi.

biccy
4. júl 2007

Deina,ja som mala cystu,ktoru mi zistili az v tehotenstve.Musela som ist na operaciu,aby mi ju vybrali.Bola som operovana v 9tt.Nastastie to vsetko dobre dopadlo.A nase dievcatko je krasne a zdrave. 😀 😀

deina
autor
5. júl 2007

To je zaujimave, ze sa da operovat aj v tehotenstve. Ako to robia?

biccy
5. júl 2007

Mne to robili nie v celkovej narkoze,ale s epiduralkou. 😕

deina
autor
5. júl 2007

A to ta normalne museli rozrezat? 😨 V tehotenstve? Alebo na to maju daky specialny setrnejsi sposob?

biccy
5. júl 2007

Normalne ma operovali.Mam 13 cm jazvu. ☹

vera3000
6. mar 2012

@deina ahoj, ak sem ešte chodievaš 🙂 ja som sa len chcela popýtať, ako ti tá cysta dopadla, keďže ja som teraz tam, kde si ty bola pred 4 rokmi, nikdy som cystu nemala, teraz som tehotná skoro 5ty týždeň a na pravom vaječníku mám cystu žltého telieska s priemerom 3,2 cm.. gynekológ ma poslal do nemocnice, dnes po konzultácii idem ešte zajtra na sono, čo tá cysta robí... a vopred ďakujem za odpoveď 🙂

deina
autor
6. mar 2012

@vera3000, ahoj. Ta cysta sa sama vstrebala, ked som sla na kontrolu o par tt, uz tam nebola. 😉

vera3000
7. mar 2012

@deina tak sa nemusím báť 🙂 ďakujem za odpoveď 😉

anina3
27. apr 2012

@vera3000 ahoj, ja som po kyretazi 5 tyzdnov lebo som mala zamlknuty potrat... dnes som bola u gynekologa, nasiel mi na pravom vajecniku 3 cm cystu, daj mi prosim vediet ako to prebieha dalej u teba ak mozes... co ti odporucili, ci s tym treba nieco robit... lebo aj my sa chceme pokusat o druhe babetko, ale neviem ci je to vhodne ked je cysta... dakujem pekne za odpoved

vera3000
28. apr 2012

@anina3 ahoj ja som tehotna uz bola ked mi ju nasli.. bola to cysta zlteho telieska takze nie klasicka... nechali ma doma na PNke, teraz v 12-13 tt mi ju ukoncia. Lieky som nedostala ziadne, iba kludovy rezim, zakazali nam sex, ale nastastie vsetko dobre dopadlo a babatko sa pekne vyvija. Idealne je ked sa popytas gynekologa, kazdopadne drzim palce a dufam, ze coskoro budes aj ty tehulka 🙂

anina3
29. apr 2012

@vera3000 ahoj, mne nepovedal aka je to cysta, len ze je to asi dosledok predchadzajuceho tehu ktore mi skoncilo zamlknutym potratom... a povedal, ze sa mozeme po prvom menzese snazit, tak sama neviem co mam spravit.. po menzese mam ist na kontrolu.. tak neviem ci pockam do druheho a zacneme potom, ci teraz...... dakujem ti, aj ja drzim palce, nech vam vsetko dobre dopadne a dotiahnete to uspesne a v zdravi do konca 🙂 peknu nedelu

daduska2009
30. apr 2012

@deina ahoj ja som mala v tehotenstve 7,5cm cystu a sama sa vstrebala bola som chvilu aj v nemocnici na pozorovani pre jej velkost ale maly je zdravy tak sa nicoho neboj a tes sa

vera3000
2. máj 2012

@anina3 ja by som sa drzala rady lekara asi teda pokial je schopny 🙂

anina3
2. máj 2012

@vera3000 no ano, vyzera byt schopny, lebo sa doslova o neho biju, vsetky ho chcu ku porodu, straaasne vela zien chodi k nemu a hovoria, ze je najlepsi on, tak uvidime, dufam. Lebo ja som teraz k nemu prestupila od mojho predchadzajuceho s dovodu ze ma vobec nesonoval pri tom tehu ktore nedopadlo dobre, vobec ma nekontroloval hoci vedel ze od zaciatku bol nejaky problem.

vera3000
2. máj 2012

@anina3 tak sa začnite snažiť po prvom menzese ako povedal 🙂

anina3
2. máj 2012

@vera3000 a co si pisala ze ti cystu teraz ukoncia, tak ako ti ju ukoncia?? no uvidime este co spravime 😉 ale tak hadam vie co hovori, dufam, ze ked pojdem po MS na kontrolu, cysta uz nebude

vera3000
2. máj 2012

@anina3 ukončia mi PNku, cysta sa poväčšine prípadov vždy sama vstrebe, aj mne sa sama zmenšuje, takže to nechajú tak

anina3
2. máj 2012

jaaj? ja ze cystu ukoncia 😉 no dufam ze ani ja ju uz nebudem mat ked pojdem na kontrolu, drzim aj tebe palceky nech uplne zmizne a nech mas tehotenstvo v poriadku

majkuskaalinka
3. mar 2013

Ahoj.. Ja mam tiež cystu som už v 20tt a citim si ju nikedy aj bolí ...doktor na to nevravi nič len že mam byt v klude. Ma niektorá s tym skusenost??

ali08
10. jún 2013

ahojte, mne meska ms 12 dni,dnes som bola na sone, zatial mi tam nic nevidela,iba ze mam vysoko sliznicu, a na pravom vajecniku 3.5cm cystu, babenky mozem byt aj tak tehotna?pichla mi aj vyvolavacku a priznaky ne tehu mam a ze to nema s cystou nic spolovne tak mi nevedela povedat.len neviem ked mi 12 dni ze to este nieje vidbo na sone.dakujem

babulka1978
10. jún 2013

@deina ja som ju tam tam mala aj pred tehu...4 cm.....dokonca som napriek tomu, ze ju tam mam aj otehu, aj ked tomu lekarka neverila, ze sa to podari......a tahame...som sice od 26tt na rizikovom...neviem, ci to ma suvis....zacala som sa otvarat na porod...ale pochybujem.....cysta sa hned na zaciatku tehu posunula za maternicu, a ani o nej neviem, ze tam je......moja lekarka dokonca predpoklada, ze zvacsovanim sa maternice aj samovolne praskne......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre