Cysty na vaječníku v tehotenstve. Čo to znamená?

deina
4. júl 2007

Vcera som bola prvykrat na utv u doktora, este bolo skoro, videl len daky malinky cierny flak, ale povedal, ze to tehotenstvo bude. Lenze videl tam aj jednu velku cystu, ma 4 cm, na lavom vajecniku - co to ma znamenat? Nikdy som cysty nemala, preco prave teraz, ked som tehotna? Mali ste niektora cystu v tehotenstve? Ako to dopadlo?

alensa
28. sep 2013

@eva4444 ahoj dakujem za upokojenie, mám presne to isté, cysta na lavom vaječníku do 4cm a som v 3-4týždni,minulý rok na preventívke bolo všetko ok, tak som zostala prekvapená, že taká veľká cysta,

kathrin17
11. nov 2013

@alensa juj ako to vyzera s tou tvojou cystou?Moja mala tiez len 4cm a teraz ma bohuzial uz 10cm a stale sa nechce zmensit....bojim sa, co sa bude dalej diat ☹ mala by sa zacat vstrebavat a ona si tam veselo je a nic neriesi.....uz som v 12tt a vraj sa do konca prveho trimestra vie stratit, tak neviem

alensa
14. nov 2013

no teraz som bolo v pondelok na ultrazvuku, som v 14.týždni a cysta sa chvalabohu zmenšuje, najprv mala 4cm, potom 5cm a teraz 3,5cm takže asi je to na dobrej ceste, tiež mi povedal doktor, že po 3 mesiaci by sa to malo začať zmenšovať, ked sa vyvinie placenta, tak potom tá prebera hormonálnu funkciu vaječníka a preto by sa mala tá cysta začať zmenšovať. mne tiež vravel doktor, že ak by sa nezmenšovala, tak sa potom operuje laparoskopicky aj ked si tehotná.držím palce.

rqduskq
14. dec 2013

Baby ja som mala cystu od 5 - do 11 tt na ľavom vaječníku 5 cm, v tom 11 tt už tam nebola, ale ten vaječník má stále sem tam pichne, tak sa bojím, či sa nemôžee zas vytvoriť keď raz zanikla? Čo si o tom myslíte vy? Bola to cysta žltého telieska. A teraz mi doktor hovorí, dom v 14 tt, že ten vaječník už nevidno .... tak ja neviem

stonkova
25. sep 2019

Ahoj prosim poradite? Brali mi betaHCG odber krvi vraj Tehotenstvo to nie je ale vraj cysta sa niaka objavila a mam ist na ultrazvuk povedali ,,velmi sa bojim myslite ze by tehotenstvo mohlo byt alebo tehotenstvo je vylucene ? Prosim vas odpis te dakujem,,,

kiki23
13. júl 2020

@majkuskaalinka ahoj ako si prosím dopadla? Tebe tu cystu v tom 20tt ešte videli na sone? Bojím sa či tiež nemám. Stále mám bolesti v pravej strane až do krížov. V piatok idem na sono veľké, tak ze či je možné že ju tam uvidia ak tam je? Ja neviem či mi toto tehu vobec vaječníky kontrolovala.

erikapiloxing
12. sep 2020

@kris557 ako zistila ze je tehotenská?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre