Defekty neurálnej trubice. Čo to znamená?

stanka80
11. sep 2008

baby mali ste niektora takyto vysledok z afp-testov? co to znamena? mam ist k lekarovi az zajtra, do telefonu mi nechcel moc hovorit.

caruzo19
11. sep 2008

stanka,zrejme ti vysla vyssia hladina afp,ale tieto testy su casto velmi nepresne(ja som mala nizke,cize podozrenie na downov syndrom a mam dom a krasne zdrave dieta),myslim az 5 %,co je kazdy 20.vysledok.najpravdepodobnejsie ta posle na genetiku a tam ti zrejme doporucia amniocentezu,kde sa to vysetri poriadne,ci ma babatko nejake defekty.zatial sa nestresuj zbytocne 😉

skybaby
11. sep 2008

no caruzo sa ti povie nestresuj sa 😉 ja som sa teda poriadne vystresovala
stanka mne vysla vyssia hladina afp a zajtra idem na geneticku konzultaciu a ako hovori caruzo tak ma potom najskor poslu na amnio, aby sa to zistilo na 100%
pozri si este temy razstepy a amniocenteza

a kludne si doma poplac, ja som revala asi dva dni, ale uz som sa ukludnila

stanka80
autor
11. sep 2008

skybaby, aj ti povedali na co mas podozrenie? mne praveze povedal, ze treba urobit dokladnejsi morfologicky utz, o amniu nehovoril nic aspon do telefonu. lenze na ten utz mam ist az o 3t ☹

skybaby
11. sep 2008

mne moj gynekolog nepovedal vlastne vobec nic, ta zvysena hodnota znamena len ze je vacsie riziko ... povedal mi ze ta moja hodnota nie je tragicka, ale netreba to zanedbat ... cize z toho cisla ako takeho ti nevedia povedat ci babatko ma skutocne nejaku vadu a aku konkretne ... ten utz sa vraj najlepsie robi v tom 20tt-21tt, preto musis cakat, aj ja cakam ... ja pre istotu na to amnio chcem ist, aj ked mi zajtra na genetike povedia ze staci uzv ... predsa len ma uz poriadne vyplasili, tak chcem mat istotu
mozno mas tu hodnutu len na hranici a to amnio naozaj nebude treba ... neviem odkial si, ale podla mna by ta mal poslat na geneticku konzultaciu ako idem ja

stanka80
autor
11. sep 2008

no uvidim, idem tam zajtra, uz som objednala vsetky sukromne centra kvoli tomu utz morfolog. a objednala som sa v gynfive u ferianca, snad je dobry, a idem tam za tyzden, tak to hadam dajako vydrzim 😖

caruzo19
11. sep 2008

skybaby,sa mi hovori,zazila som si.stres skodi babatku,naco ho zbytocne zatazovat,no nie?hovorim,kazdy 20.vysledok vychadza falosne pozitivne na geneticke vady,my sme sa po amniocenteze stretli asi 20 na genetike pre testy a VSETKY sme mali vasledky negativne.tak dufajte v tu lepsiu moznost

jasminka
11. sep 2008

ahojte, kocky, naozaj sa kvoli afp nestresujte. mne vysli testy tiez zle na DS, strasne som plakala a bala sa, ale potom mi ich zopakovali, bolo to ok a ani ziadna amnioc. nebola potrebna..vraj casto vychadzaju zle aj kvoli tomu, ze pri odbere krvi na AFP nerobia utz, a babo moze byt vacsie, alebo mensie, ako sme prave v tabulkovom tyzdni

stanka80
autor
11. sep 2008

to ja som tiez kazdemu hovorila, aj pre seba, ze ked mi vyjdu zle, tak to nebudem riesit. ale to sa neda.
len som tu nenasla zatial nikoho komu by vyslo rizikovo pre tejto trubici konkretne ☹ nemal to nikto z vas?

pass
11. sep 2008

Ahoj Stanka, mne tiez vyslo zvysene AFP, tj vacsie riziko pre defekty neuralnej trubice. Absolvovala som geneticku poradnu, kde mi bolo vysvetlene, ze amnio tieto defekty nevylucuje, tam sa zistuju len chromozomove vady, ale krasne sa daju zistit na morfologickom utz, ktory som ja absolvovala uz v 16. tyzdni a este raz v 20. tt. Samozrejme na amnio mas moznost ist aj tak, ale ja som zdravie synceka neriskovala a dufam, ze je zdravucky, ako to potvrdil aj utz. Testy ti moze skreslovat aj krvacanie alebo nesulad tt podla MS a utz (u mna boli napr. oba faktory). Drzim palce, aby bolo vsetko v poriadku 😉

stanka80
autor
11. sep 2008

dakujem pass. len ja idem na utz az 22. 9.- takze budem zit este 10 dni v neistote a to uz budem v 20tt 😖
na to amnio by som tiez radcsej nesla, ked nebude treba. myslis, ze ma zajtra lekar pozre ultrazvukom? ved aj on by to mohol vidiet na obycajnom ak je to nieco vazne, ci nie?

pass
11. sep 2008

Moj by to svojim utz urcite nevidel 😖 Najlepsie je ist k odbornikovi na prenatalnu diagnostiku, nam bol odporuceny Dr. Cunderlik ako jeden z najlepsich odbornikov v nasom kraji, a mozem ho len odporucit.

stanka80
autor
11. sep 2008

on je na kramaroch? mne lekar odporucil antolsku, myslis, ze sa mozem objednat aj k nemu? staci si tam zavolat ci potrebujem odporucanie priamo k nemu? a kolko sa na to objednanie asi caka?

pass
11. sep 2008

Stanka, mas odo mna IP 😉

stanka80
autor
12. sep 2008

pass, dakujem moc. mas tiez IP 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre