Dlhodobé tlmenie kontrakcií

iluviel
15. sep 2015

Ahojte zienky, je tu nejaka, ktora mala v tehu dlhodobu tokolyzu? Nemyslim magneziom (ani infuzkami magnezia), skor Gynipralom alebo podobnym liekom. Dakujem za vsetky odpovede! 🙂

akim13
28. sep 2015

@iluviel ano je to uplne normalne. aj mna to neskutocne frustrovalo, ze neviem nic odsat 😒 tiez boli tvrde a islo to len po kvapkach. nastastie som mala neustupcivu primarku detskeho oddelenia, ktora trvala na tom, ze aj kvapka je pre nedonosene dietatko ako ziva voda. tak som nic ine nerobila len odsavala po kvapkach. my sme mali v ruzinove elektricke odsavacky, tak sa to potom celkom rozbehlo. viem, ze teraz sa mi to lahko hovori, ale chce to cas. si po sekcii, predcasniatko tak to chce len trpezlivost a velku davku optimizmu 😀 urcite tam vidis aj ovela mensie deticky a aj tie to nakoniec zvladnu. a tvoja malinka je relativne velka, aj ked este asi slabucka ale podla mna sa ti tak za 2-3 dni podari prikladat si ju a ona sa aj sama postupne prisaje 🙂 najprv ju to bude vycerpavat ale neboj ono sa to rozbehne 🙂

seahorse27
28. sep 2015

@iluviel Ja som tiez mala na 3.den po porode strasne naliate tvrde prsia. Pomohlo mi, ked mi pichli oxytocin a davala som si ho pred kojenim a odsavanim aj do nosa vo forme kvapiek. Tiez som si nahrievala prsia soluxom, alebo postaci aj horuca sprcha a jemna masaz kruzivimi pohybmi okolo dvorca pred odsavanim...

iluviel
autor
29. sep 2015

Baby tak sa po porode trapim... povedzte mi niektora ze mi to casom zmizne lebo ja umriem ☹

Dnes som 4. deň po pôrode a mám veľké bolesti pri močení a stolici. Myslím si, že nemám zápal (na to mi robili testy), najlepšie to viem popísať tak, ako keby sa mi pri pôrode poposúvali orgány a teraz keď nimi prechádza stolica, tak kým to zíde celkom dole, mám otrasné bolesti (možno črevá narážajú na ubolenú maternicu). Už samotné kakanie je v pohode 😀 A močenie je bolestivé len v poslednej fáze, keď sa mechúr úplne scvrkáva a vyprázdňuje, povedzme posledné dve sekundy... Mali ste to niektorá? Zmizne to časom samo alebo to mám riešiť?

seahorse27
29. sep 2015

@iluviel S tou stolicou ti neporadim, to som nemala. Po prvom porode som ale mala zapal mocovych ciest - tiez na 4.-5. den som to zacala citit. Najskôr som si nebola ista...myslela som si, ze je ta bolest na konci mocenia sposobena porodnymi poraneniami, ale nebola...stale sa to zhorsovalo. Moj gynekolog mi na to predpisal ATB - bola to len jedna tabletka a hned to preslo - do 24h po uziti, takze to bol jasny zapal. Podla mna to bolo z cievkovania...

lenka6309
6. okt 2015

Ahoj ja som doma z nemocky uz 4 tyzden,mala som takmer predcasny porod.Zacala so krvacat,to mi zastavili ,no a potom prisli kontrakcie skutocne nie poslickovia no ja som ich neak necitila len ako menzes ze mam porodne kontrakcie mi zistili na ctg,takze som vyfasovala gynipral do zily,a na miesto toho mi zacali davat salbutamol+ isoptim.momentalne som doma a uzivam teda salbutamol +ten isoptim.salbutamol je na predcasne kontrakcie a isoptim proti buseniu srdca,trn salbutamol ho sposobuje.

duratlicka
27. feb 2017

@iluviel Su to uz roky,ale chcem Ta povzbudit,ze ja som pri prvej dcere tiez odlezala 3 mesiace,gynipral,magnezko,... narodila sa v 39.tt. A pri druhej dcerke mi nebolo absolutne nic.Ak rozmyslas o druhom,neboj sa,moze a nemusi byt problem.Ja som si to sposobila asi sama,lebo som dvihala tazke veci a mala sa mi zosunula az do porodnych ciest,odvtedy zacali problemy.

iluviel
autor
28. feb 2017

@duratlicka dakujem 🙂 ano pomalicky rozmyslam o druhom, ale veru sa dost bojim... U mna bolo asi slabe svalstvo vseobecne, pred tehu som mala 48 kg na 178 cm vysky a bola som velmi slaba + potom cele tehu v posteli, no svalstvo bolo mega slabucke. Keby som si trufla na druhe, tak jedine po intenzivnom posilneni svalstva + pribrati 🙂

Nastastie sa zda, ze toto moje babo nebude mat ziadne nasledky, no ozaj mam velke stastie, mohlo to byt inak...
Ten gynipral do teba tiekol ako dlho?

duratlicka
28. feb 2017

@iluviel Ja som ho brala v tabletkach od asi 27.tt do 34.tt.Nesmie sa davat na doma,lebo sposobuje vazne problemy so srdcom a u niektorych ludi a deti edem pluc.Napr v Cechach ho davaju infuzne len 2-3dni,kym zaberu kortikoidy na dozretie pluc babatka.Niektore zeny vraj aj zomreli po jeho uziti.Tie sem asi nenapisu.

duratlicka
28. feb 2017

@iluviel A drobca si asi nemohla dojcit,ked sa narodil predcasne,ci?Lebo mne asi aj to pomohlo,ze som pri druhom tehotenstve nemala ziadne problemy,ze som malu dojcila vyse 2 rokov a posilnila sa mi maternica.Este by som Ti odporucila caj z alchemilky zltozelenej,je na vsetky zenske problemy a posilnuje maternicu.Pomaha aj s otehotnenim a zotavenim po porode.Pije sa nalacno 2 salky denne.

elementissa
31. aug 2019

No dievčatá, ja som prišla do nemocnice v 32. tt s kontrakciami každé tri minúty - 3 dni po poradni, kde mi povedala doktorka, že pravdepodobne budem prenášať, lebo krpec je veľmi drobný. Krcok bol 3,5 cm, zavretý, tuhý. Za celé tehotenstvo som ani raz nepocitila tvrdnutie brucha, žiadne magnézium som nebrala. Zobudila ma o druhej v noci neskutočná bolesť, tak ze ideme na pohotovosť. Dali ma na pásy, kontrakcie každé tri minúty, krcok síce dlhý, ale ako blato. Otvorená som nebola. Tak ma prijali na izbu a začali mi dávať salbutamol a isoptin a ešte nejaké 4 ďalšie lieky, to neviem co bolo, ani na čo to bolo dobre. Už na tretí deň som si vydobila zníženie dávky na dve tabletky denne a na štvrtý len jednu. Je to najhorší kentus na svete - v živote nikdy som nemala ani jeden nežiaducich účinok zo žiadneho lieku. Pri tomto som mala úplne všetky, ešte aj tie extrémne zriedkavé... Nie je pravidlo, že to každému pomôže... Ten liek môže ženu aj zabiť. Ja mávam každý deň také stavy - to nie ze búšenie srdca, ale počas celej doby od tabletky k tabletke mi ide srdce vyskočiť, zalieva ma studený pot, stále som mokrá, tras v rukách, nohách, krku, tocaky v hlave, tlak raz 80 o tri minúty 130, pulz nekonečne vysoký, nespavosť, podráždenie, nevoľnosť, keď ležím, pripadám si ako sfetovana, pred očami hviezdičky, točí sa so mnou celá izba, tlaky v hlave, v očiach, problém s dýchaním, bolesť na hrudi. Čítala som si klinické štúdie k tomuto lieku a mal by sa užívať 48, max 72 hodín, dlhodobý účinok nepotvrdila žiadna štúdia a ma to milión nežiaducich účinkov - arytmia, hypoglykemia, edem pľúc... Však skončím na bypasse...
Keď som sa pýtala, čo bola príčina kontrakcii - nikto netuší. Doktor mi povedal, že malý má málo miesta, celkovo som útla, brucho sa mi zväčšilo, ale nie nejako morbídne a ze teda nemá sa kam posunúť, tak jediná cesta je von.
Sami vidia, že tir lieky nemajú žiadny význam pre mňa, len mi spôsobujú také stavy, že zachvíľu mi k nim dajú aj antidepresíva, lebo sa scvoknem z toho celodenného stresu, že umieram, dostanem infarkt a podobne. A keď ma chytí tá triaška a oblieva ma pot... No niektorí možno nemajú takéto silné nežiaduce účinky, ale teda môže sa stať a treba sa na to pripraviť. Po 32.tt ma už dieťa super všetko, takže keď sa aj narodí, tak ho pekne vypiplu a nič mu nebude chýbať. Oveľa horšie jd podľa mňa zachraňovať dieťa z tela matky pri infarkte alebo odideni pľúc. A teda, dúfam, že dlhodobo mi to nenasadia, už som tu lekárom aj plakala, že ja tie lieky nezvládam, nech ma nechajú radšej porodiť (celé moje tehotenstvo je shit) a ze už to chcem mat za sebou, však dieťa ma kortikoidy pichnute, sam doktor hovoril, že dýchalo by samé.. Ja neviem, robí sa hrozný strašiak z predčasného pôrodu, ale akoby nikomu nezáležalo na tom, že tá matka môže reálne na tie lieky na zastavenie pôrodu zomrieť.
Nehovorím, keď je príčina infekcia aleni co.. Prelieci sa a dieťa pokračuje ďalej. Ale teda na začiatku 9. lunárneho mesiaca ja už neviem, čo saskuju tí doktori... Jasne, jedna vec je pokúsiť sa potiahnuť co najdlhšie, druhá je zabiť matku extrémne silnými liekmi. Tak verím, že ma čoskoro pustia domov, krpec ešte možno týždeň vydrží vnútri a potom pôjde von. Hlavne nech mi ten fet už nedávajú, lebo ozaj nie každý organizmus to zvláda tak ľahko. A je pravda, že po tom isoptine sa dieťa oveľa menej hýbe. Ale vyšetrenia mi nechcú spraviť žiadne. Ze načo, netreba... Takže môžem len dúfať, že je ešte v pohode a obaja to prežijeme

suge
31. aug 2019

@elementissa Podľa tvojho opisu ležíš v nesprávnej nemocnici.

iluviel
autor
11. sep 2019

@duratlicka fiha, az teraz som si vsimla prispevok, este drzis pokope? Ja som tiez mala neziaduce ucinky, teda hlavne to busenie srdca, inak nic. Naozaj to nejako zle telo zvlada.... Dufam, ze sa mate obaja s drobcom ok 😲

iluviel
autor
23. júl 2020

Ahojte, tak ja sa po 5 rokoch vraciam do tohto fora 🙈 Som 29+1, caste tvrdnutie, placenta marginalis a vcera ma hospitalizovali s krvacanim.... Je tu este niekto na tlmeni kontrakcii v nemocke?

duratlicka
23. júl 2020

@iluviel To mi je luto. Kamaratka tak prelezala cele tehotenstvo, ale vsetko dibre dopadlo a mala sa narodila v termine a zdrava. Prajem Ti vsetko dobre.

iluviel
autor
23. júl 2020

@duratlicka dakujem pekne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre