Dlhodobé tlmenie kontrakcií

iluviel
15. sep 2015

Ahojte zienky, je tu nejaka, ktora mala v tehu dlhodobu tokolyzu? Nemyslim magneziom (ani infuzkami magnezia), skor Gynipralom alebo podobnym liekom. Dakujem za vsetky odpovede! 🙂

seahorse27
15. sep 2015

Ja som mala posledne 2 mesiace tehotenstva tokolyticku liecbu - Ventolin (Salbutamol) a samozrejme aj to magnézium.

iluviel
autor
15. sep 2015

@seahorse27 fiha a si ty aj drobec ok? 🙂 Uplne bez nasledkov? Ako si ten Ventolin brala?

plnenapaprika
15. sep 2015

ja mala magnezko 2 mesiace infuzky a gynipral dva cykly
nebolo mi vsetko jedno veru...ale asi pomohlo, aspon na par tyzdnov

iluviel
autor
15. sep 2015

@plnenapaprika a ten gynipral infuzkovo? Ako dlho vkuse?

alysea
15. sep 2015

@iluviel ja som od 19 tt lezala v nemocnici na magneziovych infuziach + magneziove tabletky a od asi 25tt mi k tomu davali ventolin

seahorse27
15. sep 2015

@iluviel Ano, sme ok. Brala som sirup 4x denne 3-5 ml podla potreby. Vysadila som v ukoncenom 36.tt a o tyzden na to som porodila 🙂

iluviel
autor
15. sep 2015

@seahorse27
@alysea baby a pocas liecby ste citili nejake vedlajsie ucinky? Napr. busenie srdca, triasku atd.?

alysea
15. sep 2015

@iluviel to busenie srdca obcas ano ale inak nic

plnenapaprika
15. sep 2015

@iluviel
gynipral infuzkovo sa nesmie brat dlhie ako 3 dni ,oficialne 48 hodin- kolovalo v nemocke medzi doktormi- mne dali raz takto a potom o mesiac znovu tusim 2 ci 3 dni infuzkovo a jeden den tabletky ako postupne vysadzanie. Musela som pritom brat lieky na znizenie pulzu, lebo gynipral bol ako zvon v hlave.
ako to mas ty?

iluviel
autor
15. sep 2015

@alysea a bez Ventolinu si mala kontrakcie ako casto?

iluviel
autor
15. sep 2015

@plnenapaprika no ja mam prave tu najnizsiu davku Gynipralu uz 9. den vkuse. Vzdy ked mi ho vysadia a daju magnezko tak do troch hodin mam kontrakcie nonstop :-/ A este nechcu, aby som rodila...

seahorse27
15. sep 2015

@iluviel Tak na busenie srdca som brala Isoptin - to sa berie stale spolu s Ventolinom. Ked mi este v nemocnici nastavovali davku, tak som raz skolabovala - normalne som odkvecla, nastasie som sedela na posteli, takze som si "len" narazila krcnu chrbticu o stenu. Uzavreli to tak, ze mi Ventolin v kombinacii s magnezkom prilis prudko znizil tlak...potom sa to uz neopakovalo. Ono to chvilu trva, kym si na to telo zvykne, potom je to uz v pohode. Zo zaciatku bola obcas aj jemna triaska, ale po par dnoch to ustupilo. Akurát vzdy asi pol hodku po uziti som zacala citit jemny utlm...to trvalo stale, ale po chvili to vzdy preslo.

alysea
15. sep 2015

@iluviel no ja som mala kontrakcie aj 2 za hodinu od 19tt co bolo vela a potom ked uz to nestisovali ani infuzky nasadili ventolin. Brala som 4krat 2 tabletky mg a 4 krat 5 ml ventolinu a pomedzi to 2-3 infuzie a aj tak som mala kontrakcie ( niekedy aj kazdych 20 min) tak myslim, ze keby mi nedali taketo mega davky tak nevydrzim ano tolko co som vydrzala...uz v 29tt vraveli, ze neverili, ze dosiahmem taky tyzd. Porodila som v 35tt

iluviel
autor
15. sep 2015

@alysea och keby som vydrzala do 35tt to by som sa tesilaaaa... Krcok ti to ako ovplyvnovalo tie kontrakcie?

plnenapaprika
15. sep 2015

hlavne klud, psychika je najviac, na to pamataj. Mne sa to zhorsilo hlavne tym stresom pobytom v nemocke. V ruzinove som boal mesiac, potom na previezli na Antolsku lebo vyzeralo ze porodim. Ustala som do konca 31.tyzdna. Akeho mas osetrujuceho dokiho? Plichtovu?

seahorse27
15. sep 2015

@iluviel Ja som napr. mala niekedy take dni, ze aj napriek Ventolinu som mala 50 tonizacii denne. Krcok sa mi následkom toho (este pred nasadenm liecby) otvoril na 1,5 cm (aj vnutorna branka), ale neskracoval sa a ostal relativne pevny. V takomto stave mi to pri kludovom rezime vydrzalo od 29. do 35.tt, potom sa pomalicky dalej otvaral, skracoval aj makkol, ale nic dramaticke. Az ked som vysadila Ventolin, tak sa to prudko zacalo menit a do tyzdna bol maly von.

iluviel
autor
15. sep 2015

@plnenapaprika ja som na Antolskej na rizikovej gravidite, kazdy den je tu na vizite iny lekar. Do konca 31. tyzdna myslis 30+nieco?

plnenapaprika
15. sep 2015

@iluviel
si na antolskej? to je ok, tam je TOP neonatologia
31+0 som rodila
na antolskej som bola tiez mesiac, tam sa menia vizitovi dokktori v dvojmesacnych cykloch, ja som zazila jednu aj druhu vlnu
ale urcite mas aj izboveho doktora, Hamranovu alebo taku tu malu ukricanu, meno nepamatam
ale fakt, hlavne klud
ako krcok?

iluviel
autor
15. sep 2015

@plnenapaprika krcok 1,7 cm, otvoreny na spic prsta. Len ma serie ze bez infuzky Gynipralu okamzite kontrakcie dobre ze nie kazdych 5 minut ☹ Nechapem to...

alysea
15. sep 2015

@iluviel no kym som nemala ventolin tak som mala krcok skrateny na 1,5 cm otvoreny na 1 prst a aj vnutorna branka bola otvorena. Potom to relativne ustalo ( kontrakcie nemali vyrazny vplyv na krcok) a v 33 tyz sa to zase rozbehlo takym stylom, ze som sa zacala viac otvarat a kontrakcie som mala vkuse den noc tak mi v 34 tt vysadili lieky a v 35 tt som sa otvorila na 4cm kontrakcie som mala kazdych 5 minut . (Tie posledne 2 tyzdne som uz ani spavat nemohla, uz mi raz dokonca dali lieky na spanie, co ma bolesti vkuse budili)

maminkasisa
15. sep 2015

aj ja som od 29 tyzdna bola v nemocnici na infuziach magnezia a tiez ventolin, alebo gynipral, a to aj v sirupe, alebo infuzka, podla toho co bolo, lebo vtedy bol nejaky problem s liekmi, rodila som v 38 tyzdni a bola som posledne 2 tyzdne otvorena na 5 cm, ale zvladla som to....

alysea
15. sep 2015

@iluviel Tebe reaguje krcok aj po nasadeni liekov? Davaju Ti aj kortikoidy pre drobca?

iluviel
autor
15. sep 2015

@alysea kortikoidy som dostala hned v prvych dnoch co som tu lezala. Ci krcok reaguje neviem, vysetrovali ma zospodu len raz a to pri prijme... Dufam, ze nie no ☹

iluviel
autor
15. sep 2015

@maminkasisa a babo teda ziadne nasledky z tych liekov? 🙂 Kolko infuzok liekov (okrem magnezia) si asi dostala?

fuemi
15. sep 2015

Posledné dva mesiace, od 30.tt som mala magnezium, inf. 2x denne a Gynipral plus (asi) Isoptin. Aj tak som mala kontrakcie dost casto a postupne, pomalicky som sa otvarala. Ale stale ked to bolo horsie, tak to malo aj svoju pricinu, vacsinou nejaky zapal. Ked mi dali ATB, bolo lepsie. A potom zase to iste dookola...po ATB bolo lepsie, potom zase horsie, zase ATB, potom lespie... az ku koncu 37.tt. Nakoniec vsetko dobre dopadlo. Drzim palce!

fuemi
15. sep 2015

A ziadne nasledky z tych liekov.

iluviel
autor
15. sep 2015

@fuemi ale asi si nemala tie infuzky 24 hodin denne ze? Ja to mam vkuse...

alysea
15. sep 2015

@iluviel a ako dlho si tam?

iluviel
autor
15. sep 2015

@alysea Dnes deviaty den uz. A vyzera to este na dlhe trapenie...

alysea
15. sep 2015

@iluviel tak ale to znamena, ze lieky zaberaju 🙂 za tie 4 mesiace co som tam lezala som zazila a videla mnoho, toto vyzera velmi nadejne. Vies cim dlhsie vydrzis tym lepsie aj ked uplne Ta chapem, je to strasne narocne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre