Dlhotrvajúci kašeľ v prvom trimestri

tinasc
28. mar 2012

Ahojte, momentálne som v 10 týždni tehotenstva. Už vyše mesiaca ma však trápi silný, až dusivý kašeľ. Bola som aj u svojho obvodného lekára, vybrala som jednu dávku antibiotík, brala som homeopatiká, skorocelový sirup, no nič mi nepomohlo... veľmi sa bojím o bábo, nakoľko som minulý rok potratila... má niektorá z vás s týmto skúsenosti? Za každú odpoveď ďakujem 🙂

xlucia
29. mar 2012

@tinasc pytaj sa na plucne

tinasc
autor
29. mar 2012

@nathalie111 ďakujem 🙂 ono kašeľ ako taký by mi ani nevadil, len stále ma trápi otázka, či ten kašeľ neubližuje drobčekovi v brušku 🙂 na to mi nevedel dať odpoveď nikto... ale ak to takto pôjde ďalej, určite sa vypýtam na odborné vyšetrenie...

lu17
29. mar 2012

@tinasc Verim Ti, je to neprijemne, ale uvidis a pokial by sa nezlepsilo chod, a moze ta tvoj dr.poslat na plucne 🙂 Ale mohol Ti nieco odporucit na kasel 🙂 Ono imunita v tehu urobi svoje, tak mozno preto sa to vlecie.

tinasc
autor
29. mar 2012

@sisaha no teda... dúfam, že mi také nič nehrozí...

tinasc
autor
29. mar 2012

@lu17 hm je to možné, ešte k tomu beriem prednison, takže možno aj ten urobil svoje 😉

sisaha
29. mar 2012

@tinasc ja dufam tiez, ale bohuzial treba mysliet aj na take veci. Cierny kasel nie je az taky neobvykly ako by sa mohlo zdat. To, že ti vezme krv aj na toto vysetrenie, za to nic nedas a budes mat istotu.

magmu
29. mar 2012

magmu@tinasc ja som bola v prvom trimestri chorá a ja keď ochoriem tak kašlem bežne mesiac aj dlhšie. Len Ti chcem poradiť, ja som brala Sinupret sirup, je to homeopatický liek, horké, hnusné a bylinkové, ale pomáha. A ešte mi pomohol zázvorový čaj. Kúp si zázvor v zelenine, ošúp, nastrúhaj zo dve-tri čajové lyžičky a zalej vriacou vodu, teplý vypiť, štípe, ale po pár hrnčekoch si zvykneš. Ja som pila dvakrát denne a pomohlo. Skús to a držte sa.

tinasc
autor
29. mar 2012

@magmu ok toto by som mohla skúsiť, dík za radu 🙂

lu17
29. mar 2012

@tinasc Kortikoidy? A preco?

tinasc
autor
29. mar 2012

@sisaha vieš čo za chvíľku aj tak pôjdem na gyn. na kontrolu, takže rovno sa spýtam doktora, nie obvodného, aj tak by mi asi nič nedal... som zvedavá, čo mi povie na gynde 🙂 a či to nejako bude riešiť...

tinasc
autor
29. mar 2012

@lu17 boli mi zistené protilátky...

pink_lady
29. mar 2012

@tinasc no, kaslala som od 6.tt az do porodu, dakedy som myslela uz- to este v prvom trimestri ze to miniaturne babo vykaslem 😝 trochu pomahal fenistil...a asi aj to prispelo k predcasnemu porodu (ale mala som xy roznych komplikacii), no a samozrejme krpec kasle tiez, vcera akurat sme vyfasovali na alergo singulaire...takze liecit kasel treba, prist mu na pricinu, lebo potom to aj babo si odskace...

lu17
29. mar 2012

@tinasc Ako v ramci imunity? Ono su to hormony, ale ved lekar vie co je dobre.

tinasc
autor
29. mar 2012

@pink_lady hm veď to ten pocit, že ho asi vykašlem... ale určite to budem riešiť 🙂 a silno si kašľala?

tinasc
autor
29. mar 2012

@lu17 boli mi zistené protilátky proti spermiám, takže doktor mi to predpísal...

lu17
29. mar 2012

@tinasc Jasne, takze to preto. Noo ale kedze babo tam uz je, uz mozno nebudes brat asi dlho. 😀 Drzim palceky, urcite Ti uz bude lepsie s kaslom 😀

tinasc
autor
29. mar 2012

@lu17 ďakujem, dúfam,že ho budem brať už len 2-3 týždne... lebo je to vraj dobré svinstvo, ale radšej na to nemyslím 🙂

pink_lady
29. mar 2012

@tinasc neskutocne silno...niekedy som cele noci sedela na posteli a kaslala kaslala kaslala...

tinasc
autor
29. mar 2012

@pink_lady fíha to od 6tt až do pôrodu? no tak to musela byť riadna záťaž... a to nezistili z čoho ten kašeľ bol?

pink_lady
29. mar 2012

beries prednison v tehu? 😕 ten kasel, ...kortikoidy, na hrudi ta neboli?

tinasc
autor
29. mar 2012

@pink_lady nie na hrudi ma nebolí... ani teplota, sopel iba občas... niečo to znamená? má to spojitosť s tým prednisonom?

pink_lady
29. mar 2012

@tinasc ak si dobre spominam, prednison, ako kortikoid moze sposobovat tromby - krvne zrazeninky, a tie ked sa utrhnu a dostanu do pluc mozu sposobit emboliu. ak je embolia rozsiahla - tak to by tu dotycna nesedela 😀 ale ak vznikaju mirkoembolie tak tusim prave tie sa mozu prejavovat "len" kaslom...

tinasc
autor
29. mar 2012

@pink_lady aha, no teda, tak dúfam, že ani toto sa ma nebude týkať 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre