Do kedy brať magnézium v tehotenstve?

plostica2502
23. dec 2007

ahoj dievcata...mne nakazali brat 3x2 tablety/den...do konca 38tt...je mozne,ze sa budem zle otvarat potom....ale zas je to nevyhnutne aby som tak papala,no 😒

margaretka3
13. apr 2011

@vava2 Ahoj, ja mam rovnaký problém, som síce len v 25 týždni, ale čakám dvojičky a varixy zo spodu sú príšerné, takže tiež beriem detralex rano a večer 1tabletu, no moc nemám pocit, že by to zaberalo, ako kedy, najhoršie je dlhšie stáť... mala som to aj v druhom tehu a po pôrode sa to všetko upravilo, tak už len vydržať...🙂

monulik88
27. apr 2011

ahojte som v 28tt.a doktorka mi dnes predpisala Magne B6 3x1 a v poslednej dobe mavam bolesti a tvrdnutie bruska a navyse nas maly anjelik dost hlavickou tlaci nadol chcem sa spytat neviem ci som pochopila dobre ale tieto lieky zmiernuju tvrdnutie a bolesti bruska ?

gabuci
27. apr 2011

@monulik88 zmiernujú,ja som ich brala pred 11-mi rokmi ked som bola tehotná,od 12-ho týždna až ku pôrodu.Mne napísala gynekologička 2x1 tabletku denne.Okrem toho veľa oddychovať,vyložiť nohy hore ako sa len dá,okrem toho mne dali aj Diazepan a NO-SPA,bola som otvorená,dieťa tlačilo hlavičku dole,vydržala som až do 40-ho týždna.Kludne to ber,určite pomôže.Ináč mne brucho nebolelo ale tvrdlo.Ked som si oddýchla tak sa mi to uvoľnilo.Prvýkrát som rodila pred 43-mi rokmi,aj vtedy som mala tie problémy,aj vtedy som vydržala do 40-ho týždna.Tebe nehovorila doktorka,že skus vyložiť niekde hore nohy ked si ľahneš?Pomôže to.

monulik88
28. apr 2011

@gabuci ahoj dakujem za odpoved.Ano aj to hovorila a hlavne v klude byt oddychovat.No takze si budem musiet davat vacsi pozor na nas a brat tie magne B6 nechcem aby nas drobcek prisiel skor na svet.Tak este raz dakujem 🙂

gabuci
28. apr 2011

@monulik88 nemáš za čo dakovať.jej prepáč včera som si ani nevšimla akú blbosť som v rýchlosti napísala.Rodila som pred 13-mi nie 43 rokmi.

tatiana1760
31. okt 2011

Ahojte ja beriem stale magnerot..
Je to ale normalne,,, lebo lekarovi vravim ze uz 2-3 tyzdne mam krce a tvrdnutie a on ze to sa pripravuje na pôrod,,,no neviem co mam robit,,
Berem 2-0-2,,

ktore
26. jan 2012

@margaretka3
@tatiana1760
@monulik88
@gabuci prosim vas dievcata.ja beriem magnezium 250 jedn krat denne ale zacinam sa zle citit a myslim ze aj psychicky.mozem zvysit magnezium na 2 krat denne?neublizi to?

margaretka3
26. jan 2012

@ktore Ahoj, no ja by som sa poradila s lekárom asi, ublížiť by to nemalo, ale istota je istota. Prajem veľa sily a nech ti to rýchlo ubieha.

babatienko27
26. jan 2012

@ktore ahoj samozrejme mozes brat min,2 tabletky denne to mas aj v navode ale povedz to aj dr potom na poradni..... a v neskorsom stadiu tehu beru zeny aj 4-6 tbl ....ale pozor znizuje tlak neviem ako si zvyknuta ...

miskap
26. jan 2012

@ktore Skús zaradiť do jedálnička potraviny bohaté na horčík, napríklad mandle, orechy, daj si minerálku s horčíkom a pod. Nervozitu a psychické napätie síce môžu lieky utlmiť, ale pokús sa to riešiť inak. Čakáš bábätko, tak by si mala byť spokojná, šťastná, v pohode a tešiť sa, tieto pocity vníma aj dieťa, tak nech je v pohode aj ono. Ked budeš nervózna, upätá, vystresovaná, bude aj dieťa. Takže kľud, pohoda, všetko bude v poriadku 😉 .
To magnézium by sa malo pred pôrodom vysadiť ( asi v 38.týždni, možno aj skôr), lebo ovplyvňuje svalové napätie bábätka a narodí sa dieťa so slabým svalovým tonusom( zníži to Apgar skóre) a bude rizikové.

tatiana1760
27. jan 2012

@ktore
Ahojcek,,,vôbec neviem ☹

nikolet_89
30. jan 2012

ahojte baby som 37+3 myslite, ze mam brat este magnezium ?

nae
30. jan 2012

@nikolet_89 Nie, ma sa brat len do 35.tt! Uz neber, moze to mat zly vplyv na porod aj dietatko.

nikolet_89
30. jan 2012

@nae kks nechapem, preco mi to nikto nepovedal doteraz...:( no nic prenatalne a zelezo budem brat dalej ale s magneziom koncim

nae
31. jan 2012

@nikolet_89 Jasne, zelezo mozes kludne brat aj po porode, mne to moja dr. doporucila, ze to vobec nevadi a je to aj prinos. Ten horcik treba vysadit, pretoze pomaha k uvolneniu nielen stahov maternice, ale aj kostroveho svalstva a dietatko by mohlo byt z neho "lenive" pri porode a aj po porode by sa mu mohlo tazko rozdychavat (kedze dychaniu napomaha aj cinnost medzirebroveho svalstva).
Drzim ti palce vo vsetkom 🙂

nikolet_89
31. jan 2012

@nae dakujem moc 🙂

linduska27
8. aug 2012

@nae ahoj natrafila som na tvoju reakciu ze magnezium moze mat zly vplyv na porod a dieta upresnis ako si to myslela?

nae
8. aug 2012

@linduska27 ahojky, písala to tu aj o kúsok vyššie iná babenka: To magnézium by sa malo pred pôrodom vysadiť lebo ovplyvňuje svalové napätie bábätka a narodí sa dieťa so slabým svalovým tonusom( zníži to Apgar skóre) a bude rizikové.

Malo by sa vysadiť najneskor na konci 34. týždňa. Keďže ovplyvňuje svalový tonus, porod sa može predĺžiť, bábatko sa može ťažšie rozdýchať, može byť také akoby "lenivejšie" atď. Ale samozrejme to nemusí byť pravidlo. Druhá strana mince je to, že magnézko je vačšinou také placebo a dá sa nahradiť aj niečím iným, ako tabletkami.
Ja som v druhom tehotenstve tiež brala, aj keď neviem, či mi to pomohlo na moje problémy. Prestala som brať na konci 34.tt, malého som týždeň prenášala, ale porod bol rýchly, malý vyletel ako blesk a mal Apgar 10-10-10.

linduska27
8. aug 2012

@nae no lebo ja som pri malom vysadila asi 2 tyzdne pred porodom a prenasala som tyzden a porod nepostupoval a nakoniec siel maly sekciou a mal Apgar 9z10 a teraz mi dr na poradni povedala ze uz si nemam davat magnezko zda sa mi to skoro mavam strasne krce v nohach v noci a aj v bruchu

satyoblek
30. júl 2014

Som v 37.tt, rizikoveho tehotenstva,uz 4mesiace lezim a beiem 3x2tabl. denne. Zacatim 37.tt sa dieta povazuje za donosene, a tak mi doktor povedal, ze kazdy den mam znizovat davku magnezia o jednu tabletku,az na nulu. Trocha sa obavam,ci nepridu tvrdnutia,no ak ano,budem si davat aspon jednu tabletku,uskodit to nemoze, co telo nespotrebuje sa vyluci mocom. A mala by som ist cisarskym,tak aktivita od dietatka sa nejaka ocakavat asi nebude. Co sa tyka tych mliecnych vyrobkov, da sa to...po magnezku odstopnut dve hodiny,dat si mlieko/jogurt a po dvoch hodinach zas magnezium. Je to obmedzujuce troska, ale da sa to nacasovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre