Do kedy brať magnézium v tehotenstve?

plostica2502
23. dec 2007

ahoj dievcata...mne nakazali brat 3x2 tablety/den...do konca 38tt...je mozne,ze sa budem zle otvarat potom....ale zas je to nevyhnutne aby som tak papala,no 😒

sirinka
21. júl 2008

mimi26 ja som sa otvarala aj napriek magneziu uz od 32 tyzdna a porod som mala rychly 😅 , nestihla som ho ani vysadit. este ma nim nadopovali v nem, aby porod oddialili a ucinok bol opacny xixi. magnezium by malo utlmit cinnost hladkej svaloviny, tak tiez si myslim, ze je lepsie ho vysadit pred porodom.

yara2
22. júl 2008

ahojte kocky. neviem do ktorej temy mam polozit moju otazku,tak to skusim sem 🙂
mozno bude trochu hlupa,ale som mlada prvorodicka a nemam o tom ziadnu predstavu,takze:
ked mi doktor povie na kolko prstov som otvorena,tak ako to on zistuje??? mam si to predstavit tak,ze pridem do nemocky s kontrakciami a doky ma pozrie ako sa otvaram a na zaklade toho,kolko prstov sa mu do mna zmesti,tak na tolko som otvorena?? a ked este nie velmi,tak ma nechaju chvilu cakat a pri dalsom vysetreni zasa pride ,strci do mna prsty, uz sa mu tam zmesti viac prstov tak mozme zacat rodit??
to s tymi prstami to sa len tak hovori,alebo mu naozaj sluzia na to,aby si nimi meral velkost mojho otvorenia??
dik za odpovede 🙂

lienockaa
22. júl 2008

yara- to sa mysli naozaj s tymi prstami..ale vyjadruje sa tak otvorenie krcka maternice, do ktoreho sa za normalnych okolnosti nevmesti ziadny prst,otvara sa len pred porodom../niekomu uz v tehotenstve, ale to je ina problematika/..ci Ta nechaju cakat chvilu, alebo dlho, kym porodis, tak to zalezi od toho, na kolko prstov budes otvorena na zaciatku-ked do porodnice prides..ked iba na jeden-dva, tak to este bude dlhsie trvat, kym sa otvoris uplne, nie iba chvilku..na porod treba byt aspon tak na 8, lepsie na 9-10 prstov, aby mohla prejst hlavicka, skor Ti tlacit nedovolia, mohla by si sa potrhat vnutri..

yara2
22. júl 2008

lienockaa - dik za odpoved. takze si to mam predstavit tak, ze doky do mna priebezne strka prsty a na zaklade toho sa rozhoduje,kedy zacat?? no mne to pride trochu smiesne, ked si to tak predstavujem ako ma "palcuje"
🙂 sorry za vyraz

lienockaa
23. júl 2008

yara-hmm..no preto som napisala hore, ze je to meranie otvorenia krcka maternice, nie velkosti posvy, ci nieco podobne..nie je v tom ani stipka erotiky, to mi mozes verit..a smiesne Ti to v tej chvili tiez nebude..vysetruje nielen zakazdym lekar, ale aj porodna asistentka, zhruba tak na striedacku, nebud teda prekvapena..

ale som mimo temy, sorry adminky..😉

yara2
23. júl 2008

lienockaa - tak dik,uz je mi to trochu jasne,ale realita bude aj tak asi uplne ina,nez si predstavujem..maj sa,papa

alexandrakeselova
11. aug 2008

v knihe hovory s porodni babou sa docitate aj to, ze tehtonej zene sa prirodzene tvori menej magnezia, aby ho pri porode vela nestratila.

vichrica
4. sep 2008

Mne tvrdlo bruško už od 19tt, tak som brala MagneB6, ale nezabralo. Pred mesiacom som si kúpila obyčajné magnézium, kedy sa nepije 2 h mlieko a myslím, že je lepšie. Takže hovoríte, že ho treba brať len do 36tt? Dobre, tak ho už od zajtra neberiem 🙂 .

petka_s
11. sep 2008

to magnezium berem aj ja,tiez mi zacalo tvrdnut brusko,ale najprv som nevedela ze je to to tvrdnutie..chcem sa opytat,pise sa ze sa nesmie tie 2 h brat mlieko ani ine mliecne vyrobky,viete mi vysvetlit ze co sa moze stat ked budem tie mliecne vyrobky??pretoze mam strasne chute teraz papam len same syry a mlieka tiez dost pijem..a to magnezium musim 3 x za den,tak tam velmi nieje kedy volno na tie vyrobky..

denisaap
4. okt 2008

Pridam aj ja svoju odpoved,som v 37tt a magnezium beriem od 30tt tiez je pisane ze 2hod pred a po by sa nemalo mlieko no to by som ho nemohla pit vobec lebo ho beriem 4 krat za den a mlieko milujem dene ten 1 liter vypijem.Ked uzijem magnezium pockam tak 15 minut a potom uz pijem,myslim ze by ma na to doktorka upozornila keby nieco hrozilo,mam pocit ze to len dako ovplivnuje tvrdnutie bruska ale ja som na sebe nic nezbadala prave naopak...

perla200
12. júl 2009

baby a sa berie magnezko dokonca tehu tak sa zle žena otvára? ale mne velmi pomáha na krče v nohách a lýtkach.......

zamilovana
7. apr 2010

babeny, myslíte že vadí ked som si zobrala dve tabletky naraz? Doporučená dávka sú dve, ale tak či nevadí,že naraz? Ak ste niektorá tak brala dajte vedieť. Ďakujem

latvia
7. apr 2010

zamilovana, nic sa ti nestane neboj 😉 a ake magnezko beries? magne B6, magnesii lactici, alebo sumive? lebo tam je trosku rozdiel

latvia
7. apr 2010

a vysadit by sa malo cca mesiac pred terminom, niektore aj neskor, ale vseobecne magnezko podavane v tabletkach teda porod nezastavi, takze je zbytocne sa nim trieskat po 38tt, kedy uz je porod v termine 😉

alienka73
7. apr 2010

Danissap ,mne pri prvom tehotenstve pri magnezku o tom mlieku dr povedal a nema sa to mlieko pit kvoli hnackam , aspon tak mi bolo povedane. Ale ja som to tiez nie vzdy dodrzala a nic sa nestalo. 🙂 .
A mne nasadili magnezko kvoli zhorsenym prietokom.
Teraz ho beriem / magnezium lattici kvoli tvrdnutiu(cakam dvojicky) a sem tam vezmmem viac ako 2tbl 😒 .

latvia
8. apr 2010

mag.lactici neskodi vo vacsich davkach, na davkovanie si treba dat pozor pri magneB6, kde by sa vyssim davkovanim vyrobila hypervitaminoza vitaminu B6

zuzi44
8. apr 2010

ahojte ja som brala magneB6 pri prvom dietati od 7 mesiaca az do konca,a maly bol prenasany tyzden,pomaly som sa otvarala museli mi porod vyvolavat,moj dr.tvrdil ze to mozem brat az do konca,tazko povedat ci to sposobilo magne B6,alebo to bolo preto ze to bolo prve dieta,pri druhom dietati som ho tiez brala ale v 37 tyzdni mi dr.v porodnici povedala ze ho mam postupne behom 3 dni vysadit,vraj ked sa berie do konca dieta ma potom abstinencne priznaky z nedostatku magnezia,takze som ho vysadila a porod zacal spontanne a hlavne bol rychli 🙂

latvia
8. apr 2010

druhe dieta casto ide rychlejsie nez to prve 🙂 porodne cesty su uz do istej miery roztiahnute prvym porodom. a prave aj kvoli tomu, aby sa maternica uz pred terminom zacala stahovat a cvicit kontrakcie, by som ho vysadila uz mesiac pred terminom...tvrdnutie bruska je proste normalny jav ak je to uz mesiac pred terminom

vava2
25. mar 2011

ja som brala Mg 4x 1 denne, ale asi v 32 tt začali u mňa iné problémy a tak mi druhý doktor kázal jesť iba 2x 1tbl Mg a Detralex na žily. Mne totiž to Mg ani nepomáhalo na krče v nohách a to v takej vysokej dávke a tento detralex je tiež proti krčom - poznáte to niektorá?? a máte niektorá skúsenosti s hemo. pred pôrodom??? - sorry ako orientujem zle tému 🤐 a díky za odpoveď 🙂
(končíme 34tt ale ako tak čítam túto tému, tiež to pomaly od 37 vysadím, môj prvý pôrod trval večnosť a druhýkrát by som to už takto ozaj nechcela... 😠 )

lyongirl
6. apr 2011

Ahojte, chcela by som sa spýtať, dr. mi kázal kúpi Mg, pretože mávam kŕče ako mi rastie maternica a pri prvých dvoch tehotenstvách mi aj tvrdlo dosť brucho, od 32tt som mala kontrakcie a obidve deti sa mi narodili predčasne. V lekárni mi predali Mg 250mg a ja som sa vlastne ani neopýtala lekára koľko ho mám denne brať a či treba každý deň, alebo len pri kŕčoch, alebo sa môže len tak preventívne...no neviem, poradí mi niekto?

dankamg
6. apr 2011

ja beriem magnesium 500 mg 2 denne na predpis a som rada, pomáha mi to na kŕče na nohách.Keďže ma zrejme čaká plánovaný cisársky, tak ma to veľmi ani netrápi čo ho mám vysadiť. Ale to s tým mliekom, že sa nesmie to som nevedela, lebo ja ho tiež pijem.

gabuci
10. apr 2011

ja ked som bola tehotná,ešte v roku 2000,gynekologička mi kázala brať Magne B6 od začiatky tehotensva.Hned ako som začala k nej chodiť.Len 2x1 tabletku,plus vtedajší vitamín pre tehuľky Materna sa volala.Okrem toho mi dala ešte NO-SPA tabletky a na žily Anavenol to bol podobný liek ako Detralex teraz.Bral som to až do pôrodu.To som mal naordinované s druhým dieťatkom.Bola som otvorená od 30-ho týždna,no malá sa mi narodila v 40-om týždni.Ináč som sa otvárala rýchlo počas pôrodu.Takže s tým nemám skusenosti,že by Magne B6 spravil také niečo,že ťažšie sa otvárať kvôli tomu.Ináč žily na nohách som mala škaredé,totiž v zamestnaní som stála dosť.Aj s prvým dieťatkom som brala ten vitamín do konca,Magne B6 ešte vtedy nie,ale lieky Salbutamol,Diazepan a injekciu na pľúcka nám dávali v nemocnici.od 28-ho týždna som bola 11 týždnov v nemocnici,potom pred pôrodom doma.No lieky čo tu píšem až do poslednej chviľe som mala brať,otvárať som sa otvárala tiež pekne a rýchlo počas pôrodu.Možno že tú svoju rolu to zahralo,že som mala rizikové,oslabený krčok,ale tie lieky mi pomohli aby som nemala krče v bruchu,tvrdé brucho,predčasný pôrod.Pritom mám taku gynošku,že ked nie je veľmi potrebné tak nenúti lieky na človeka.Ani do dnes.

zuzana0905
11. apr 2011

@latvia Ahoj prosim ta chcela som sa opytat mne doktor dnes kazal jest megnezium v nedelu som zacala 38tt a podla sona som este o 5 dni do predu tak neviem na co je to dobre.A pocula som aj inu verziu ze magnezium moze porod uz vo vyssom stadiu vyvolat co sa mi zda blbost.Tak sa neviem rozhodnut ci uzivat alebo nie 🙂 Dakujem za odpoved.

latvia
11. apr 2011

@zuzana0905 no, to veru neviem 😕 lebo ak hrozi predcasny porod, tak prve co robia tak dopuju tehulku magneziom do zily 😅 tak ale pogooglime a opytame sa 😉 uvidim ci nieco zistim, napisem

zuzana0905
11. apr 2011

@latvia Dakujem aj ja som googlila ale nic poriadne som nenasla vsade pisu inak. No a myslim ze u mna uz predcasny porod nehrozi 🙂

latvia
11. apr 2011

@zuzana0905 nepovedal ti kvoli comu ho mas papat? pripadne ti nieco ine hovoril? mas nejaky inaksi nalez ako standard? alebo nieco ine co by v tehu nemalo byt? 😕

zuzana0905
11. apr 2011

@latvia nie prave ze mi doktor povedal ze som uz v termine a mam jest do piatku magnezium, ale ja som namala ziadny problem ani pred tym.

dupinka
12. apr 2011

ja som vysadila magnezium cca mesiac pred terminom....

tinki
12. apr 2011

@zuzana0905
ahoj, aj ja som si to pred pôrodom zisťovala. Pretože som brala skoro celé tehotenstvo. Doktori hovoria, že môžeš brať do konca. Ale tu mi radila "dula", aby som už pred pôrodom nebrala. V podstate si už v termíne. Tak nech maternica cvičí, nech má kontrakcie. Bude sa postupne pripravovať na pôrod. Potom skôr porodíš. Ak ešte máš nejaké lieky, doberieš ich po pôrode... 😉

zuzana0905
13. apr 2011

@tinki Dakujem, vsak mne sa to zdalo zbytocne aby som teraz zacala brat ked uz keby sa aj nerodila tak by sa nic nestalo. A presne ze som citala o tom ze to vlastne utlmuje kontrakcie a to ja nepotrebujem aby som sa potom neviem kolko hodin trapila ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre