Do kedy brať magnézium v tehotenstve?

plostica2502
23. dec 2007

ahoj dievcata...mne nakazali brat 3x2 tablety/den...do konca 38tt...je mozne,ze sa budem zle otvarat potom....ale zas je to nevyhnutne aby som tak papala,no 😒

sbabica
23. dec 2007

mila Plostica, urcite je to trosku/velmi/ prehnana davka MgSO4.neviem preco Ti to Dr.ordinoval, ale s kludnym svedomim zniz tu davku na 1x denne, najlepsie rano.si v takom tyzdni tehotenstva, ze ked aj porodis dnes v noci, aj tak dieta bude zrele a urcite zdrave.studie ukazuju / aj by som Ta odporucila na presnu publikaciu, len nemam vela casu teraz Ti to vyhladat, ak chces po sviatkoch sa Ti budem venovat/, ze brat denne MgSO4 ma opacny ucinok. odporucaju 4 dni v tyzdni brat 3x1 a ostatne dni pauza, aby telo si nenavyklo.tato davka pri pestrej strave uplne staci, aby si nemala predcasne stahy maternice.samozrejme, ze sa berie ohlad pri davkovani aj na ine pôrodnicke parametre/ dlzka hrdla maternice, velkost otvorenia hrdla, zivotosprava, vyska tehotnosti, poloha plodu...atd.
hore hlavu, optimizmus a stastny pôrod.

plostica2502
autor
23. dec 2007

mmm...preto mi dali taku,lebo som tam pred tyzdnom bola a mala som kontrakcie,som otvorena na 3cm a povedali,ze do konca 38tt mam brat tak,no 😖 ...dakujem za radu a krasnucke vianoce 😀

tribitka
23. dec 2007

plostica, ja beriem 2 krát denne 500 mg magnézia, kvôli skrátenému krčku, tvrdnutiu bruška a stále častejším kontrakciám....a tak to bude až do pôrodu...poznám prípady kedy žena brala mag.celé tehu, a bábo sa narodilo ok, magnézium na bábo nevplýva....radšej ho brať ako riskovať predčasný pôrod s nedonoseným dieťaťom....

sue
23. dec 2007

...ja si myslím, že treba brať tak ako povie lekár... jedine ten ktorý ťa vyšetrí vie zhodnotiť prečo ktoré lieky nasadil. My sme brali Solbutamol, Isoptin aj Magnesium do 37tt+0 ... teraz už neberieme nič...

junovka
23. dec 2007

ja som brala Magne B6 od zaciatku tehu az do konca tehu 3x denne 😉

plostica2502
autor
25. dec 2007

😀 diky zienky,tak aj ja si dam...sak je to dobre aj na stres a priznam sa vam🙂)),ze ked si dam na noc lepsie sa mi spinka🙂 😵

eva4444
25. dec 2007

ja tiez viem tak ze ca do konca 37tt 😒
a ked som dobrala raz mi namerali kontrakcie slabucke pravidelne - asi 39tt a nakoniec som rodila o 2 tyzdne neskor 😕

hellosona
25. dec 2007

a mineralku magnesiu mozem pit? 😕

maca793
25. dec 2007

ja som magnézium brala až do dňa pôrodu 3x1tabl.
hellosona
minerálku môžeš pravdaže piť.

zuzka82
25. dec 2007

ahojko....aj ja som brala magnezko od 20tt asi 3x1, no od 28tt mi uz predpisali tak isto 3x2... a v 37 mi kazali prestat...ale kamoske kazali brat az d uplne konca.....

maca793
25. dec 2007

ja som ho musela z toho dôvodu, že som čakala dvojičky a teraz preto, lebo som tiež bola na rizikovom.

plostica2502
autor
26. dec 2007

😀 takze sto pero to nebude vadit a vplyvat na kontrakcie,sak v pribalovom letaku je toho popisane...ved to je paradna vec,asi si to budem aj potom kupovavat a mam z toho pocit,ze som kludnejsia daka.... 😉

eki
9. jan 2008

babky, mne tiež doktor kázal užívať magnézium ráno 2, naobed 1 a večer 2 (teda spolu 5, jestli se nepletu 🙂, mám kúpené Magne B6, ale tam je napísané, že v tehotenstve sa má užívať max. 2 tablety denne kvôli tomu B6. Tak som si kúpila ešte iné magnézium, ale tam je zase napísané, že 2 hod. pred tabletkou a 2 hod. po tabletke sa nesmú jesť žiadne mliečne výrobky a mlieko. Ale to by som mlieko nemohla piť vôbec, a teraz práv by som mala, no nie?
Keď ste užívali magnézium 3x2 tabl, tak aké ste si to magnézko kúpili?
díky

katusha
9. jan 2008

eki, to magnezium, o ktorom pises ze si si kupila a nesmu sa jest 2 hodiny pred a po mliecne vyrobky som brala aj ja. tiez mi to bolo cudne, praveze mne velmi chutili mliecne vyrobky, ked som bola tehu 😅
tak som sa pytala gyndosa a ten povedal, ze ich môzem jest 😕 tak som jedla a vsetko ok 😉

junovka
9. jan 2008

ja som brala Magne B6 odkedy som ostala tehu az do porodu, a este som ho brala aj ked som kojila 😉

certica
9. jan 2008

eki, zalezi, ako ti odporuci lekar. ja mam tiez magne B6 a kazal mi aspon 3x1 tabl.
co sa tyka magnezia a mliecnych vyrobkov, je to myslim tym, ze calcium a horcik sa navzajom zle ovlplyvnuju (vylucuju), co sa ich vstrebatelnosti tyka.
ja som si to magnezko davala aj tak len 2x1 denne, teraz uz nejaku dobu ani krce nemam, takze som to vysadila uplne a v pohode

certica
9. jan 2008

no a to B6 vlastne zlepsuje vstrebatelnost a vyuzitelnost magnezia, preto je to spolu v jednom 😉

alexiss27
9. jan 2008

Ahojte mne predpisal doktor magnezium az v 36 tyzdni... ale nastastie mam znamu na poporodnom tak mi povedala aby som si ho kupila inak ked som ho nebrala mala som hrozne krce v lytkach a od spodu, potom to preslo...

certica
9. jan 2008

v 36tt? 😕 ved v tomto stadiu tehu to uz prestava mat opodstatnenie

eki
9. jan 2008

ja tiež už som myslela, že mi magnézko hádam nebude ani treba, dlho mi už netvrdlo brucho, ale bola som na kontrole, Dr. sa ma pýtal, či mi tvrdne, tak som sa pochválila, že nie; poslal ma na kozu a brucho tvrdé ☹. Tak mi povedal, že to mi nemôže stvrdnúť pri zmene polohy a z 2x1 tbl. mi to zvýšil na 5 denne ☹.

certica
9. jan 2008

eki 😀
ja sa riadim hlavne svojimi pocitmi, resp. co mi telo hovori + si to skombinujem s doporuceniami od lekara, no a potom aplikujem podla svojho uvazenia

plostica2502
autor
9. jan 2008

AHOJ ZIENKY,CHCEM SA VAM SETKYM PODAKOVAT ZA NAVSTEVU MOJEJ TEMI...BRALA SOM TO MAGNESKO PODLA DOKIHO DO KONCA 38TT a babo sa narodilo 5 dni skor 😀 ,t.j. 03.01.....vela stastia vam tehulky 😉 😀

janyba
16. jan 2008

ja beriem min. 6denne (= 1,5g) odkedy ma zasili. krcok mi vobec nedrzi. inak doktor mi povedal ze ak by tvrdlo brucho , tak 4g denne sa mozu. - a v lekarni sa da kupit aj magnezium , pri ktorom sa mliecne vyrobky mozu alebo potom to, kde 2hod. pred a po nie . ved vam uz poradia, ktore je ktore.

miriam31
20. jan 2008

Ahojte dievcata.Magnezium beriem 2x1 tb.,ale brucho mi stale tvrdne.Som v 24 tt.Tak neviem co na to povie doktor ci mi zvysi davku.Zistila som ze mi brucho tvrdne hlavne vtedy,ked sedim alebo lezim na chrbte. 😒

fenrirka
20. jan 2008

vraj by sa malo do 36tt

bibianna
18. júl 2008

mne dnes doktorka povedala, že len do 36.tt

sirinka
18. júl 2008

ja som brala 3x1 az do porodu, teda do 37tt a v porodnici mi este nasadili infuzkus magneziom aj do svalu pichli na oddialenie porodu a nic nezabralo...brucho mi tvrdlo stale rovnako 🙄

junovka
18. júl 2008

ja som Magne B6 brala cele tehu 3x 1 tab., a brala som ho aj pocas kojenia 😉

tunylyk
18. júl 2008

ja beriem 2x1 ked nezabudnem 😉 a mám ho brať až dokonca

mimi26
21. júl 2008

Ahojte babulky,
ja som brala magnézium od 28 tt 6x denne, tvrdlo mi bruško a hlavne v noci ma aj dosť bolievalo. + nospu 3x denne. Ale keď som začínala 37tt, kázala mi doktorka všetko vysadiť. A tiež som aj počula, že ak sa magnézium berie do konca, tak sa vraj budeme pomaly otvárať... Takže od 37tt sa bábuliatka považuju za donosené a na komplet vyvinuté, takže vôbec nie je dôvod brať magnézko ďalej...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre