Domáce väzenie. Kto ešte musí ležať doma?

dzidzuska
27. máj 2007

☹ AHOJTE JE TU ESTE NIEKTO AKO JA? VONKU KRASNE A JA MUSIM LEZAT DOMA S VYLOZENYMI NOHAMI ☹

adkag
8. jún 2007

dzidzuska, tak to je fajn,ze je lepsie, moje furt s prestavkami pobolieva,uz neviem co s nim,ale da sa to prezit. pokym to mojej lekarke nevadi a nevidi v tom problem,tak sa nejak moc nestresujem, horsie keby sa ten krcok zacal skracovat alebo otvarat, no dufam,ze nie.

dzidzuska
autor
8. jún 2007

neboj isto to bude ok mne akurat teraz stvrdlo sa hadam s frajerom hroza 😖

adkag
8. jún 2007

tak to aj mne viac tvrdne,ked mam stresy,tak sa radsej nehadajte,povedz mu,ze potrebujes klud 😉

safiah
8. jún 2007

ahojte mamicky aj mne tvrdne no sranda je v tom ze kym som sa ucila na statnice tak mi nic nebolo ale po statniciach to zacalo lekar povedal ze z opadnutia stresu.no tiez vnimam to ze ak som napata je to horsie hlavne teraz co mi manzel pracovne odcestoval a niekedy mi je moc smutno tak to tvrdnutie je castejsie.

adkag
8. jún 2007

safia, mna napriklad nic nebolelo v prvom trimestri a to sa ma kazdy pytal ze ci nemam krce, mala som aj krvacanie a hlavne vtedy sa pytali,ci nemam krce a to som nemala absolutne ziadne bolesti cele tri mesiace. zacalo to az od 15tt, ked som lezala doma po tom krvacani,asi jak sa zacala maternica natahovat a neprestalo doteraz. a uz sa pridalo aj to tvrdnutie,ale tvrdne mi brusko aj ked lezim niekedy,niekedy ked sedim a tak.

safiah
8. jún 2007

adkag ved aj mne.lekar ma upokojil ze pokial nie su zmeny na krcku tak to nie je alarmujuce.ja mam sice krcok dlhy 1 cm ale steh mi drzi.tak som sa upokojila.a myslim ze aj mne to zacalo od 15tt lebo uz v 20tt ma sili a to som sla koli tvrdnutiu a tlakom a hned ma poslali na to zositie.adka a teraz si domka alebo chodis aj do prace?
dufam ze si doma a lezujes.skus a mozno aj to robis ze si podloz pod zadok vankus a aj pod nohy aby sa nerobil tlak na krcok.a mas aj bolesti?uzivas nieco teda magnezko?

adkag
8. jún 2007

ja mm krcok dlhy 2,5 cm podla rucneho vysetrenia 🙂 . som teraz doma,len ked treba surne idem na chvilu do prace,inak viac menej lezim,obcas trosku posedavam, idem na prechadzku alebo tak,ale malo. niekedy lezim s podlozenou panvou,ale to dlho nevydrzim,ale snazim sa.
uzivam 2xdenne magne b6 a bolesti mam, take stale v podbrusku a potom obcas tvrdnutie. tie stale bolesti to je jak keby citlive podbrusko.
mne tiez povedala doktorka,ze samotne bolesti nevadia,ale ze to mozesposobit skracovanie a otvaranie krcka,tak to treba sledovat.

safiah
8. jún 2007

mne lekar rucne nameral 1,5 cm no ked som sla k porodnicke urobila mi vaginalnu sondu a tam to bolo kratsie teda 1 cm ☹ v poradni mi aj zrusil magne B6 lebo to mi dali na pohotovosti ked som prisla koli tvrdnutiu len mi naordinovali dost vysoku davku 3x2 ale to som uz spominala.tak teraz beriem magnesii lactici a citim zlepsenie a hlavne mi nie je zle na zaludok.
no je tazke lezat s podlozenou panvou mna osobne boli chrbtica a srdce mi busi ako zvon.ale tiez sa snazim.ja patrim do rizikovej poradne tak ma napisal uz kazde tri tyzdne snad na to nezabudne.no chodim uz aj k tej porodnicke tak aj ona sleduje dufam ze to bude vporiadku nie len pre mna ale pre kazdu z nas. 😲

adkag
9. jún 2007

mne zase doktorka odporucila magne B6, ale predtym som si davala to lactici a tusim bolo lepsie, sa mi zda.tak ked doberiem B6 tak asi zase vystriedam.
mna z toho lezania tiez boli chrbat a zle sa mi dycha. inak dnes ma picha vlavo, tak dufam,ze to neni nic zle. uz som to mala este v 4. mesiaci,to sa vraj natahovala maternica,tak snad aj teraz to je z toho.
no ja tiez dufam,ze budeme vsetky ok a vydrzime s babatkami v brusku aspon do 38tt 🙂

maka11
9. jún 2007

ahoj, ja sice nemusim drzat nohy hore, ale je mi tak zle ze nevladzem ani normalne fungovat a okrem toho som dostala este aj chripku, tak si tiez pripadam ako vo vezeni 😖 ale zas to stoji za to, nie? 😉

safiah
9. jún 2007

ahoj adka krasny vikedik zelam vsetkym, adka neboj sa urcite je to maternica vies ako som sa ja bala ked ma nieco riadne pichalo po par dnoch som zistila ze mi brusko rastie rychlejsie ako pri jednom babu a to sa mi natahovali svaly a koza uz druhy den to mam opat a je to riadna bolest taka trhava od chrbta po bokoch bruska a hore pod prsiami kde je to take jemnejsie pomoooc takze to su take prirodzene prejavy.vedela by si keby to nebolo nieco dobre. ja som roztaovanie maternice citila hlavne na zaciatku tehu kde sa vlastne z tej malej stiahnutej srazu robilo miesto pre dve miminka.teraz uz to bude nevnimam alebo to nemam.
maka11 a v ktorom si tt?ak si na zacitku tak to ze nevladzes a je ti zle je normalne ja som bola na kolotoci toaleta postel do zaciatku 5 mesiaca.uff to boli tyzdne.a jasne ze nam to stoji za to.ved o chvilu budu babatka von a my sa budeme prechadzkovat hrdo jedna radost kazdy den. 😀

adkag
9. jún 2007

safia,takze aj ty mas pichanie? tak potom to bude asi rast maternice,ja som to mala v cca 15tt a potom uz nie,az teraz,a teraz je to aj bolestive,kedze uz aj malinke kopka,tak ked kopne dole,dobre to zaboli 🙂 . a mam to najviac nalavo,ale trosku aj vpravo a v strede. a niekedy take jak ked mimi kopne dole a boli to jak taky rychly krc,snad to nie su krce.
no ja uz asi budem najradsej ked bude september,lebo ma z toho porazi,co sa furt sledujem a bojim ☹ .

aj tebe pekny vikendik prajem,idem sa naobedovat 🙂

safiah
9. jún 2007

tak dobru chut, jasom pisala ze som to mala na zaciatku ale netreba porovnavat kezde tehu je ine a moje je ine ako jednoickove.takze si citam len take veci co sa tykaju dvojickoveho tehu a viac. neboj sa koniec koncov bat sa budeme cely zivot o svoje deticky toto je len taka predpriprava.tes sa z kopancekov ja som teraz zjedla hrusku a ked nieco spapam tak mi brucho skace z oboch stran bolest natahujucich sa svalov ani nevnimam.takto to ma byt a hotovo.nekrvacas nemas velke bolesti myslim ze je to vporiadku.ani sa moc netreba kontrolovat ked musime lezat tak aj mne sa stane ze pozorujem co sa deje a kazde pichnutie a stvrdnutie vnimame a ked som sa este ucila na statnice tak nic som necitila len silny kopanec lebo som nemala cas sa tym zaoberat detickam som vzdy povedala ze to zvladneme a dotiahneme dokonca a tak aj bolo.teraz si treba povedat ze to zvladneme spolu do konca tehu.kazda sa uz velmi tesime.ja tiez na september a mozno aj skor. 😉

dzidzuska
autor
9. jún 2007

ahojte ste tu niektp? ☹

safiah
9. jún 2007

pomooc ja uvaznena

safiah
9. jún 2007

idem si natriet roztek s maslom mam chut ale na palacinky no nechce sa mi urobit ☹

dzidzuska
autor
9. jún 2007

ja som pojedla ovci syr do toho banan s medom a este sa chystam na zmrzlinu mam depku... ☹

safiah
9. jún 2007

juuj nie si nahodou tehotna hehe aj ja mam depku z coho mas depku ty ja som doma uplne sama ach jaj

safiah
9. jún 2007

ja pazrosim vela ovocia do dna aj niekolko druhov musim mat dnes som ale dorazila broskyne.na zajtra mi ostali len tri druhy ☹ kym manzel pride tak to musim vydrzat uff

adkag
9. jún 2007

ahojte,ja som tu tiey,bola som na nakupe, isla so mnou svagrinka,tak som si len roykayovala a ona nakladala a tlacila kosik 🙂 . ale aj tak to brucho boli,uy som y toho nestastna. snad prestane.
dyidyuska,coye sa deje?
idem sa tiey napapat,som nejaka hladna, jak tu o tom pisete 🙂

dzidzuska
autor
9. jún 2007

ja tak isto a mala som byt s priatelom mi to slubil ale prisli mu kamarati tak siel za nimi...riesime veci ako pubertaci,takze som sama a je mi z toho uplne zle ☹

safiah
9. jún 2007

no netrap sa ja uz som mojho nevidela dva tyzdne juj no vcera cez web kameru nooo som satesila ako decko.hadam to do stredy prezijem len uz na nebavi kukat do steny lebo uz ma napadlo ze treba vymalovat kym sa deti narodia.a ked toto zahlasim tak manzel asi odpadne.ja to ho moc nevymyslam.
adka taka si nestastna ze namiesko z pises y hehe ale len srandujem ja som zjedla uz tri rozky ale este by som si nieco dala pomooooc fakt tie palacinky asi na ne nezabudnem 😝

dzidzuska
autor
9. jún 2007

tiez premslam co zjem...a viete co mi este zahlasil !vsak ty si na rizikovom nie ja" svina skareda... 😒 akoby on pri tom nebol dnes sme boli sisce na vylete ale to taky vylet ze o 15tej sme sa uz trepali domov aby bol cim skor s nimi...sa citim ako ta chudera poslaedna boze aky su ti chlapi hnusaci 😠

safiah
9. jún 2007

ale dzidzuska muzi su taky a ver mi ze v kazdom jednom sa take prejavi.len samozrejme mali by sa naucit vyberat slova mojho som naucila tym ze sa s nim rozpravam o mojich pocitoch a snazim sa vysvetlit preco citim tak ako citim a mam iste depkovske stavy.citame si nieco o tehotenstve a tak a porerame pestunku hehe.

safiah
9. jún 2007

pisem ako magor prepacte ale robim viac veci naraz a este tehu mozog do toho ale chapeme sa dufam

dzidzuska
autor
9. jún 2007

aleee to som uz skusala ale ked som videla jeho vyraz tvare hned ma to aj preslo chytila som amok sa cudujem ze som este nepotratila chuda dieta

safiah
9. jún 2007

jaj ani take hovor. tak si to asi este neuvedomuje ze bude otcom.ved kolko ma rokov?mozno ked bues mat velke bruko a bude citit pohyby aj on tak ho to zoberie.mojho zobralo to ze som ho doslova nakopala na usg 4d a nevedel sa vynadivat

dzidzuska
autor
9. jún 2007

on uz jedno dieta ma a je z toho malickeho co cakame cely hotovy ale na prvom mieste u neho je jeho byvala potom jeho mala a potom kamarati a potom az ja jeden jediny den som chcela aby bol s nami... 😢

safiah
9. jún 2007

pockaj tak ako moze byt na prvom mieste jeho byvala to preco je potom s tebou?

adkag
9. jún 2007

dzidzuska, teraz to aj ty beries moc precitlivelo,jednak hormonmi a hlavne preto,ze musis byt furt doma a si sama. ja sa ti ani nedivim ze mas z tohjo depku,ale to prejde. ale je fakt ze vazit slova by mal, my sme tie, co si cele tehu odtrpime v nasom pripade a ked sa este chlaoi tvaria,ze sa ich to vobec netyka,tak to fakt nastve.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre