Domáce väzenie. Kto ešte musí ležať doma?

dzidzuska
27. máj 2007

☹ AHOJTE JE TU ESTE NIEKTO AKO JA? VONKU KRASNE A JA MUSIM LEZAT DOMA S VYLOZENYMI NOHAMI ☹

dudasik
16. jún 2007

JEeeeee, ahoj Veva, jasan, ze pamatam, xi, vsak sme spolu mali cosi spolocne. A teraz kukam, ze mame zase spolocnu temu.
Tak ste sa teda rozhodli? Super!
A ako sa citis, aj marodis? Napis.
Safiah dakujem velmi pekne, vcera aj predvcerom som zase vracala, ale nastastie to nebolo tolkokrat, ze by som musela ist na infuzie, sice sa uz aj bojim jest.
Ale dnes vecer pride manzel zo sluzobky, tak verim, ze mi uz bude ovela lepsie.
Krasny vikend prajem. 😉

veva55
16. jún 2007

Dudasik, my sme sa rozhodli este pred svadbou, v podstate HAK som vysadila uz v decembri 2005 a nechavali sme to na nahodu. Lenze nahoda sa stale nejak predlzovala, tak sme boli nuteni ist na umele oplodnenie a podarilo sa nam to na prvy krat 😅 . Teraz sa ale trochu bojim, ze sa babatko/babatka (zatial neviem, ci sa uchytilo 1 alebo 2 embryjka) neudrzia. Ale dufam, ze ano. O tyzden mam ist na prvy UZV. Nemozem sa dockat.
Inac obcas si pisem s Rejou, neviem, ci si na nu pamatas, tiez mala v septembri svadbu. Hned potom zistila, ze je tehotna a niekedy za tyzden uz ma termin. Aj som jej vcera pisala ze som tu na tťeba natrafila, pamatala si ta samozrejme 🙂

safiah
16. jún 2007

ahojte babulky tehulky, no dudasik ja by som mala byt v 28tt a aj mne sa podarilo blinkosit pred dvoma dnami len uz nie z nevolnosti ale z orieskov uff uz nikdy nechcem kesu orechy.a neboj aj moj manzel prisiel po troch tyzdnoch a hned mi je lepsie hlavne psychicky.a teda aj celkovo.
veva blahozelam ti k tehu a drzim ti palce aby oba babatka sa udrzali snaz sa mysliet pozitivne vsetko bude ako ma byt.mne sa udrzali same hoci som nebola na IVF tak verim ze tebe urcite tiez.beries aj nejake lieky na udrzanie tehotenstva.ja som to vedela z hodnot tehot.hormonu ak ti brutal stupa tak je predpoklad pre dve baba.teda ak ti to robili.
mne si to doktorka odkontrolovala na tri krat.a islo to hore rapidne.

elinka27
16. jún 2007

caute,ak mozem tak sa k vam pridavam.ja som doma uz od aprila a aj ked mam vychadzky uz som z toho na nervy,my sme sa prestahovali mimo mojho rodneho mesta a tak tu nikoho nepoznam a samej sa mi na vychadzky chodit moc nechce.ked chcem ist pozriet rodicov za 2hod sa neotocim,niekto mi hovoril,ze tehotnym nechodia kontroly,ale poznam aj take co kontroly mali,tak sa bojim teraz ist mimo vychadzky niekam.Ake mate vy skusenosti?

cucuska
17. jún 2007

ahojte domace väzenkyne. Vy ste domka a ja už 7 dní v nemocnici ale už sa tešime domkov 😀 😀 😀

safiah
17. jún 2007

no ja sice namem pn lebo som len teraz ukoncila studium no musim lezat s nohami hore takze cele tehu len lezim a lezim a este musim vydrzat cele leto.dufam ze to prezijem.pomoc

dzidzuska
autor
17. jún 2007

ahojte
😀

safiah
18. jún 2007

no ahoj dzidzuska coze taky usmev.uz nie si vazen.ako sa dari?

adkag
18. jún 2007

cucuska, preco ze si v nemocnici? dufam,ze je vsetko oki.

dzidzuska
autor
18. jún 2007

ale vazen stale ale lietam hore dole ako sarkan 😀 a malicke sa konecne hybe 😀

adkag
18. jún 2007

dzidzuska,kdeze lietas? ja teraz moc nelezim,zajtra idem na poradnu,ci je krcek oki,ak nie pojdem na zasitie, ale snad je v poriadku,bolesti ustupili jak beriem to magnezium lactici nie magne B6,tak snad to nebude zle.

inas
18. jún 2007

ahojte vazenkyne. Ja som tiež doma Uz mesiac a pol, kôli hroziacemz predčasnému pôrodu. Papam Mg a lezim. Je tu niekto zo Senca, pripadne z okolia BA?

dzidzuska
autor
19. jún 2007

adkag-tak ako ti dopadla poradna?dufam ze vsetko ok ja uz tiez pomalicky znizujem davky liekov uz sa citim trosicku lepsie malicke sa uz zacalo hybat tak som z toho cela nadsena 😀
ahoj Inas-vitaj 🙂

lalupa
19. jún 2007

safiah, mala si pravdu, dosiel na psa mraz, je mi kvasno a byva mi zle... 🙄

adkag
19. jún 2007

ahoj dzidzuska,no poviem ti moc dobre sme nedopasli,mimi je uz dole hlavickou a tlaci na krcok,ten sa skracuje,nie moc ale o pol cm sa skratil.okrem toho zase nevieme co to bude, na 3d nam povedali ze dievcatko,moja dokina ze chlapec. tak neviem.ale mimi rastie oki, je velke na 29-30tt a vazi 1500g. 🙂

safiah
19. jún 2007

ahoj adka blahozelam k dobrym rozmerom teda vahe babatka jej to je super vaha.joj taka som teraz zvedava kolko mozu mat moje dvojky no asi malo nebudu mat lebo uff bolia ma uz kosti.a brusko sa mi zvacsilo za jeden tyzden 3 cm.a moje boli v 23 tt obe dole hlavickou ale zatial sa drzim teda ten moj steh sa drzi ja sa zdrzujem v posteli len niekedy ked menej tvrdnem idem trosku von.

safiah
19. jún 2007

lalupa neboj nic prejdelen vytrpiet.ja som pomedzi take stavy chodila robit skusky uff na poslednu som sa ucila mesiac hehe.ak je je moc bleeee tak skus polievkovat, mne robilo velmi zle ked som zjedla nieco tuhe a chlieb som vobec nestravila boli dni ze som bola len o vode.ale polievky som nikdy nevyblinkala.tak vela sil lalupa adaj o sebe vediet heej?

safiah
19. jún 2007

adkag az teras som precitala vysie co si pisala a ako co ti povedali ze budu ta sit?ja mam poradnu v pondelok tak tiez som zvedava ze ako to zvlada ten moj steh.ale da sa potom este v pripade ze by to nedrzalo nasadit na krcok pesar.takze este dalsia moznost na zachranu tam je.ale na take ani nemyslim.
mne predpisala porodnicka take lieky idem pozriet ako sa volaju buscopan lebo vraj ta moja maternica je drazdiva ze sa nevie prisposobit rozhahovaniu.tak bojuje s mojimi drobcami hehe no trosku pomohlo ale inak som tiez na tom magnesi lactisi.adkag ty mas ake davkovanie toho magnesi?

adkag
19. jún 2007

safia,sit nejdu,vraj nemozu ked mi brusko tvrdne,lebo by sa mohol steh roztrhnut aj s krckom. a kedze neni otvoreny krcok. ale musim lezat s podlozenou panvou. a ked budem mat pravidelne bolesti a tvrdnutie,tak hned mam ist na infuzky do nemocnice,ze tym sa da zastavit porodna cinnost. magnezko beriem 2krat 1. 🙂

cucuska
19. jún 2007

ahojte. hlásim sa vám už z 10dňového pobytu v nemocnici

adkag
19. jún 2007

ahoj cucuska a ako sa citis?

safiah
19. jún 2007

ahaaaa joj a co ak mne sa roztrhne ach bojim uz nech je pondelok ze mi to pozrie lekar.uff ved mne tvrdne stale inak uz mam aj tazke brusko citim sa ako slon.ja beriem magnezko 4x1.a ked je tazko dam siaj sumive.
a co sa deje cucuska ako sa mas?

dzidzuska
autor
19. jún 2007

adkag-tak to uz mas co nosit 😀 ja idem vo stvrtok na normalne a 28-meho na 3d sono tak sme zvedavi co to bude...na fotkach z 3d ti to nevidno?

adkag
19. jún 2007

safia,neboj sa,neroztrhne,keby to hrozilo,tak by ta nezasivali.nechcela som ta vystrasit,urcite je vsetko oki.
ty musis mat uz veru riadny naklad,ked tam mas dve babenka take jak ja jedno 🙂 .

ja nemam taku foto z 3d ke by bolo vidno pohlavie, nechapem preco. teraz ma to aj stve. no co uz,budeme mat v septembri prekvapko,jak sme povodne planovali.

safiah
19. jún 2007

no adkag tak to mam citim ze je brusko tazke a obe babatka su rovnako velke cize to jedno nezije na ukor druheho a podla nameranych rozmerov v 23tt ked som bola na 3D tak mi doktor povedal ze ak sa narodia v termine tak vraj mozu byt do 3500g.pomooooc.to si uz teraz objednam nejaky bager.
ozaj mne pipika bolo vidiet krasne aj na 2D mame aj fotku a to mi zistili v tom 23tt a to mam dve babatka. tie tvoje adkag sa hanbilo ukazat?

adkag
19. jún 2007

safia,vobec sa nehanbilo,doki hned ked kukol tak videl babenku na 3d v 23tt,aj nam ukazoval,vysvetloval aky je v tom rozdiel a pozeral to viackrat. a teraz moja dokina vraj videla chlapceka,ale to len taky kruzok mi ukazala,co som kukala fotky z uzv chlapcov tak na nich normalne vidno pipika a nielen kruzok. tak neviem teraz, uz som z toho riadne zmatena.

safia a mala by si rodit prirodzene? inak dvojicky sa zvyknu narodit skor,tak sa neboj. ale veru pekne rastu,jak keby ani dve neboli.ty uz musis mat riadne brusko,ked ja uz mam dost velke a to mam len jedno mimi. teda dufam,ze sa este neukaze druhe,ja uz som po dnesku asi schopna uverit hocicomu.

cucuska
20. jún 2007

no ja sa cítim dobre a uz nespinim a ani nekrvacam teda klop klop neccem to zarieknuť, dúfam, že maličké je v poriadku, že mu bije srdiečko a že pekne ratie a aj to že nás v piatok pustia domov. *dúfam, že to tak bude.
a ty ako adkag????

adkag
20. jún 2007

cucuska ja tak vselijako,brusko obcas boli a nemozem uz asi tyzden vobec spavat,tak som hrozne unavena a precitlivela. toto tehu je akesi zakliate,ale tak snad babenko bude oki a nam to vynahradi potom 🙂

safiah
20. jún 2007

adkag ked som bola na 3D tak najskor pozeral na 2D a hned videl pipika no to bolo vidiet riadne gulky a ta druha cast.uplne jasne z fotecky.tak ja neviem asi bysom verila 3D aj nas dokladne pozeral na babu a ukazoval nam.
a este vobec neviem ako budem rodit v 23tt boli dole hlavou no teraz neviem stale sa pretacaju teda aspon citim ako sa hybu.chlapcek si uz urobil miesto na boku cize ma kope do boku a dievcatko citim niekde dole v podbrusku.myslim ze este maju dost miesta.
vies kolko mam obvod?105cm tak si predstav aka som hehe slon.
inak aj mna boli brusko ale skor z tiaze.hlavne ak sa pretacam z jednoho boku na druhy potom ma velmi bolia rebra neskutocna bolest tie sa najskor rozhahuju uff vzdy sa budim na bolest o precitlivenosti ani nehovorim dnes som ranajkovala o 4 rano.uz ma nic neprekvapi ani to ze sa mi vracaju nevolnosti teda ma napina a kyselina juj kamaratka kazdodenna.
ale dasa to zvladat ved uz nemame dlho do konca. 😉

elinka27
20. jún 2007

ahoj dzidzuska,chcem sa opytat ty si tu spominala,ze budes cez leto lezat a ze by si sa mala aj vydavat.Ja som v podobnej situacii, ja som tiez PN,lebo som lekara poprosila,kedze mam stresujucu pracu.My mame uz od januara naplanovanu svadbu na september,len teraz neviem co mam robit.Mam sa na par dni vratit do prace,aby som sa mohla vydat,alebo sa mozem vydavat aj ked som PN?Lenze co ak mi prave vtedy pride kontrola?Ako to budes riesit ty?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre