Dva plodové vaky a iba jeden plod

ivi196
26. okt 2016

Dnes som bola u doktorky aby potvrdila moje tehotenstvo... Povedala mi že áno som tehotná aj mi ukázala bábätko lenže povedala že vyzerá to na dvojičky ale v jednom plodovom vaku nevidí plod... Tak som zmatena... Stretli ste sa už s niečím takým? 😕

elenita
26. okt 2016

Môže sa stať, že sa objaví neskôr, alebo že sa vstrebe... to sa stáva pomerne často... 😔
Držím palce, nech to dopadne podľa Tvojich predstáv.

ivi196
autor
26. okt 2016

Ciže nemusí ísť o dvojičky? ... Ďakujem

sibalka21
26. okt 2016

@ivi196 Nie, nakoniec z toho moze byt len jedno dietatko

janickacrazy
26. okt 2016

@ivi196 Kamarátke sa to tiež stalo, čakala dvojičky a potom to jedno jej zomrelo v brušku, čiže sa vstrebalo, no ona mala aj bolesti a veľké nevoľnosti. Ak si len v 7tt., tak može byť, že to jedno je menšie a ešte ho nebolo vidno, uvidíš, ked pojdeš na dalšie sono. Dúfam, že to dobre dopadne.

kristinka86
26. okt 2016

@ivi196 Pokiaľ viem, tak je ešte dosť skoro. O týždeň by už mohlo byť jasné, či tam začne srdiečko biť, alebo nie. Môže sa stať, že tam bábo je aj druhé, no odumrie a ostane len jedno, alebo už bude možné zachytiť aj druhé srdiečko. Dva plodové vaky tam asi len tak nie sú. Držím palce, nech to je tak, ako si želáš.

ivi196
autor
26. okt 2016

Vďaka. Doktorka povedala že mi to vychádza na 6+2 tt. Ze to jedno dieťatko je vitálne a v poriadku. Druhý vak je vraj ale prázdny... Som s toho riadne zmatena vzhladom na to že som prvorodička a ani v moje a ani v partnerovej rodine dvojičky nikdy neboli ...

hettinka
26. okt 2016

@ivi196 áno, syn mal byť takto "z dvojičiek" ... a narodil sa v termíne, zdravý a len jeden. len aj pri porode mi povedali, že som mala akúsi zdvojenú placentu

ivi196
autor
26. okt 2016

Ciže nemusim sa báť ? Ak by som aj prišla o jedno dieťatko tak aspon to druhé bude v poriadku. @hettinka a mala si nejaké komplikácie počas tehotenstva? U mna je ešte aj to že mám krvnú skupinu negatív a partner pozitív ...

hettinka
26. okt 2016

@ivi196 nie, v podstate som nemala. Na začiatku slabunkú špinenie, asi 1 deň, dosť ma to vyľakalo, ale našťastie samo prestalo aj bez akýchkoľvek liekov. A mala som žlčníkovú koliku, ale to s tehotenstvom súviselo len okrajovo.
My máme dvojičky v rodine s manželovej aj s mojej strany, akže ja som bola aj taká nachystaná, že by mohli byť ... a hrozili teda pri mladšom, a je len jeden ... šikovný aj nezbedný za dvoch. Aj mená sme mu dali dve.

laura1804
26. okt 2016

Aj ja som na zaciatku tehotenstva slabo spinila, na kontrole mi povedali, ze jedno dietatko je ok a druhy vak je prazdny...ze som pravdepodobne mala dojicky, ale to druhe sa neuchytilo...ale ze sa nemam bat, ze v takom skorom vyvine sa to vstreba, nanajvys bude viditelne pri porode na placente, na druhe dietatko to nema ziaden vplyv.

ivi196
autor
26. okt 2016

@hettinka Ja som ani nešpinila ani ma nič nebolelo ... Doktorka ma objednala o mesiac na sono ale nič mi o tom nechcela dnes povedať iba toľko že jeden je prázdny žiadne bližšie info že čo sa deje ...

laura1804
26. okt 2016

@ivi196 Oni to neriesia, kedze na to druhe babätko to nema vplyv a je to pomerne bezne...

ivi196
autor
26. okt 2016

Tak to som sa aspoň trošku ukludnila. Dufam teda že aspoň to jedno bábätko bude v poriadku 🙂

gabona1
27. okt 2016

Ahoj, kamarátka mi vravela, že sa to stáva, ona robí na gynde, tak sa neboj🙂. Všetko dobre dopadne, daj nám vedieť, keď pôjdeš na ďalšie sono, či tam predsa len nie sú dve detičky.

ivi196
autor
27. okt 2016

Ďakujem. Ďaľšie sono mám o mesiac... Som zvedavá ako to do vtedy vydržím...

janickacrazy
27. okt 2016

@ivi196 Keby si nemohla vydržať, tak sa objednaj súkromne niekam na sono, ja som tak bola a stálo to len okolo 20 eur.

ivi196
autor
27. okt 2016

@janickacrazy vďaka za radu. 🙂

jgiovanna504
1. nov 2016

Mne pri prepichovaní plodovej vody na sale povedali že: veď tam máte dva vaky...či rodim dvojičky? Js že čo??akože veľká sranda ale dovtedy mi nikto nič o tom nepovedal...nechápem doteraz ale neriešila som to keďže som o tom nevedela a pravdupovediac aj zabudla.ale planujeme ďaľšie dieťatko tak teraz hladam informácie čo a ako......držím palce nech je všetko v poriadku
@ivi196

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre