Dve maternice

zrzulka
28. máj 2007

Mozno to vyznieva blaznivo, ale takto ma nalakal lekar ktory mi robil ultrazvuk aby zistil ci moje dieta zije (bolo to po tom ako som zacala silno krvacat a potratila som)
Dnes som navstivila noveho lekara a ten nasiel v mojej strarej zdravotnej karte zaznam o podozreni na dve maternice. Preto sa chcem opytat ci je tu nejaka zena ktorej diagnostikovali zdvojenu maternicu (mne povedal ze mam dve maternice lekar na ultrazvuku ale moj obvodny gynekolog po utz nevidel ziadnu anomaliu na matenici) vrta mi to stale v hlave. Nepocula som nikdy o tom zeby mala nejaka zena dve matenice. Chodim pravidelne od svojich 19 rokov na prehliadky. nezda sa mi zeby si to moj gynekolog nevsimol. Zaujima ma ake rizika obnasaju dve maternice ked je zena tehotna. ma to nejaky vplyv na vyvijajuce sa dieta? na nete som na tuto temu nic nenasla.

tralalalalalalala
12. máj 2014

@gabush Ahoj, chcem sa spytat, ci by si mi dala kontakt na toho gynekologa z BA, ktory sa zaobera takymito pripadmi.. aj ja mam 2 maternice a 2 krcky a uz som 3.x tehotna... prve dietatko som potratila v 7. tyzdni, druha dcerka sa mi narodila v ukoncenom 36. tyzdni cisarskym a tretie cakame, a najlepsie na tom je, ze v tej druhej maternici ako tie predtym... Tiez som sa stretla s roznymi nazormi lekarov, od toho, ze nebudem mat deti az po to, ze je to celkom normalne... Pravda je, ze kazdy lekar mi povedal, ze odporuca rodit cisarskym, kvoli tomu, ze by sa stena druhej maternice potrhala a mohla by som vykrvacat. V 36. tyzdni mi odtiekla plodova voda, tak muselo ist babatko von, bola pekne vyvinuta, zdrava-/okrem zltacky/...a mala otlacene usko od druhej maternice, ktora jej nan tlacila, ale po troch mesiacoch sa usko uplne vystrelo. Lekarka mi povedala, ze zrejme kvoli dvom materniciam budem rodit predcasne...ale to je v pohode, hlavne, ze budu deticky zdrave. Som zvedava, ked som tehotna v druhej maternici, ci mi to zvysuje pocet cisarskych, kedze este nebola rozrezana...

gabimafinka
4. jún 2014

Ahojte, ja mam tiez dve maternice. Zistili mi to ked som mala 12. Z jednej maternice mi pocas menstruacie nevytekala krv, ktora sa 2 roky vo mne hromadila az som dostala strasne bolesti. V tedy ma rozrezali a zistili ze mam dve maternice a jeden krcok.Kazda maternica ma jeden vajecnik. Vtedy mi povedali ze mam maternicu ako dve zrastene slivky do kopy. Blanu mezi nimi mi zo spodu prepychli aby mi krv mohla vytekat von.19 rokov so mnou nikto nic nerobil, len ma doktori urazali a nicili slovami ze najlepsie by bolo keby som 5-6 krat potratila a az potom sa uvidi co dalej, ze nie su charita aby prevzali stary pripad po inom doktorovi, ....Teraz sa ma ujal novy doktor co mi slubil ze ma da do kopy , no zatial mu nedava zmysel co so mnou v dectve spravili, pretoze krcky mam vraj dva a maternice daleko od seba spojene len spickou...takze vsetko podstupujem od znova a ostava mi len verit ze sa to raz podari. Vsetkym vam drzim palce aby ste nasli toho spravneho doktora co ma este srdce , pomoze vam otehotniet a donosit zdrave babatka!!!

livka603
8. okt 2014

ahoj, nie vobec to nevyznie blaznivo. poznam jedno dievca ktore sa narodilo z 2 maternicami. Doktori jej povedali ze sa stym da zit ale ze moze sa stat ked bude tehotna tak ze prve babo sa jej nenarodi. Koli tomu ze to babo nebude mat dostatok mesta nato aby mohlo v brusku rast.
😒

minkaa
30. mar 2015

ahojte chcela by som sa vas opytat...tie ktore mate zdvojenu maternicu a dotiahli ste to dokonca v ktorom tt sa vase babatka vypytali na svet? ja mam tutu diagnozu a uz som zacala 36 tt a strasne sa neviem dockat. dakujem ..

siska53
30. mar 2015

@minkaa ja som mala sekcie -planovane. Spustal sa mi porod vraj (ani som nevedela), takze dr.to stihol LTT,normalne ukonceny 39.ttplus par dni. Maly je 12.narodeny a termin.som povodne mala 17.. Kebyze moze o tom rozhodnut maly,bol by bud 13. alebo 14.narodeny.
Malej sa nechcelo,tam ma naplanovali 4dni pred terminom,no porod sa mi zdaleka nespustal. Kebyze je to na nej,tak asi prenasam. Alebo to sposobilo magnezium, ktore som mala brat az do porodu...

minkaa
31. mar 2015

@siska53 ahoj a kedy ti naplanovali termin porodu vlastne sekciu ,v ktorom tt si vedela kedy pojdes rodit?a kto ti ju naplanoval tvoj gynekolog? dakujem za reakciu

siska53
31. mar 2015

@minkaa moj gynekolog-porodnik. Asi mesiac pred porodom som cxa vedela, ze kedy,ale on si to aj tak este kontroloval..

miskaa80
20. feb 2016

Ahojte ja som uz pisala asi 2 roky dozadu tiez mam 2maternice s 2 posvami 2 krckami 5 krat potrat vyskusane jedno umele oplodnenie zostala som sice tehotna,ale pri druhom skusobnom tehotenskom teste po odobrati krvi mi povedali,ze mam vysadit lieky ze nieco tam nie je v poriadku a hodnota hcg bola nizka spred styroch predchadzajucich dni. potom ma odporucili jednej alergologicke ktora vie pomoct pripravit maternicu na otehotnenie k tej som chodila vyse roka a teraz v pondelok idem na druhe umele oplodnenie beriem aj lieky tak dufam,ze som uz pripravena 🙂drzim palce vsetkym snazilkam potom napisem ako som dopadla 🙂

anakristina
21. feb 2016

Raz som bola v nemocnici a lezala tam jedna baba co mala 2maternice.zistili to tak ze prvykrat v zivote si dala tampon a nieco jej prasklo a zakrvacala do vnutra.cistili ju a zistili ze ma dve maternice a z jednej jej menstruacna krv nevytekala.ale povedali jej ze ma dvojnasobnu sancu otehotniet.nespominali rizika.

tralalalalalalala
12. apr 2016

@gabush
Dobry den, chcela by som sa vas spytat na kontakt toho lekara v Ba, co spominate, ze sa specializuje na dve maternice a podobne pripady... aj ja mam dve maternice a dva krcky, mam 32 rokov, prve dietatko som potratila v 7. tyzdni, druhe som porodila v 36.tyzdni a tretie v 33. tyzdni, obe su zdrave, nic im nechyba...aj ked sa narodili skor. Tak sa nebojte, mozete mat deticky a pri dnesnej medicine nie je tragedia, ked sa nadaju uplne donosit!

tralalalalalalala
12. apr 2016

@zrzulka Aj ja mam dve maternice, aj dva krcky a porodila som 2 zdrave deti, kazde z inej maternice...jedno v roku 2011 a druhe v 2015. Nebojte sa, len treba vacsiu opatrnost...hrozi predcasny porod...ja som mala dva, raz v 36tyzdni a raz v 33.tyzdni. Deticky su zdrave. prajem vsetko dbre.

alenocka82
13. júl 2016

@tralalalalalalala Ahoj a obe detičky si porodila normálne alebo sekciou?

tralalalalalalala
13. júl 2016

@alenocka82 mala som sekciu 2x. Normalny porod mi neodporucali kvoli materniciam aj zdvojenej posve pri krckoch a deticky boli obe otocene hlavou hore aj tak 🙂

jlp
13. júl 2016

Kamoska ma/mala dve maternice a krcky. Prve dieta porodila v 36 normalne. Pri 1. porode sa jej roztrhla blana medzi krckami a dost krvacala, az na tranzfuzku 😐. Medzi 1. a 2. dietatom v 16tt potratila a teraz ma 2. dieta ako 39 rocna a tiez prirodzene. Obe zdrave a donosene

alenocka82
13. júl 2016

@tralalalalalalala a sekcie si mala plánované? Mne sa tiež syn nestihol otočiť, bol koncom panvovým a šiel von sekciou v 34 tt. A s jazvou na maternici si nemala žiadny problém? Lebo mňa trochu doki postrašil, že miesto rezu na maternici je nejak zle zrastené a mohlo by to pri ďalšom tehu robiť problémy.

@jlp super keď má kamarátka dve zdravé detičky 🙂

tralalalalalalala
13. júl 2016

Ani sme sa nebavili pred prvym porodom, ci to bude sekcia alebo nie...ale ked odtiekla voda, krcok bol uzavrety a mala hore hlavou, bolo to jasne...a pri druhom uz planovana sekcia. S jazvou som nemala problem, akurat mam taku kozu, ze sa mi robia koloidne jazdy, cize je taka velka a skareda,ale inac nic... Mam skusenosti,ze kazdy doktor ma iny pohlad a odlisny nazor...aj na tu jazvu by som sa asi popytala viacerych...

eja207
18. aug 2016

@tralalalalalalala prosim nemas kontakt na toho odbornika.mam dve delohy u.didelphys a o miminko jsem prisla v 22.t. hledam kazdy odborny nazor.dekuju!

tralalalalalalala
19. aug 2016

@eja207 zial, nenasla som odbornika na dve maternice...chodim gynekologovi,co ma dobre meno,ale nespecializuje sa na atypicke maternice...nenasla som takeho. A co sa stalo v 22.tyzdni? Odtiekla vam voda?

eja207
19. aug 2016

@tralalalalalalala malicky nemel dost mista.dostala jsem kontrakce.uz to nedokazali zastavit.ted hledam kohokoli kdo mi bude vedet rict vic nez ze druhy pokus by mel byt lepsi ze deloha uz je o trosku vetsi..dekuju i tak za odpoved

readka
20. okt 2016

Ahojte, od prveho vysetrenia u gynekologa viem ze mam maternicu predelnu prepazkou (uterus duplex). Ta vsak zasahovala aj do posvy, odkial mi ju operacne odstranili. Otehotniet sa mi podarilo na prvykrat. Babo sa vyvijalo v pravej maternici. Cele tehotenstvo bolo bezproblemove, lekar mi pravidelne predpisoval magnezium aby sa maternica v pohode roztahovala. Pracovala som az do nastupu matersku dovolenku- do konca 34.tyzdna. Ziadne hospitalizacie v nemocnici, ani rizikove tehotenstvo ani predcasny porod. V 7.mes. sa babo otocilo dole hlavou a v 39.tyzdni som porodila naplanovanym cisarskym rezom. Dokonca noc pred porodom som sa zacala otvarat z coho bol aj primar prekvapeny (ze ten krcok po plastike sa zacal otvarat). Takze mozno by to islo aj prirodzenou cestou... Porod prebehol bez komplikacii v spinalnej anesteze. Takze baby, nebojte sa, vsetko sa da len treba tomu verit a mysliet pozitivne! Drzim palce vsetkym s podobnou diagnozou!

smajlik196
16. okt 2018

Dobry vecer ja mam tkes 2 maternice 2 krcki a zistili mi to as pri cisarskom reze pri dcerke mala bola v pravej maternici ale us aj mi bila robena sterilizacia kvoli zdravotnym problemom takze dalsie deti us nepripadaju k uvahe .sekcia bola planivana kvoli KP

readka
21. okt 2018

Uz mam aj druhe babatko - tentokrat v lavej maternici a vsetko bolo ok, donosila som do konca a porod bol sekciou. Babo bolo koncom panvovym a malo zalezanu hlavku kvoli tomu ze malo miesta, tak sme cvicili vojtovku ale krasne sa to napravilo 🙂 takze moja bilancia s uterus duplex je - 0 potratov, 2 tehotenstva a krasne zdrave donosene 2 deti (chlapec z pravej maternice, dievcatko z lavej)

perla2017
1. feb 2019

@ivanagildeinova Ja mam takisto 2 maternice a 2 posvy. BOZIM zazrakom som donosila “do terminu porodu” uz 5 deticiek - a mala som 5 sekcii. Nikdy som nepotratila ziadne babatko kvoli sv.diagnoze 2 maternice+2 posvy. Moj porodnik sa vyjadril, ze moj pripad je raritou vo svetovom meradle - “nas pribeh” uz bol publikovany aj v casopise tu na Slov., takisto odvysielany v radiu; mozem preposlat link v pripade zaujmu 😊

alenocka82
1. feb 2019

@perla2017 ak môžem, poprosím ten link, lebo to mi príde ako skutočný zázrak. Ja som šťastná že som donosila dve detičky aspoň do 34 a 36tt. A ďalšie už neplánujeme.

luckamatus
1. feb 2019

ahojte, aj ja mam dve maternice...a tehu v lavej. Ake mate pocity, tiez vam niekedy buble v lavej casti ? taky zvlastny pocit, nie velmi bolestivy ale je tu....

alenocka82
1. feb 2019

@luckamatus to si už veru nepamätám, viem len že ma zo začiatku tehu občas pichlo v podbrušku. A pri oboch tehotenstvách mi začalo asi od 5 mesiaca tvrdnúť bruško a tvrdlo čím ďalej tým viac.

luckamatus
1. feb 2019

@alenocka82 nevadi, ďakujem aj za takýto postreh 🙂 a mala si nejakú vynimocnu stravu, alebo si sa bezne stravovala ako aj pred tehu ?

alenocka82
1. feb 2019

@luckamatus stravu som nejak extra neobmedzovala, jedla som myslím takmer všetko na čo som mala chuť a s mierou samozrejme. A prvé dva-tri mesiace aj vitamíny pre tehotné.

luckamatus
1. feb 2019

@alenocka82 super teda, tak to je pohoda potom 🙂 Ďakujem ;)

alenocka82
1. feb 2019

@luckamatus Nie je za čo a želám príjemné tehuľkovanie a na konci zdravého drobca 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre