Dve maternice

zrzulka
28. máj 2007

Mozno to vyznieva blaznivo, ale takto ma nalakal lekar ktory mi robil ultrazvuk aby zistil ci moje dieta zije (bolo to po tom ako som zacala silno krvacat a potratila som)
Dnes som navstivila noveho lekara a ten nasiel v mojej strarej zdravotnej karte zaznam o podozreni na dve maternice. Preto sa chcem opytat ci je tu nejaka zena ktorej diagnostikovali zdvojenu maternicu (mne povedal ze mam dve maternice lekar na ultrazvuku ale moj obvodny gynekolog po utz nevidel ziadnu anomaliu na matenici) vrta mi to stale v hlave. Nepocula som nikdy o tom zeby mala nejaka zena dve matenice. Chodim pravidelne od svojich 19 rokov na prehliadky. nezda sa mi zeby si to moj gynekolog nevsimol. Zaujima ma ake rizika obnasaju dve maternice ked je zena tehotna. ma to nejaky vplyv na vyvijajuce sa dieta? na nete som na tuto temu nic nenasla.

lalupa
28. máj 2007

http://www.mamatata.sk/index.cfm?module=Advisor...

nemal by to byť problém 😉
pozri si este vo vyhladavacoch uterus duplex

mmi
29. máj 2007

Co sa tyka dvoch maternic a tehotnosti su tam take iste rizika ake ma kazda tehotna zena. Nic specificke. Dokonca je celkom normalne ze na to gynekolog nepride. Pokial na UZV zistili nejake podozrenie asi by som zmenila gynekologa. Je dobre o tom vediet aby ti potom nediagnostikovali hluposti.

lante
29. máj 2007

Zrzulka, nemôžeš mať iba predelenú maternicu prepážkou na dve časti?? Mala som jednu kolegyňu, ktorá to tak mala. Riziko bolo v tom, že ak sa embryo uchytí na tej prepážke tak sa v určitom štádiu prestane vyvíjať a odumrie, lebo prepážka ho nedokáže vyživovať.

gabush
19. feb 2009

Ahoj, tak ja mam 2 maternice, zistila som to skoro uz v 14tich som vedela ze som daka "ina" lebo som mala problem so zavadzanim tamponu, mam totiz aj dva krcky.. vysetrenia mi robili na to az v 18tich (az ked som nebola panna) a pri ct mi zistili ze mam 2 maternice, teda kazda aj s vlastnym krckom..
Pobehala som vela gynekologov, jeden mi rovno hrubo povedal ze deti nebudem moct mat, dalsi ze by nemal byt problem.. Co som sa pytala a citala o tom, tak ja by som nemala mat problem otehotniet, lebo v podstate tam mam vsetko v poriadku, pravidelny menses a tak ale bojim sa ze nebudem schopna donosit dieta a ze potratim.. lebo len predsa miesto jednej celej mam dve take mensie maternice.. a netusim ci budem schopna donosit dieta.. ale nestracam nadej, riziko sice je ale tak isto je moznost ze budem mat krasne deti a je mozne aj v kazdej maternici jedno lebo obe mam v podstate zdrave 🙂))

Co som sa pytala doktorov tak mi vraveli ze to nieje az take uplne unikatne mat dve maternice, alebo ze sa stava ze je jedna ale predelena, ale prevazne ze sa to zisti az pri tehotenstve alebo pri porode.. ja som tym specialna ze mam aj tie krcky, zato aj dobre ze som to skoro zistila a ked budem planovat deti tak budem sledovana odbornikom.. v blave je jeden, u ktoreho som bola, ktory sa specializuje na taketo pripady takze dufam ze budem raz stastna mamicka 🙂

angela77
23. feb 2009

Ahojte Baby,ja mam za sebou 2 potraty,mrtve plody a aj podozrenie na dvojitu meternicu s prepazkou. Teraz v marci ma caka laparoskopia a aj histeroskopia,aby zistili viac. Prave tu hladam info ci sa take operacie tzv.metroplastika robia aj tu na Slovensku.Viete o tom nieco? Som na dne,druhy missed abort som mala este len v january v 17 tt!!Bojim sa!!!

mirka213
1. mar 2009

ahojte, ja mam takisto dve maternice a samozrejme aj dve krčky. gynokolog mi to zistil, ked som bola prvykrat tehotna, ale vtedy som dieta nedonosila, lebo mi v 21. tyzdni zomrelo. najprv bolo vsetko ok, dobre sa vyvijalo a zrazu, zo dna na den bolo mrtve. to mrtve babatko mi zomrelo v lavej maternici. neskor ked som zasa otehotnela ma sledovalo asi 4-5 gynekologov v nemocnici, lebo som tam stravila viac casu ako doma, vtedy som bola tehotna uz v pravej maternici. toto babatko sa zasa pytalo na svet skor. lekari mi povedala, ze musim ist na cisarsky inak by to neprezilo, ale nepovedali mi preco!!! tak sa mi narodil chlapcek v 29. tyzdni (mal 1000g) pri vsetkych vysetreniach co som absolvovala, tak sa niektori lekari ku mne spravali fakt ako keby som bola z vesmiru a niektori zasa opacne, vsetko mi vedeli vyvetlit. teraz som si opat zmenila gynekologa a ten mi hned povedal, ze ked budem chciet mat dalsie deti, tak to bude musiet este viac sledovat ako pri tom prvom. myslim si, ze je to u kazdej zeny individualne, neviem. ja som si tiez myslela, ze uz nebudem moct mat deti a teraz mi doma pobehuje 2-rocny chlapcek.mozno tym , ze mame dve maternice sa nemoze ani jedna ani druhe poriadne vyviinut, lebo ako som pisala, ani v jednej som dieta celkom nedonosila. urcite vsetko dobre dopadne, len treba mat nato pevne nervy. teraz som citala clanok na www.bleskovky.sk, ze zena s dvoma maternicami porodila dvojcata a kazde bolo v inej maternici. treba sa len vela pytat tych nasich "skvelychô lekarov, cest vynimkam.

henikav1
1. mar 2009

ahojte, aj ja som citala tento clanok, tak ma napadlo, ze Vam ho poslem http://www.topky.sk/cl/11/412808/Matka-porodila...
prajem Vam peknu nedelu

jasom
1. mar 2009

mojej kamoske to zistil gynekolog po niekolkych rokoch. 😒 Chodila dlhe roky jednemu ktory ako keby bol slepy a ked vymenila gyn. tak zistila ze ma 2 maternice ☹

evitaduvi
1. mar 2009

Ako to tu čítam, nedá mi pridať sa do diskusie. V dec. 2008 som zmenila gynekológa, /nemal ultrazvuk/ bola som pol roka po missed ab. Hneď na prvom ultrazvuku u novej Dr., som sa dozvedela, že mám maternicu predelenú, či o tom viem? že sa to dá zistiť pri cis.reze, ale aj na ultrazvuku. Ja som na ňom bola vždy až tehotná, takže som o tom nevedela, potom som rodila klasicky. Mám dve krásne detičky. Teraz som opäť tehotná, na poslednom ultrazvuku som už videla bábätko. Pýtala som sa, čo s tou predelenou maternicou. Dr. mi poveda, že maternica sa už zväčšila, teraz sa s tým nedá už nič robiť, ale po pôrode sa na to pozrieme. Inak ma zaujal príspevok od "lante máj 2007", ešte som sa s niečím takým nestretla ani som o tom nepočula, môže to byť aj dôvod môjho missed.

skybaby
24. mar 2009

ahojte, tak tato tema ma trochu sokla ... ja som rodila dvojicky v 6. mesiaci tehu a nikto ziadne dve maternice alebo prepazku neriesil ... teraz som znovu tehu a vystresovana, bojim sa trochu dvojiciek a vcera sa ma lekar spytal len tak medzi recou ze ci nemam dve maternice??? nemala by som sa to skor pytat ja jeho? som mu povedala ze o nicom takom neviem, ani som nevedela ze to existuje ... jemu sa totiz zdalo, ze babatkom este cosi je a nevidel co, tak ho asi napadli rozne veci ... neboli by to ale zistili pri tom porode?
no budem musiet pocka tdo dalsej poradne a dufam ze to cele nejako vysvetli

renatka737
29. apr 2009

caute baby,dnes som bola u gyn. a myslel si ze mam dva krcky,no povedal ze nemam ale mam rozdelenu maternicu niecim.
Chceme uz rok babo a stale nic.Nema s tym niekto skusenost? bojim sa ze ta prepazka by mohla ublizit dako plodu ak by sa to podarilo.
Mala to z vas uz niektora a porodila zdrave dietatko?

werca236
10. máj 2009

Dnes sme moju sestru viezli do nemocnice s tym ze je tehotna a zacala krvacat. najviac sa asi bala nasa mama ktora bola najnestastnejsia zo sestrineho otehotnenia pretoze ma len 19 rokov. Cakali sme to najhorsie ze potratila je tu to riziko pretoze mama tiez pred sestrinim porodom 3x potratila. Sestra nam nakoniec v nemocnici oznamila ze jej zistili ze ma predelenu maternicu na dve casti a babo sa vyvyja v jednej z nich kde ma malo miesta a este aj malo plodovej vody preto to krvacanie. Sestru si nechali v nemocnici a este si tam aj dlho polezi. Hned po prichode domov sme zacali hladat na internete len aby sme sa dozvedeli nieco viac no jedine co sme pochopili je to ze je to uz len v rukach bozich. Strasne sa o nu bojime hlavne mama ktora nechce aby si aj jej dcera prezila to co prezila ona.

werca236
10. máj 2009

10.maj 2009

dianka3
10. máj 2009

werca, nema nahodou dvojrohu maternicu? lelo ja mam dvojrohu maternicu a tiez som dvakrat potratila a jedno predcasne v 24tt porodila. tiez koli tej maternici a kazde tehu som krvacala 😔
a sestra je v ktorom tt?

werca236
11. máj 2009

dianka3, take nieco jej nevraveli iba to co som uz pisala aspon ma uz viac plodovej vody je len v nejakom 9tt ale babo je o tyzden mensie preto sa bojime ci sa nahodou neprichitilo o tu prepazku lebo sme to citali tu ze ak ano tak sa prestane vyvijat. zatial je v nemocnici napichali ju injekciami a dali jej lieky....... 😢 😢

dianka3
11. máj 2009

werca, neboj ono to dobehne,vies sa mozu mylit tie 2tt je to normalne, aj ja som kazde tehu krvacala ale zalezi na plodu ak bude silne tak prezije ak nie tak ... 😔 sa odluci , ja som tak prisla o babo v 9tt a v 19tt 😔
hoc teraz som uz do takmer dotiahla do ciela ce sa mi stale umriet ako ma bolia tie straty 😔 😢

werca236
12. máj 2009

dianka3, no snad ano modlime sa .............neboj sa nakonec babo budes mat aj moja mamina potratila 3x a teraz ma dve dcery a to mna porodila az ked mala 35 rokov. Neumieraj musis byt silna neboj nakoniec sa to podari !

dindi22
13. máj 2009

ahojte.som akurát po HSG vyšetrení, zistili mi uterus duplex,mám maternicu predelenú na dve časti prepážkou.Už rok sa snažíme otehotnieť,no nejde to.Moja gynekolog. mi hneď vypísala výmenný lístok do Košíc na operáciu,na odstránenie tej prepážky.povedala,že inak neotehotniem. No pri hľadaní na internete som o tejto diagnoze našla diskusie a väčšinou tam písali ženy,ktoré deti mali..tak teraz neviem,či mám ísť na tú operáciu alebo mám radšej čakať...je tu niekto,kto tú operáciu už absolvoval alebo radšej sa na ňu vykašľal?

dianka3
13. máj 2009

werca,ale ved to je hrozne preco zeny vobec potracaju? ☹ je to tazke s tym zit cely zivot 😢
hadam ano podari sa to. a tvoja segra ako sa ma? ty chces tiez babo?

dindi22 moja aj ja to mam tu maternicu a tiez my povedali ze pojdem asi na operaciu na to odstranenie,ale ja otehotniet mozem ale vynosit nie 😒 no mala som uz dva potraty a jeden velmi predcasny porod,a ani my nestihli urobit vysetrenia ale teraz beriem injekcie snad mozes mat aj ty s krvou problemy
ta sanca na tu operaciu je 50 na 50 bud sa podari a budes mat abo uz nemusis mat vobec.a bola si aj na hematologickom vysetreni? 😕

dindi22
14. máj 2009

dianka3-nie nebola som na žiadnom vyšetrení krvi.nič mi ani nespomenula doktorka o dačom takom.mňa len suverénne vypísala na operáciu maternice.spomenula len to,že mám 24 rokov,že dokedy chcem čakať na to,že sa vajíčko uhniezdi na maternici a nie na tej prepážke...chcela som počuť aj názor iných gynekologov,ale keď toto je malé mesto,tu si vyberať nemôžem.a bábo veľmi chceme.

dianka3
14. máj 2009

dindi, to rozhodne zmen gynekologa. to je riadna vrtula co ta ide hned pod noz posielat 😠
aj ja som mala prvu gyndu co povedala ze nemam sancu vynosit a ani mi nic o vysetrenich nespominala proste odbyla ma tym ze sa mam zmiert s tym ze uz nebudemmat deti,kedze prinej som v 24tt predcasne a poto potratila 😔 zmenila som ju za druhu a ta ma tiez chcela presne ako tvoja na operaciu poslat. a tak na treti raz mam dokiho a ten ma poslal na krvhematologiu a mam hustu krv preto babo nevyzivovalo a preto som potratila.
no oni ta musia najprv poslat na rengen maternice--to sa maternica naplni takou cirou tekutinou a tam zisttia rozsah tej prepazky a ak by nebol moc velky tak je chyba v niecom inom.bud mas nelieceny zapal ktor ti brani v otehotneni alebo ta krv alebo mozes mat aj otocenu maternicu a to po sexe by si sa mala dat na brusko potom sa mozno oplodni,kolke zeny takto otehotneli. fakt aj primar z ruzomberka mi vravel ze operacia je fakt ta posledna moznost.

ditka1
14. máj 2009

ahojte...ja mam svagrinu ktora ma tuto prepazku,uz 2x missed abort-jedno v 6mesiaci a druhe 10tt 😔 😢 jej to vybavoval jej gyndos v bystrici operaciu na odstranenie prepazky,ale sa aj radil s odbornikmi a vsade mu povedali,ze ked jej to odstrania operacne tak sa jej spravia zrasty a uz potom nema sancu,ze jedine co jej ostava je pokusat sa,ze sa moze stat,ze aj 10x potrati este,ale moze sa stat,ze sa to aj podari-tak ma to trapi strasne lebo uz ma 30-ku na krku a este nemaju s manzelom babatko..to je to jedine co im chyba ku stastiu ☹ 😔
a ako tu citam tak je to strasne tazke takto vynosit babo...

dindi22
14. máj 2009

dianka3,ja som bola ako som už spomínala na rengene maternice-HSG vyšetrenie,vajcovody mám priechodné,len tá prepážka je tam. neviem do akej miery tam zavadzia,či je celá,alebo len do polovice,to nevie ani sama doktorka,pretože rengenový snímok nevidela.nechali si ho v nemocnici.mna vypísala na operáciu len podľa papierov,ktoré mi dali s prepúšťacou správou. a myslíš,že te rengenový snímok by mi dali,keby som si ho šla sama vyzdvihnúť?alebo len s papierom od doktorky?asi fakt zájdem niekde inde na gyndu,ako si poradila...dík

dianka3
14. máj 2009

dinda ano zmen gynekologa prosim ,uvydis co ti nato povie moja

werca236
14. máj 2009

dianka3, to ti powedat neviem, viem ze je to hrozne ale treba zit dalej. moja segra sa ma uz dobre uz aj prestala krvacat. ja ci chcem babo?:v buducnosti istotne ale teraz urcite este nie ved mam este len 13 rokov...

dindi22
15. máj 2009

Bola som sa spýtať na názor ohľadom tej operácie maternice aj ďalšieho gynekologa v Košiciach, povedal, že ak je v maternici prepážka, jednoznačne treba podstúpiť tú operáciu,netreba čakať...povedal,že má perfektné skúsenosti s otehotnením a donosením dieťatka po tejto síce ťažkej operácii. Takže to sú už 2 rovnaké názory.takže skúsim ešte spoznať názor aspoň jedného dokyho a uvidíme...ale asi to vyskúšam, no strašne sa toho bojím. Vravel,že týždeň v nemocnici a mesiac doma na PN. to je dosť, ale čo by sme neurobili pre bábätká, no nie?ak má však niekto zlé skúsenosti s tou operáciu, napíšte....prosím

poseidonka
15. máj 2009

kočky prajem vám vela zdaru a zdravé bábetká 😉

evita64
5. jún 2009

ahojte...mám 45 rokov, a mám zdvojenú maternicu a dokonca aj pošvu, lat.uterus duplex cum vagina septa.
Lekári mi povedali že budem mať problém s otehotnením a donosením lebo pri tejto diagnóze vraj hrozí potrat alebo predčasný pôrod. No nič z toho sa neudialo.Mám dvoch zdravých synov 20 a 14 roč.,síce som bola na rizikovom a od 5 mesiaca v nemocnici na pozorovanie až do pôrodu.Nemala som žiadne problémy počas tehotenstva a rodila som v termíne cisárskym rezom, pri tejto diagnóze to inakšie nejde.Ani s otehotnením som nemala problémy a otehotnela som prvý aj druhý krát hneď na prvý pokus ako sme sa pre dieťatko rozhodli.Želám všetkým ženám veľa štastia a zdravé detičky.Netreba všetko veriť lekárom ale nechať tak na prírodu ona to zariadí.Veď dieťa je zázrak a dar prírody nie lekárov.

gabush
18. jún 2009

ako doktori su uplne inac sibnuty.. ja keby som sa neopitala mojho gynekologa na dve pochvy tak by mi ani nepovedal a ani by ma nezacal riesit... potom co tu citam dostavam strach, tolko potratov... ja deti este neriesim, na to mam cas ale ked to raz pride dufam ze sa podari :(

jarabica
18. jún 2009

ahojte, rada by som vas podporila... tiez mam maternicu s prepazkou, zistili mi to v podstate az v dospelosti... o prve dietatko som prisla v 18tt, ale tam boli najma komplikacie v zdravotnom stave babatka... po odporucanej dobe som otehotnela opat a po bezproblemovom tehotenstve porodila zdravu dcerku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre