Fibroadenóm prsníka (nezhubný nador)

beke79
8. júl 2009

Dievcata chcela by som poprosit aby ste sa zapojili do diskusie na tuto temu. Velmi dobre viem, ze nas je vela ktore mame tento problem (diagnozu). Ja osobne ma s tymto uz dlhorocne skusenosti lebo uz v 19-tich rokoch som bola prvy krat operovana. Teraz mam nieco cez tridsat a som v 22-tyzdni tehotenstva cakam druhe dieta a v lavom prsniku mam dva dost velke FIBROADENOMI. Mam ich vysetrene takze mi brali z nich vzorky a potrvrdilo sa ze jo to zase FIBROADENOM. Chodim do BA k Dr. Bellovi do prsnikovej ambulancie a ubezpecoval ma ze tehotenstvo na to nema ziadny vpliv aj ked mi v prvych tyzdnoch velmi ten nador podrastol vplyvom hormonov.

Chcela by som poprosit hlavne tie zeny dievcata ktore s tym maju skusenosti a hlavne v tehotenstve nech zareaguju a napisu ako to u nich prebiehalo a skoncilo hlavne. Ci su zastankine operacie tj. odstranenia nadoru alebo sledovanie. Mne uz osobne tri krat nador vyoperovali takze moje prsia vyzeraju ako po lincovani. Bojim sa ked sa moje druhe babatko narodi a hodi pohlad na moje prsia tak si to trikrat rozmysli ci chce mliecko alebo nie. 😖

Cakam ze napisete a zareagujete!
Diki vopred

rockerbaby
15. máj 2014

@sidus no hlavne pred dostaním MS, keď ich mám celkovo také bolestivejšie tak v miestach FA stačí aj slabé ťuknutie a mám pocit, že zomrem...a mimo MS proste ako by mi niekto špendlíkom pichal do toho miesta a stáva sa mi to dosť často, že cítim takú bodavú bolesť...

sidus
15. máj 2014

@rockerbaby no presne, tak to mam aj ja. Nechodis nahodou do Martina k Frlickovi?

rockerbaby
15. máj 2014

@sidus no chodím na vyšetrenie do Martina ale nie k tomuto doktorovy....

majcacko
16. máj 2014

Ahojte dievcata.. prosim, ktore mate za sebou operaciu, kolko dni po nej ste doma boli PN? Co sa tyka cvicenia, do operacie po biopsii ste normalne cvicili a po operacii kolko nie? viem, ze je to individualne, ale rada by som vedela par skusenosti.. dakujem

jellinga
19. máj 2014

@majcacko Ahoj, ja som bola na PN asi tyzden, ale zavisi to od tvojho povolania, samozrejme som sa musela setrit. Co sa tyka cvicenia, to uz si velmi nepamatam, ale urcite mesiac v klude a co sa tyka dvíhania ťažkych veci tak aj dlhsie, ale to ti lekar vsetko povie... Mne biopsiu nerobili, tak neviem ci ides aj na normalnu operaciu,alebo len biopsiu.

kaja35
30. júl 2014

Ahojte prosim vas neviete mi niektora poradit nejakeho lekara v BA pripadne kontakt na neho bola som na mamografickom vyšetreni a našli mi hrčku na prsniku /hypoechogénne ložisko/ som z Nitry,telefonne čislo ktore som našla na internete mi nejako nefunguje.Dakujem

jellinga
31. júl 2014

MUDr. Zoltán Jány - Kramáre (konkretne on tu byva len v pondelok, ale su tam viaceri) a tel č. priamo do prsnikovej ambulancie: 02/59542424

jellinga
31. júl 2014

@kaja35 predchadzajuca odpoved patri tebe a drzim palce, nech je vsetko v poriadku!

kaja35
1. aug 2014

jellinga skutočne velmy pekne DAKUJEEM v pondelok tam hnde volam ešte raz DAKUJEEEM

lalinko2010
1. aug 2014

ahojte, mne včera zistili Fibroadenóm prsníka, mám dve hrčky v pravom prsníku. ani nie hrčky, ale také podlhovasté útvary. o 3 mesiace mám ísť na kontrolu, tak dúfam že to bude ok.

kristinka1826
18. aug 2014

Dobry den pred asi tromi tyzdnami som si nahnatala hrcku v pravom prsniku blizsie k paze hore.mam tu hrcku pohyblivu pri dotyku ma boli trochu prso.zajtra mam ist na vysetrenie k lekarovi.chcem len vediet kde ste mali vy tie hrcky a ci vas boleli a boli pohyblive?bojim sa ci to nebude zhubne

jellinga
19. aug 2014

@kristinka1826 ja ich mam uplne vsade a uz nerozoznam, ktora je nova, bolelo ma to, len ked to prudko narastlo, inak nie a vsetky su pohyblive... Verim, ze vsetko dobre dopadne, drzim paste 😉

kristinka1826
20. aug 2014

dakujem vcera som bola u lekara a na polpacnom vysetreni a sone mi zistil len zdurenu prsnu zlazu ale ja si citim pohyblivu hrcku dal mi aj lieky

kristinka1826
20. aug 2014

@jellinga a este sa chcem spytat aj zhubne nadori v prsiach su pohyblive?

vvia
20. aug 2014

@majcacko tiez som bola pn asi tyzden

jellinga
20. aug 2014

@kristinka1826 to ti neviem povedat, ale pokial mas len zdurenu zlazu to ti zmizne 😉

kristinka1826
20. aug 2014

@jellinga a zo zdurenej prsnej zlazy mozem mat pohyblivu hrcku?nejako sa stale bojim ci lekar nejako nepriehladol tu hrcku na sone ci to nemoze byt aj nieco ine 😒 ☹

jellinga
21. aug 2014

@kristinka1826 urcite nie, je to len uzlinka, ja som mala taku bolestivu pod pazuchou a tiez bola pohybliva a sama zmizla, ja mam aj cysty a ja uz ozaj neviem ktora hrca je nova, ale chodim pravidelne na sono, tak sa neobavam... ziadny strach 😉

kristinka1826
21. aug 2014

@jellinga dakujem ti pekne a prajem vela zdravia 🙂

jellinga
21. aug 2014

@kristinka1826 dakujem, podobne 😉

kynsperk
21. sep 2014

Dievčata ako tu niektoré píšete mohli by ste sem napísať aku alternatívnu medicínu ste použili ,alebo tie Čínske bylinky nazov?Myslím ,že by ste nám mnohým dosť pomohli.

kynsperk
21. sep 2014

Dievčata ako tu niektoré píšete mohli by ste sem napísať aku alternatívnu medicínu ste použili ,alebo tie Čínske bylinky nazov?Myslím ,že by ste nám mnohým dosť pomohli.

lalinko2010
24. okt 2014

ahojte, po troch mesiacoch som bola na kontrole na sono, a nič dobré, mám tam vraj nejaký rohlíkovitý útvar, ktorý spája dve hrčky, podlhovasté útvary, ktoré sa aj zväčšili, ale inak všetko tak ako pred tromi mesiacmi. 20.11. idem do Banskej Bystrice na punkciu. Máte niektorá skúsenosti?

kermitka
4. nov 2014

Ahojte.Robili niekomu z Vas punkciu pocas dojcenia? Mam ist teraz v piatok ale plnobdojcim tak mam trosku obavy.Dakujem

lalinko2010
12. nov 2014

ahojte, 06.11. som bola na punkcii s tenkou ihlou a už mám aj výsledky, problém ten že som mala zlé odporúčanie, lebo som mala ísť na punkciu s hrubou ihlou, takže mi spravili punkciu s tenkou ihlou a výsledky mám zlé, hold 14.11. idem na punkciu s hrubou ihlou, na zázraky neverím, potom ma čaká operácia a všetko okolo toho. nie som pesimista, ale dúfam že svojho syna uvidím rásť.....

zuzana21212
14. nov 2014

@janula.k Ahoj,môžeš mi prosím ťa poradiť aké bylinky si užívala.Ďakujem

janka660
20. dec 2014

Nebola som tu dlhšie. Byliny - Myší chvost, alebo rebríček je vhodný. Dôležité je užívať 3 krát denne jednu šálku., ale ráno NALAČNO, na obed, a večer - POSLEDNE JEDLO : resp. NÁPOJ. PO nom už nič!

becik
23. jan 2015

Ahojte.....čítala som všetky príspevky, lebo aj ja hľadám odpoveď na svoj problém. Svojho gynekológa som navštívila z dôvodu, že som zistila že ked si stlačím bradavku...ukáže sa mlieko...a to už rok nedojčím....keďže sa snažíme o bábatko myslela som že asi zvýšený prolaktín....to sa z krvi nepotvrdilo....vyšetrenie na pohmat bolo tiež ok...ale poslal ma ešte na sono prsníkov....a tam našli nejakú hrčku.....že ..benígna lézia prsníka....o veľkosti 7x2 mm.....tak teraz ani nespím...to je azda ten fibroadenóm čo sa tu toľko spomína? alebo čo mi vlastne je.....ešte ma čaká konzultácia u môjho gynekológa....že aký postup.....

jellinga
27. jan 2015

@becik ano moze to byt fibroadenom alebo nejaka cysta, ale pokial to nie je bolestive a nerastie to, tak sa to zvycajne len sleduje... pokial je to benigne tak je to nezhubne...

9555058645
8. apr 2015

Ahojte ja som si našla fibroadenóm teraz v decembri a ma 2 cm. Doktorka ma ženie k operacií aj keď ju sama nechcem. Nemám žiadne ťažkosti ani nic podobné. Myslíte si že je tá operácia nutná ?? dokonca keď som jej povedala že s tou operáciou nesúhlasím na mňa vybehla a nakričala po mne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre