Fibroadenóm prsníka (nezhubný nador)

beke79
8. júl 2009

Dievcata chcela by som poprosit aby ste sa zapojili do diskusie na tuto temu. Velmi dobre viem, ze nas je vela ktore mame tento problem (diagnozu). Ja osobne ma s tymto uz dlhorocne skusenosti lebo uz v 19-tich rokoch som bola prvy krat operovana. Teraz mam nieco cez tridsat a som v 22-tyzdni tehotenstva cakam druhe dieta a v lavom prsniku mam dva dost velke FIBROADENOMI. Mam ich vysetrene takze mi brali z nich vzorky a potrvrdilo sa ze jo to zase FIBROADENOM. Chodim do BA k Dr. Bellovi do prsnikovej ambulancie a ubezpecoval ma ze tehotenstvo na to nema ziadny vpliv aj ked mi v prvych tyzdnoch velmi ten nador podrastol vplyvom hormonov.

Chcela by som poprosit hlavne tie zeny dievcata ktore s tym maju skusenosti a hlavne v tehotenstve nech zareaguju a napisu ako to u nich prebiehalo a skoncilo hlavne. Ci su zastankine operacie tj. odstranenia nadoru alebo sledovanie. Mne uz osobne tri krat nador vyoperovali takze moje prsia vyzeraju ako po lincovani. Bojim sa ked sa moje druhe babatko narodi a hodi pohlad na moje prsia tak si to trikrat rozmysli ci chce mliecko alebo nie. 😖

Cakam ze napisete a zareagujete!
Diki vopred

cicush66
19. apr 2012

@sandy84 @jeannyd
Ahojte, chodte k Mudr. Marianovi Krizkovi mladsiemu, je super, mne vyberal tiez fibroadenom, on je v prsnikovej ambulancii v Ruzinove (univerzitna poliklinika), vazne mily a sikovny...Mne hrozili preliaceniny, potom, co mi to mali vybrat, mi to spravil tak, ze to ani nevidno...este aj na sale mi vravel, nech sa nebojim, taky zlaty🙂)
Len samozrejme rez vidiet, ale stichy si dovnutra, takze pohoda...nic skadere, ako bezne jazvy..Urcite odporucamm, fakt ludsky a profesionalny.

cicush66
19. apr 2012

@jeannyd A k tej operacii este, operovali ma v Ruzinovskej, mala som nadstanart, takze izbu som mala sama s kupelkou 18€/den cca....Ale inac boli sestricky mile, jedna bola taka divna, ale nie nejaka neprijemna...pohoda...A operoval ma doktor,co o nom pisem vyssie🙂

sandy84
19. apr 2012

@jeannyd Tak to sme dve. Drzim Ti palce, ja zajtra idem k onkologovi ze co mi este povie. tak som zvedava.

sandy84
19. apr 2012

@cicush66 Dakujem za odporucanie, urcite to omrknem ako moznost. 🙂

jeannyd
20. apr 2012

Ďakujem krásne, si zlatá 🙂 Mňa vlastne ešte len čaká konzultácia s nejakým lekárom tu v BA, keďže môj známy je v Michalovciach. Musím teda skočiť k svojej gynekologičke pre sprievodný list, ísť niekam na vyšetrenie a zhodnotenie nálezu a potom pravdepodobne na operáciu, ktorú mi známy odporúčil. Ten Križko iba operuje, alebo ma aj prsníkovú ambulanciu? Alebo je to chirurg? Ďakujem 🙂

jeannyd
20. apr 2012

Jaaaj, ospravedlňujem sa.. už to čítam.. takže prsníková ambulancia 🙂

jeannyd
20. apr 2012

Ak sa ešte môžem spýtať. K dr. Križkovi sa dá objednať nejako priamo? Na nete som našla, že v ambulancii sú traja lekári. Alebo je to iba otázka šťastia, na koho natrafím? Ak by som tam volala, mám sa pýtať priamo na neho? Alebo aký tam majú systém?

jeannyd
20. apr 2012

Ospravedlňujem sa, že toľko píšem v nových príspevkoch, ale práve som tam volala a sestrička ma hneď aj objednala.. na budúci týždeň vo štvrtok. Bola veľmi zlatá a ústretová. Verím, že bude takýto aj pán doktor 🙂 Držte palce kočky 🙂

jeannyd
27. apr 2012

Vcera som tam bola.. objednana k dr. Krizkovi, ten vsak musel odist na sal a vysetril ma dr. Marek Drab. Takze som na Krizka nemala stastie :( Urobili mi punkciu, vysledky budu az 17.5.. Potom vraj dohodneme termin operacie. Som zvedava, kto ma bude nakoniec "rezat"...

petra818
28. apr 2012

Ahojte, chcela by som sa spýtať ja mám tiež fibroadenom a bojím sa že po operácií budem mať jeden prsník menší ako druhý kedže ten môj je veľký okolo 5-6 cm a chystáme sa s priateľom mať svadbu tak o rok a neviem či s operáciou počkať až po svadbe alebo ešte pred

alikaa
29. apr 2012

Ahojte, nahodou som narazila na tuto diskusiu. Vidim, ze na poslednej strane riesite odstranenia tohto nezhubneho nadoru. Chcem sa opytat, preco si to davate odstranovat? Mne v 15 rokoch jeden takyto nezhubny nador nasli (celkom velky 2 x 2.5 cm) a odvtedy ma len sleduju, kazde 3-4 mesiace, nikdy mi dr. nenavrhol operativne odstranenie, mam 32 rokov. Po tehotenstve som kojila vyse roka a zmensilo sa to o viac ako polovicu. Na sone mi povedali, ze po dalsom kojeni sa to znova moze zmensit, mali pripady kedy to uplne zmizlo.

jeannyd
30. apr 2012

@alikaa
Tie fibroadenomy, ktore nerastu, sa iba sleduju. Akekolvek zvacsenie je uz ale nebezpecne, preto sa v tychto pripadoch pristupuje k ich odstraneniu. Hlavne, ak to narastie rychlo... A na druhej strane.. cim vacsi nador, tym vacsia jazva....

@petra818
na tvojom mieste dam na radu lekara a dala by som tom co najskor von... moje su 2x3,5cm.. fibromy su vedla seba, takze to vyzera ako jedna cca 7cm hrca... a narastlo to v priebehu mesiaca.... takze... von...
porozpravaj sa o tom s lekarom... prsnik by nemal byt mensi.. ak sa ti s fibromom nezvacsil 🙂 bude taky, ako pred tym, ked si tam fibrom nemala.. teda podla mna...

misha62
30. aug 2012

Ahojte,ja mám 2 hrčky...bola som na odbere vzorky takže pravdepodobne aj mna čaká operácia..zajtra si idem pre výsledky a budem vediet ako dalej pokračovat...velmi sa bojim ..ani neviem kolko taká operácia bude trvat a kolko budem v nemocnici...Nič ine mi neostava ako byt silná nech sa deje čokolvek 😖

monva
3. sep 2012

Ahojte, chcem vas poprosit o info.
Mam 33 rokov a hrcku v prsniku 17 x 37 mm, sledovanu uz vyse roka, opakovane sa nepodarilo z nej odobrat vzorku, preto mam ist na operaciu.
Ako dlho asi taka operacia trva? Ako dlho trva priblizne hospitalizacia? Ktory den cyklu vas operovali?
Cakam na menzes a ked pride, mam zavolat a dohodnut sa na podrobnostiach operacie.
Dakujem vopred za vsetky info. Dost sa toho obavam, mam aj nejake gastro-problemy, problemy s pecenou, tak neviem, ako to vsetko dopadne ...

andrejkak1988
4. sep 2012

@daniela242 ahoj,viem,že si sem prispievala pre 2 rokmi.ale chcela by som sa ta opýtať,kde si si dala ten fibroadenóm vyoperovať ambulatne.prim odpiš mi,velmi mi na tom záleži...andrea

leninkam
5. sep 2012

Ahojte baby!
Dnes som bola na punkcii, strašne som sa bála. Robili mi to v Banskej Bystrici v Novamede (inak sú tam veľmi prijmený doktori a je to tam na fakt dobrej úrovni). Chcem Vám len napísať že sa nemáte čoho báť, mňa fakt viac bolí odber krvy ako toto. Zakryla som si oči a ani som nevedela kedy a ako mi to odobrali. Čakanie na výsledky je sto krát horšie. 😖

monva
5. sep 2012

@leninkam super, ze sa odber podaril. Mne skusali punkciu pred 9-timi mesiacmi a teraz znovu, no vraj je hrcka taka tvrda, ze sa do nej nedalo pichnut. Tak preto mam ist na operaciu a vybratie.
Ozaj a kedy budes mat ty vysledky ??? Drzim silno palce, aby bolo vsetko o.k.

ives21
13. sep 2012

Ahojte, mám 17rokov a jednu operáciu za sebou.. Vyberali mi jeden fibroad.ktorý mal veľkosť golfovej loptičky, vtedy som ich mala len 4 takže 3 mi tam ostali.3mesiace po operácii mi 2 s toho (ktoré boli maličké ako hrášok a keď mi robili biopsiu tak ich len tak,tak chytil) narástli do veľkosti čerešne. Týždeň dozadu som bola na sono, a tam mi doktor povedal, že ich nemám len 3 ale narástli mi ďalšie.. Neviem presne koľko ich je, ale mám toho plný prsník. A že je zbytočné vybrať ich všetky keď mi hneď na to narastú ďalšie. Robil mi to DR. Lehotský v BB na plastike keďže normálnu chirurgiu mi zatrhli.. Druhého októbra idem k doktorovi Jendrušákovi kt. je tiež v BB a tam mi povedia či ich treba vybrať alebo ich nechať zatiaľ tak...Po operácii som mala dosť veľké bolesti ale každý to znáša inak.. ☹

piacere
13. sep 2012

@ives21 myslím, že nie je pravda, že nemá zmysel ich vyberať, lebo aj tak narastú 😕 Mne bolo povedané, že znovu narastie iba vtedy, ak bola operácia zle urobená a nechá sa tam ložiško... vtedy rastú... ja som 12 rokov po operácii a odvtedy som nemala žiaden ďalší.

ives21
13. sep 2012

@piacere no mne to povedali u nás v Revúcej a BB je oproti tomu dosť iná kapacita, takže aj doktori aj všetko je iné.. Napríklad mi tu u nás povedali prvý krát na sone že mám len 1 hrčku (tú, kt.mi už vybrali) v pravom prsníku a že ľavý mám úplne čistý.. A v BB mi našli ďalšie 3..Tie ostatné nechceli ešte vyberať lebo boli maličké.. A povedali mi aj to, že ja s tým budem bojovať celý život. Po kým neotehotniem a na to mám ešte veľa, veľa času..Proste že ja to mám danné že mi budú stále narastať ďalšie a ďalšie..

biancal
14. sep 2012

Ahoj ..no ja som mala vyberane 2 fibroadenomi v 15-tich rokoch, bolo to pre mna dost traumatizujuce, kedze som bola da sa povedat "dieta vo vyvoji". O 3 mesiace na to som isla na kontrolny ultrazvuk ktory odhalil dalsi firbroadenom..tak znova operacia 😒 teraz mam 19, som v 14.tyzdni tehotenstva, nasli mi dalsie 2, na ultrazvuku som bola v 6tt, mam ist zas v oktobri a povedali mi ze mi budu robit biopsiu myslim, brat vzorku 😒 lenze toho sa obavam...moja babka mala takisto problemy s prsnikmi, ale po tomto zakroku mala prsia zapalene este 2 roky potom 😖 takze neviem ako to bude dalej, bojim sa ako to bude s kojenim, ci vobec budem mat nejake mlieko, ci to nema nejaky vplyv na male 😖

jaja102
29. sep 2012

ahojte baby.pripajam sa do vasej diskusie.mam 32 rokov,vyoperovane uz dva fibroad.,na mieste vyoperovaneho mi narastol novy,ktory sa mi vplyvom tehotenstva zväcsil na 2cm,bola som v pondelok na sono,dr mi povedal aj to,ze ich mam v prsniku vela,ale malinkych a mam sa ukazat asi mesiac,dva po porode,co je cca april,maj, a ze nemam zatial stresovat,ale dnes som sa zobudila s bolestou v podpazusi a mam tam drobnu hrcku,neviem,co robit....na sono som bola,teraz uzliny boli ok,tak co to moze byt???mam s tym zase niekam ist?kam?pomozte prosim....

lucy2009
10. dec 2012

ahojte aj ja mam nezhubny nador aspon tak mi to povedali na sone ale zvacsil sa mi tak ma poslala k toctorovi miskejovi asi mi ho vyopperuje neviete mi povedat ako dlho budem v nemocnici dakujem

radushkaa
11. dec 2012

ahojte, pridavam sa, ked som mala 18 dostala som zapal prsnika - neviem z coho. Moja vtedajsia gynekologicka mi furt predpisovala tie iste ATB, ktore nezaberali. Po stvrtom raze jej odporucal Dr., ktory robil sono aby mi zmenila ATB no ona zase predpisala tie iste. Pri vysetrovani mi zistili aj 3 - 4x fibroadenom. Dr. ma neposlala na operaciu a viac to neriesila, mala som ist ale na punkciu no dr., ktory mi ju mal robit tam nikdy nebol...nakoniec som sa na operaciu dostala cez Dr., ktory mi robil sono (bol strasne zlaty a ochotny). Vysledky z histologie boli 3x fibro a 1x tuk. Odvtedy som chodila kazdy rok na sono, vzdy bolo vsetko ciste. Dnes som bola na sone znovu, na prehodnotenie aby som nemusela chodit kazdy rok na kontrolu a znovu tam nieco nasli ale v druhom prsniku. O mesiac kontrola, potom o tri, potom o sest a potom o rok a vraj uvidime co s tym...dufam to zmizne lebo uz budem totalne dorezana.
@lucy2009 mna operovali na chirurgii, jeden den som prisla, na druhy den ma operovali a na treti som sla domov, bola som v celkovej narkoze, nic som nicitila a po operacii mi velmi mile sestry podavali utisujuce lieky. Trocha to bolelo, ked som dosla domov postupne to preslo a bolo fajn. Ale bol to pre mna stres...

alusha
11. dec 2012

@lucy2009 mojej sestre ho operovali minuly tyzden, v stredu isla do nemocky, vo stvrtok ju operovali v narkoze a v piatok isla domov, trosku ju to boli, ale v pohode je...

radushkaa
11. dec 2012

Mna by baby zaujimalo, ci si robite samovysetrenie prsnikov. Mne to dnes prizvukovali, no priznam sa ze to nerobim zo strachu ze tam cosi najdem 😖

dm1
11. dec 2012

@lucy2009 mne operovali nador nedavno - ale zapalovy vo stvrtok som nastupila do nemocnice, v piatok v plnej narkoze ma operovali a v pondelok som sla domov. Ale doma za tyzden ma to bolelo viac ako po operacii zapalilo sa to, nasledovali ATB ktore beriem uz tretie a este asi budem.... dufam ze to nebolo cele zbytocne a nebude sa tam nieco zase tvorit kedze mi nedali hned v nemocke ATB ale az za tyzden. Ale ja som mala velky rez az 11 stichov a hadam polka prsnika v keli 😔

francie1
28. dec 2012

Ahojte dievčata, tiež mam fibroadenom, ktorý ma par mm. Od roku 2008 do dnes ma rovnaku velkost a nemeni sa.
Mam odporucenu konrolu na sonografe kazdy rok. Mam 31 r. V 2008 som bola na sono prvý krat, tak ani neviem ako dlho ho tam mám.

lulu2525
19. jan 2013

Ahojte baby!Mám už za sebou 3 operacie fibroadenom.naposledy som bola v roku 2012 v maji teraz som si zase nasla 4 hrcku vyzera to na fibroadenom teraz neviem ci mam ist aj 4x pod noz??!!pomoze tehotenstvo??!!preco sa tie hrcky tvoria??!!

moly26
12. feb 2013

@lulu2525 Ahoj, po tych operaciach sa ti zmenil tvar prsnika? Ja som si v lete nasla totiz 1 fibroadenom, sono ukazalo este aj druhy, mensi, no a za ani nie polroka sa mi ten prvy riadne zvacsil, z nejakych 22mm po dlzke na 36 zrazu....to je asi dost radikalne zvacsenie co? kazdopadne mam ist na operaciu, doktorka co mi robila sono ma ubezpecovala ze to nic nieje, ze nic sa nezmeni, len drobnucky rez, ze tvar sa zachova normalne...len ked tu citam niektore prispevky o tej zmene tvaru tak sa veru bojim ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre