Fibroadenóm prsníka (nezhubný nador)

beke79
8. júl 2009

Dievcata chcela by som poprosit aby ste sa zapojili do diskusie na tuto temu. Velmi dobre viem, ze nas je vela ktore mame tento problem (diagnozu). Ja osobne ma s tymto uz dlhorocne skusenosti lebo uz v 19-tich rokoch som bola prvy krat operovana. Teraz mam nieco cez tridsat a som v 22-tyzdni tehotenstva cakam druhe dieta a v lavom prsniku mam dva dost velke FIBROADENOMI. Mam ich vysetrene takze mi brali z nich vzorky a potrvrdilo sa ze jo to zase FIBROADENOM. Chodim do BA k Dr. Bellovi do prsnikovej ambulancie a ubezpecoval ma ze tehotenstvo na to nema ziadny vpliv aj ked mi v prvych tyzdnoch velmi ten nador podrastol vplyvom hormonov.

Chcela by som poprosit hlavne tie zeny dievcata ktore s tym maju skusenosti a hlavne v tehotenstve nech zareaguju a napisu ako to u nich prebiehalo a skoncilo hlavne. Ci su zastankine operacie tj. odstranenia nadoru alebo sledovanie. Mne uz osobne tri krat nador vyoperovali takze moje prsia vyzeraju ako po lincovani. Bojim sa ked sa moje druhe babatko narodi a hodi pohlad na moje prsia tak si to trikrat rozmysli ci chce mliecko alebo nie. 😖

Cakam ze napisete a zareagujete!
Diki vopred

9555058645
25. aug 2016

Ahojte chcem sa opytat ako prebiehaju preoperacne vysetrenia. ? Mam ist na operaciu nic blizsie mi nepovedali ... Hrozne sa bojiim :(

mimamik
26. aug 2016

@9555958645 pred operačné vyšetrenia nie sú nič hrozné ide v podstate len o odber krvi A EKG, čo ti praví tvoj obvodný lekár po príde internista. Pred operačné vyšetrenia zahŕňajú tiež pohovor s anesteziologom, ten sa ťa popytat na to či trpí na nejaké ochorenia A podobne. nič hrozné. otázka pár hodín ak do toho zahrnie čakanie v ambulancii 🙂

mircalla
26. aug 2016

@9555058645 presne ako pise @mimamik absolvovala som to asi 12 krat...nic to nie je

9555058645
27. aug 2016

@mircalla
@mimamik dakujem baby a po operacii je to ako ? Bol nejaky problem normalne fungovat ?

maruskaaaa
27. aug 2016

@9555058645 Neboj, po operácii budeš mobilná, ja som hneď po narkóze vstala a išla do bufetu, budeš mať takú kanylu na odvádzanie krvi, ale inak v pohode. Ja som to absolvovala 2krát po sebe hneď týždeň po prvej operácii mi robili druhú, lebo sa bohužiaľ potvrdil invazívny duktálny karcinóm a museli mi odoberať vzorku uzlín - to bolelo trošku viac ako po prvej operácii. Takže ja som nemala to šťastie že to bol len fibroadenóm, ale bohužiaľ sa z toho vykľula rakovina

9555058645
27. aug 2016

@maruskaaaa to mi je luto :( a dakujem za info 🙂 kolko po operacii sa este lezi ?

mircalla
27. aug 2016

@9555058645 mne to neoperovali

9555058645
27. aug 2016

@mircalla no moj gynekolog na tom trva a aj na sone mi povedali ze si to mam dat vybrat. :( ja tiez velmi operaciu nechcem

maruskaaaa
27. aug 2016

@9555058645 po dvoch dňoch od operácie ma pustili domov 😉

marcelaza
23. sep 2016

Ahoj zienky chcem sa opytat posielal vas lekar s tymto ,,nezhubným nadorom" aj na magnetycku rezonanciu???

barbora286
23. sep 2016

@marcelaza ahoj nie. Bola som 2x operovana. Vzdy len usg

marcelaza
23. sep 2016

@barbora286 aha ... No ja som bola vo februari na sono bol tam nejaky nalez a kazal mi lekar prist v septembri na kontrolu.... Tak som bola a nasli viac toho a vacsie. Doplnil ze mam ist na. Magnet. rezonanciu len ked tu tak citam maju tu podobny problem neviem ci sa mam teraz bat :(

barbora286
23. sep 2016

@marcelaza ja som si nahmatala hrcku. Isla na usg a rovno na mamarnu ambulanciu. A tam ze von. A do mesiaca som bola na operacii.

sandri
23. sep 2016

@marcelaza ahoj, ja som bola 2x na usg (kazdych 6 mesiacov), kedze to rastlo, tak ma poslali na biopsiu. Ta bola negativna, ale Dr. aj tak naliehala, ze to musi ist von. Takze som bola na operacii, nakoniec sa ukazalo, ze to bolo hned pod kozou a krasne to vyliezlo von, cela operacia trvala asi 20 min... na druhy den som isla domov 😉 az potom sa mi moja Dr priznala, ze sa dost bala vysledkov, lebo ze na tom usg sa jej to vobec nepacilo, lebo to malo dost netypicky tvar. Ale vsetko dobre dopadlo. Neboj, aj u teba bude dobre.

marcelaza
23. sep 2016

@sandri
@barbora286
Ja sa snazim byt pokojna .... Ale vas aspon na take vysetrenia neposielali :( neviem ci sa im tvar toho nalezu nepozdava vraj ho tam musia lepsie zamerat ... Obavam sa lebo v rodine uz mame rakovinu prsnika dufam len teda ze to nebude moj pripad ... Sandri a ta biopsia to ako robia?

sandri
23. sep 2016

@marcelaza umrtvia ti to a velkou ihlou vezmu vzorku.

vvia
23. sep 2016

@marcelaza nie ale posielali ma na biopsiu, nakoniec sme sa z dr dohodli ze nech to je cokolvek lepsie bude ked pojde von. Nastastie vybrali a potvrdil sa fibroadenom

vieruska3
25. sep 2016

Ahojte mne tiež našli ne zhubný nádor V pravom prsníku A cystu V ľavom, mám Z toho strach užívam antiku mesiac vraveli mi na sone že môžem to mať aj Z toho idem ju vysadiť. A povedali mi že mi to budú sledovať O rok mám prísť neni to dlho cystu mám 4 mm A ten nádor 94 mm

vieruska3
25. sep 2016

@janka660 A ako dlho si píla tie čaje A zmizlo ti to ten fibroadenom A cysta

scorpionflower1
9. okt 2016

Ahojte baby, ja som bola minuly tyzden po dvoch rokoch na USG a nieco mi tam doktorka nasla. Nepovedala, ze to fibroadenom, ale vraj je to nezhubne a mam s tym prist o pol roka na kontrolu ci to nerastie. No ja mam z toho dost nervy, furt na to myslim. V papieroch mam, ze to je homogenne lozisko do 0,5 cm. Neviete ci sa to da spolahlivo urcit na sone, ze to je nezhubne? diagnozu mam v sprave BIRADS 3

maruskaaaa
9. okt 2016

@scorpionflower1 Ahoj, skús si z toho nechať zobrať vzorku či je to nezhubné, volá sa to biopsia. Mne z biopsie vyšlo že je to nezhubné, ale dr. sa to nepáčilo. Išla som na operáciu a nakoniec to bol invazívny duktálny karcinóm. O pol roka mi tiež kázali prísť na kontrolu, ak by som to nechala tak, tak už tu nie som. Nechcem strašiť, ale pre istotu by som si to nechala ešte raz pozrieť nejakým mamológom.

scorpionflower1
14. okt 2016

@maruskaaaa o tom ci mi zoberu vzorku rozhoduje doktor to mi na vlastnu ziadost neurobia usg mi robila lekarka z Ustavu sv. Alzbety ( bola radiologicka alebo onkologicka) na kazde usg potrebujem ziadanku od gynekologa takze sa k inemu lekarovi ani nedostanem lebo moj mi ju neda kedze som bola teraz. A ty si hned po usg zaziadala sama o biopsiu? Alebo ako? Ja neviem mne ta doktorka povedala ze to nie je nic coho by som sa mala obavat. Je mi luto ze s tebou to tak dopadlo ☹ tie vysetrenia nie su vzdy spolahlive ja viem ale ked.budem panikarit tak mi to tiez nepomoze urcite tam nepojdem o pol roka objednam sa hned po novom roku, ved doktorka povedala ze mozem aj skor.

sandri
14. okt 2016

@scorpionflower1 ja som tiez bola tak, ze najprv sa s tym nic nerobilo a o pol roka kontrola. Lenze u mna to o pol roka narastlo amalo zvlastny tvar, tak potom ze biopsia a hoci vysla negativna, aj tak dr trvala na tom, ze to musi ist von. Odvtedy mam pokoj (o 2 mesiace to bude rok, co je to vonku)

maruskaaaa
14. okt 2016

@scorpionflower1 ja som bola najskôr za svojim gynekológom, on mi vypísal žiadanku na ultrazvuk do ružinova, tam mi povedali že je to ok, že mám prísť na kontrolu o 6 mesiacov. Môj gyn. ma poslal pre istotu k súkromnému mamológovi a on automaticky zobral vzorku. Ak ideš k súkromnému nemusíš mať žiadnu žiadanku. Je to na tebe. Ja som rada, že som bola, zachránilo mi to život, teraz som uprostred liečby, za 2 mesiace končím.

matita
14. okt 2016

@maruskaaaa ahoj, prosim ta, kde v ba je sukromny mamolog?

maruskaaaa
15. okt 2016

@matita ahoj, posielam link :
https://www.zzz.sk/zariadenie/7734-gynekologick...
Veľmi dobrý odborník, pôsobil aj v zahraničí, veľmi ľudský prístup a hlavne špičkové vybavenie. Stačí mu zavolať, resp. napísať e-mail na objednanie. 😉

matita
15. okt 2016

@maruskaaaa dakujem

maruskaaaa
15. okt 2016

@matita nie je za čo 😉

scorpionflower1
15. okt 2016

@maruskaaaa
@sandri
No ja som tiež bola na súkromnej klinike v PROBIOS v Bratislave a žiadanku som potrebovala a vraj si mám po ňu ísť ešte raz aj pred tou kontrolou čo má byť o pol roka, neviem, či je to zas nejaká "inovácia" v systéme, ale mne to povedala tá rádiologička (už som si to zistila, bola to rádiologička z Onkologického ústavu sv Alžbety Mudr. Eliška Takáčová sa volá). Želám ti, aby to ti to všetko dobre dopadlo, držím palce...
sandri: ja viem, čítala som, že to zvykne narásť, takže som viac-menej pripravená minimálne na biopsiu - bolí to? nech mi to už potom aj vyberú, keď povie doktorka, že treba, tak pôjdem si to dať vybrať, asi by som bola potom aj kľudnejšia.

maruskaaaa
15. okt 2016

@scorpionflower1 Ja som mala žiadanku len do Ružinova, k súkromnému som nemala, v pohode ma zobral.Biopsia tenkou ihlou ma nebolela, ale pred operáciou robili takou hrubšou a to som cítila trošku, ale nemusíš sa báť, oni to umrtvujú. Ďakujem za povzbudivé slová, nádor bol maličký, ten vybrali, dali mi zabezpečovacú dávku - 15 cyklov chemo + ožarovanie. Už mi zostáva iba 5 cyklov každý týždeň, už sa to blíži do zdárneho konca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre