Fibroadenóm prsníka (nezhubný nador)

beke79
8. júl 2009

Dievcata chcela by som poprosit aby ste sa zapojili do diskusie na tuto temu. Velmi dobre viem, ze nas je vela ktore mame tento problem (diagnozu). Ja osobne ma s tymto uz dlhorocne skusenosti lebo uz v 19-tich rokoch som bola prvy krat operovana. Teraz mam nieco cez tridsat a som v 22-tyzdni tehotenstva cakam druhe dieta a v lavom prsniku mam dva dost velke FIBROADENOMI. Mam ich vysetrene takze mi brali z nich vzorky a potrvrdilo sa ze jo to zase FIBROADENOM. Chodim do BA k Dr. Bellovi do prsnikovej ambulancie a ubezpecoval ma ze tehotenstvo na to nema ziadny vpliv aj ked mi v prvych tyzdnoch velmi ten nador podrastol vplyvom hormonov.

Chcela by som poprosit hlavne tie zeny dievcata ktore s tym maju skusenosti a hlavne v tehotenstve nech zareaguju a napisu ako to u nich prebiehalo a skoncilo hlavne. Ci su zastankine operacie tj. odstranenia nadoru alebo sledovanie. Mne uz osobne tri krat nador vyoperovali takze moje prsia vyzeraju ako po lincovani. Bojim sa ked sa moje druhe babatko narodi a hodi pohlad na moje prsia tak si to trikrat rozmysli ci chce mliecko alebo nie. 😖

Cakam ze napisete a zareagujete!
Diki vopred

sahenka
12. nov 2013

No ja to tam mam uz 5 rokov, chodim pravidelne na sono, tiez ma to predtym nebolievalo, ale teraz na materskej sa mi akosi pomenili hormony a mam ten prsnik akysi citlivejsi na tieto zmeny

monikaa123
13. nov 2013

@janaleskova
@sahenka baby ja sa chcem spytat, tiez ma caka biopsia..mam z toho strach ale chcem sa spytat, ake najhorsie vysledky mozem mat? na sone povedali ze je to nezhubny nador, ale pre istotu...

janaleskova
13. nov 2013

@monikaa123 budem uprimná - ak ti povedali podla sona ze nezhubne tak biopsia by to mala uz len potvrdit, ze je to nezhudne....A horsie...nuz to uz len zhubne. Ale na to netreba mysliet!!!!! Naozaj biopsia potvrdzuje sono. Pravda aj ja som mala strach a citala som kadeco o roznych stupnoch hodnotenia - ja som mala 3 . A 4 bolo uz zhubne....tak som bola v strese ze co ked sa pomylili...ale nepomylili 🙂 oni to na sone vidia podla konzistencie (svetle - tmave) a vedia ci je zhubne ale nie. A taktiez - biopsia nie je nic prijemne ale dá sa vydrzat, je to chvilocka a je po tom. Mne isli do toho cez bradavku, kedze som to mala pod tym...a zvladla som. Bola tam mila sestricka, drzala ma za ruku a vravela vydrzte vydrzte...uz to je 🙂

monikaa123
13. nov 2013

@janaleskova dakujem 🙂 ja idem v piatok a strasne sa toho bojim a este to cakanie na vysledok...tiez vselico citam a predstavujem si katastroficke scenare..a odkial vies tie stupne hodnotenia? mne nikto nic take nepovedal..

monikaa123
13. nov 2013

@monikaa123 aha uz som si to nasla, aj ja mam 3...

monikaa123
13. nov 2013

@janaleskova aha uz som si to nasla, aj ja mam 3 ...

dm1
13. nov 2013

kocky biopisa nie je nic prijemne ale trva to chvilocku a da sa to prezit. Ja som si ich behom par mesiacov uzila ak si dobre pamatam okolo 5 + 1 pri operacii :p. Nastastie vsetky negativne aj ked trapila som sa s tym dlho a dufam ze klop klop uz to mam zazehnane aj ked ja som mala zapalovy tumor ale skoro polku prsnika s nim prec :/. Najhorsie je to cakanie na vysledky ale treba skusit vypnut a nemysliet na to. Ak Vam povedali ze podla sona to vypada nezhubne tak by to tak malo byt drviva vacsina vsetkych nalezov je nezhubna.

janaleskova
13. nov 2013

@monikaa123 verim ti , viem co prezivas, ved som si to prezila 😒 , ja som si vsetko googlila (neber to osobne - ale ako blba 🙂 ) fakt slovo od slova z nalezu a tam som to mala napisane. Tak som googlila...vsetko co mi len robilo depky, kedze sa fakt docitas aj zle veci.....Mne tiez nic nevraveli v podstate...len doktor vravel ze aj napriek tomu ze operacia sama o sebe ma svoje rizika, on by to dal prec. ja som bola hned rozhodnuta ze to chcem vybrat...tak som bola rada ze ma neprehovaral si to tam nechat a sledovat. Len som to mala naozaj velke...Neboj urcite to dobre dopadne a nebude to nic vazne. Ak je malinky budu sledovat, ak je vacsi vezmu prec a bude pokoj 🙂

janaleskova
13. nov 2013

@monikaa123 noooo tak vidis....hlavu hore, vsetko bude dobré!!!!!!!! to je nezhudné 🙂

monikaa123
13. nov 2013

@janaleskova ja to tiez robim jak blba 🙂 ja to mam 16*8mm tak mi povedali na poslednom sone...fakt dufam ze to bude nezhubne lebo ine si ani neviem pripustit, stale nad tym rozmyslam...nech uz to mam za sebou

dm1
13. nov 2013

@monikaa123 musis prestat goooglit lebo z toho zosalies si predstav este potom ked cakas na vysledky dalsich 14 dni to by bolo na maslu :p

janaleskova
13. nov 2013

@monikaa123 jasne ze bude nezhubne, toto je dost rozsirene "ochorenie" takze tie nadoriky su naozaj uz vypozerane, takze vedia urcit ze o ide. Fakt negoogli, to nema vyznam....ale lahko sa hovori a tazsie robi...🙂 ja som mala nakoniec dva, ten jeden vacsi prekryval ten druhy. Jeden ako slivka a druhy ako ceresna 🙂 ako povedal dr. ...a inak, vybrali mi to pre 4 rokmi a odvtedy je vsetko OK!!! a to je hlavne 🙂

monikaa123
13. nov 2013

@dm1 ved toto..ja viem tiez si hovorim ze nesmiem na to mysliet a ze to bude ok ale hlavne vecer je to najhorsie, neda sa nemysliet na to a stale schovavam tie papiere co mam zo sona a stale ich vytahuem a citam a hladam...tiez ked si predstavim to cakanie na vysledky ide ma porazit..dakujem za podporu 🙂

monikaa123
13. nov 2013

@janaleskova dakujem za podporu 🙂 to si mala potom dost velke..mne sa spravil po porode na lavom prsniku a ten je malicky nezmenil sa za rok..ale spravil sa mi novy a z toho mi idu brat aj tu vzorku

janaleskova
13. nov 2013

@monikaa123 tak moju podporu a pozitivnu energiu a myslenie más 🙂 ja som to mala pred porodom, este pred tehotenstvom mi to aj vyberali....potom som otehotnela a bala som sa, ako sa to tam bude menit pocas tehotenstva, porodu...potom kojenie..ci sa neobjavia nejake dalsie....ale vsetko bolo OK....uz mam len cysty...a tých mam kooooopec no a tie sa sleduju....
Tak lepsie je mat tu biopsiu to je istota a vies, co, a ako....ja by som urcite - ked by sa mi opat daco vytvorilo - chcela aj biopsiu, lebo ako ppisem, da sa to zvladnut 🙂

andrea9999
13. nov 2013

prekvapila ma tema, nemyslela som si ze je to tak caste. mne sa to objavilo ked som mala 18 rokov. ale pripad ukazkovy, jeden prsnik dvakrat vacsi ako druhy. fibroadenom mal 20dkg! za par minut mi ho vybrali pri operacii a potom dve hodiny modelovali prsnik lebo to bol riadny zasah. zatial mam 9rokov pokoj, klop klop. neviem ci aj vam spominali, ale mne hovorili ze su dva druhy este. jeden taky co narastie rychlo a je vacsinou jeden, lokalizovany z jednej bunky. ked ho vyberu uz sa to neopakuje. a druhe su take ze ich je vela a malych, tie sa opakovane tvoria. snad je to pravda a mala som ten prvy. ale som rada ze isiel von, to odporucam.

lucka694
18. nov 2013

@janka660 ahoj, tak mam tu biopsiu za sebou. v piatok mi to robili brali mi trikrat vzorku ale doktorku som potrapila lebo ze sa tam nevedela poriadne trafit lebo to mam blizko hrudnika...nebolo to az take hrozne ja som sa na to nepozerala a ked to umrtvili takmer som to necitila...teraz uz len cakat dva tyzdne na vysledky

janka660
18. nov 2013

ahoj, ja idem zajtra na ten odber. Mám strach, ozvem sa potom. Som rada, že to máš už za sebou. Mňa to čaká asi trochu horšie - s tou hrubšou ihlou tzv. core-cut. Už -aby bolo zajtra, resp. o dva týždne - no a hlavne, aby sme mali obe výsledkz OK !!!!! Držme si vzájomne palce ! Ahoj, Jana
@lucka694

lucka694
18. nov 2013

@janka660 urcite budem na teba mysliet pravdupovediac neviem si predstavit co ta caka a ako ti to budu robit, ale uvidis, rychlo to ubehne, drzim palce a ozvi sa , a hlavne verme v dobre vysledky 🙂

janka660
20. nov 2013

@lucka694 ahoj, tNaoak už to mám za sebou! Nebolo to také hrozné, ako som si myslela. No, a hlavne pani doktorka a sestrička - to boli také fantastické baby, že .... Teraz čakám na výsledky - dúfam, že nám to dobre dopadne!

janka660
26. nov 2013

@lucka694 ahoj, ešte stále nemáš výsledky? Ja som včera telefonovala, ale ešte neboli . No a dnes mi nezdvíhali telefon. Bojím sa zajtrajšku... Ale dúfam, že to bude v poriadku .

lucka694
26. nov 2013

@janka660 ahoj ja sa tam normalne bojim volat...zajtra skusim, a dam vediet ..dufam ze to dobre dopadne

prtavec
26. nov 2013

ahoj no konečne som sa dočkala výsledkov zasa sa potvrdil fibroadenom ale že je malinky tak ho nebudú ani teraz riešiť až v máji mám sono tak podľa toho či bude rásť sa uvidí no dúfam že sa nič nezmení 🙂

lucka694
27. nov 2013

@lucka694 ahoj, tak som dnes volala za vysledky, mam to v poriadku, nieje tam ziaden onkologicky nalez...o pol roka ma ojednali na kontrolu, bude sa to sledovat...tak som rada..ozvi sa ked budes vediet aj ty.drzim palce 🙂

lucka694
27. nov 2013

@janka660 ahoj, tak som dnes volala za vysledky, mam to v poriadku, nieje tam ziaden onkologicky nalez...o pol roka ma ojednali na kontrolu, bude sa to sledovat...tak som rada..ozvi sa ked budes vediet aj ty.drzim palce emoticon

janka660
27. nov 2013

@lucka694 ahoj, som veľmi rada, že Ti to dobre dopadlo. Ja som volala aj dnes, ale výsledky ešte nie sú. Drž mi prosím palce ! ahoj

lucka694
27. nov 2013

@janka660 dakujem..myslim na teba, neboj bude to v poriadku, ozvi sa 🙂

janka660
29. nov 2013

@lucka694 ahoj, tak už aj ja som spokojná! Dnes som sa dozvedela podobne, ako u Teba - že to nie je onkologického charakteru. Ale vraj , v mojom veku - mi doporučujú radšej to vybrať von. V pondelok budem hovoriť s mojim doktorom a potom sa rozhodnem. Ahoj, Jana

janka660
29. nov 2013

@prtave Ahoj, prosím Ta - koľko je to málo - pre fibroadenom ? Ja ho mám asi 1 - 1.8 cm a mám ho vraj dať von! Vraj sa tieto môžu zvrhnúť na "zhubné" Jana

lucka694
30. nov 2013

@janka660 super tesim sa s tebou 🙂 pekny vikend 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre