Fibroadenóm prsníka (nezhubný nador)

beke79
8. júl 2009

Dievcata chcela by som poprosit aby ste sa zapojili do diskusie na tuto temu. Velmi dobre viem, ze nas je vela ktore mame tento problem (diagnozu). Ja osobne ma s tymto uz dlhorocne skusenosti lebo uz v 19-tich rokoch som bola prvy krat operovana. Teraz mam nieco cez tridsat a som v 22-tyzdni tehotenstva cakam druhe dieta a v lavom prsniku mam dva dost velke FIBROADENOMI. Mam ich vysetrene takze mi brali z nich vzorky a potrvrdilo sa ze jo to zase FIBROADENOM. Chodim do BA k Dr. Bellovi do prsnikovej ambulancie a ubezpecoval ma ze tehotenstvo na to nema ziadny vpliv aj ked mi v prvych tyzdnoch velmi ten nador podrastol vplyvom hormonov.

Chcela by som poprosit hlavne tie zeny dievcata ktore s tym maju skusenosti a hlavne v tehotenstve nech zareaguju a napisu ako to u nich prebiehalo a skoncilo hlavne. Ci su zastankine operacie tj. odstranenia nadoru alebo sledovanie. Mne uz osobne tri krat nador vyoperovali takze moje prsia vyzeraju ako po lincovani. Bojim sa ked sa moje druhe babatko narodi a hodi pohlad na moje prsia tak si to trikrat rozmysli ci chce mliecko alebo nie. 😖

Cakam ze napisete a zareagujete!
Diki vopred

vierka987
12. feb 2013

@lulu2525 hormonalna nerovnovaha,porad sa s gynekologom..,Indonal,by to mohol poriesit,ale je to individualne..,ja som mala na ibidvoch prsiach ,aj som si dala odstranit,aj ked mozno by som si uz teraz nedala... 🙂

moly26
12. feb 2013

@vierka987 ahoj, mohla by si prosim ta trosku priblizit tie operacie? mala si narkozu ci len lokalne? a ake stopy to zanechalo?

maznacik007
12. feb 2013

@moly26 ja som mala vacsii utvar co mi vyberali tiez cez 3 cm vsetky rozmery .... rez mam uplne v pohode ... jazvu vidiet ale nie nejako vyrazne... len ked sa blizsie prizries... tvar prsnika sa mi nezmenil.... ja som mala normalne operaciu aj s intubaciou, mne to zacalo prudko rast ... preto to muslo ist von a bolo to uz na hrane

locko007
12. feb 2013

Ahojte baby, aj ja sa k vám pridávam. Hrudku som si našla asi pred rokom. Najprv si mysleli, že je to len tukový nádor, ale v novembri na kontrole zistili, že fibroadenóm - dokonca dva. Hneď som vysadila HAK, doktor doporučil Indonal, ale zatiaľ žiadna zmena. Pred menštruáciou je dokonca viditeľný voľným okom a po menštruácií ho ledva nahmatám. Ešte sa chcem spýtať, či vám fibroadenómy potvrdili len na základe sona, alebo až po biopsií?

moly26
12. feb 2013

@maznacik007 dakujem za odpoved 🙂
@locko007 u mna sa uz na zaklade sona domnievali ale urobili pre istotu aj biopsiu a ta to teda definitivne potvrdila...inac ja som uzivala indol3c a nejake vitaminy aby to nerastlo a zvacsilo sa mi to v priebehu polroka o vyse 1,5cm ☹ inak ja som mala dojem, ze ked som sa rozculila tak vtedy sa mi to zvacsilo, ale to uz si zrejme len namyslam :D ale tak neviem, verila by som vsak tomu, ze to moze suvisiet AJ so stresmi a psychikou...

maznacik007
12. feb 2013

ja som ale nemala fibroadenom... ale hdam pomoze... mne to rastlo hadam den zo dna... ale tiez to bolo v obdobi kedy som mala velmi vela stresu a nervov .... takze tiez verim ze je to aj o psychike...

vvia
12. feb 2013

ja mam fibroadenom operovany este pred tehu. teraz mam zase nieco na prsniku, ale v tehu som to vobec neriesila..

vierka987
12. feb 2013

@moly26 bolo to robene v Ke na chirurgii v lokalnej atestezii..,cize pichli mi do prsnika mesocain inj. a robili,bolo to raz dva za 10 minut a mam aj jazvy,al epravdupovediac vobec ich nie je vidiet,dost vyraznim faktorom je ,ako sa ti zvyknu hojit jazvy,komu sa robia koloidy,tak ta jazva potom nie je pekna...

akiram6
12. mar 2013

ahoj baby....na sono mi zistili fibroadenom 5,5 x3,4 mm. dr. mi povedala, že to treba dať von.Vôbec mi neodporučila príklad biopsiu alebo onkomarkery ako to tu píšete.Mám strach či je to ozaj fibroadenom či to nie je zhubné.Neviem mi tu niekto poradiť z okolia Popradu neakého dobrého doktora, asi by som chcela počuť názor aj iného odborníka.

ricii
16. mar 2013

Prosim Vas mate niekdo skusenost s punkciou prsnika?o nedlho ma to caka a rada by som vedela ci je to bolestive alebo nie.prosim hlavne uprimne,moc mi to pomoze,lebo niekto mi hovori ze to neboli vobec niekto zase ze ano.
Dakujem

lydik
16. mar 2013

@ricii Mna to nebolelo vobec a ani si uz nepamatam ani ako to prebiehalo. Proste vsetko bolo sup sup a ked som isla znovu nemala som ziadny strach. Pod sonom nasli hrcku, pichli a bolo. Prva hrcka bola velka a skor pod kozou a dalsie mam hlbsie v prsnom tkanive, takze bolest neovplyvni ani umiestnenie, neboj 😉

ricii
17. mar 2013

Je pravda ze pri punkcii moze neskor prist k zmene a moze sa to zacat zhorsovat?vsade na nete sa o tom pise. 😢

janedoe
6. apr 2013

@locko007
@moly26
@akiram6 Ahojte dievcata. Takze vy ste hned zo sona isli s potvrdenym fibroadenomom? Alebo ako Vam to 100% potvrdili? Ja to mam vo vysledkoch zo z otaznikom. Takze dufam, ze to nic nebude, alebo "len" ten fibroadenom, ved na sone by ale na100% vedel rozoznat, keby to bolo nieco vaznejsie. Ono pri dvoch tetach, ktorym kvoli zhudnemu nadoru vzali prsnik, mi po rozume behaju rozne scenare :D

locko007
7. apr 2013

@janedoe Ja som sa jej pri poslednom sone pýtala, či to nie je niečo horšie. A doktorka povedala, že obidva nálezy sú pekne ohraničené - takže fibroadenóm.

janedoe
7. apr 2013

@locko007 hm... dakujem z odpoved 🙂 Mna dr. odbil tym, ze si mam kupit zdravovedu.

moly26
8. apr 2013

@janedoe nie nie, mne to potvrdili bipsiou este pre istotu, to rovno v tej miestnosti kde mi robili sono mi odobrali vzorku, a za 10 dni boli vysledky...no pred par dnami som bola na operacii, vybrali mi to lebo sa to zvacsovalo a az po vybrati sa stopercentne zistilo sa, ze to nakoniec ani nebol fibroadenom (aj ked bipsia hovorila ze ano), ale nieco ine, aj ked tiez nezhubne

lilien1969
8. apr 2013

mohol by mi niekto napísať ako dlho bol v nemocnici po operácii fibroadenomu, a koľko trvala operácia...veľmi pekne dakujem...

liuba84
8. apr 2013

@lilien1969 hospitalizovali ma v piatok, operovali v pondelok a štvrok som šla domov takže na tretí deň po operácii..ale to bolo ešte v roku 2009, inak hospiatlizuju deň pred operaciou ale v nedelu príjem nerobili takže som šla už v piatok

janula.k
8. apr 2013

ahojte, ja som bola na operacii prsnika kvoli nezhubnemu nadoru ako 16 rocna, z nicoho nic hrcka na prsniku...A po prvom porode cca 10 rokov od operacie sa mi na tom istom prsniku opat urobil fibrom..pozerali mi to dvaja lekari, vysledok bol teda nador, ohraniceny, s tym, ze mi to budu sledovat...No ja som zacala brat cinske bylinky od jednej pani, ktora mi povedala, ze tieto nadory vznikaju z prechodenych zapalov..Tak som brala tie byliny a o par tyzdnov som isla na kontrolu, nemohla som sa dockat co mi povedia a cuduj sa svete, ten isty lekar mi tam uz NIC nevidel...Moja lekarka nechcela tomu verit, ze to sa nemoze stat len tak zmizol..ze urcite tam je,..ale ani ona ho nemohla uz najst..Teraz som po druhom porode a poslala ma na kontrolu skontrolovat ten "fibrom" a on tam proste nie je a ona to nevie pochopit, ze mi mohli nejake byliny pomoct...no darmo lekari 🙂

mirkakab
8. apr 2013

@janula.k ahoj, tak to je perfektné. ja chodím tiež na pozorovanie, tiež mám fibrom, v jednom prsníku je na tej istej velkosti, no v druhom sa mi žial zväčšuje a ked to bude pokračovať, tak ma čaká tiež operácia. Mohla by som vedieť o ake bylinky sa jedná?? tiež by som chcela zažiť ten "zázrak" aby sa niekam vytratil 🙂)

lilien1969
8. apr 2013

@liuba84 dakujem za odpoved...

moly26
9. apr 2013

@lilien1969 mna v jeden den hospitalizovali, druhy den operovali, a na treti den rano som uz sla domov :D aj ked chceli si ma tam nechat este jeden den, no a operacia trva tak 20-30 min asi

vivien10000
23. apr 2013

mozete mi poradit? nasli mi duhy fibrnedom.. prvy mi operalovi minuly rok a bojim sa ze mi budu aj toto.. 😒

ewca
23. apr 2013

@vivien10000 ahoj...mne nasli prvy fibroadenom ked som mala 15... neoperovali mi zatial ziadny, brala som HAK a sa mi to zhorsilo, preto ju uz niekolko rokov brat nemozem, len mi to sleduju...povedali mi, ze zbytocne mi to budud operovat, ze to je hormonalna zalezitost, ze sa mi to bude vracat... este minule som ich mala 6, 4 na jednej strane, 2 na druhej... zacala som to riesit alternativno medicinou a minuly tyzden som bola na sone a doktor nechapal, ze ako je mozne, ze ich mam uz len tri, ze to nie je mozne, ze FA nie je cysta, ze to same nezmizne... takze asi tolko... FA nie su nebezpecne, ked su sledovane, ja by som si to operovat nedala

vivien10000
23. apr 2013

@ewca no ved toto ale prvy mi hned dali prec na to druhe mi povedali ze mi to bude sledovat... nechapem preco mi prvy odstranili ked nemuseli.. :/

ewca
23. apr 2013

@vivien10000 mozno skusili, ci sa vrati alebo nie... muzova sesternica mala tiez a tiez jej operovali a uz sa tusim nevratil

vivien10000
23. apr 2013

@ewca tak ani mne sa nevratil teda zatial.. mam na tom istom prsniku len na vyzsom mieste... len sa bojim ze aj tento mi budu davat prec... a uz budem mat len dalsiu jazvu na prsniku.. :/ a aj na lavej strane mi nieco nasli len doktor este nevedel ze co o je... :/

vilki
30. júl 2013

tak vám poviem baby, ja som bola v máji 2011 na operácii, vybrali mi 3cm fibróm a pred mesiacom na ultrazvuku mi našli na tom istom mieste zas 2 cm fibróm, akože vôbec nemám chuť ísť znova na operáciu a hlavne ak viem že sa to tam môže objaviť zas.... 😒

verbalinka
16. aug 2013

Resim to same, v zari jdu na biopsii (pro muj klid). Ale nechapu vase reakce, ze ONI VAM TO BUDOU CHTIT VYNDAT. Kdyz nechcete, tak nemusite! Ja mam fibrom velky a na vyndani nejdu ani nahodou. Proc do sebe nechavat rezat? Je to vase telo a vase rozhodnuti!

vivien10000
22. aug 2013

@ewca Dakujem ... uvidime co bude.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre