Fibroadenóm prsníka (nezhubný nador)

beke79
8. júl 2009

Dievcata chcela by som poprosit aby ste sa zapojili do diskusie na tuto temu. Velmi dobre viem, ze nas je vela ktore mame tento problem (diagnozu). Ja osobne ma s tymto uz dlhorocne skusenosti lebo uz v 19-tich rokoch som bola prvy krat operovana. Teraz mam nieco cez tridsat a som v 22-tyzdni tehotenstva cakam druhe dieta a v lavom prsniku mam dva dost velke FIBROADENOMI. Mam ich vysetrene takze mi brali z nich vzorky a potrvrdilo sa ze jo to zase FIBROADENOM. Chodim do BA k Dr. Bellovi do prsnikovej ambulancie a ubezpecoval ma ze tehotenstvo na to nema ziadny vpliv aj ked mi v prvych tyzdnoch velmi ten nador podrastol vplyvom hormonov.

Chcela by som poprosit hlavne tie zeny dievcata ktore s tym maju skusenosti a hlavne v tehotenstve nech zareaguju a napisu ako to u nich prebiehalo a skoncilo hlavne. Ci su zastankine operacie tj. odstranenia nadoru alebo sledovanie. Mne uz osobne tri krat nador vyoperovali takze moje prsia vyzeraju ako po lincovani. Bojim sa ked sa moje druhe babatko narodi a hodi pohlad na moje prsia tak si to trikrat rozmysli ci chce mliecko alebo nie. 😖

Cakam ze napisete a zareagujete!
Diki vopred

prtavec
1. dec 2013

ahoj neviem koľko je málo rozmer mi nenapísali ten prvý som mala 2,3cm tak ten dali von plus jeden malinky 5mm ,áno fibroadenóm sa môže zvrtnuť na zhubný nádor to mi povedal sám docent,lebo niekto mi tvrdil že fibroadenóm nič nieje iba ževraj tuk ,tak som sa ho spýtala nech mi vysvetlí čo to vlastne je-je to druh nádoru.Len keď je malinký tak oni ho zatial iba sledujú či začne rásť,kámoška to mala tiež a nej zmizol sám od seba

janka660
28. dec 2013

@lucka694 ahoj. dlhsie sme spolu nepisali. Idem predsa na tú operáciu. 18.februára idem na príjem a asi na druhý deň by mi to mali dať von. Mám strach, ale čo už narobím. ahoj, drž mi palce, ešte sa dovtedy ozvem.

lucka694
28. dec 2013

@janka660 Ahoj, tak ked sa im nieco nezda radcej nech to daju von budes kludna aj ty...ja idem v juni na kontrolu a dosiel mi papier ze ma obj na september na MR tak som prekvapena lebo o tom mi nikto nic nespominal...neboj sa dobre to dopadne, uvidis, myslim na teba a ozvi sa 🙂

janka660
6. jan 2014

@prtavec ahoj,chcem sa spýtať- idem na operáciu, budú mi vyberať fybroadenom na prsníku. Veľmi to bolí po zákroku? A koľko budemasi v nemocnici? Ak máš nejakú dobrú radu, poteším sa. Ďakujem

prtavec
6. jan 2014

ahoj vôbec sa nemusíš báť.Ja som mala rezanú pravú stranu prsníka po celej dĺžke ale brali mi 2 fybr.po operácii som mala hadičku v prse ale iba do tej doby či bude niečo tiecť ja som ju mala 2 dni,keď ju budeš náhodou mať daj pozor aby si si ju nevytrhla mne sa to skoro podarilo keď som zavadila o postel.Rana samozrejme bolí je to zákrok do tela,v nemocnici som bola plné 4 dni nedržali ma dlho lebo mali plný stav a mali omnoho vážnejšie prípady ja som bola celkom v poriadku,záleží aj od toho ako budeš po zákroku či je teplota a pod..Mne lekár odporučil hlavne nosiť podprsenku po zákroku samozrejme nesmela som namáhať pravú stranu nič ťažké zdvíhať ani prádlo vešať.Inak chodila tam aj pani ktorá ukazovala ženám cviky na posilnenie.lekár by ti mal povedať čo a ako aspoň mňa oboznámil zo všetkým keď som odchádzala . Prajem ti nech ti to dobre dopadne a hlavne skoré uzdravenie. 🙂

jellinga
10. jan 2014

Ahoj, ja som bola uz tiez 2x operovana, nie je to tazky zakrok a na treti den ma pustili domov. Fibroadenomy mam opat a zrejme ma dalsia operácia v buducnosti neminie, ale zazila som aj horsie, naozaj to nie je nic strasne a nemusis sa bat. Ja som ziadne hadicky nemala a ani jazvy nemam velke a nie je ich skoro vidiet..Kde ta budu operovat? Takisto prajem skore uzdravenie a nech ti to cakanie co najrychlejsie ubehne, za chvilu budes fit, neboj ;)

janka660
11. jan 2014

@prtavec Dakujem za odpoveď. Trochu som sa upokojila.

janka660
11. jan 2014

@jellinga Dakujem za odpoved, je to dobrý pocit, keď ti dá niekto také povzbudivé slová... Budú ma operovať v nár. onk. ústave sv.Alžbety - 18.februára mám ísť na príjem, no a vraj na druhý deň by ma mali operovať. Toto dlhé čakanie ma najviac zaťažuje. No, hádam to nejako prežijem, ahoj

jellinga
11. jan 2014

To cakanie je najhorsie, mne minuly rok operovali oblicku a strasne sa ten cas vliekol, teraz to mam uz nastastie za sebou a opat normalne fungujem. Ale operacia fibroadenomu bola oproti tomuto malina. Skus si nejako prijemne vyplnit cas cakanim, aj ked sa to lahko hovori ale ani sa nenazdas a zabudnes ze si vobec na nejakej operacii bola... 😉

vivien10000
17. jan 2014

Dobry den mohli by ste mi poradit? nasli mi znova styri hrcky a len 2 sa daju nahmatat a jedn sa mi aj zvacsila . Poslali ma na chirurgiu a neviem ci mi zas budu operovat vsetky styri alebo len tu ejdnu ktora mi aj narastla. moze to byt aj zlej ceste ak mi to narastlo? Dufam ze mi budete vediet poradit.. Vopred Dakujem... :

jellinga
17. jan 2014

@vivien10000 Pokial ide o urcite o fibradenom, tak to nie je nic vazne aj ked to narastlo, ja mam tiez 4 a su na sledovani, obcas sa stane, ze niektory prudko narastie. Preco Vas poslali na chirurgiu, mal by to mat na starosti gynekolog....

vivien10000
18. jan 2014

@jellinga tak ze vraj chirurg mi povie ci mi to vyberu alebo nie .. nevravel mi aby som isla za gynekologom

jellinga
19. jan 2014

@vivien10000 tak drzim paste, nech operacia nie je potrebna. Pokial ano, nech to mate cim skor za sebou a hlavne nech vsetko dobre dopadne... 😉

vivien10000
19. jan 2014

@jellinga Ďakujem Vám pekne... Dufam naozaj ze to dobre dopadne...

lucinka144
19. jan 2014

ahoj....chcem sa podelit o svoj pribeh.. ako 19 rocna som si nahmatala prvy krat hrcku na prsniku.. poslali ma rovno.na Onkologiu... nastastie to bol "len" fibroadenom... nakolko sa zacal prudko zvacsovat naledovala operacia.. o 4 roky dalsia na druhom prsniku.. tiez som mala strach... aj male komplexy z jazviciek ako to bude vyzerat... po dalsom case mi nasli dalsie 2 hrcky..uz som bola vynervovana ci to nikdy neskonci ?!! 🙂. ..moj zlaty pan dr. onkolog mi vzdy hovoril... treba vam otehotniet, kojit co najdlhsie a hrcky zmiznu..ze sa tie moje zlazy ustalia...aj vdaka hormonom.. priznam sa neverila som mu.. v 30 tke som otehotnela... kojila som 1a POL roka.. a ked na potom poslali na kontrolny ultrazvuk.... doktorka s otvorenou pusou stala nad ultrazvukom a neverila vlastnym ociam 🙂 🙂 🙂 po hrckach ani stopa !!! nic... ziadna... vsetko zmizlo. 😀 takze mne to kojenie naozaj pomohlo.. jazvy uz nieje ani vidno..vybledli.. a s kojenim nebol ziadny problem..coho som sa bala..ako to porezali ci bbudem mat mlieko. 🙂. dufam ze aspon trosku ukludnim aj ostatne zienky ktore tymto prave prechadzaju.... drzim palce...

jellinga
19. jan 2014

@lucinka144 to je skvele 🙂 ja este dieta nemam, ale lekar ma strasi, ze budem mat problemy s mliekom vdaka fibrodenomom. A ked odkojim, vsetky pojdu von. Tak dufam, ze aj mne to zaberie a nebude uz ziadna operacia potrebna... 😀

prtavec
24. jan 2014

@jellinga ja som mesiac po operácií prsníka otehotnela a tiež som mala strach že nebudem môcť kojiť ale sama som sa divila že mám toľko mlieka a že som nemala žiadny problém s prsníkom 🙂

jellinga
24. jan 2014

@prtavec tak to je uzasne, som zvedava ake budem mat ja skusenosti, dufam, ze rovnako pozitivne... 😀

janka660
15. feb 2014

@lucka694 ahoj, už sa mi to blíži. V utorok idem na príjem a v stredu ráno by ma mali operovať. Drž mi palce, veľmi sa bojím, potom sa ozvem

lucka694
15. feb 2014

@janka660 ahoj no neboj budem na teba mysliet.ja som teraz zistila ze som tehotna tak sa zasa bojim aby sa mi to nezvacsilo alebo neprerastlo do niecoho onkologickeho..drz sa a piis 🙂

janka660
16. feb 2014

@lucka694 ahoj, to je skvelá správa, že si tehotná! Možno, práve tehotnosťou sa stratí .... Maj sa pekne a teš sa z budúceho bábätka! Potom sa ozvem.

cichlidka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jellinga
20. feb 2014

@cichlidka Ahoj, ja chodim co by si chcela vediet?

maracka
21. feb 2014

Ahoj, dievčence!som tu nová,ale vaše príspevky som prečítala všetky...3roky sa trápim s fibroadenomom...začala som s jedným,potom 3,no v decembri ma vydesili...50min sono, za 5min som už bola na mamografii,vek nato nemám!za deň už prsníková komisia, a teraz som už po mr...aj tam mi spravili sono.ešte nemám všetky výsledky,uvidím...no zatial viem,že ich mám už v obidvoch a nespočetné množstvo nálezov.doktor po 30 prestal rátať...nemáte stýmto skúsenosti?dieťa už neplánujem,ale chcem si vypočuť čím viac názorov...že vraj sa to ani nedá celkom istotou bezpečne sledovať... 😢

jellinga
22. feb 2014

@maracka Ahoj, ja ich mam tiez viac aj ked nie v takom obrovskom pocte... Problemy mam uz 12 rokov a mam za sebou 2 operacie. Treba sledovat ci to rastie alebo nie. Pises, ze este nemas vsetky vysledky, tak tazko povedat co lekar navrhne. V kazdom pripade, pokial ide iba o fibroadenomy a nie nic ine, tak je to ten lepši pripad... 😉 Pokial by si mala nejake otazky, kludne mi napis cez IP. 🙂

janka660
24. feb 2014

@janka660 ahoj, tak dnes som sa vrátila z pobytu v nemocnici sv. Alžbety. Mám to za sebou, nebolo to také hrozné ako som sa veľmi bála. Boli tam baby s inými diagnózami ako mam ja ...!!!!!!! Tak ten fybroadenom by mal byť vonku. V pondelok idem na kontrolu a na 100 % potvrdenie z histologie. Ahoj !

mojrikinko
25. feb 2014

@janula.k
ahojky a aké činske bylinky si to pila, alebo užívala ? napíš mi na email. dominikalajta@gmail.com
Dakujem

daduska2009
26. feb 2014

@janka660 ahoj ja idem teraz v piatok tiez na vybratie fibroadenomu na haydukovu mozem sa spytat ako to tam prebieha,lebo mam ist v piatok a pondelok mi to maju robit kedy pustaju domov na kolky den ako je to tam so stravou a tak co vsetko odporucas vziat si so sebou dakujem ti za odpovede 🙂

janka660
26. feb 2014

@daduska2009 ahoj, ja som bola prijatá minulý utorok a mali ma robiť v stredu. Od polnoci z utorka na stredu som nič nemohla piť a jesť. No a mali ma robiť okolo 12-tej. Bolo asi dve hodiny preč a ja som nevedela, čo sa deje. Mám tam kamarátku lekárku a tá mi potom povedala, že majú veľmi ťažké prípady (mám byť vraj rada, že ja nie som ). Tak mi dali jesť, piť a prišla som na radu až vo štvrtok , hneď ráno. Inak hodnotím všetko pozitívne. Strava, hygiena, prístup a ochota sestričiek i lekárov - OK ! Neviem, naisto - ale zdá sa mi že v pondelok neoperujú. No, bola som teda operovaná vo štvrtok ráno a domov som išla v pondelok. Môj fibroadenom bol maličky, a nemala som žiadne komplikácie. Asi - 4.-5.-dní je štandardný pobyt v nemocnici. Čo si zobrať - župan, pyžamá, hygien. potreby. Ak niečo sa chces opýtať, tak sa kľudne opýtaj , rada Ti odpoviem. Báť sa nemusíš, je to v pohode. Ja som nemala takmer žiadne bolesti.

daduska2009
26. feb 2014

@janka660 a teraz sa ako citis je to uz lepsie?mame doma rocneho synceka a bude to asi tazsie ani na ruky ho zobrat potom a stehy to ti brali az po prepusteni ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre