Fibroadenóm prsníka (nezhubný nador)

beke79
8. júl 2009

Dievcata chcela by som poprosit aby ste sa zapojili do diskusie na tuto temu. Velmi dobre viem, ze nas je vela ktore mame tento problem (diagnozu). Ja osobne ma s tymto uz dlhorocne skusenosti lebo uz v 19-tich rokoch som bola prvy krat operovana. Teraz mam nieco cez tridsat a som v 22-tyzdni tehotenstva cakam druhe dieta a v lavom prsniku mam dva dost velke FIBROADENOMI. Mam ich vysetrene takze mi brali z nich vzorky a potrvrdilo sa ze jo to zase FIBROADENOM. Chodim do BA k Dr. Bellovi do prsnikovej ambulancie a ubezpecoval ma ze tehotenstvo na to nema ziadny vpliv aj ked mi v prvych tyzdnoch velmi ten nador podrastol vplyvom hormonov.

Chcela by som poprosit hlavne tie zeny dievcata ktore s tym maju skusenosti a hlavne v tehotenstve nech zareaguju a napisu ako to u nich prebiehalo a skoncilo hlavne. Ci su zastankine operacie tj. odstranenia nadoru alebo sledovanie. Mne uz osobne tri krat nador vyoperovali takze moje prsia vyzeraju ako po lincovani. Bojim sa ked sa moje druhe babatko narodi a hodi pohlad na moje prsia tak si to trikrat rozmysli ci chce mliecko alebo nie. 😖

Cakam ze napisete a zareagujete!
Diki vopred

vivien10000
13. jan 2012

Dobrý poradte mi prosím mam 19 rokov a nasli mi fibroadenom neviem co mam robit co ma caka? mam ist na nekrochirurgiu tam mi co budu robit ? dakujem

vivien10000
15. jan 2012

Môže mi niekto poradiť mam 19 rokov a nasli mi nador ten fibroadenom mam ist v utorok na chirurgiu co mi tam budu robit?

vivien10000
15. jan 2012

@rockerbaby a kolko mm ste mali ten nador? lebo ja ho ma 1cm aj mna budu operovat?

rockerbaby
15. jan 2012

@vivien10000ja som ho mala teraz niečo cez 1 cm,ten mi neoperovali ale mala som už aj 3,5 cm...

maznacik007
15. jan 2012

ja som mala 3 krat 3 cm ale mne to dost rychlo rastlo takze ked ma operovali tak to uz malo viac pokial viem tak malicke neoperuju

tatika21
15. jan 2012

ahojte, som tu prvý-krát. Bola som na operácii už dva-krát. Naposledy tento rok v júni. Všetko dobre dopadlo. Nemal som žiadne problémy. Až teraz. Posledný mesiac ma každý večer pobolieva jeden operovaný prsník. Veľmi sa bojím ísť na kontrolu že mi zase niečo nájdu. Chcem sa preto spýtať či máte niektorá tiež po operácii bolesti, či je to normálne, alebo sa mám báť že to zase niečo je.

maznacik007
15. jan 2012

@tatika21 no neviem mne povedali na klenovej na prsnikovej kde ma dispenzarizovali ze ak by som mala bolesti v tom operovanom prsniku tak mam prist hned inak mam terminy na kazde tri mesiace na kontroly sono mamo a tak... ale ja som mala iny nalez nakoniec podla tej def. histologie.... ale vsetko sa dalo vybrat a uzliny ok...

ale s bolestou by som tam sla... a najma ak by to bolo len v tom jednom operovanom

majca1581
27. jan 2012

@maznacik007 ahojky no riesim to este stale ...takto to bolo nahmatala som si hrcku isla som samozrejme ihned k lekarovi ten ma poslal na ultrazvuk tam ked som mudoniesla vysledok mi povedal ze z tohonevie zistit co to je proste ze nevie hej ja som sa bala aj najhorsieho...poslal ma na orkomarkery platila som si 30eur za to to odoberu krv a potom z toho zistia ci mas rakovinu ci nie pretoze ak mas zvysenu hladinu orkomarkerov to znamena zhubny nador a potom sa hlada u mna by sa teda nehladal pretoze viem ze mam hrcku na prsniku...vysledky boli v norme...cize nemam...potom som odpadla bola som cely den v nemocnici to asi od strachu to bolo lebo som sa velmi bala ....gynekolog to zhodnotil potom takto ....nic ziadna diagnoza len mi povedal ze moze byt upchata zlaza neviem no lebo ja si to dakazem nahmatat akoby to bola gulicka mne a priatelovi sa zda ze sa zmensuje ale neviem ...povedal mi lejkar ze si mam mastit octanovym kremom a vystriedat teplym obkladom aby sa upchata zlava prekrvila tak ako ma zasa...a o 2 tyzdne kontrola 🙄 som unavena

vivien10000
28. jan 2012

@rockerbaby ja ma tiez 1cm ale pojdem na operaciu 15 februara co mam cakat aku budem mat jazvu neviete strasne sa bojim ...

rockerbaby
28. jan 2012

@vivien10000 ozaj sa nemusí báť, jasné bude to bolieť ako každá rana,ale mňa to bolelo tak max týždeň,tanku mám tak 2,5 cm a nie je ju už skoro ani vidieť,jemná tenká čiaročka to je len...

cicush66
29. jan 2012

ahojte, chcela by som sa opytat, kde vas operovali? Ja som bola v Ruzinovskej na vysetreni a povedali mi, ze si mam dohodnut termin, tak vaham ,ci nemam ist na sukromnu...nemate s Ruzinovskou skusenosti?

sandy84
2. feb 2012

Caute Baby, viem, ze uz dlhsie nikto neprispieval do tejto temy, ale i tak predsa chcem skusit. Neviete mi poradit nejakeho dobreho onkogynekologa v BA. Ja nikoho nepoznam. Hlavne, takeho / u co k nim chodite uz dlhsie a mate pozitivne skusenosti. Dakujem.

vivien10000
5. feb 2012

@rockerbaby ak sa este mozem opitat mohli ste nosit podprsenku? ak nie ta do kedy?

rockerbaby
5. feb 2012

@vivien10000 nosila som podprsenku úplne normálne, samozrejme záleži, na akom mieste to bude narezané, záleží od polohy fybroadenómu samozrejme, ja som ho, resp ich mala dobre umiestnené, jeden prsním mi narezali okolo dvorca(bradavky) a druhý mi narezali tak dole pod bradavkou, takže mi podprsenka nerobila problém, samozrejme prsník bol zalepený po operácii, tam je aj taký mäkký vankúšik, odlepelili mi to až keď mi vyberali stehy

p4
6. feb 2012

@rockerbaby ahoj. Necitala som vsetky prispevky,tak sa spytam teba. vidim,ze si bola na operacii prsnika. Mna to caka 6.3. idu mi vyberat nezhubny nador a zaujimalo by ma ako to vsetko prebieha,kolko budem v nemocnici a vsobecne,ako si sa po operacii citila. vopred dakujem za odpoved. 🙂

rockerbaby
6. feb 2012

@p4 jasné, ja som bola na operácii 2 krát, vždy ma prijali deň pred operáciou, ráno ma operovali a ja som sa vždy hneď poobede popýtala domov, tak ma vždy pustili, no zvyčajne sa prepúšťa deň po operácii. Narkóza nebola nijak ťažká, je to krátka operácia, takže dávajú len takú slabú, prvý krát som sa prebrala dokonca ešte na operačke, samozrejme už po zákroku. Samozrejme rana bolela, keď som sa zaprela o tú ruku, kde som mala operovaný prsním, bolelo to aj potom, nemohla som sa naťahovať, no bolesť trvala max týždeň, potom to už bolo v pohode, nebola to intenzívna resp. silná bolesť, ale bola. Sú oveľa horšie operácia ako operácia prsníka a vôbec sa toho netreba báť, je to úplne v pohode...

p4
6. feb 2012

@rockerbaby dakujem, moc moc. si ma trosku ukludnila. 🙂 mna prijmaju rano medzi 7-8 tak snad ma v ten den aj odoperuju na dalsi pustia domov a ked nie,tak sa tiez vypytam. 🙂

rockerbaby
6. feb 2012

jasné ale záleží podľa toho ako toleruješ narkózu, mne to nič nerobí, ani zle mi nebýva a som hneď čulá, tak ma mohli pustiť, inak by ma nepustili. A niekedy keď je dnuka hnisavé ložisko, tak musia napojiť aj drenáž aby ten "humus" vytiekol. ale to sa stála málokedy, že to zavádzajú..

bambulka86
8. feb 2012

Ahojte 🙂 ,som tu nová,mohli by ste mi poradiť ako prebieha operacia fibroadenom prsnika? 😒 Buduci týždeň ma to čaka,a dosť sa bojim ☹ dakujem.

xlucia
22. feb 2012

@zuzu.ve prosim ta a ten tvoj dr. vysetruje aj celkove bolesti, ked nevies preco prsnik boli?

cicush66
23. feb 2012

Mna operovali v Ruzinovske, dr. Krizko Jr., fakt zlaty, den pred operaciou ma hosp. ,vecer mi dali injekciu na zriedenie krvy do ramena a tabletky na ukludnenie a na spanie, rano ma potom operovali,.Ja som mala mega fibroadenom cca 6cm priemer, v pon.- utorok ma to uz skoro vobec nebolelo...Mala som to podliate modrinou a bradavku/dvorec zmrsteny, ale upravuje sa to. Narkozu som znasala v pohode, dali mi male mnozstvo, ale je to individualne. Neboj sa bambulka86, prejde to rychlo. Na dalsi den ma aj pustili, trosku to bolelo,ale budu aj horsie veci🙂

p4
24. feb 2012

@rockerbaby ahoj, mozem sa este nieco spytat? Bola som dnes u gyndy kvoli tej operacii a poprosila som ju ci by mi nemohla vyvolat skor menstruaciu,lebo sa bojim,ze z tych stresov mi bude meskat a to by bol problem. Ona mi predpisala tabletky na oddialenie, ale ja som niekde citala,ze takato operacia by sa mala robit bud ku koncu,alebo tesne po menstruacii. co si o tom myslis? neviem,ci si mam tie lieky vybrat,alebo pockat.

cicush66
29. feb 2012

@p4 ahoj, ja som mala den pred menstruaciou a vsetko prebehlo uplne v pohode, takze je to jedno, prisli mi den po, s narkozou som nemala ziadne problemy, ani zle mi nebolo...nieje to nejaky extra zakrok, skor len taky mensi, takze nieje to take ako keby ti idu operovat slepak, ze tam sa nato mozno kladie doraz...ale mam sesterku, co mala slepak a mala mens. a operovali ju,lebo museli. Pokial nemas pocas operacie je to ok., lebo zas to musis byt aj uplne naha na oper.stole a si oslabena pocas atd. Takze sa neobavaj🙂

p4
29. feb 2012

@cicush66 dakujem za odpoved. 🙂

orchidea0
6. mar 2012

Kocky, vas ten fibroadenom aj palil v prsniku?

patka15
6. mar 2012

Ahojte. Lekar mi povedal ze pravdepodobne mam ten fibroadenon. Mam ist este na vysetrenie. Chcem sa spytat, ci je nejaka sanca ze to bude nieco viac problematicke a ci sa to musi za kazdu cenu vyberat. Dakujem 🙂

pacientka
28. mar 2012

Ahoj, chcem sa opýtať či niektorá nemáte skúsenosť s USG predoperačným vyšetrením fibroadenómu.
Jedná sa o značenie miesta rezu frankovou ihlou. Neviem o čo ide a mám s toho strach. Biopsiu fibroadenómu mi nerobili iba cytológiu. Na sonografii mi našli nález, výrazné echotienenie pri diagnóze fibroadenómu. Čaká ma operácia a predoperačné vyšertenie je spojené s tou frankovou ihlou. Dúfam že to nebolí a že mi to miesto aspom znecitlivejú

sandy84
29. mar 2012

@pacientka fakt neviem co ta caka, mna este len cakaju vseliake vysetrenia,takze si viem predstavit ako sa citis. Hlavne hore hlavu a mysli pozitivne a podla mna to boli len trosku 😉

sandy84
29. mar 2012

Caute Kocky, prosim Vas, tie ktore ste z BA, nemohli by ste mi poradit nejakeho dobreho onkogynekologa, resp. nejakeho dobreho MUDr. na prsnikovu ambulanciu, mam 2 x nalez v prsniku, len nevedel presne urcit na sone ci to je fybro alebo nie, kedze som tam bola v 39 tt tehotnosti a mam ist teraz po dvoch mesiacoch ku niekomu na kontrolu, ale chcem uz ist k fundovanemu MUDr. Mam dvojmesacne babatko, tak by som rada, cim skor sa dozvediet co a ako. Dakujem. 🙄

jeannyd
16. apr 2012

Ahojte. Môj známy gynekológ mi na základe náhleho rýchleho zväčšenia fibroadenomov (2kusy tesne vedľa seba o veľkosti cca 1x3 cm) odporúčil ich vybratie. Kde máte dobré a kde zlé skúsenosti s lekármi, prístupom, zákrokom a podobne? Kam ísť na operáciu v Bratislave? Ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre