Fibroadenóm prsníka (nezhubný nador)

beke79
8. júl 2009

Dievcata chcela by som poprosit aby ste sa zapojili do diskusie na tuto temu. Velmi dobre viem, ze nas je vela ktore mame tento problem (diagnozu). Ja osobne ma s tymto uz dlhorocne skusenosti lebo uz v 19-tich rokoch som bola prvy krat operovana. Teraz mam nieco cez tridsat a som v 22-tyzdni tehotenstva cakam druhe dieta a v lavom prsniku mam dva dost velke FIBROADENOMI. Mam ich vysetrene takze mi brali z nich vzorky a potrvrdilo sa ze jo to zase FIBROADENOM. Chodim do BA k Dr. Bellovi do prsnikovej ambulancie a ubezpecoval ma ze tehotenstvo na to nema ziadny vpliv aj ked mi v prvych tyzdnoch velmi ten nador podrastol vplyvom hormonov.

Chcela by som poprosit hlavne tie zeny dievcata ktore s tym maju skusenosti a hlavne v tehotenstve nech zareaguju a napisu ako to u nich prebiehalo a skoncilo hlavne. Ci su zastankine operacie tj. odstranenia nadoru alebo sledovanie. Mne uz osobne tri krat nador vyoperovali takze moje prsia vyzeraju ako po lincovani. Bojim sa ked sa moje druhe babatko narodi a hodi pohlad na moje prsia tak si to trikrat rozmysli ci chce mliecko alebo nie. 😖

Cakam ze napisete a zareagujete!
Diki vopred

sandri
16. okt 2016

@scorpionflower1 nie, biopsia neboli. Umrtvia ti to, takze nic necitis. V Kochovi ti urobia usg aj bez ziadanky (biopsiu isto nie, to musi odporucit lekar), stoji to 20 eur - so ziadankou to stoji 10 e...

scorpionflower1
20. okt 2016

@maruskaaaa : určite sa ti všetko podarí ako si želáš 🙂 ja som mala kolegyňu, ktorá, síce vo vyššom veku, ale prežila to isté ako ty. Zachránila ju preventívka, kde prišli na to, že má v prsníku malý zhubný nádor. Vyoperovali jej ho, chodila na ožiare a teraz je už 12 rokov zdravá.

maruskaaaa
20. okt 2016

@scorpionflower1 Ďakujem, si milá🙂 Ja tiež verím, že to bude dobré.

nika8491
21. okt 2016

@scorpionflower1 ahoj. Bud ok . Ja som bola na biopsii v juni. Vysiel fibroadenom. Mam to 30x22x14mm... Tiez sa to nepozdavalo lekarom na sone. Teraz mi to len sleduju .. V decembri mam ist na kontrolu. Neviem kam a kedy ..nic si z toho nerobim..tak je to lepsie 😊

vilki
21. okt 2016

no baby, to je super že vám biopsiu robili tak že vám to umrtvili....mne nie, vrazil mi tam tu obrovsku ihlu, mne vyhrkli slzy a že hádam vás to nebolí....kukám na neho že či je normálny....bolesť jak hovado ☹

simca06022011
21. okt 2016

@nika8491 ja rovnako 🙂)))) ešte aj taký hrozný rozmer... V jan kontrola.... Pôjdeš k lekárovi, dá ti papier na sono a ideš ;)

scorpionflower1
23. okt 2016

@nika8491 : no neviem, mne povedala len, ze to isto nie je zhubne a ze ak sa to bude zväčšovať tak sa odoberie biopsia, takze sa velmi "tesim" na tu kontrolu, ten nalez ma zatial do 0,5 cm a nikde nemam vôbec napisane, ze to je fibroadenom, iba, ze to je homogenne lozisko...ale doktorka mi, podla mna, dala inu lekarsku spravu ako napisala ona, ta nie je rozsirenejsia, akurat, ze ja som to nevidela...

bibiiana
23. okt 2016

@maruskaaaa vas bolel prsnik alebo ako bo ja som mala.nezhubne ale mala som ist na kontrolu ale oatala som tehotna tak som zvedava teraz by som po porode mala iat na kontrolu a vam drzim palcee💝

maruskaaaa
24. okt 2016

@bibiiana Ahoj, mňa nič nebolelo, ja som si samovyšetrením pod pazuchou nahmatala malinkú hrčku. Tiež tvrdili že je to nezhubné a mám prísť o 6mesiacov na kontrolu. Môj gyn ma poslal pre istotu k mamológovi. Z biobsie vyšlo nezhubné, až po prvej operácii došli výsledky že je to invazívny duktálny karcinóm v rannom štádiu. Neboj sa, určite to bude u teba ok 🙂

dejdinka
25. nov 2016

Ahojte, mne našli hrčku na USG vrámci preventívnej prehliadky z gynekológie. Gynekológ ma hneď poslal k onkologičke, tá mi spravila prehliadku a povedala mi že mám prísť o pol roka na kontrolu. Tak som tam bola a dokopy som sa nič nové nedozvedela, iba že mám ísť znova na USG a potom mám dôjsť k nej. Nijako sa nevyjadrila že čo to je, či je to zhubné alebo nezhubné alebo čo to vlastne je, takže sa stresujem každý deň. Neviem čo s tým mám robiť. Pobolieva ma to.

prcko1
10. dec 2016

Dobry vecer aj ked je hrcka neda sa odsat s odsavackou ked je aj velka nezmizne to

scorpionflower1
13. dec 2016

@dejdinka : neboj sa, keby to bolo nieco nebezpecne, hned by ta poslali na biopsiu alebo mamografiu. Ja to mam tiez tak, v oktobri mi doktorka na USG nasla nejaky maly nalez, povedala, ze sa nemam bat, vraj to nie je nic hrozne a zeny v mojom veku to mavaju casto. Povedala, ze po Novom roku mam prist na kontrolu, ak sa mi to zvacsi, tak mi odoberu biopsiu.

prcko1
13. dec 2016

Uz som bola na prepichnuti cakam na vysledky aj tak to rastie☹

packaplacka
25. dec 2016

Ahojte, den pred stedrym vecerom mi nasli nalez na orsniku a hned ma objednali na biopsiu, co ma trochu vylakalo, ked vidim, ze nie vsetky ste sli hned...
Ale v papieroch mam spomenuty aj fibroadenom, tak mi trochu zo stresov ulavila tato diskusia, ze to nie je nic hrozne, lebo mam pred svadbou a dufam, ze coskoro aj pred materstvom...
Chcela by som Vam vsetkym popriat krasne sviatky a vela zdravia 🙂

simca06022011
28. dec 2016

@packaplacka neboj, ja som išla na biopsiu hneď, za 3 dni;)

lalinko2010
28. dec 2016

@packaplacka neboj sa, všetko bude ok.

dejdinka
19. jan 2017

@scorpionflower1 ja idem 24.2 znova na usg ze ci sa to nezvacsilo, takze uvidime

scorpionflower1
8. mar 2017

@dejdinka : a ako to dopadlo? ja idem dnes poobede :-/

prcko1
8. mar 2017

No zle biopsia potvrdila nador

lalinko2010
8. mar 2017

@prcko1 ahoj, a aký nádor ti našli? máš presný popis?

Nesmieš upadnúť do depky, hlavu hore, ak potrebuješ radu, poradiť, povzbudiť napíš.

maruskaaaa
8. mar 2017

@prcko1 Ahoj, chcem ťa len povzbudiť. Ja som ti si tým tiež prešla. Všetko sa dá liečiť a vyliečiť. Ak budeš mať nejaké otázky, tak kľudne napíš, rada poradím.

prcko1
8. mar 2017

Oki ďakujem

prcko1
8. mar 2017

Teraz sa liecim chemo zhubny

gabrielagaladova
8. mar 2017

ja som mala tri fibroadenomy plus jeden tumor... v lavom prsniku ked som mala asi 21 rokov. chodila som s tym po lekaroch lebo ma to tlacilo a bolelo a trpol mi cely prisnik. vsetci hovorili ze sledovat, nevyberat... nakoniec som si to dala vybrat lebo sa to uz nedalo. Niekedy sa ani spat nedalo co som to citila. Po operacii vsetko v poriadku, pri operacii mi nasli dalsie dva pri nich a jeden tam ostal lebo to by mi museli urobit obrovsku jazvu. nastastie to mam pod prsnikom narezane ako ked sa robia umele prsia takze to nevidiet. Kojila som 9 mesiacov a aj napriek tomu ze mi odobrali aj cast mliecnych zliaz tak som kojila do 9 mesiacov 🙂 teraz by som mala ist na sono niekedy uz... Pokial nerobi problemy tak sam o sebe problem nepredstavuje (vacsinou). V tehotenstve by som si to urcite ja osobne rezat nedala a aj keby bolelo pretrpela by som kvoli babatku.

maruskaaaa
8. mar 2017

@prcko1 Držím silno palca, ja som úspešne skončila s chemo v novembri a v decembri s ožarovaním....teraz už len pravidelné kontroly.

bibiiana
8. mar 2017

@prcko1
@maruskaaaa mali ste žienky bolesti ci ako vam nato prisli

prcko1
9. mar 2017

Ja som si nahmatala hrcku a ta rastla

maruskaaaa
9. mar 2017

@bibiiana ja som si tiež nahmatala hrčku, nebola bolestivá, bola malinká. Ale hneď som s tým išla k lekárovi

nikka055
9. mar 2017

Ja som mala hrcku 3x4 cm, sla som ma operaciu...2 roky som mala pokoj,kojit som nemohla zdeformovali mi bradavku...teraz mam zas hrcku ale nejako neriesim

simca06022011
9. mar 2017

@bibiiana mňa napr. FA bolel, záleží to totiž aj na veľkosti... Tlačilo ma to, ale prestalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre