Fraxiparin ako prevencia

effie
29. sep 2012

Ahojte,máte niekto skusenosti s Fraxiparinom počas celého tehotenstva?Mne po prvom pôrode zistili krvnú zrazeninu a teraz pri dalsom teh.si musím znovu pichať injekcie kazdy deň ako prevencia.Nie je to moc príjemné. Ako ste to znášali?

lussi2
30. sep 2012

ahoj ja som si fraxiparin pichala počas celého tehu a bolo to úplne v pohode. Sú to tenučké injekcie. Vždy mi to pichal manžel, sama som nemala na to žalúdok. Vždy si poriadne stlač miesto vpichu a nebudeš to vôbec cíitiť. Drž sa 🙂

effie
autor
30. sep 2012

@lussi2 dakujem za pozitivnu odpoved 🙂 Ja som si to najprv pichala sama do brucha a teraz mi to už dva týždne picha manzel do ruky,raz do jednej potom do druhej,tebe to dával kam?Nesvrbelo/nebolelo ta to potom ?Mňa to dosť svrbi a raz mi trafil nejakú cievky tak to bolelo poriadne,aj krv tiekla.No ale uz som s tým zmierena
@cikyta ďakujem,popozeram aj tie ďalšie temy

lussi2
30. sep 2012

na začiatku tiež do rúk raz do jednej a potom do druhej, keď už bolo toho moc tak do brucha. Stalo sa mu, že mi prepichol cievku a vtedy to krvácalo a tiež veľmi bolelo ☹ čo neurobime pre našich drobcov. Do tretice som úspešne donosila a to je podstatne 🙂 .

zaneta123
1. okt 2012

nič sa neboj, zvládneš, ja som na fraxiparine prežila prvé tehotenstvo od 3 mesiaca a druhé úplne od začiatku a pichala som si ho až 6mesiacov po pôrode, takže dohromady cca niečo cez dva roky. Normálne som kojila, deti sú zdravé.Horšie však vyzerali moje ruky, stehná a brucho. Ale tie sa zahojili a ja ako odmenu za tie injekcie mám dvoch zdravých drobcov 😉

effie
autor
2. okt 2012

@zaneta123 uff no teda dosť dlho,ale ja to tak tiež beriem že hlavne nech je babo zdravé a ide aj o moju bezpečnosť.Mala si modriny?Ja som mavala na bruchu ale ruky vyzerajú ok,len má svrbia a občas mam potom takú tvrdú hrcku.No ale inak sa to dá prezit 🙂

zaneta123
2. okt 2012

@effie modriny boli vždy, keď sa mi podarilo trafiť nejakú tu vlásočnicu, hrčky som mávala tiež a občas ma i svrbeli vpichy bez ohľadu nato kde boli, nuž čo prežila som 😎 😎

petka015
26. jan 2013

@effie
@zaneta123
@lussi2
@cikyta ahojte baby chcem sa vas opytat mam zasebou 2x potrat potom jedno tehotenstvo vydarene mam syna a teraz mimomaternicove tehu a v novembri dalsi potrat v nemocke mi lekar ktory mi robil kyret povedal ze ked znovu otehotniem ma prist a pichnu mi farxiparin ale ked som sa to pytala mojho gynekologa tak mi povedal ze to musi predpisat hematologicka mam si pytat odporucanie k hematologicke od gynekologa alebo obvodaka? Alabo ako sa k tomu dopracujem nechcem z dalsie potarty stacilo. dakujem vam za odpovede

margarita
26. jan 2013

@petka015
mne to predpisoval aj moj gynekolog, tu nizsiu koncentraciu myslim moze, tu vyssiu uz nie.
ale v zasade, ak Ti gynekolog potvrdi tehotenstvo a s tym prides na hematologiu, mali by Ta tam cca raz mesacne kontrolovat a podla toho upravovat davky.

byt Tebou, zajdem tam uz vopred- co keby Ti gynekolog napisal kratku anamnezu na vymenny listok, a na hematologii im to das, a dohodnes sa, ze prides, az budes tehu...

drzim palce,
nech to najblizsie opat vyjde (ja mam !len! 3 potraty a 2 deti) 😉

cikyta
26. jan 2013

@petka015 ano, pýtaj sa na hematologiou....budeš tam chodiť celé tehotenstvo na kontroly a prípadne zvýšenie dávok fraxiparínu, ktorý ti po návšteve hematologie už bude môcť predpisovať aj tvoj gynekolog, či obvodák.

petka015
26. jan 2013

@margarita
@cikyta dakujem baby za odpovede ked najblizsie pojdem ku gyn tak sa vypytam na hematologiu ja som tam chodila po mimomaternicovom nakolko som mala anemiu po operacii ale nic ine somnou nerobila skoda ze som si vtedy nedala urobit vysetrenie ale skusim.
A vam davali len preventivne farxiparin ci vam zistili aj nieco ine.

@cikyta ty ma slen jedno dieta? jaj my tak tuzime po druhom aj maly stale len sestricku spomina.

billam
26. jan 2013

Na zaciatku musi fraxik predpisat hematolog, v žiadnom prípade nie gynekolog...hematolog ti musi spravit rozbor krvi a genetiku az potom ti nadstavi 2,4, pripadne 6 fraxik alebo clexan...takze najprv sup, sup na hematologiu.

zaneta123
27. jan 2013

@petka015 ahoj tak ja som dostala odporúčanie na hematológiu od gynekológa, pri zistení, že som tehotná druhykrát som išla priamo k hematológovi. Treba riešiť hneď ako zistíš, že si tehotná resp. pri viacerých potratoch by som hematológa riešila pred ďalším tehotenstvom. Tvoj gynekológ ťa tam mal už poslať po druhom potrate, aby sa zistila príčina (pokiaľ nie je iná príčina potratov). Veľa šťastia

margarita
27. jan 2013

@petka015
mne ho dali, lebo mi vyslo z genetickych vysetreni - trombofilia - mutacia MTHFR homozygot.
mame tu o tom aj celu temu:
https://www.modrykonik.sk/forum/me-zdravi/tromb...

lussi2
27. jan 2013

@petka015 mne dal moj gynekolog odporucanie na hematologiu, tam mi uroboli vystrenia cakala som mesiac. Nic zvlastne nezistili nejake mutacie, ktore ma kazdy druhi clovek ani o tom nevedia, ale bohuzial sposobilo mi to 2 potraty. Potom moj gynek.konzultoval vysledky este s Dr. s hematologie, a ona povedala, ze nie je nutne davat fraxiparin..inak bola velmi neochotna, co vas naco poslal a tak hned nas odbila ked sme tam s muzom dosli:(.mne Dr.povedal, ze aby som to skusila, ze snad to pomoze lebo nic ine mi nezistili...nakoniec to rozhodnutie nechal na nas ci si to chcem pichat, ze uskodit to dietatku nemoze. Uvidis co Ti povie tvoj Dr.

lucinocka
27. jan 2013

@effie 297 kym som dosla ku sofinke🙂 pohoda 🙂 cele tehu som si pichala do brucha🙂

kikusa23
3. nov 2016

@petka015 ahoj ja mam tiež syna a 2 potraty za sebou teray som v 3tzždni a od buduceho tyždna ak bude vsetko ok idem na fraxiparin lebo inak nevynosim dieta ked doktor urci spravnu tehotnost vas posle na hematologiu a tam vas vysetria a predpisu frax. a budete chodit asi každych 6 tyždnov. vela uspechov vam prajem treba dufat

petka015
3. nov 2016

@kikusa23 ahoj dakujem ti ale ta otazka je 3roky stara...uz mam ssyna ma 2roky a.bez fraxiparinu...drzim.palce nech vsetko dobre dopadne

kikusa23
4. nov 2016

@petka015 mne ho chcu dat ale moc nechcem čo ine ste uživali alebo ako sa vam podarilo vynosit maleho. ja si myslim že mi ho tiež netreba lebo hematologiu mam v poriadku ani mutacie nič.

petka015
6. nov 2016

@kikusa23 ja som na zaciatku spinila.nasadili mi duphaston do 3mesiaaca ....a potom len vitamiiny od gynekologa...nič ineee

vierkka
30. jún 2018

Ahojte.mam zvyšných 16 ks injekcii.Fraxiparin 0,3 ml,záruka do 08/2019. Ak by mala niektorá záujem napíšte mi do internen pošty

kikusa23
30. jún 2018

@vierkka aj ja mám krabicu cleksan aj fraxiparin 0,4 ak by niekto chcel pošlem

bla_ma
8. jan 2019

@vierkka
@kikusa23 baby, uz asi nemate ten fraxiparin, vsak?

zuzkazuz51
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dejna_
15. apr 2023

Mám clexan 0.2 1 balenie a clexan 0.6 2 balenia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre