Grckanie. Akú to môže mať príčínu?

monika77
10. júl 2009

z akého dôvodu bábätko grcká? je prejedené, či mu nezapasovalo mliečko? ja som pred pár týždňami prešla k dokrmovaniu s UM, ale ešte stále kojím, nemali sme problém .. až tento posledný týždeň sa stáva, že malý grcká, nie moc, ale stalo sa aj že dosť grckal ale čo je čudné, že nie hneď po jedle, ale aj po hodinke ... neviete mi poradiť čím to môže byť? ešte som myslela na to, že či nie keď kombinujem aj s čajíkom

lilinka76
10. júl 2009

Monika, moje deti tiez vygrckavali a dost dlho, tiez som sa obavala, ci nemaju reflux, ale pediatricka mi vravela, ze pokial prospievaju a priberaju, je to v poriadku. Mozno ta nepotesim, ale u nas to prestalo, az ked sme zacali prikrmovat tuhou stravou. A tiez grckali aj po hodine-dvoch, ked som im isla dat dalsiu davku mliecka. Asi to chce trpezlivost, prip. spomen pediatricke a posle Ta na vysetrenia.

monika77
autor
10. júl 2009

zatiaľ priberá pekne, ale radšej sa teda spýtam na najbližšej poradni ak nám to neprejde

macka23
10. júl 2009

Nas tiez stale grcka, presne tak ako pises, prospieva velmi dobre, papa len MM ale uz zaciname s prikrmami tak dufam ze to bude uz lepsie.
Nase heslo znie: bez plienky ani na krok 😀

geegee
10. júl 2009

monika77, moj mladsi sym zvracal aj po par hodinach po zjedeni UM. 10 mesiacov bol na MM, potom sme zistili, ze toleruje len HA mliecka, pricom ale alergiu testy nepotvrdili. Ale to "nase" zvracanie bolo take ine ako grckanie. Islo to z neho doslova prudom - najskor teda take natravene mliecko, po nejakych 2-3 hodinach, to vygrckol a potom po cca pol hodine prud bielej vody ☹

lea132
20. dec 2009

Ahoj, neviete mi poradit, moja mala zacala asi pred dovmi tyzdnami dost grckat, doktorka mi kazala davat jej pred tym, ako ju nakojim Nutrilon AR rozrobeny vo troche vody ( kedze MM mi nejde odstriekat ) a potom ju dokrmit..Chvilu to bolo ok, nevrackala, ale vcera zase zacala...Pokial jej dam len Nutrilon AR, tak nevracka, ale ked jej dam aj MM tak hej..Neviete mi poradit, v com by mohol byt problem? Dakujem moc

carodejnica
20. dec 2009

lea123 - grckanie je v tomto veku spôsobené hlavne nezrelou tráviacou sústavou, potrava sa vracia naspäť do pažeráka a tento jav kulminuje práve medzi 3-4 mesiacom - aj my sme si tým prešli 🙂 - dá sa s tým žiť aj bez dokrmovania UM, navyše pri dokrmovaní fľašou hrozí, že sa ti bábo odstaví .

Napíš prosím ťa do annag do témy "dakujeme annag" https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
- je to "miestna" super laktačná poradkyňa, určite ti poradí ako sa vysporiadať s grckaním bez UM ! 🙂)

cornelia73
1. máj 2012

ahojte mohli by ste mi poradit...mala sa pocas papkania napina ako keby na kakanie a place...ked sme ju dali odgrgnut tak sa jej odgrglo ale vsetko vyzvracala...je to normalne?