Hematóm a miminko. Ako ste dopadli?

peha
30. aug 2006

ahojte babulky,
ospravedlnujem sa, ze zakladam novu temu, no potrebujem poradit a hlavne predychat.
uz som spominala, ze krvacame, sme momentalne v 9 tt. dnes vecer sme boli u mojho gyn. na uzv a verdikt je nasledovny.

miminko ma 2 cm, krasne mu bije srdiecko, aj sme ho videli aj poculi. ma nozicky rucicky vsetko fajn. ale - hned vedla miminka je krvny hematom velky 2x ako mimi - cca 4,5 cm na 4. doktor nevie pricinu, zajtra ideme na krv, markery a tak. a podla toho sa uvidi ci spital alebo nie. a ak nie, tak kazdy tyzden sono a krv.
su dve moznosti, bud rastuce dietatko postupne vytlaci hematom, ktory "splasne a postupne vykrvaca" alebo hematom vytlaci dietatko. mame verit a dufat len v tu lepsiu moznost, horsiu si nemame pripustat, pricinu hematomu nevedia. inak na tom uzv to vyzeralo hrozne. vobec som si neuvedomovala miminko, ale len ten hematom ako obrovsku bielu gucu, ktora tam nema byt a je ovela vacsia nez moje dietatko.
doktor este povedal, ze teraz je to skutocne len na prirode ako to zariadi, a nadalej beriem lieky ultrogestan, ktore uzivam + vitaminy. povedal, ze pre neho je prvorade moje zdravie - ako zdravie matky. ze to musime prisne sledovat, aby sa nieco nestalo.
takze ostava nam len cakat, ako sa ta hematomska potvora bude vyvijat.
ja len strasne dufam, ze nas malinky je taky zivotaschopny, ze to vytlaci a vybojuje do poslednych mesiacov posledneho trimestra. moj manzel je zatial krasne naivny a nepripusta si ziadne ine moznosti, no ja som realista. tak aspon budem pocuvat tie jeho krasne ruzove nadeje. dodava mi to silu.

doktor mi zamerne nehovori o % uspesnosti a podobne, nie je ani saman ani vseveduci, sam povedal, ze treba cakat. ale ze sa to da zvladnut, ze uz mal take pripady a dnes behaju deti po svete. tak idem cakat. a verit ze hematom nebude rast.
ako som sa doteraz modlila, aby som prestala krvacat, tak teraz opak, modlim sa, aby to postupne pomaly krvacalo a prebytocna krv pekne odtekala. to by vraj bolo idealne.

prosim vas, ktore mate skusenosti - ze vam aj zistili pricinu krvacania hematom, dajte mi prosim vediet, ako ste dopadli, a ako sa to vyvijalo, bude mi to oporou. vopred dakujem a snad to pomoze aj inym babulkam.

dobru nocku majte sa.

katakata
31. aug 2006

och henika je mi to luto ze sa ti to takto komplikuje. ja samozrejme o tom nic neviem a ani s tym nemam skusenosti ale strasne strasne ti drzim palce nech to dobre dopadne...vecer som na teba myslela....a ber to tak mohlo to dopadnut aj horsie najdolezitejsie je ze babetko zije srdieco bije a to znamena ze sa ma k svetu velkost je optimalna a teraz bude rast cim dalej rychlejsie takze ten hematom urcite porazi.davj si na seba velky pozor a drzte sa

renca3
31. aug 2006

Ahoj Peha ... presne viem, co prezivas. Hematom sme uspesne zvladli.
Objavil sa asi v 5 tt a bol asi 3x vacsi ako maly.
Nemocnicu som odmietla hned na zaciatku, lebo mam doma este maleho. No ale
ja som polihovala doma cca 2 mesiace podla moznosti. Rodina pomohla s malym.
Neviem presne kedy sa postupne hematom vyplavil. Ale podstatne bolo, ze maly bol uz dostatocne velky, aby ho neposkodilo. Bola to taka hneda zrazena krv.
Trvalo to asi 2-3 tyzdne. Lekar povedal, ze pokial nie je cervena, je dobre.

Chodila som casto na kontrolu UZV a brala som tiez Utrogestan. Ale lekari boli tiez toho nazoru, ze vsetko je na prirode. Takze len kludovy rezim, nebehat, neupratovat a leharo. 😅

5. mesiac bol najsuper, od 6. mi tvrdne brucho, hrozilo otvaranie. Aj to sme prezili. Uz sme skoro v cieli, tak aj u teba to bude fajn.

zuzka111111
31. aug 2006

Ahoj peha tak hematom sme prekonali aj mi v 7 tyz malo mimi 3,5 cm a hematom tak isto alebo aj viac uz ani neviem bol velmi blizko mimi..no hned mi nasadili tabletky dufastol alebo nejak tak sa volali je to na udrzanie plodu a udrzal sa nas plodik hematom sa do 3 mesiacov mozno aj skor vstrebal a vobec som pri tom nekrvacala takze nebojaj vsetko bude dobre a opytaj sa na tie tabletky 😀 my uz s mojou bambulkou ideme v pondelok predcasne rodit ale verim ze bude vsetko dobre

kaciatko81
31. aug 2006

peha, mrzi ma to. drzim palce, aby ste aj s malickym boli v poriadku. aj ked je to urcite tazke, skus sa nestresovat, babatko potrebuje klud, urcite je aj pre neho tazke s tym bojovat. drz sa, budem na teba mysliet

peha
autor
31. aug 2006

dakujem babulky ste zlate.
prave sme dosli z krvi, poobede budu vysledky - len cisto kvoli markerom a tak... takze opat budeme mudrejsi.

dakujem vam za vsetky prispevky, zuzka a renca moc dakujem ze ste napisali, tiez si hovorim, ze sa bud musi nejako vstrebat, alebo postupne vyplavit.
som doma na pn, takze nic nerobim, som v klude, vsetko robi manzel, ja skutocne az hnijem. ale vydrzim to, aj ked ma nebavi len tak lezat a cakat.
ja beriem utrogestan - to je velmi podobne zlozenie duphastonu, doktor vie co robi, ten mi ich nasadil hned od zaciatku tehu, myslim, ze tusil problemy 😖 😨

este raz dakujem. 😵
babulky a drzim prsteky nech dobre porodite, co najhladsi a bezproblemovy porod a nech su babatka zdravucke a silne a krasne.

adkag
31. aug 2006

peha, aj mne je to luto,ze sa ti to takto komplikuje. ale ty si vesela kopka, aj nas velakrat svojim optimistickym pohladom na zivot a na svet rozveselis a vytiahnes z depky, tak to nevzdavaj, urcite bude vsetko ok. mas tu hned dva pripady,ktore to prekonali,urcite to aj vy prekonate a babatko sa narodi zdravucke.treba mu dodavat sily, povzbudzovat ho,aby bojovalo. super,ze tvoj manzelik je taky optimista,aspon ti niekto dodava silu. ja tiez nemat mojho manzela,tak neviem, tieto problemy s otehotnenim beriem hrozne,ale on to berie tak,ze sak raz sa to podari a kedze tomu veri on,verim aj ja.
drzim mooooc palceky.

peha
autor
31. aug 2006

dakujem moja 😉
ja som bola vcera z toho dost mimo, ale dnes som uz celkom ok, hovorim si, ze to v zivote nemozem mat proste len tak larom farom jednoduche a preto budem dalej bojovat 😵 a hlavne ten maly sa ma k svetu, bude to urcite chalan a bude mat modre ocka a bude sa volat matusko 😵
(upustili sme od dezidera ramona, aj sandokana, a tak sa rozhodujeme medzi matusom a simonom 🙂
no a dievcat potrebujeme porodit asi tak 6 kuskov, aby sme obsadili vsetky mena, ktore sa nam pacia 😵
vidite, touto naladou ma nakazil manzel, a ja mu za to dakujem 😵

dorotka
31. aug 2006

peha ja sice nemam hematom ale tiez mam v maternici cudzie teleso myom a poviem ti ze mi nebolo vsetko jedno ked mi v osmom tyzdni povedali ze ma 3,5 mm a 10 mal 4,2mm rastol rovnako ako babetko ale trosku som to priklada rozdielnosti ultrazvukov a v 13 tt som sa dozvedela ze vsetko je ok
prajem ti aby to dopadlo podobne 😉

peha
autor
31. aug 2006

dakujem dorotka. ja tam uz mam celu zbierku 😉 dva myomy, jeden hematom a jedno miminko 😉 dobre co... ?
aj ja verim ze bude vsetko okej. stale kukam na nase male na uzv fotke, pripadam si ako blba, ze sa usmievam na ciernobiele smuhy 🙂

dorotka
31. aug 2006

a myomy mas vnutri?

peha
autor
31. aug 2006

jeden ano, jeden vonku.

dorotka
31. aug 2006

no ten vonku nie je az taky zly a ten dnu je asi tiez dalej od babetka kedze ho na tom usg nevidim tak to by malo byt ok aspon mne to tak lekar vysvetloval 😉 takze babetko musi bojovat iba s hematomov a to zvladne 😉

tonicka
31. aug 2006

peha, jasné že to mimi zvládne, šak sa mu pri tehulkách páči, nie? 😀

adkag
31. aug 2006

Peha,tak super,ze mas uz lepsiu naladu, super manzel,ze ta nakazil dobrou naladou 🙂 . inak simonka alebo matuska budeme mat aj my 🙂 . aj ked ja zistujem,neviem preco,ze prve by som radsej dievcatko. som hrozna,doteraz som si to vobec neuvedomila,ze robim rozdiely a co by som chcela viac, ale akosi v poslednej dobe ked rozmyslam nad mimcom,vzdy ma napadne Vanesska.
ale uz nech je co chce,hlavne nech je zdravucke a cim skor v brusku 🙂 .

a tvojmu babenku prajem vela sily, oddychuj, aby vladalo bojovat a verim,ze to dobojujete do stastneho konca.
to s tou zbierkou je pekne 🙂 . ja mam zatial v zbierke "len" dve cysty a jeden folikul 🙂

elesa
31. aug 2006

V 7 tt som mala hematom, krvacala som na zaciatku dost silno. Bola som hospitalizovana. Nasadili mi magnezium ako v infuziach, aj v tabletkach. Tiez ascorutin. Priebezne som krvacala cca do 5 mesiaca. Hematom sa nestratil, len zmensil. Spytaj sa doktora na to magnezium a askorutin. Nemalo by to ublizit. Ale nie Magnene B6, ale Magnezium lacticum. A samozrejme veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeela lezat..

peha
autor
31. aug 2006

elesa, to je super ze ste to zvladli, dalsi super priklad.
dakujem veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeela lezim, az ma z toho nic nerobenia a lenosenia boli chrbat a zacinam pozorovat prve priznaky premeny. zistila som, ze sa premienam na tulena. takze u nas na gauci pre telkou lezi nieco veeeeeelke tucneeeeee a leniveeeeee. a to som ja. 🙂

katakata
31. aug 2006

heni ja namusim ani lezat doma a geometrickou rychlostou sa menim na tulena...vobec nechapem preco 😲 , nic neboj kopa bab ten problem prekonala tak ty to zvladnes lavou zadnou, a teraz mas aspon cas na vzdelávanie. ja by som sa asi ucila nemcinu...keby sa mi chelo 😀

peha
autor
31. aug 2006

to si hovorim, ze mohla by som konecne zacat s taliancinou, a zdokonalit sa v madarskej gramatike. hm... dala si mi chrobaka do hlavy. zatial plytko kukam na rozpravky a romanticke filmy, sestricka mi zakazala hocico ine. len komedie, sladaky a rozpravky. tak ju pocuvam. a este lustim krizovky, a vecer sa vzdy necham porazit od manzela v kartach. ale dnes mu to nandam, som sa rozhodla. aj sachy mozeme oprasit. inak to su fakt veci, na ktore by som v zivote nemala cas, ani by ma nenapadlo po veceroch hravat sachy 😀 😅

ps - inak ja som zatial vahovo nepribrala ani gram, len na objeme na brusku. som taka akasi naliata. ved hej, ved tam chovam celu zbierku plavajucu v jednom brusku 🙂

katakata
31. aug 2006

heni tak to timozem len slepo zavidim ja priberam aj zv ody. ale ja som vzdy mala nabeh tak to uz neriesim, prave som sa vratila od gynekologicky musela som tak na rchlovku zajst kvoli mykoze. v podnelok mi predpisala taky krem amoj stav sa zhorsil na lavej strane mam tkay zapúalna kozi ze hruza ked sa utieram po malej potrebe ide z toho krv pali a svrbi to zaroven az som sa zlakla ci to neni herpes lebo to ma aj take puchyrky ...tak nechcem nic riskovat zbehla som k nej lebo zajtra rano vyrazame na 8 dni do chorvatska. tak mi dala iny krem a hotovo ale hlavne ze to neni nic vazne povedala ze take uz su mykozy a musim vydrzat si o neskrabat.

peha
autor
31. aug 2006

vydrzkaj moja. a neboj, to more ti dobre spravi.
prave mi vola mangelik, ze sa zastavil u mojho gyn pre vysledky z krvi a krv mam jak drevorubac, vsetko je super. takze som veeeeelmi rada.

katinka, uzite si dovcu, oddychni si, davajte pozor na cestach, opatrne so slnieckom, a hlavne vzdy ked vyjdes z vody, daj si suche plavky, na tie mykozy a jednak na mimi je to dobre opatrenie. a slana voda ti velmi dobre na to spravi. neboj. aby si si nezachladila brusko.
tak sa hlavne neskrabkaj na plazi 🙂 a odpocivajte, uzivajte si.

inak za inych okolnosti aj ja zo vsetkeho priberam, paradoxne teraz nie. takze ono to len pride 🙂

papa

katakata
31. aug 2006

heni aj ty samaj krasne, budem sa riadit poidla tvojich instrukcii a hlavne ked sa o tyzdne vratim chcem od teba pocut iba dobre spravy npr. ziadne hematom uz nemam, babetko jevecsie o 1 cm a mame sa vyborne papa ozvem sa ked prideme späť

adkag
31. aug 2006

katakata, aj ja prajem peknu dovolenku, ja mam uz asi tyzden kadidozu a nie a nie sa jej zbavit,zatial bola len taka jemna, moc som necitila,sdala som si canesten,ale uz to zacina byt otravne,asi si budem musiet dat neajke cipky.

Peha,super,ze mas dobre vysledky,som rada. a na co ti robili krvne testy?

tonicka
31. aug 2006

adkag, vždy sa robia krvné testy na zač. tehotenstva, potom v druhom a potom v tretom trimestri, či máš v poriadku krvičku. Ja som mala napr. zlé pečeňové testy a to by mohlo ohroziť aj mimi aj mňa. a ešte sa robi serológia, t.j. či nemáš HIV, žltačku a pod. a zisťovanie krv.skupiny a RH faktory(to len na začiatku ak je všetko ok) 🙂

ewschen
31. aug 2006

Aj mne zistil doktor pri prvej prehliadke v 6 tt krvnú zrazeninu...a odvtedy som doma na pn-ke.Zrazeninka sa mi nevyplavila....asi sa vstrebala...neviem..lebo keď som bola teraz v piatok posledne na ultrazvuku...všetko vyzeralo byť o.k.a doktor žiadnu zrazeninu ani nespomenul...ja som len čumela na foto...že som sa aj zabudla spýtať ako s tou zrazeninou..čo už....ale v utorok máme ísť ešte na kontrolu...booože..tak sa nudím, chcem ísť do práce....

elesa
1. sep 2006

Peha,
ano, zvladli sme to. Hoci som sa tiez nekonecne nudila, stalo to za to. Nic som doma nerobila, len lezala🙂 Niekedy v 6 mesiaci mi zacalo tvrdnut brusko, dost intenzivne a to som nemohla sama ani na wecko. Nosil ma manzel, aj do sprchy..ale to je o inom probleme.
Dievcata..uzivajte si pokoja pokial mozte. Spite, oddychujte, pretoze potom sa to uz dat nebude🙂

cucuska
13. jún 2007

ahojte aj sa prididávam aj som momentálne v 8tt a mám vedľa bába hematóm. Ležim si v nemocnici a pichajú do mňa všetkomožné len aby sme sa tej hnusoby zbavili.Aj ja verím, že moje maé vyhrá túto vojnu a budeme sa v januáry z neho veľmi tešiť 😀
jedno je dobré už nekrvácam len špiním hádam sa to vstrebáva

hanuky
17. nov 2008

baby a teda nepovedali vam pricinu vzniknuteho hematomu?

junovka
17. nov 2008

no, u mna tiez nevedeli povedat zo zaciatku vcom je problem , az po par mesiacoch stravenych v nemocke pocas tehu, kedy som stale krvacala, tvorili sa hematomy.Nakonice dospeli k zaveru....inak je to fakt smutne, ze az tak neskoro, co uz mohli to odsledovat hned na zaciatku, kedze same prve, ked vas hospitalizuju, tak vam zoberu krv. 😠 😒 zISTILI MI, ZE MALA SOM ZLU ZRAZANLIVOST KRVI, a co je najhorsie, tak raz som mala hustu krv, inokedy som mala riedku.Kedze som mala riedku krv, tak to bol nasledok krvacania, a zase ked som mala hustu krv, tak mi hrozila tromboza, tak mi ju riedili Clexanom.Odvtedy som bola pozorovana hematologom, a musim poklopat, odkedy sa prislo na pricinu, tak som s krvacanim mala pokoj a uzivala som si konecne posledne mesiace tehu 😎 😉

sirinka
17. nov 2008

u mna bol povod hematomu hroziaci potrat, kedze bol pod plodom. z casti sa uz plod odlucil od maternice a tam nastalo kravcanie, z ktoreho vznikol ten hematom...

majula28
17. nov 2008

Ahojte, ja by som sa chcela k Vám pridať, lebo som tiež tehotná, iba v piatom týždni a tiež mám hematóm, ktorý je pod plodom. Doktor mi dal ultrogestan a ascorutin, a povedal, že je na dobrom mieste a buď sa vstrebe alebo vyplaví. Mne sa po týchto liekoch asi vyplavil, lebo som slabo krvácala a špinila, kontrolné sono budem mať teraz v piatok, takže uvidím. Mám sa iba šanovať, nič ťažké nedvíhať a chcel ma dať na pn, ale nechcela som, ale asi sa dám. Síce nerobím nič, iba čo je dôležité a len polihujem a spím.
Toto je moje druhé tehotenstvo a očakávané po roku snaženia sa nám to splnilo, malá má už sedem rokov a je druháčka. Pri nej som mala rizikové tehotenstvo ale iba preto, že v šiestom mesiaci som sa začala otvárať, dúfam, že teraz to nebude, ale bojím sa.
A ešte pri styku som začala krvácať, tak mi doktor zakázal styk. Ja to vydržím, ale čo manžel?
V piatok Vám dám vedieť ako to dopadlo. Čaute

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre