Hematóm a špinenie počas tehotenstva. Máte to aj vy?

lubkaj38
12. okt 2011

Ahojte kocky. Rozhodla som sa zalozit novu diskusiu kvoli tomu ze uz od 13tt prezivam to najhorsie co sa moze buducej mamicke stat a to ,, kazdy den sa zobudzam a kontrolujem vlozku ci spinim a ci vela ..." strach o babo je velky. Zacalo to od 13tt z nicoho nic hematom a silne krvacanie. Okamzite do nemocnice a cakat do rano co bude. Zvladli sme to a po tyz. ma pustili domou babo je v poriadku a ten hematom uz skoro nevidno, kludovy rezim. Nic som nerobila doma lezala alebo isla som sa prejst na zahradu to je vsetko. O 5dni zase silne z nicoho nic krvacanie. Tento raz moj hematom bol taky velky ze nechapem 880x19mm. 2tyz. v nemocnici a vstrebal sa na ledva 65x19mm a o tyz. zase na to (napriek tomu ze som len lezala doma!) v poradni hematom 88x19mm ale nekrvacala som a tak som nechcela ist zase do nemocnice ale lekarka trvala na tom a tak som sla. Po 5 dnoch ma pustili domou a teraz moj hematom sa pomalicky stale vstrebava a spinim uz velmi malo (skor trocha rano a potom az ked ku veceru) ale dlazka je71x8mm na sirku sa pekne vstrebal (mala som na sirku 19mm)
Ak mate podobny problem napiste ... spolu to lepsie zvladneme ak sa aspon trocha podporime.

dadanisimo
18. okt 2011

Ahoj Lubkaj38 🙂 🙂
som sa nejako dostala k tejto stranke a klikam si tu a klikam az som natrafila na teba 🙂 🙂

mam nieco podobne ako ty. V 9tt som zacala znicoho nic krvacat a tak sup na pohotovost a hospitalizacia :( nasli mi hematom cca. 1,5 cm... tyzden som si polezala v nemocnici a dalsie 4 lezim (teda ponevieram sa) doma.

mala som tak isto dost dlho spinenie, asi aj 3 tyzdne. Najskor to boli take vlasocnice, akoby kusky hematomu (myslim si) a potom to preslo do hnedsieho vytoku... dokonca som par krat mala aj slabsi krvavy :(
bol to strasny stres a aj je... takisto chodim na wc a cakam co tam bude a ked je vsetko tak dakujem Bohu, ze je to ok...

minuly tyzden som bola na ultrazvuku a drobec bol ok, a hematom ziaden - tak som spokojna... dalsi termin u lekarky mam 25.10 🙂 budu mi robit triple test, tak uvidime ako bude.

drzim palce

nikus5
18. okt 2011

Aj ja momentálne prežívam čosi podobné, len s tým rozdielom, že ja som išla v 20.t.t. spokojne na kontrolu s tým, že je všetko o.k /po 1 spont.potrate a 2 rizikových tehu, som mala pocit, že konečne bude aspoň 1 tehotenstvo bezproblémové/ - /nekrvácala som ani nešpinila/ a o to bol môj šok väčší, keď mi lekár po vyšetrení povedal, že mám vnútri nejaké špinenie a potom na ultrazvuku povedal, že mám hematóm a k tomu podozrenie na odlučovanie placenty - tak rýchlo do nemocnice, po týždni domov na "kľudový" režim /náš mladší ešte nemá ani 2 roky,tak si to vieš predstaviť/, na ďalšej kontrole bol už hematóm menší a placenta v poriadku. Teraz ma čaká kontrola 20.10. /už takmer 30.t.t. - bábo čakáme začiatkom januára/, ale poznám presne ten pocit, keď ideš na WC s obavami, čo ak ....
Veľmi držím palce,aby nám všetkým tehulkám, ktoré máme problémy, všetko dobre dopadlo a pekne v termíne sme dostali tú najkrajšiu odmenu - zdravé bábo. 🙂 🙂 🙂

meusicka
18. okt 2011

baby ja sice hematom nemam, ale pri prvom tehotenstve som mala aj ja mensi, co bolo dovodom na PN. drzim vam prsteky a prajem krasne tehulkovanie. verim ze sa bojite o babatka, ale verte ze ten strach o mimusikov by tu bol aj keby ste nemali hematom. davajte na vas pozor 🙂

lubkaj38
autor
23. okt 2011

dakujem kocky 🙂 ja viem ze nie som sama co ma hematom ale ja ho mam dost velky a pomaly sa vstrebava no musim sa pochvalit a hned aj klopem ze 3tyz nespinim hematom mam dlzka je rovnaka ale na sirku sa krasne vstrebal viac ako polovica, babo ma kope pekne rastie ... to je zaklad aj keby som dokonca tehu mala byt len doma zavreta vydrzim to
aj ked mi uz sibe doma, idem teraz utorok do poradne tak uvidime ako to vyzera .... a mozno sa nam aj drobcek konecne ukaze co to je 🙂

lubkaj38
autor
23. okt 2011

@nikus5 dakujem ze si napisala, dufam ze ti kontrola dopadla dobre a ziaden hematom tam nie je
ja idem teraz utorok do poradne, dufam ze to dobre dopadne

lubkaj38
autor
23. okt 2011

@dadanisimo dakujem ze si napisala 🙂 no mne sa vstrebava ten hematom ale ja som ho mala dost velky a vstrebava sa velmi pomaly ale uz 3tyz nespinim a hned aj klopem 🙂 aj ja idem teraz 25.10 do poradne tak som zvedava ako to vyzera 🙂 a mozno sa nam konecne ja babo ukaze co to je 🙂 som len doma, dodrziam kludovy rezim ako sa len da ale uz mi sibe doma tak by som sa aspon trocha isla prejst ..... no vydrzim to aj keby som do feb. mala len lezat lebo ked ma kopne moj poklad tak stale mi dava silu bojovat,

feb13
23. okt 2011

@lubkaj38 Ahoj ja si myslim ze v tomto stadiu to spinenie moze byt tym, ze ten hematom postupne vyteka takymto sposobom. On sa bud vstrebe, alebo pomalicky odchadza z tela formou spinenia. Mozno ked je maly tak sa skor vstrebe a ked je velky tak sa z toho nieco aj takto vylucuje. Ak ten vytok slabne, podla mna sa neboj, bude to OK. 😉 Ja som mala hematom v 6tt a doma 9,5 mesacne dieta 10 kilove co este nevie samostatne chodit a zaspava jedine na rukach, ja sama s nim doma tak si mozes predstavit ten kludovy rezim. 😅 A po 2 tyzdnoch uz bol ten hematom vstrebany.

nikus5
23. okt 2011

@lubkaj38 Dík, kontrola dopadla dobre, tak sa pomaličky teším a držím palce aj Tebe v utorok. 🙂

miminkad
24. okt 2011

ahojte,som tehotna len malo,idem len do 4tt,som po IVF,v sobotu vecer som zacala krvacat,v nedelu sa to podarilo uz trochu zmiernit,teraz je to uz len take ze sem tam nieco odide.na sone zistili,ze mam v maternici zrazeninu velkosti 6x1,5cm.velku nadej na to,aby babo prezilo mi doktori nedavaju.beriem utrogestan,lezim doma a cakam.k tomu sa mi este pridruzil hyperstimulacny syndrom...

chalcedon
3. feb 2012

Ahojte kocky, pridávam sa do témy...som v 6tt a vcera som zacala krvácat... bola som u Dr., zistila ze mám hematom velkosti 1,5x2 cm., dostala som duphaston, ascorutin, beriem este kyselinu listovu... dnes este spiním... nariadila mi kludový rezim a nedvíhat malého... no to si fakt neviem predstavit ako to mám robit...ma 14 mesiacov, nevie chodit po schodoch (byvame v 3 posch. dome), treba mi ho polozit do postielky, stolicky na papanie...

chalcedon
3. feb 2012

@feb13 Aký veľký hematom si mala ty? ja som tiez doma sama s malým dietatom a mam z toho depky, ze ako to zvládneme.... Ty si malé dvihala na ruky dalej predpokladam, ze? ved ti asi ani nic ine neostavalo...a ked sa hematom vstrebal, uz si nemala ziadne dalsie komplikácie a fungovala si normálne??

feb13
3. feb 2012

@chalcedon Ahoj neviem, mne nepisali rozmery iba ze drobny ale to je kolko mm neviem. Ja som krvacala 2x ale iba na zachode, v sobotu a nedelu, na pohotovosti som bola po tej druhej teda v nedelu, dali mi Duphaston 3x denne + som okamzite odstavila maleho a potom sa to neopakovalo, na kontrole o tyzden uz tam hematom nebol a odvtedy sme v poriadku. 🙂 Maleho som samozrejme dvihala, ked som bola sama tak som musela. Ale ja som nemala nariadeny az taky uplne prisny kludovy rezim.
Inak mas taku moznost, ze manzel moze zostat doma s dietatom na OCR z dovodu tvojej choroby, na 10 dni dostanete peniaze zo socialnej poistovne. Neviem ci ma vypisat tlacivo gynekolog alebo pediater, ale asi gynekolog, mne to vypisali v nemocnici ked som mala akutnu operaciu a nasledne som tiez nemohla nic dvihat, to mal maly 5 mesiacov.
Teraz ma za chvilu 14 a ja ho uz pomalicky ucim chodit po schodoch, lebo uz som v 6. mesiaci a nevladzem ho nosit staci seba. Drzim ho za obe ruky, smerom hore mu idem za chrbtom a dole pred nim, akoze chrbtom dopredu. 😅 Ide mu to stale lepsie a lepsie, len niekedy nechce a bojkotuje, ale vyzera ze uz zacina respektovat ze tatino ho na ruky zoberie ale mamina nemoze tak uz odo mna to neziada az tak. No ale za chvilu sa nam narodi babatko, tak to uz dvoch urcite nebudem moct nosit na rukach, takze zial sa to bude musiet naucit.

chalcedon
9. feb 2012

@feb13 Ahoj, dik za info. Nás maly má tiez 14 mes., hore schodami nam to ako tak ide, ale dole ani za svet...je pravda, ze nase schody sú dost velké, ze aj dospely ma co robit chodit po nich...ale tiez trenujeme... ja som krvacala tiez uz 2x, po druhej kontrole mam hematom mensi, ale este tam je... zatial to riesim tak, ze ak má kto u nás byt(sestra, mama) tak k nám pridu a pomahaju, ak nie, tak sa trosku trapime... Maly chce pozerat z okna na autícka atd., to je hrozne, ked ho nechcem zobrat na ruky, aj ked mam pocit, ze uz tiez niekedy vnima, ze mamina ho nemoze.... ak je niekto u nás, tak za mnou ani nepride, nech ho dvihnem na ruky... Inac neviem ako ty, ale ja mam strasne obavy, ze ako to budem zvladat s dvoma malymi detmi... to druhe babo co cakame, sme chceli, ale ked som otehotnela, prepadol ma "strach", ze ako to budem zvladat.... necitis to nahodou podobne?

feb13
9. feb 2012

@chalcedon Tak trocha hej... ja uz rodim prakticky za 3 mesiace. 😵 Ale zas teraz uz viem mnohe veci ktore som pri prvom nevedela aj mam nejake skusenosti takze v tom to bude lahsie. Snazim sa na to pozerat pozitivne.

martina2001
9. feb 2012

Baby idem Vás trošku podporiť, ja som mala hematóm, začala som špiniť, potom krvácať 1x koncom tretieho mesiaca, poležala som si vianoce v nemocnici, potom o mesiac to isté. Ja som bola od začiatku na rizikovom dg hroziaci potrat a od 25týždňa dg zmenili na predčasný pôrod, no naša kráska sa narodila 10dní pred termínom úplne v poriadku. Síce som celé viacmenej preležala, ale podarilo sa to.
@chalcedon hmm máš to ťažké, ale neboj bude dobré

januska555
9. feb 2012

@chalcedon Ahoj úplnou náhodou som si všimla tvoj posledný príspevok a spomenula na to čo som prežívala cca pred rokom. Mala som hematóm 8x6 cm a stále sa zväčšoval, jeden čas sa dieťatko držalo už len na hematóme a vtedy už Dr neverili že sa udrží keďže som stále krvácala. Doktori moje tehotenstvo označili za potratové ale nevyšlo im to 🙂. Poležala som si 4 týždne v nemocnici a na veľké naliehanie a vlastnú zodpovednosť som z nej odišla, keďže mi srdce pukalo za vtedy 11 mes synom. Po príchode domov sa to však všetko začalo, takisto som ho nemohla dvíhať a bolo to spočiatku veľmi ťažké, keďže s manželom žijeme ďaleko od celej rodiny, ale časom som si našla spôsob na všetko, cez vyloženie do stoličky či vloženie do kočíka a pod. A vydržali sme. Malinká sa nám narodila v 39+1tt a dnes už má 4,5 mes. A musím povedať že dnes nechápem ako som pri 1 dieťati niekedy nič nestíhala, a teraz si to v pohodičke zvládnem pri dvoch. Takže určite sa nemáš čoho báť...budeš to zvládať. To ja len tak na povzbudenie, že popri tých mojich dvoch ešte aj končím školu a v skutočnosti tie deti ma akoby nabíjali energiou🙂

chalcedon
11. feb 2012

@januska555 Ahoj, dakujem velmi pekne sa príspevok.... Fakt si ma doslova "naliala" optimizmom .... lebo uz som sa citila fakt biedne.... A inác obdivujem Ta, ako s dvoma drobcami zvládas aj skolu...ty si superwomanka, ci co? ja som pri malom nechala skolu- robila som si rozsirujúce studium dejepisu, ale nezvladala som pri malom pisat zaverecnu pracu, ucit sa na statnice a skusky... ale je pravda, ze on toho vela nenaspal ani cez den, ani v noci... a kedze som ho kojila, tak ani kofeinove dopingy som nemohla a tak som bola z toho strasne vystresovana, prenasala som to na maleho a tak som s tym trhla.... Viem kolko namahy ta to musi stat, tak klobuk dole fakt.... Tak drzím palce a dakujem 😉

chalcedon
11. feb 2012

@feb13 To je pravda, ze uz sme skusenejsie a ze to uz nebude take narocne ako prve babo.... zvládneme to 🙂

chalcedon
11. feb 2012

@martina2001 Verím, ze to bude dobré... normálne som prekvapená, ze kolko zien má resp. malo takýto problém...doteraz som o tom ani netusila, ze také nieco moze vobec byt.... prvé tehu som mala absolutne bezproblemove.... tak teraz som z toho bola riadne vystrasena...dakujem za podporu... 😉

jenny6
11. feb 2012

Baby, dobre sa čítajú vaše príspevky 🙂 Mne zistili v 7 týždni po krvácaní hematóm 4x1cm a teraz tretí týždeň sa snažím čo najviac ležať, no pravdu povediac mi to ležanie začína liezť na nervy a už mám pocit, že prirastiem ku gauču 😀 No čo nevydržíme pre naších drobcov 🙂

chalcedon
11. feb 2012

@jenny6 ahoj, ja som krvácala uz 3 krat, ale stale len ani nie na slipovu vlozku a hned to preslo do spinenia a potom uplne na niekolko dní a potom znova.... Ale paradoxom toho vsetkeho je, ze ked som odychovala, tak som zacala spinit a napr. dnes ked som s malym sama doma a este som chcela aspon trochu upratat (aspon spálnu kde drobec spinka ) tak som v poriadku.... ale ty sa radsej setri ked mozes a odychuj... pri prvom bábatku je to iné, mozes si to dovolit 😉

peggi
12. feb 2012

Ahojte, ja bojujem s hematómami a krvácaním už od novembra. V januári som dokonca skončila na 9 dní v nemocnici pre silné krvácanie. Tam ma ako-tak stabilizovali a len čo som prišla domov,začalo sa to nanovo. Nemocnicu som už odmietla,nakoľko mám doma trojročného syna. Pri tom sa striedala počas mojej hospitalizácie celá rodina. Bábätko je však ok,zajtra idem na kontrolu po dvoch týždňoch,tak som zvedavá,čo bude nové.Naposledy som mala hematóm veľký 9x3 cm. Teraz už asi 4 dni nekrvácam ani nešpiním,tak snáď už to všetko skončilo a začnem si konečne tehotenstvo užívať bez strachu. 🙂

efiku
6. apr 2012

ahojte, som v 16tt začala krvacať v noci lebo ma dusil silný kašel a asi ten to spustil,vyšla zo mna aj krvna zrazenina,tak rano rýchlo lekarke,robila mi ultr.,a zistila že je tam ranka po odchode hemat.a že je tam ešte jeden hematon1,5x1cm,tak mi doporučila hospit.v ružinove , sice rano aj pri vyšetreni zistila že to už je len špinenie,tak som prišla do ružinova a lekar ktorý mal prijať povedal že načo som tam došla ved ked to je len už špinenie že načo,že doma by mi bolo lepšie ako tam ,a musela som mu ukazať pri stole vložku ,nemala som nič tak povedtal že zavola mojej lekarke tak som ju musela vytočiť z môjho telefonu , a potom mi povedal že je to na mne či chcem byť hospitalitzovana alebo nie že ved či potratim doma alebo v nemocnici že je to jedno.Tak som sa rozhodla ostať doma.Ani nebudem menovať toho lekara len som z neho zhrozena.

lu17
6. apr 2012

@efiku Dufam, ze Ti nic nedal podpisat, aby sa kryl. A je to hrozne,takeho spravanie a jednanie...... Oddychuj a keby nieco utekaj k lekarovi, pokial by si krvacala alebo spinila. Beries nejake lieky?

efiku
6. apr 2012

@lu17 moja nedal mi žiadny papier,volal s mojou lekarkou poznaju sa lebo su kolegovia z jednej nemocnice....spolu volali neviem čo si povedali len som bola zarazena jeho postojom je to znamy lekar španko,
lieky mi nedal žiadne a je pravda že doma je človeku lepšie,ležím nič nerobím.Upozornil ma aby som sa nezlakla keby vypadol aj druhy ten hematon zo mna...

efiku
6. apr 2012

@lu17 len na tu moju lekarsku spravu kde bolo od mojej lekarky doporučenie na hospit.tak tam napísal že nemam na vložke už špinenie a že kontrola za týžden u mojej lekarky...dufam že u mojej lekarky najdem pochopenie a nebude nahnevana hlavne dufam že všetko bude v poriadku..je to naše vytúžene babenko..

lu17
7. apr 2012

@efiku Ahoj, no tak dufam ze bude vsetko v poriadku 🙂 Ak uz nespinis alebo nekrvacas je to dobre. A hlavne vela oddychuj. Pokial mas doma vitaminy - hlavne C- aspon 500 mg tak si ho ber, pomaha na pevnost ciev . A magnezium tiez neuskodi, kludne 250 mg . Samozrejme pokial neberies multivitaminy-ale tam, je mensie mnozstvo 🙂 Drzim Ti palce, ja som tiez septembrovka a nase vytuzene a dlho ocakavane babo 😀

efiku
7. apr 2012

@lu17 moja moc Dakujeme...zatial je to všetko čiste a dufam že to aj tak ostane....uvidím čo mi povie lekarka v utorok a dufam že sa nebude hnevať na moje rozhodnutie......ale hlavne aby babenko bolo v poriadku....

lu17
7. apr 2012

@efiku Tak to je super, neboj bude vsetko v poriadku 😀 Krasne sviatky 🙂

efiku
7. apr 2012

@lu17 ĎAkujem moja aj Vám želáme krásne sviatky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre