Hemeroidy a ich liečenie

denisse1311
17. jan 2013

Mamicky mali ste niektora hemeroidy?ako ich liecite .mam to v zaciatkoch robim si kupele z dubovej kory a dnes mi lekarnicka poradila mobivenal tak skusam. Ake mate skusenosti co najepsie zabera dakujem za vsetky tady

cerez
17. jan 2013

Dobrú tému si nahodila. To by aj mňa zaujímalo.
@denisse1311

adeli79
17. jan 2013

cipky faktu alebo mastu, ale ono to tak ci tak trva 5-7 dni, kym sa zahoja, ked uz su vo faze, ze bolia. doverne poznam. 😢 au 😢

petula8
17. jan 2013

ja síce takéto problémy nemám ale máme doma psa a on má takéto problémy a vyskúšali sme toto. Začínali sme kúpeľmi z dubovej kôry, ale to vôbec nepomáhalo, skôr mu to robilo pravý opak. Potom sme začali používat Homeostop gél ten je dobrý. Ďalej sme používali gél výlučne len z dubovej kôry to je dostať v lekárni, volá sa to dubová kôra gél. Teraz mu najnovšie dávame na zadok masť faktu na hemoroidy a striedame mu to s gélom z dubovej kôry. Kúpila som mu aj Psyllicol s príchuťou melónu je to vláknina a značka je Dr. Popov ( je viacero príchutí), kupuje sa to takisto v lekárni ale pozor nie v každej lekárni to majú tak si treba zistiť že v ktorej to dostanete. Je dostať v lekárni Psyllium takisto je to vláknina ale bez príchute to je tiež veľmi dobré. Vyskúšajte toto, za to nedáte nič. Nášmu psovi to zatiaľ pomáha hneď ako sme mu to začali dávať.

lunnita
17. jan 2013

maste mi nezabrali, ale trošku mi pomohol mobivenal. takmer hneď po užití mobivenalu som prešla na detralex a problémy takmer úplne vymizli .

evita_g
17. jan 2013

suhlasim s adeli79. ked sa ozvu, par dni daju zabrat. Ja vtedy pouzivam faktu. Najlepsia je prevencia, pravidelne chodit na velku a hlavne moc nesilit. Upravit stravu, aby to pekne slo samo 😉

matafen
17. jan 2013

Ja som mala mierne hemoroidy viac rokov, prejavovalo sa to len po tvrdej stolici, ked som musela velmi tlacit a na to mi stacila Faktu mast. Po porode sa stav velmi zhorsil, mala som vystupujuci hemoroid s priemerom az 2cm, bolo to neznesitelne, nemohla som ani chodit, mala som ist na chirurgicky zakrok a na dobu do zakroku mi MUDr. predpisal Mastu mast + cipky - to zabralo a odvtedy mam pokoj, ziadna chirurgia.

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikajaco
17. jan 2013

@denisse1311 ja som ich mala po porode a sem tam sa mi to vrati ... mne bolo doporucene : pit vela vody aby stolica nebola tvrda , sprchovat si konecnik vlaznou vodou ak je to vaznejsie aj po kazdej stolici a vzdy jemne ale dokladne vyutierat do sucha .. nesmia to ostat vlhke alebo mokre .... ziadne maste ani niec ine som na to nepouzivala ... a musim povedat ze zabralo je tomu uz 5 rokov a vtedy zabralo a vzdy ked sa to na chvilku vratilo tak tiez ... skus mozno pomoze aj tebe 😉

denisafono
17. jan 2013

mne zabral gel od Walmarku HESPIDIN. Po porode som mala vonku "zlatu zilu" asi na 1,5cm, som ani nevedela ako to vyzera az doma ked som sa pozrela do zrkadla a normalne mi prislo zle, asi do 2tyzdnov sa to upravilo ale gel som pouzivala tak aj 6x denne. A teraz uz iba preventivne, ale ked mam moznost po velkej sa vzdy umyjem a ked ma boli tak si natriem.

matafen
17. jan 2013

Ano, dokladna hygiena - vzdy po stolici umyt konecnik a namastit, ja to robim stale, aj ked uz hemoroidy nemam.

zdenin
25. feb 2013

@adeli79 počuj ono budem asi nechutna ale aj si pozerala že ako to tam vyzera? ja mam pocit že ich asi mam ☹

matuskovamiroslava
25. feb 2013

čipky Preparation H....toto zabralo

magica78
25. feb 2013

@zdenin skus kuknut cez google ja som to mala akurat teraz a pouzivam vzdy vlhky toaletny papier ,nemam problem so stolicou,ale povedla mi v lekarni ze je to aj ked casto soferujem a tym si sadman studenu stolicku :(
tak mi dala krem a este som sa yptala ci to mozem popri ustrogestanu a ona ze ano. a nakoniec pridem domov a drb ze nevhodne pre tehotne . tak som kupila dubovu kvoru a urobila odvar. Namacala som vatove odlic.tampony do toho a dala nato po 3 dnoch ani neviem ze som to mala 🙂

zdenin
25. feb 2013

@magica78 ja si chcem kupit tu mast faktu ci jak sa to vola. Videla som obrazok no..podobne len namisto cervenej fatby take modre no..ale krv odtial nejde zatial. No inac v lekarni teda vedia niekedy pomoct.pytala som nieco na hrdlo pre kojace oni mi dali pastilky zo salviou.alebo na kasel stodal a doma citam ze obsahuje alkohol a je na zvazenie pre kojace

mita9
25. feb 2013

@matuskovamiroslava zacala som ich uzivat..oni ju stiahnu aj dnu??

p3tuliatko
25. feb 2013

@denisse1311 Mne sa to objavilo hned po pôrode a som vobec nevedela že to je ono, najrpv som tomu prikladala že to je tym porodom ale bolo to naopak. tak tiež som použivala čipy aj masť faktu a zabralo .... 🙂

mam132
25. feb 2013

mne tiez po porode vybehlo von, mast pomohla Preparation H - stiahlo sa to dnu ale vtedy nastal problem s velkou bolestivostou a krvacanim, doktorka mi kazala vydrzat s liecbou kym prestanem malu kojit, kazala len dubovu koru odvarit robit ale tie nepomahali... 3 mesiace som sa bala chodit na wc... sla som k inej lekarke, ta mi odporucila FAKTU capiky a tie su dobre 🙂. Po tyzdni vyrazne zlepsenie. Pouzivam ich teraz 3 tyzden, uz len raz denne a pred stolicou pouzijem mast aj dnu aby to slo lahsie... a tiez treba davat pozor na stravu...
Ja len dufam ze sa ich raz zbavim uplne :/

matuskovamiroslava
25. feb 2013

mita9 ano stiahnu, ja som s nimi bola spokojná, pekne sa mi to upravilo....

jajka78
26. feb 2013

aj vas stipu ked si ich natierate? mna to az tak taha. este k tomu mam menstruaciu tak katastofa 😝 😠

denisse1311
autor
26. feb 2013

@p3tuliatko mala si Och castejsie ako jeden raz?ja som sa z toho dostala à dnes Rani zase jeden velky hemeroid. Co najlepsie tak zabera aby sa uz nevratili?

varticek
26. feb 2013

Mne najlepšie a najrýchlejšie zabral prírodný levanduľový krém Just, len nevýhoda je, že sa to predáva len cez poradcov, nie bežne v obchode. Za tri dni bolo po probléme a to mám vyskúšané aj všetky možné čípky a maste z lekárne.

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jlp
22. mar 2014

vedela by tu niektora mamicka objednat alebo kupit mast FINE6? ... dostat ju v rakusku, u nas v lekarni mi ju nevedia objednat. Poslem peniazky na ucet

tajomna21
22. mar 2014

@jlp tuto nemam, ale mam "Hädensa" ... tiez som si ju dala na odporucanie doviezt z AT, je nenacata .. ale kym mi prisla, manzel isiel na operacny zakrok a uz ju nepotrebujeme

siska765
22. mar 2014

masticky a cipky zaberu len na chvilu ja som bola na zakroku,po ktorom som mala sice neskutocne bolesti,ale fakt neskutocne cca 3-5 dni ,prerevala som cely den a celu noc, nic nezaberalo od bolesti aj ked tak len na pol hodinku,ale potom bol vysledok spickovy.Nemam uz ziadne problemy a dufam ze uz ani mat nebudem.
No ale samozrejme vtedy som tehotna nebola a pocas tehotenstva by som to asi fakt riesila len mastami max.cipkami urcite nie zakrokom

anula
22. mar 2014

Dostatok tekutin, upravit stravu, regulatory stolice na zaklade vlakniny (Movicol, Psyllium), Detralex 4 - 6 tyzdnov, pri krize zo zaciatku vo vyssej davke.
Cipky su menej vhodne ako kremy, lebo stupnu do ampuly konecnika a v analnej oblasti su uz menej ucinne, aj ked je otazne, ci kremy su vobec ucinne.

jlp
22. mar 2014

@tajomna21 tu nepoznam :/ ... mas na nu dobre ohlasy?

tajomna21
22. mar 2014

@jlp no ja som si ju dala kupit len kvoli odporucaniu kamaratky ... ale osobne sme ju nestihli vyskusat

jlp
22. mar 2014

@tajomna21 mam teraz dve, uvidim po porode, ci sa to zhorsi a ked nezaberu, tak sa ozvem. Dik za ponuku. Jana

martinka_peter
23. mar 2014

@tajomna21 ahoj ja by som mala zaujem o ten krem Hädensa maš ho ešte?