Hemoroidy v tehotenstve. Ako sa to prejavuje?

sofiela
4. mar 2007

Ahojte dievcata, o tomto moc vela neviem- ako sa to prejavuje, kto ma s tym skusenosti...?

miss
5. mar 2007

Cavky ked sa utries na wcku po velkej tak mas cerstvu krv na papieri a hemoroidy suvisia so zapchou bolesti a tak..vsak ked chces napis mi rpcku na pokeci kde si piseme.

katakata
5. mar 2007

no je to nieco otrasne...preve jeden dost velky mam a neni to ziadna sranda. strasna bolest,nie len pri velkej, krv mi z konecnika vyteka uz tyzden.nastastie sa to zmensuje. nikomu to neprajem je to velmi neprijemna zalezitost. ale vraj bezna a normalna. nic sa s tym robit neda len cakat a ono to vraj prejde, povedal mi chirurg

anett1
5. mar 2007

katakata a to chirurg ti neodporučil odstránenie? viem že unas to odstranuju laserom. ja to mám tiez ale nie az také ako ty mne to chválabohu nekrváca nedávno ma to strasne bolelo ale prešlo to a teraz my to trčí. dúfam ze to krvácať nebude a mám to uz dost dlho. kaslala som nato ale asi po pôrode pôjdem na chirurgiu a uvidím čo nato povedia.

sofiela
autor
5. mar 2007

cau baby, ja nemam nic externe, ani neviem povedat, ze ide o hemoroid (y ), len od prveho porodu z casu nacas som mala problemy s wc-a teraz, co som len v 14om tyzdni, tak niekedy mam intimku plnu krvi ( doslova ), az sa zlaknem, ze o co ide...pritom necitim ziadnu bolest, nie som si ista..pouziva sa na t nieco-na vstrebanie alebo nieco take? A nieco na interne? Mozno len prasknute cievky alebo nieco take...v kuse sa sledujem, je to naozaj neprijemne a lutujem vsetkych, co to maju este horsie a dufam, ze to prejde...

sofiela
autor
5. mar 2007

miss- Zuzi, nechcela som taku temu zacinat, ale napisem ti o tom potom podrobnejsie...akoze som sa az zlakla vcera, ze zase mam spinenie, kym som zistila, ze to z ineho " vchodu-vychodu "...😢

anett1
6. mar 2007

ahoj sofiela tak ked pôjdeš do poradne tak toto povedz doktorovi on ti už nato niečo predpíše. ja som nekrvácala ale asi tak pred mesiacom ma to začalo strašne bolieť mne ta žila vyšla von tak som si kupila nato masť Faktu ale začala som ju užívať až potom ked som to povedala doktorke tak vravela že kludne si ju môžem dávať a dala my aj čipky. TAk ja by som na tvojom mieste ked teraz krvácaš to povedala svojmu doktorovi ked pôjdeš do poradne. pa pa

kitka123
6. mar 2007

Ahojte, mam taky jeden prirodni recept na hemoroidy: sezamovy olej, ohrat aby byl teply a tim potirat konecnik i podbrisek. Je to prijemne a me to pomohlo po porodu, kdyz jsem s tim mela problem. Pekne se to zatahlo zpatky. Ale nekdy to chce i nekolikrat opakovat.

vavka33
6. mar 2007

Sofiela,kup si v lekarni mast mastu s-vynikajuca,ja som mala problem po porode a tyzden intenz.mastenia a vsetko bolo v poriadku.Ked mas problemi uz teraz,porod to este zhorsi.ak to bude moc zle,chod k lekarovi-chirurgovi,alebo sa porad s gynekologom

katakata
6. mar 2007

no mne chirurg povedal ze vobec nevadi ak to krvaca, ze to samo vykrvaca a stiahne sa. ja to mam teraz v tehu prvy krát a uz sa to pomaly stahuje dnu aj ked pri kakani sa obcas pusti krv aj teraz ale s tym asi nic neurobime.mne mast na hemeroidy nepomohla a chirurg mipovedal ze to je tak jak s chripkou s liekmi ci bez liekov trva sedem dni.

vavka33
6. mar 2007

no po porode ti bude dobra,boli to viac ako jazva po siti

katakata
6. mar 2007

no neviem si predstavit väčšiu bolest aku som mala minuly tyzden,myslela som ze sa zbalznim. myslim teda ze uz to mam zazite a mast ziadnu ulavu neprinasala

sofiela
autor
6. mar 2007

ahojte baby a z coho vam to zacalo? lebo ja som ani nepostrehla, ze by som mala nejake problemy s chodenim na wc a zrazu zacali tieto problemy a su coraz castejsie, aj ked bolesti nemam...Poradnu mam az koncom marca, vted sa vsetko opytam, ze co mozem pouzivat a tak. Som v USA a tu neviem, ake kremy mozem-nemozem atd...anett11- nechceli ste vediet, co to bude?

sue
6. mar 2007

Aviril H...ale neviem či to tehulky môžu...

anett1
7. mar 2007

ahoj sofiela tak ani ja neviem z čoho my to začalo ja som to mala už dávno pred tehu nepociťovala som žiadnu bolesť proste my to vyšlo a mám to. teraz asi pred mesiacom ma to začalo neskutočne bolieť a vyšla my dalšia no ale asi tak po 3 dnoch my to prešlo tak dúfam že sa my to nevráti. my chceme vedieť čo budeme mať no nejako sa náš drobec hambí najprv ked sme išli pozrieť pohlavie tak si dalo ručky na očká a hned sa otočilo zadočkom a nechcelo sa otočiť. na dalšom usg už bolo pekne otočené no medzi nožky nás nechcelo pustiť doktorka medzi nošky videla asi tak necelú min. povedala že to bude asi dievčatko takže nevieme na další usg idem až o 5 týždnov tak som zvedavá či budeme vedieť čo to je. každý my vraví že dievčatko lebo všetko nosím v krížoch/lepšie povedané v zadku a stehnách tak neviem čo to pokladaju za kríže 🙂 / a že my berie krásu tak uvidíme. Manžel chce chlapčeka stale sa ma pýta či tam naozaj nebolo vidieť pipika chudáčik ale vysvetlila som mu že další bude určite chlapcek. no neviem či po porode budem taká smela a tvrdiť že bude aj dalšie. 🙂 ale dufam že áno. ja som stále chcela dievčatko no od kedy som tehu chcem skôr chlapčeka neviem prečo ale mne to bude jedno len nech to je zdravé, krásne po maminke a mudre po tatikovi. 😵

sofiela
autor
7. mar 2007

anett1- tak celkom ako ja si to opisala 😉 Aj ja som tuzila po dievcatku a tiez nas natahovala na uzv a este som si aj myslela, ze vidime pipika, ae to bola pupocna snura 😉 mne vacsina ludi tipovala chlapceka, ale ja som mala dost silny pocit, ale az od piateho mesiaca, ze je to dievcatko. A bolo- krasne a velkeeeee...Ale neviem, preco mi toho chlapceka tipovali, pretoze som velmi velmi zhrubla- ako pises- krize, zadok, dokonca aj stehna a teraz mam pocit, ze sa to vyvija podobne...teraz som este maliclo tehotna, tak potrva, kym sa dozviem, tak dufam, ze sa uz babo ukaze...aspon toto druhe, ked sme jedno prekvapko mali 😉 Ked pises, ze ti vysla dalsia zila- ja s neviem predstavit, kedje uz von- to neboli aj pri nejakych cinnostiach- chodza, sport alebo lezanie, cokolvek? Neviem si to predstavit a je mi luto, ze to mas...😢

anett1
7. mar 2007

tak ta žila ma vôbec nebolí pri športovaní a pod. ona vôbec nebolí len teraz ako som už písala ma to bolelo nemohla som ist ani na WC. ale teraz je už dobre no dúfam že to aj bude dobre. no uvidím. tak to vbidíš mne každý hovorí že ked som tak pribrala na zadku a stehnách ☹ /inač sa už protivím aj sebe myslím tie stehná a zadok bruško je krásne/ tak to bude dievčatko tak neviem vidím že každý inač rozpráva takže ty už máš jedno dievčatko? Sophiu Emmku jej tak to je super posielam jej pusinku. a kde vy žijete ked sa môžem opýtať? a aj teraz tak priberáš na stehnách a zadku? podarilo sa ti schudnúť? ja sa toho obávam ze ten zadok a stehná my ostanú. brrr neviem si to ani predstaviť teraz sa cítim ako mladý spierač.

vavka33
7. mar 2007

To sa urobi tym tlacenim babatka na vnut.organy-hrube crevo. ☹
A pri porode tlakmi 😕 😀

sofiela
autor
7. mar 2007

anett1- zijeme v USA a vy? No Sofinka ma uz 22 mesiacov, to je nas milacik, aj preto by som sa potesila, kebyze opat dievcatko, nevadilo by mi, ze nemam parik..😉 aj moj muz chce asi zase viac dievcatko..Ja som pribrala 23 kil, hrozne, ze? Az nefer sa mi to zdalo- bola som velmi naliata vodou, ale ked som nejedla alebo sa chcela nejako obmedzit, hned by bolo zle ( az som nemohla ani vitaminy brat ). Kojila som sice len 2,5 mesiaca ( prikrmovala vsak z flase ), strasne malo mlieka som mala, netusim preco a velmi som sa preto trapila- ale schudla som, myslim, ze i vdaka kojeniu- 26 kil ( teda o 3 kg viac ako som pribrala ) za dva mesiace po porode. A to som jedla ( zdravo, ale normalne ). tak myslim, ze sa to bude dat aj teraz. Teraz som v 14 tt a pribrala som 1-2 kg. Ale zacinam hrubnut dost, urcite budem mat opat velke babo-Sophia mala 4, 618 g a merala 54 cm 😉 na svoje stehna a zadok sa uz teraz nemozem pozerat 😢 ale uz sa tesim, ze sa zase dam dokopy...vavka, ale preco sa mne to robi uz teraz, ked som len malo v tehu -este je babo male, aby mi take tlaky robilo 😢 myslim, ze u mna to bude este prvym porodom-rodila som 26 hodin a napokon mala sekciu...anet a dakujeme za pusinku pre malinku 😉 ta sa rada bozkava veru 🙂

taella
10. júl 2008

som len na začiatku tehotenstva , ale zlatá žila sa dnes prejavila v plnej silne .
Čo sa používa na to v tehotenstve , lebo doteraz som si dala čipok Spofax a bolo po probléme .

maja5
5. dec 2008

ahojte kočky nevedel by mi niekto poradiť ktorá je vhodná mastička na zlatú žilu počas tehu doktorka mi dala FAKTU ale nejak mi to nepomáha dosť ma to trápi a je to dosť bolestivé.

kasis
5. dec 2008

Ahoj,skus ste aj mast Mastu aj capiky mozes asi najviac pomahaju (ja som si jeden cipok vecer davala parkrat pocas tehu), sedavy kupel z dubovej kory a veeeela vlakniny,Psylium z lekarne a samozrejme vela pit 😉 . Mne sa to po porode upravilo a teraz ma pri druhom este netrapi a nemusela by

maja5
5. dec 2008

dakujem a môžu sa dávať aj čapíky lebo mne v lekárni pani povedala, že mi ich neodporúča radšej len mastičku ale ako vidím tak sa nič nemôže stať lebo máte krásne dietaťko.

kasis
5. dec 2008

Dakujem 😉 , ak sa mas trapit, tak si radsej ten capik daj, vsak ich nebudes brat dva tyzdne, jeden, dva vecery a moze byt po probleme

muriel293
26. dec 2008

Baby a prečo sa mi tento problém vyskytol aj keď nemám žiadne problémy so zápchou a na wcku som aj dva razy denne? a to som ešte bola aká vytešená že takto často v pohode chodím...tak ja tomu nerozumiem 😖 ☹

stellamiapiccola
27. dec 2008

ahoj muriel293

ja som mala problem ísť na veľku teraz už nemám a pred týždňom som spozorovala že mám hemeroidy tak to bolí ale nekrvácam našťastie ,ževraj to majú tehulky často asi nám babenká tlačia na črevá snáď to prejde ale bolí.

dejna3
27. dec 2008

ja som celé tehu nemala žiadne problémy s chodením na veľkú, ale posledný týždeň - keď som prenášala - sa mi tiež urobili hemoroidy - nekrvácali, ale bolo to nepríjemné a štípalo to 😝
no už 3 deň po pôrode zmizli samé od seba.. 😉

stellamiapiccola
28. dec 2008

dejna ahoj

chcem sa opýtať je mi to blbé mne vychádza normálne kus čreva von kus masa to si mám zastrkávať dnu alebo nechať tomu voľný priebeh ja budem rodiť cisarom používam krém aj čipky ale keď to zasuniem stale sa to vysunie no dúfam že to prejde a nebude sa to musieť dáko chirurgicky riešiť.

dejna3
28. dec 2008

ja som mala tiež napokon sekciu...

no ja som si to nezasúvala - ale to asi tým, že ja som taký strachopud 😀 aj na jazvu po cisárovi som sa bála pozrieť 😀 😀
len som to natierala takou mastičkou homeopatickou z lekárne - žiaľ názov si už nepamätám...
po sekcii mi sestrička pomáhala prvý deň v sprche a hovorila som jej o tom a ona mi povedala, že vraj si to mám opatrne prstom zasúvať... no mne to - chvalabohu - samé zmizlo už ten 3 deň po pôrode
takže kľudne to vyskúšaj 😉

stellamiapiccola
28. dec 2008

dakujeeeeem dejna3

drobec109
22. jan 2009

Ahojte holky,
ja som v 38 tyzdni a tiez mam teraz riadny hemeroid a strasne to boli. Davam si na to obklady z dubovej kory, mastim si to mastickou a mam aj cipky, ale nejako to nepomaha. Neovplyvni to porod? Nebudem musiet ist cisarskym kvoli tomu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre