Hemoroidy v tehotenstve. Ako sa to prejavuje?

sofiela
4. mar 2007

Ahojte dievcata, o tomto moc vela neviem- ako sa to prejavuje, kto ma s tym skusenosti...?

skrecok
22. jan 2009

Ahojte,
ja som prvy krat v zivote dostala hemoroidy a to v pokrocilom tehotenstve. Trvalo to tyzden a preslo to. Vratili sa mi az 2 tyzdne po porode a to som mala cisarak. Niekedy aj teraz ked mam trosku zapchu sa mi objavia. Nechapem preco, nikdy predtym som nemala a mala som uz aj ovela horsie zapchy. 😔

Drobec, neviem, ale myslim si ze to neovplyvni.

cikyta
29. jan 2009

Ahojte.Už 2 mesiace mám zlatu žilu.Bolo to také mierne.DR.mi dala lieky na cievy.Dnes bolo plné WC krvy a to som nemala ani zápchu.
Poradte mi nejaku masť pre tehotné.Môže byť aj masť z dubovej kôry?

ditka1
30. jan 2009

cikyta...ja som toto mala na zaciatku tehu,krv v stolici a vela,potom vysla zlata zila a stale zapcha uz som bola zufala,ist sa poriadne vy... to bolo pre mna utrpenie doslova ☹ vselico som skusala nic nepomahalo,na wcko len s glycer.cipkami alebo klistir a to sa mi smrti rovnalo ☹ proste nejako som sa vytrapila a aj sa to upravilo same na chvilu a teraz v pokrocilom stadiu to celkom ujde sice nejdem kazdy den ale uz aspon nekrvacam,mne pomohol obycajny detsky feniklovy popradsky caj hned rano po kave /nesca/nalacno a nejest kym nejdem a ak nejdem aj 3x denne ho pijem a potom idem.Sice sa potrapim,ale niekedy ani nie,no a ak nejdem viac ako dva dni tak cipky,tie vzdy zaberu.
Po tehu sa to upravi,ani sirupy duphalac mi nepomohli,ani vselijake kombinacie tekutin nic jedine toto,tak vyskusaj drzim palce lebo to je naozaj zle nemoct ist na zachod.

cikyta
30. jan 2009

Dík Ditka.Skusim ten čaj.Aj ked až tak moc nemám problém sa vyprázdniť.To len občas.Ale aj ked mám riedku stolicu,aj tak to bolí,akoby mi išli von žiletky a ide mi krv. 😒
No ale zrejme moc lepšie to nebude,lebo tieto žily mám vrodené. Mám velké krčové žili a musím si pichať aj injekcie denne,aby sa mi neupchali.Ale ten čaj skúsim.Ved za t nič nedám. ☹

cleo55
30. jan 2009

ahojky.ja mam tiez problem ale neviem preco lebo zapchu nemama(skor naopak) a nic ma neboli len asi tak 2x za tyzden si najdem na papiery cerstvu krv! myslite ze to budu tie hemeroidy? aku masticku mam pouzivat?dakujem!

lienockaa
30. jan 2009

cikyta-urcite mozu tehotne aj kojace preparation H cipky, aj mast taka je, potom mozes skusit homeopatika avenoc, tiez je mast aj cipky..a dubovu koru mozes, len v tehotenstve sa velmi kupele neodporucaju, ani tie sedacie na hemoroidy..no pomoze aj z odvaru z dubovej kory ked si das obklad, aby si sa nemala potom problemy z tych sedacich kupelov..drzim palce..

cikyta
30. jan 2009

No z tých sedacích kupelov,som zrejme dostala zápal do pošvy+moč.trubice.Bolo to po tých kupeloch,tak asi zato.Dík Lienocka.Dojem lieky,čo mám a v lekárni sa potom popýtam.Chcela by som skôr masť.Už nie lieky a kúpele.

lienockaa
30. jan 2009

cikyta-ved vyskusaj, netrap sa, tie cipky a masticky, co som pisala ti urcite neublizia, uvidis, ze pomozu..viem, o com hovorim..mne ich poradila jedna mamicka, co sme spolu rodili, ja som v tehu problemy nemala, az po porode..a ona mi dala par tych cipkov uz v porodke, strasne som jej zato vdacna a asi aj do smrti budem..😉..ona ich uzivala aj v tehu, mala problemy, tak ich k porodu brala automaticky so sebou..fakt ma zachranila..

jasom
24. feb 2009

cikyta: skoda ze som si tvoj prispevok neprecitala skor 😒 akurat som si urobila sedaci kupel z dubovej kôri 😠 dufam ze sa my nic nestane 😒

weronique1
25. feb 2009

mate niektora skusenosti co narobia uz existujuce hemoroidy pri porode? mam z toho dost velky strach...

jasom
25. feb 2009

weronique to mam strach aj ja lebo pouzivam mast avenoc, nemam problem s vyprazdnovanim a napriek tomu mam zhorsujuce sa vystupujuce hemeroidy 😖 🙄 tiez sa obavam co bude o mesiac

weronique1
26. feb 2009

mne ziadna mast nepomohla a tak isto ani dubova kora 😒

jasom
26. feb 2009

weronique1: a neskusala si cipky, mne tiez mast nepomaha a kedze som nebola uz 3 dni na wcku tak mam sialeny strach co bude tak letim do lekarne aj pre cipky 😝

weronique1
26. feb 2009

uz nepomoze nic okrem chirurgie...len by som chcela vediet, co ma caka v obdobi medzi porodom a operaciou, lebo predpokladam, ze porod (lepsie povedanie tie tlaky pocas neho) to este poriadne zhorsi

jasom
26. feb 2009

skus pozriet http://www.predporodnapriprava.sk/index.php?loc... 😉
ja som kupila capiky a lekarnicka my odporucila nejake vitaminy resp. lieky na posilnenie ciev 😝 uvidim co povie Dr.
Weronique1: tebe co povedal lekar na tieto problemy?

weronique1
26. feb 2009

prakticky ma poslal na chirurgiu a tam povedali, ze operacia
no a s porodnikom som to zatial neriesila, lebo ziadneho nemam - idealne by bolo, keby sme to zmakli spolu s porodom, ale to asi nepojde 😒

jasom
26. feb 2009

weronique1: ☹ tak to je neprijemne a mala si problemy s tymto i predtym alebo ti to vzniklo az v tehotenstve? Ja tiez neviem ako to budem riesit i ked sa my moc k Dr. nechce 😒 a ked to mas az take vazne ze musis na operaciu s tym ako prezivas teraz v tehu? Neboli ta to ? Ja to citim ale zatial sa to da zvladnut neviem co budem robit ked pojdem na wcko ☹
niekde som citala ze sa robi cisarsky ak je to vazne, len neviem kde som to uz citala. 😒

kackabrcka
26. feb 2009

caute kocky, ked vam nezaberaju cipky ani masticky povedzte to lekarovi da vam lieky-detralex je to na zily velmi dobre to stahuje aj hemeroidy a mam vyskusane zabera to

jasom
26. feb 2009

kackabrcka: dikes, akurat som citala jeden clanok kde toto spominala jedna baba, asi by to mohlo pomoct aj mne 😀 lebo mam len tie "vonkajsie" a ide my to uz riadne na nervy. 😖 za aku dobu ti to zabralo? a mala si problem aj so zilamy? lebo ja mam zily ok az natu jednu v "zadku" 😉

jasom
27. feb 2009

Nemate niekto skusenosti? Zevraj sa to da spravit aj pre tehotne len ta cena 😠

Liečebnými metódami sú – infračervená fotokoagulácia, sklerotizácia. Barron ligatúra, krio terapia. Liečba pomocou týchto metód trvá 5 –10 minút.

Po zákroku pacient môže pracovať, riadiť auto, nevyžaduje práceneschopnosť, žiadne obmedzenie ani zmenu životného štýlu. Liečba zlatej žily vyžaduje spravidla 2 – 3 návštevy.

Obnovenie, alebo vytvorenie nových hemoroidov je málo pravdepodobné, vytvorenie zhubných nádorov zriedkavé. Liečba je možná hneď po vyšetrení, vo väčšine prípadoch ťažkosti ustúpia už po prvom zákroku.

katie.2906
27. feb 2009

Ahojte. Mne na hemoroidy pomohli homeopatické čípky Avenoc. A môžu ich aj tehotné aj dojčiace mamičky. Po 3 dňoch som mohla ísť normálne na WC. Treba skúsiť.

weronique1
27. feb 2009

jasom: kde si to pozerala? zaujalo ma to a rada by som o tom vedela nieco viac (teda hlavne kto to ponuka) d.

kackabrcka
27. feb 2009

jasom,
viem ze sa to stiahlo asi po tyzdni.. vyluc ale zo stravy silno korenene jedla aj salam skor davaj salatiky a ovocie aby si mala dost vlakniny aj.. ja nemam zv. zily ale s tou jednou som problemy mala este pred tym ☹ viem aka je to bolest.. inak treba pridat sport lebo sedave zamestnanie tomu velice neprospieva.. predpise ti to aj prakticky lekar..

jasom
28. feb 2009

weronique1: http://www.ochoreniezlatejzily.sk/
je to v Komarome, ja som tam aj pisala ale najprv este vyskusam tie cipky tyzden a ak by sa to zhorsovalo snad by som tam isla ale bojim sa i ked ma upokojovala ze pristroj ktorym to robili ze neublizi babu no ja neviem.. 😒
kacakabrcka: no ja praveze jem vela vlakniny, vela pijem, aj nesedim cely den na zadku a i tak sa objavila, raz ma prehnalo a odvtedy sa nechce schovat 😠 tak snad my nieco pomoze kym porodim 😖

jasom
4. mar 2009

Tak baby mne moj Dr. nechcel predpisat ten liek 😒 povedal my ze nebudeme riskovat, ze nie je dokazane ze skodi ale ani nie je dokazane ze neskodi tak mam kazdy den potierat dubovou korou a cakat asi na zazrak 😝
Este skoro 2 mesiace do terminu asi sa z toho zcviknem 😒

jasom
4. mar 2009

weronique1: a tiez my neodporucil ziadne odstranovanie tak ten link co som ti poslala asi tiez je lepsie riesit az po porode 😖

weronique1
4. mar 2009

jasom: pocas tehotnosti asi neostava ine ako trpiet (a teda niekedy je to vazne az do revu ti poviem)...napisala som do chirkozu - jednodnova chirurgia, nech mi poslu nejake informacie o moznostiach liecby vhodnych pre tehotne a moznost vykonania zakroku po porode, tak uvidime co odpisu (yo a dala som si poslat aj cennik)

marcela22
4. mar 2009

Ahojte, mne dosť pomáha už spomínaná masť Avenoc, sú aj čípky, tie sú tiež fajn.Mne sa hemoroidy spravili na začiatku prvého tehotenstva, potom na chvílku zmizli a ku koncu sa vrátili. Pri pôrode som ich cítila, ale myslím, že to bolo skôr tlaky čo ma bolelo, nie hemoroidy. A síce som tlačila celú večnosť ani sa veľmi nezhoršili. Teraz som na začiatku druhého tehotenstva a sú späť 😠
Baby, nebojte, určite to s nimi nebude pri pôrode taká hrôza. A po pôrode je viac možností ako sa ich zbaviť a aj samotné sa zmenšia. Držím palce aby Vás táto nepríjemnosť zďaleka obchádzala!!!

jasom
4. mar 2009

weronique1: potom ked ta mozem poprosit posles mi ten cennik a co ti poslali kludne aj cez IP dikes
marcela22: no ja praveze nemam problem chodit na wcko, ja idem aj 2 krat za den 😀 a i tak ten "hemac" mam vonku a nie a nie ist spat a to pouzivam avenoc mast aj cipky heparion H a i tak nepomaha. Ale mam to stastie ze ma to neboli ani nesvrbi len tie maste nemozem uzivat 2 mesiace v kuse a viem ze ked ich vysadim tak to zacne zase svrbet a bolet 😝 uz sa tesim na porod 😠 dufam ze to vydrzi a nepraskne 😢

ditka1
4. mar 2009

no a este pri porode vyjde von zlata zila...ja ju mam doteraz vonku a chodim za pomoci cipkov na wcko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre