Hemoroidy v tehotenstve. Ako sa to prejavuje?

sofiela
4. mar 2007

Ahojte dievcata, o tomto moc vela neviem- ako sa to prejavuje, kto ma s tym skusenosti...?

martina333310
6. apr 2010

ahojte...mam jeden problem ....s...hemoroidy..a neviem co mam ..robyt...abi ma to preco tak vas prosim...abi ste mi ...pomohly....stim dajak pomoct...abi ma to nebolelo... som po porode.... veli ..ma to boli....a kupila som si aj masticku...nato ale nepomaha .. us ma to boli .....3 dni.....a neostupije ... konec mi je .....neprajem tu bolest nikomu....sa svete..... taku bolest mat ako mam ...ja....

latvia
6. apr 2010

martina, u doktora si bola?

jarja
26. apr 2010

Ahojte ja mam taki isty problem, nastastie mi to nekrvaca, ani velmi velke to nemam, len to mam skoro stale vylezene vonku... - zacala som pouzivat mast Preparation H (tusim), ale po 4 dnoch mi nepomaha, chcem sa opytat teda, ci mozem pouzivat cipky aj mast Mastu S - som v 29 tt tehu... k doktorke obvodnej ist zatial nechcem, ale robim si aj kupele v dubovej kore, ...tak prosim poradte. este som rozmyslala, za tie lieky co pisete, ze si pojdem dat predpisat. Ak mi to do tyzdna neprejde, tak asi budem musiet, ked tak vravite , ze pomahaju... Dik za vsetky rady.

zuzkalenka
26. apr 2010

ahoj jarja
neviem ci sa Mastu S môže pouzivat v tehotenstve citala si letacik skus sa pozriet zda sa mi ze nie.
na tvojom mieste by som sa poradila s gynekologom za to nic nedas ked mu o tom povies
prajem vsetko dobre 😉

natalia777
26. apr 2010

Ahojte baby ja som nikdy nemala hemoroidy az v deviatom mesiaci mi vysiel jeden pouzivala som na to tu mast Preparation H na kolko sa ine v UK ani nemozu pocas tehotenstva, trocha mi to pomohlo. Ale co sa tyka po porode, bolo to strase, vytlacila som si rovno dva 😕 a bola to strasna bolest poviem vam, neviem co ma viac bolelo, ci sitie po porode, ci tie hnusne hemoroidy, pouzivala som na to mast Uniroid od doktora, a stale som si prikladala lad v sacku na to, a vela studenej sprchy, po dvoch tyzdnoch mi to nastastie zislo ale fakt to trvalo take dva tyzdne 🙄 neprajem nikomu 🙄 ale od vtedy to chvalabohu uz nemam 🙂

florans
26. apr 2010

Ahojte kocky, viem o com pisete, sama som to zazila aj pri prvom tehotenstve a aj teraz. Aj som s tym bola u lekara a predpisal mi Detralex, ale neberiem ho, pretoze nemusim. Doktor mi odporucil, konecnik si oplachovat obycajnym repikom. Kupila som si ten sypany a fakt to pomohlo. Ja som mala uz krvacajuce hemoroidy, ale kedze sa mi s tym nic neda robit, ked som tehotna, tak ja na ten repik nedam dopustit, 2 x denne alebo minimalne po kazdej stolici oplachovat, no a obcas zatlacat. Do dvoch tyzdnoch su bolesti prec a aj stolica sa mi upravila. A kocky odporucam este pite vela tekutin.

jarja
26. apr 2010

zuzkalenka citala som aj letacik, ale som citala ze aj v tehotenstve ju niektore baby pouzivali...tak ale mam este hemodin gel je na prirodnej baze tiez, takze skusim, snad to pomoze a este ta dubova kora, mam odkusanu, pretoze som mala problemy uz aj pred tehotenstvom dva roky dozadu asi - to sa vtedy muselo riesit chirurgicky...

zuzkalenka
27. apr 2010

jarja tak skus este ten gel dufam ze zaberie 😵
a drz sa nech ti to rychlo prejde

jarja
29. apr 2010

zuzkalenka bola som dnes u doktora, lebo uz som to nemohla vydrzat zacalo ma to dost boliet, napisal mi Detralex tabl. a mast aj cipky PROCTO-GLYVENOL tak snad sa toho coskoro zbavim... dik

terezia1
12. máj 2010

ahojte baby, dovolim sa zapojit do vasej debaty o tychto potvorach v tehotenstve, co strpcuju nielen pobyt na wc, ale hlavne mimo neho. pri prvom tehotenstve som ich dostala az po porode, ale teraz som ich dostrala uz v 3O. tt, co je dost neprijemne a hlavne ma to zaskocilo, no dostala som v lekarni masticku hemostop od vyrobcu da vinci (dufam, ze to nie je reklama) a myslim ze dost dobre zabera. no viem aj o bybskom recepte, je dost casovo narocny, ale zabera, takze kto ma chut a cas experimentovat, nech sa paci navod: postruhanu mrkvu dat na igelitovy sacok sadnut si na to na hodinu, mozno opakovat viackrat, ale lepsie je potom najemno nakrajat 1 velku alebo 2 mensie cibule, zabalit do gazy, a opakovat tak ako pri mrkve, ale sediet je potrebne dve hodiny (neprekracovat tie dve hodiny, pretoze potom cibula zacne pustat do tela to skodlive co z vas vytiahne). takze vela stastia.

patatina83
12. nov 2010

@kackabrcka herbex vlakninu mozem aj ked kojim??

kackabrcka
12. nov 2010

@patatina83 ano je neskodna jeden balik denne alebo kazdy druhy den rozrobit do pohara s vodou alebo do jogurtu...

bambulkabambulkova
19. nov 2010

mam vonka 3zilky vonka svrbi to som na konci tehotenstva a lekar vravi ze sa to upravi,,,,je to zlata zila uz som puzila kremy,dubovi caj atd bude to lepsie ahh to budem rodit cisarskymm???

bubu4125
3. dec 2010

ahojte....ja mam s tým asi tiež problém...občas si po stolici nájdem na toaletnom krv...nič ma nebolí dokonca som si nič nenahmatala...nie je to zlé...teraz som v 9.tt...tento týždeň idem do poradne, oznámim dr., ale chcela by som vyskúšať niečo z lekárne alebo domáci recept...vie niekto poradiť???

drobec233
4. jan 2011

Ahojte ma niekto skusenosti s Mesocainom na hemeroidy?dakujem

luuca1
11. feb 2011

ahojte mám 4 týždne po pôrode a tiež som dostala hemoroidy, kúpila som si avenoc masť, nakoľo kojím, nemáte niektorá s tým skúsenosť??

anitab
11. feb 2011

@luuca1 ahoj, podla toho ake ich mas silne (tusim sa uvadza niekolko stupnov) - ak ta to moc boli ap, konzultuj to so svojim gynekologom, po porode mozno bude treba kratkodobo preliecit aj niecim na recept...ja som po porode hrozne kratku dobu...potom to preslo...Avenoc teraz pouzivam, lebo sa opat ohlasili (som tehotna) a teraz mi uplne staci tento krem s pouzitim aplikatora + pri kazdom sprchovani na konci pustit na konecnik prid studenej vody, aky znesies - nic to nestoji a dost ucinne... skus a pokial nebudes citit ulavu po par dnoch, tak treba preliecit u lekara 🙂

luuca1
11. feb 2011

@anitab ty ja len dúfam že mi to zmizne.... ☹

balazica26
11. feb 2011

@luuca1
ak ti môžem poradiť, hlavne uprav stravu, aby sa ti to stále neobnovovalo... kúp si v lekárni čistú vlákninu a zapíjaj ju, alebo si ju daj o jogurtu a počas dňa veľa pi... lebo ak budeš mať tvrdu stolicu, bude sa ti to obnovovať... Ja mám najlepšie skúsenosti so psylliom,ale tiež mi pomohli aj poťahované tablety...len tie su drahšie. a treba sa umyť vždy po potrebe... neutierať sa vlhčenými utierkami, lebo tie su chemicky napustené...
ešte som nerodila, ale s hemoroidmi mam skuseností dosť 🙂

anitab
12. feb 2011

@luuca1 urcite suhlasim s @balazica26 - zapcha alebo dost tvrda stolica to zhorsia - a mne tiez velmi pomaha Psillium vlaknina, davam si ho do jogurtu ..na lacno vypijem vzdy 2 pohare odstatej vody a po pol hodke ranajkujem...no a jednoducho jedalnicek bohaty na zeleninu, cerealne vyrobky, polievky ap. - ono to ked raz dostanes, moze sa ti to kedykolvek vratit, resp mozes mat aj roky pokoj, ale aj nie...tieto opatrenia nie su take narocne, aby sa nedali zvladnut pocas bezneho dna 🙂

vava2
25. mar 2011

dievčata, všetky ktoré máte bolestivú zlatú žilu radšej si DAJTE PREDPISAT DETRALEX - môže sa užívať v tehotenstve (môj doktor povedal že aj v tej vyššej dávke), tá bolesť nestojí za to a už vôbec nie tie následky, no môj chirurg povedal len detralex (ak by bola zrazenina, chirurgicky, inak nie v tehu) a že netreba žiadne maste a nerobiť si ani sedacie z dubovej kôry, to ma prekvapilo, lebo tie som si robila...no teraz dávam len mastičku AVENOC, kt. nemôže uškodiť ale mne nejako výrazne ani nepomáha ☹ ..ale som rada, že už máme 34tt a dúfam, že po pôrode, keď už nebudú tie veľké tlaky na konečník sa toho zase pomaly zbavím...a tá strava -vláknina: cereálie, zelenina, ovocie, celozr.pečivo sú dôležité alebo aj vláknina Psyllium napr. a hlavne baby, stále to TREBA ZATLACAT - inak je to veľmi bolestivé, ak je to dlhšie von, zhorší sa to, dúfam, že som niekomu radou aspoň trošku pomohla, je to fakt nepríjemná záležitosť, oplatí sa navštíviť doktora, aj keď je to otrava, tak si držme palce 😒

vava2
25. mar 2011

.........a ešte pite veľa vody, stolica by mala byť každý deň, ak nie, radšej si pomôžte nejakým laxatívom, ktoré je "dostupné" aj v tehu príp. klystýrom, ktorá máte skúsenosť - nechcem sa robiť múdra, sú to len poznatky a zápcha to dosť zhoršuje ☹

mariro
5. apr 2011

@vava2 mozem len potvrdit tvoje slova,jednoznacne Detralex,tyzden som sa trapila s homeopatickymi mastami a cipkami a nic, az som zasla po tyzdni akutneho stavu k lekarovi ,okamzite mi nasadil detralex a mast faktu a cipky.Po kazdej potrebe , zo zaciatku i po kazdom ubohom cvrku, som skakala do vane.Kedze chodim ucvrkavat veeelmi casto i ten moc stipe ak sa tam dostane.Ja nemam ani tvrdu stolicu , na velku idem i 2-3 krat denne s normalnou hustotou ale ten tlak na konecnik je jednoducho sposobeny tlakom babetka,takze asi ma to bude trapit az do konca tehu ☹ ,ale co uz , vydrzim 😉 .
Ten Dteralex mi urcite velmi pomohol a opuch sa zmensil a uz sa mozem toho konecne i dotknut a zatlacit ak treba dovnutra,je to boj na dlho ale co uz 😉 .

anicka1981
6. apr 2011

@mariro ahoj, ja mam 30 tt, zajtra zacinam 31, a ked som isla dnes zo sona nic mi nebolo, kym som dosla domov neuvritelne stipanie a bolest, ako fakt nechapem z coho, lebo na vecko chodievam pravidelne, ale maly a uz otocil, ak asi tlaci hlavickou, na vsetko uz treti den, ako fakt neskutocna bolest., dufam, ze to prejde, lebo ved ani chodit nemozem, auau, des, krvacanie som zatial nemala, uvidim zajtra rano, az sa bojim ist na vecko...

anicka1981
6. apr 2011

a este typ proti zapche, 2 dc dtudeneho ovocneho dzusu nalacno rano, mne robi dobre multivitamin, alebo gerepovy, ked si dam to rano viem naisto, ze pojdem na vecko, a to nie ze ma prezenie, iba to rozhybe crevka, teraz su suz take nacvicene, ze ani pit ten dzus nemusim, ale coz toho, ked sa mi to urobilo aj tak :(

lauricka
2. jún 2011

ahojte, som v polovici tretieho mesiaca a prave som zistila, ze Hemostop Synbio tablety, ktore uzivam uz dlho, nie su vhodne pre tehotne. No pekne, som to doteraz jedla. Prosim Vas, neviete, v com vsetkom nam mohli uskodit? ☹

xy236
17. jún 2011

ahojte potrebovala by som poradit pomaly uz rok mam silne krvacnie zkonecnika spojene sbolestou,viete mi niekto poradit ci su to hemoroidy alebo polyp lebo sa bojim ist klekarovi:(zacalo to po porode rok mala som mast na hemor.tak to preslo ale to vtedya bolo slabe krvacanie ale teraz je velmi silne

berusaa
21. jún 2011

@katulka11 a tých 6 tabliet detralexu denne si brala v tehotenstve?

weronika646
21. jún 2011

ahoj ja som mala to iste.bola to nehorazna bolest

erickaa
8. sep 2011

Ahojte, som chvíľu pred pôrodom a už cca 2 mesiace ma trápi hemoroid. Teda netrápi ma až tak moc (nebolí, nekrváca, iba sa mi po stolici vysunie von). Skôr ma trápi to, ako to bude vyzerať pri pôrode a hlavne po ňom. 😝 Bojím sa, že sa to rapídne zhorší. Kúpila som si homeopatiká Avenoc (masť aj čípky), ale som nejaká lenivá si to pravidelne ošetrovať. Sem-tam si to natriem. A vlastne by ma zaujímalo, či to má vôbec teraz význam. Alebo až po pôrode? Ďakujem za prípadné odpovede 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre