Hemoroidy v tehotenstve. Ako sa to prejavuje?

sofiela
4. mar 2007

Ahojte dievcata, o tomto moc vela neviem- ako sa to prejavuje, kto ma s tym skusenosti...?

anitab
9. sep 2011

ahojte, mozno niekomu pomoze HEMORSAN, ja som sa k nemu odstala, ked som mala cerstvo po druhom porode, je vyborny!, mne zabral velmi rychlo - tu je link: http://www.biocons.sk/hemorsan-mast-na-hemoroid...

balazica26
10. sep 2011

@erickaa tak to sme na tom podobne 🙂 . Mne vybehol asi tri týždne dozadu a tiež som tesne pred porodom. Teraz to mastím len tým gelom z dubovej kôry ale nemam pocit, že by to pomáhalo... 😝 . Skúšam teraz po každej veľkej potrebe umyvať vodou a na to tú dubovú kôru. Myslím si, že pri pôrode sa to zhorší, ale zase absolvovať kvôli hemoroidom sekciu sa mi zdá divné... aj ked predstava hrčiek na konečníku s kombináciou umeleckých stehov po zošití nieje bohvieaká.. Už je pre mňa asi neskoro teraz niečo riešiť... tak to nechám tak a budem riešiť po pôrode... ale ten Detralex je super, hlavne ked žily sú už tak oslabené, že krvácajú... mne nekrvácajú ... aj stolicu mám ani riedku, ani hustú... a hemoroidy ma predsa neminuli... 😀

erickaa
11. sep 2011

@balazica26 No veru, po pôrode to budeme mať krááásne dole 😝 😅 Hádam potom nasadíme nejaké účinnejšie zbrane, nejakú riadnu mastisko. Ach jaj 😀
@anitab díky za tip 😉

peggi
12. sep 2011

Ahojte, nedá mi nezareagovať. Ja som sa prvýkrát s hemoroidmi stretla v porodnici,to že ich mám mi povedala sestrička,keď mi išla zaviesť klistír. Dovtedy som o nich ani netušila. Mala som na konci tehu problémy so stolicou a svrbel ma konečník,no ani ma nenapadlo,že sú to hemoroidy. Počas porodu mi samozrejme vyšli von a riadne,mala som strašné bolesti ani jazva po nástrihu ma nebolela tak ako tie potvory. Dva týždne som si nemohla kvoli nim sadnúť, ani doteraz nemám úplne pokoj. Každý deň užívam vlákninu,upravila som stravu,je to lepšie,no už teraz sa desím druhého porodu.

terezia1
13. sep 2011

ahojte, po porode som si kupila masticku z dubovej kory, uz nespominam ako sa volala, ale bola fakt super, stale po stolici a po sprche je potrebne si to poriadne nakremovat a pozatlacat dovnutra a prejde to ani nebudete vediet kedy, len je potrebne to POZATLACAT tam, kam to patri aj ked sa to zda byt nechutne, ale je to predsa nase 😵

miffinko
24. jan 2012

Ahojte ! Veru aj ja viem čo sú to hemoroidy, aká je to bolesť, aké nepríjemnosti vedia narobiť, ani sedieť ani stáť, ale chválabohu som sa vyliečila úplne. Pred 4 rokmi som natrafila na internete na veľmi účinný prípravok, volá sa Milaniv. Vdaka Milanívu mám po problémoch. Objednala som si ho na milaniv@zoznam.sk . Odporúčam všetkým

silvia10131
31. jan 2012

ahojte,ked ste mali hemoroidy ku koncu tehotenstva ´tak aky ste mali porod,?sekcia alebo klasicky?

peggi
31. jan 2012

@silvia10131 Ja som mala prirodzený,lebo to,že mám hemoroidy som sa dozvedela od sestričky tesne predtým, ako mi išla urobiť klystír. Tým mi ich podráždila ešte viac,že mi vyšiel dosť veľký von,no a po porode to bolo niečo strašné. Prvé dva týždne ak nie viac, som iba stála alebo ležala,sadnúť si neprichádzalo do úvahy. Ale mám jednu kamarátku,ktorej sestra mala hemoroidy počas tehu a jej gynekológ odporučil koli tomu sekciu.

silvia10131
31. jan 2012

@peggi dakujem,lebo ja mam o dva tyzdne termin tak neviem ci sa to nejako upravi alebo ja neviem,,,

cool_cica
16. júl 2012

Ahojte baby.citala som vase clanky ohladom hemeroidov,mna to tiez trapi,ale az do takej miery,ze neviem spat,ani sedit,ci stat.pomali slzy do oci sa mi vlievaju,tak ma to boli.predvcerom mi svagrina kupila krem na hemerodidy vola sa to Procto-glyvenol mam pocit ako keby mi ani zdaleka nepomahal.a co sa najviac cucujem,aj ked mi to tu je blbe napisat,ale za dva dni mi vysiel ten hemerodit vo velkosti fazule 😢 😢 😢 ....dr.idem az za par dni kedze mala doteraz dovolenku,ale bojim sa negativnej reakcie ☹

stanulik
2. sep 2012

ahoj,zacervenanie okolo konecnika,to jeprejav hemeroidov?mam tri tyzdne do porodu a mala by som mat cisarsky.je to problem?mam s tym ist k doktorke?

nitka1157
10. júl 2022

@balazica26 ake si to mala po porode??

nitka1157
10. júl 2022

@silvia10131 prosim ta akosi toez.dopadla

nitka1157
10. júl 2022

@cool_cica co ti povedala dr nato

balazica26
10. júl 2022

@nitka1157 odvtedy mam už dva pôrody za sebou... nebolo to až také hrozné. Momentálnenemám žiadny problém s hemoroidmi už dlhšiu dobu... ale klopem si 😁

nitka1157
10. júl 2022

@balazica26 neviem ci som spravne pochopila.treti porod bol aky? Ci druhy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre