Hemoroidy v tehotenstve

mimo0oza
5. mar 2012

Ahojte, uz 3. den som zacala mat problemy s hemoroidmi. Neviete mi poradit co si na to dat v tehotenstve?
VIem, ze treba vlakninu, ovocie, zeleninu, ovsene vlocky, orechy a vela pit, ale skor nejake masticky, aby to nebolelo a preslo.

matulienka10
15. apr 2018

@iveta143 dakujem presne to aj robim v sprche som kazdu chvilu, aj kremujem aj capiky davam, kiez by sa to aspon trosku ukludnilo, snazim sa tto aj napriek bolesti zatlacat ale vobec mi to nechce vojst dnu, niekedy mam dokonca pocit ze uz neviem kde mam ritnu dierku ....:'(

adriannasvk
15. apr 2018

@matulienka10 ja som vyskusala v tehotenstve vsetko mozne,a pomohol mi az taky babsky recept so zemiakom🙂 len si uz nepamatam presne ako,ale zemiak najlepsie domaci,nakrajas na "hranolky" das do mraznicky a kazdy den jeden vyberies zasunies do zadku a drzis asi 30 sekund a vyberies,takto asi 6 dni a na 7 vydrzat minutu myslim,skus pogooglit🙂 pripadne aj kvapky fine 6 som po druhom tehotenstve zacala...

matulienka10
15. apr 2018

@adriannasvk ked ja to mam take velke a zdurene ze sa mi tam ledva vojde ten cipok a ten je klzky, o tom zemiaku som nieco uz citala

matulienka10
15. apr 2018

@adriannasvk a fine 6 kupim v lekarni ?

adriannasvk
15. apr 2018

@matulienka10 skus ten zemiak,ja som si dala kusok oleja lebo ked je zamrznuty nie je to sranda🙂 ale poznam,ja som po porode mala co robit,tiez zdurene bolave...v nemocnici som ficala na faktu,tie to troska stiahli...netusim,ja som si to cez internet objednala.

d_ika
15. apr 2018

@mimo0oza Ahoj, ja som skúšala dubovu kôru ale nakoniec mi aj tak lekár odporučil Detralex aby sme predišli horším komplikáciám, po jednej dávke liečby mi to prešlo a vydržalo až do pôrodu, potom sa to trosku zhoršilo. Mala som aj čipky Avenoc a veľa veľa vody
Držím palce

matulienka10
15. apr 2018

@d_ika dakujem, len keby to tak priserne nebolelo

d_ika
16. apr 2018

@matulienka10 Chuda, verím že je to nepríjemne. Spomenula som si, že mi po pôrode v nemocnici jedna sestrička hovorila, že ich kolegovia pôrodnici v Čechách na to dávajú masť Lioton gel( na vatu alebo tampón a priložiť). Neskúšala som neviem teda posúdiť, ale skús s pripadne opýtať svojho lekára, či sa zo v tehotenstve vôbec môže a čo na to vraví
Držím palce

zemiarova_kat
28. nov 2019

ja som mala veľmi nepríjemné skoro celé tehotenstvo, kupovala som si volnodostupne maste a nic nezaberalo... dostala som sa potom k MUDr. Stratenému on bol velmi mily ochotný, predpísal mi a konecne to aj zabralo.. odvtedy už musím zaklopat vsetko v poriadku

eternityz
20. aug 2022

Mne sa pri prvom tehotenstve spravili dost skoro, potom prešli a neskôr sa mi srpavil pri cvičení taký nevstrebatelny(zrazeninka), že mi ho dr rovno vybrala v lokalke a zasila. Potom pokoj niekolki rokov.

38 tt a je to tu zas. Dietatko je velke, vaha tlaci na crievko a mne sa spravil taky, ze rovno na chir. Bolest pri chodzi, sedeni.... Niekedy si aj poplacem.... Konzultovala som s dr. Pred ukončením tehotenstva sa hemorodiy liecit inak ako mastami ci cipkami nesmu. Po porode ficim na proktologiu a pojde von.

Ak mas sorbifer, rovno vyhodte a zozente si zelezo, ktore je setrnejsie. Vlaknina, hemostop, faktu ci procto glyvenol. Fine 6 je dobre, pokial sa ten hemos da zatlacit. Pozor, moze velmi velmi stipat, predsa len je to tenka kozka sliznice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre