Hernia disku. Môže sa počas tehotenstva zhoršiť?

penelopa77
25. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcem sa spýtať, či niekto z Vás nemá skúsenosti s diagnózou hernia disku (vyskočená platnička) počas tehotenstva. Túto diagnózu mám stanovenú cca 2 roky, nevyžadovala zatiaľ operáciu. Stav sa mi upravil cičením a rehabilitáciou. Po takmer dvoch rokoch mám opäť problém a súvisí s graviditou. Rehabilitačná lekárka mi dnes vysvetlila, že pod vyplyvom tehotenských hormónov sa oblasť krížov prekrvuje a teda platnička zrejme opuchla a začala tlačiť na nerv. Pravdupovediac ma už bolí celá ľavá noha, lieky od bolesti nemôžem žiadne, dnes nastupujem na rehabilitáciu, nejaké jemné uvoľňovacie masáže. Ak s týmto problémom niekto má skúsenosť, poraďte prosím Vás. Hlavne ma zaujíma, či sa to môže v priebehu tehotenstva zhoršovať, alebo to spôsobujú tie hormóny v prvom trimestri, ktoré "rozťahujú" panvu, a po prvom trimestri to ustúpi. Ďakujem.

tosa
25. máj 2009

Ahoj Penelopa, ja mam podobne problemy, pozri si viac v teme "vyskocena platnicka" tu na konikovi , tiez v teme tehotenstvo, je nas tam zopar bab, ja som mala tiez diagnostikovanu herniu pred 2 rokmi, teraz som v 30tt, mam striedave dni... ale teraz sa uz zasa vacsinou da.. tak dufam, ze vydrzim 🙂
vraj sa nema rodit na stole.. v piatok mam stretnutie s porodnou babicou (zijem v taliansku) ktora asistuje pri porodoch v inych polohach.. sluk sa popytat, tam kde chodis.. velmi ti prajem, nech sa ti to upravi 🙂

zazalienka
25. máj 2009

ahoj, ja som dnes zistila ze som tehotna, teda asi, 3x som si robila test a 3 x //.. a problem s platnickami.. hernia disku L4 L5, liecena pred tromi rokmi, infuziami.. odvtedy relativne klud, reagujem na zmeny pocasia .. neviem co ma caka.. bojim sa, ci to moje krize zvladnu a udrzi to chrbat.. nechcem skoncit na voziku..

lula5
25. máj 2009

Zazalienka, ja mam L5 S1, v case tehotenstva to boli dva roky od infuziek a rehabilitacii a v tehotenstve sa nic nedialo a nic som nepocitovala. Tak asi nemusi byt zakonite problem. Drzte sa.

penelopa77
autor
26. máj 2009

Dakujem. No ja to mam v stave, ze mam indikaciu na cisarsky rez, pred tymi dvoma rokmi mi totizto ochrnula lava noha od kolena dole, po infuziach sa postupne citlivost zacala obnovovat a definitivne som sa dala do poriadku asi po pol roku cvicenia pilatesa. Najhorsie na tom je, ze som sa kvoli planovanemu tehotenstvu fakt poctivo snazila dat si chrbat do poriadku, vlastne cely posledny rok ma vobec nic nebolelo, platnicka v pohode, krize v uplnej pohode a nakoniec mi toto dorobi gestagen. Na jednej strane dobry znak toho, ze tehotenstvo sa vyvija v pohode, na druhej strane sa bojim, aby sa to este nezhorsilo, bolest by sa dala vydrzat, len sa bojim, aby mi to nepritlacilo ten nerv tak, ze zas prestanem citit nohu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre