Herpes genitalis v tehotenstve. Aké sú riziká pre dieťa?

evaaaa
19. apr 2009

Ahojte.Ak má niekto skúsenosť s touto hnusobou v tehotenstve, napíšte mi prosím. Blíži sa mi termín pôrodu a bojím sa že sa mi objaví. Počas tehu som ho mala 2x. Okrem toho ma trápi celý ten čas, či nedošlo k poškodeniu mimina. Tak ak ste niekto na tom ako ja, alebo ste s touto chorobou porodili prosím napíšte aspoň na povzbudenie, že v tom nie som sama.

katka1981
19. apr 2009

Ja trpim na normalny herpes ale obcas sa vyskytne v blizkosti tychto miest. Babatku neuskodi, jedine riziko je ak by si ho mala pocas porodu, vtedy robia sekciu, aby sa babatko nenakazilo. Skus uzivat kazdy den echinaceu, ja tiez dufam, ze tam nezavita ked pojdem rodit. Mne sa sice neurobi priamo na sliznici ale na kozi a riziko prenosu do tych miest je velmi vysoke. Nechcem na to mysliet, lebo zarucene by tam bol.

evaaaa
autor
19. apr 2009

Ja sa len bojím, že si nevšimnem výsev, hoci býva bolestivý. A ešte tej hanby. Je to moc nepríjemné ☹

susik77
20. apr 2009

evaa: ja si myslim, ze sa nemas za co hanbit 😔 a myslim, ze by si si ho urcite vsimla. ze vraj sa ptrejavuje rovnako ako na ustach. ja ho mam casto na ustach, mam asi zniz. imunitu. v tehu som ho mala3x.

evaaaa
autor
20. apr 2009

No len dúfam,že sa mi nevyhodí z toho stresu. Aj teraz som bola hotová, lebo som bola čerstvo oholená a asi som to prehnala s tým holením a mala som podráždenú pokožku,tak som sa zľakla či mi to zase nevychádza.Ono to bolí niekedy aj 2-3dni dopredu a vyrážky ešte nevidieť.Toho sa bojím najviac. ☹

prvapomoc
20. apr 2009

ahoj evaaa,ja trpím na pasový herpes už niekolko rokov.nemala som ho nikdy na genitaliach,ja ho mam na zadku,na oboch polkach.trpela som ním cele tehotenstvo,ku koncu tehu som mala každe dva týždne nový 😝 ak si na herpes trpela aj pred tehu,plod určite nebude poškodený.ak by si ho získala počas tehu je tam len velmi male riziko poškodenia plodu,aspon tak mi bolo povedane gynekologom.ak by si mala herpes na genitaliach v čase porodu,je to indikácia na sekciu,lebo pri praiamom kontakte dieťaťa s herpesom by sa mohol plod infikovať.neboj sa určite to dobre dopadne,možno si to teraz len naozaj prehnala s holením,ja som dva týždne pred porodom mala podobný problem tam dole,ale mne sa to holenie skombinovalo aj zo zaparením,lebo vtedy boli tie 40 st horučavy a aj ked som sa osprchovala 3x denne pri mojej velrybej vahe čo som mala som zapareniu aj tak nepredišla.kožna mi vtedy doporučila Tano hermal.velmi mi to pomohlo.
http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/1622233-tan...

skus si to pozrieť 😉 prajem všetko dobre.

katka1981
20. apr 2009

prvapomoc, ty si mala opakovane pasovy opar? Ja som pocula ze ked ho dostanes raz, tak ziskas imunitu a uz ho nikdy nedostanes.

katka1981
20. apr 2009

evaaaa, s holenim opatrne!!!! Mne to robi sarapatu, ja si tam neholim uplne na kozu, lebo by som ujukala a tie vyrazky potom.....

evaaaa
autor
21. apr 2009

prvapomoc ďakujem za povzbudenie, ja už budem len najkľudnejšia, keď bude malý na svete a bude všetko o.k. Len teraz keď už mám pred termínom sa stále sledujem a kontrolujem, lebo mám z toho nervy a tam dole rôzne pocity, ale keď je to celé presiaknuté a ledva už sedím a ešte to moje holenie k tomu..TAk dúfam, že ak by fakt niečo vyliezlo všimnem si to včas, lebo nechcem robiť okolo seba ani zbytočnú paniku a rozruch že mám herpes, keď ho tam mať nebudem. No asi už okolo toho veľa polemizujem, ďakujem za každú vašu skúsenosť, fakt to pomáha keď človek vie, že nie je sám s takýmto problémom.

katka1981
21. apr 2009

evaaaa, je to normalne, ja budem za chvilu taka ista, len si nesadni na studene a snaz sa nesresova, mne ss v tehu prvykrat urobil herpesna perach len kvoli stresu a kazdy den mi pribudal dalsi, ale stihala som ich zabijak cesnakom a biolampou.

stanka62
4. máj 2010

ahojte babule
tak rada by som sa pridala k vášim príspevkom. Trpím herpesom už rok a mala som ho už 3 krát. Ten prvý bol najhorší lebo ma môj už bývali gynekolog nikam neposlal a liečil ma svojsky to jest svojimi mastičkami a hovadinkami. Trpela som neskutočnými bolestami ale to určite každá poznáte. nakoniec ma poslal ku kožnej lekárke a ta ma sfúkla ako malú kde som tolko bola............tak slečny ženy ak máte podozrenie,že máte herpes nedajte sa odbiť gynekologom ale pýtajte sa ku kožnej aby sa vám to zbytočne nerozšírilo

a k evaaaa rada by som vedela ako si dopadla s mimčom, pretože by si chcela s partnerom založiť rodinu ale naozaj sa bojím či to nemôže ublížiť bábetku počas tehotenstva. ohladom pôrodu už viem ale čo sa týka tehotenstva moc neviem
dakujem za rady

sysinka
6. máj 2010

Ahoj Stanka, ja tiez riesim podobny problem, pytala som sa gyn, aj dermatologicky, ze ako je to s mimcom. Poskodit ho to moze len v prvom trimestri, potom je to nebezpecne uz len pri porode, kedy sa mimco moze infikovat a mat z toho vazne problemy. Vtedy sa vraj odporuca cisarak.

cesa
30. aug 2010

ja som práve v šiestom mesiaci tehotenstva a tiež sa mi vyhodil vaginálny herpes.Mala som ho už aj viac krát aj pred tehotenstvo/objavuje sa ked som prechladnutá, ako aj teraz/.Predtým som si z toho nič moc nerobila ,samozrejme je to bolestivé a nepríjemné ochorenie,ale teraz sa bojím aby to neublížilo babätku.Zajtra idem ku gyn. .Dufam ,že to bude v pohode.Dajte vedieť ako je to vlastne s týmto druhom herpesu počas tehotenstva.ďakujem.

pampuskovesrdce
14. dec 2011

Ahojte dievčatá 😉
Vidím, že diskusia skončila v augusta, tak dúfam, že nájdem niekoho kto mi napíše a podelí sa o svoje pocity a dojmy...
Taktiež mám herpes, už je to cca piaty rok, nikomu som o tom nehovorila a vždy keď mi lekári robia a robili testy, nikdy nezistili nič, ale samozrejme asi nerobili na konkrétnu záležitosť. Som už piaty rok vydatá a vlastne nikto okrem mňa samej o tomto nevie...v podstate som si z toho nerobila veľkú hlavu, vždy sa to dalo zniesť, ,vydržať, dodržiavam hygienu a mám len jedného partnera..odmietla som brať lieky, ale teraz je výsev častejší ako v minulosti, tak pôjdem do lekárne a plánujem si kúpiť zovirax a mastičku tanno-hermal, ak mi to neobmedzí výsev na minimum pôjdem za kožnou 😔
Nie to som chcela...s manželom plánujeme bábätko a už druhý mesiac nič 😕
Taká som z toho nešťastná, neviem čo mám robiť???? Bojím sa, že k otehotneniu nedochádza kvôli herpesu...Mala niektorá tento problém????
Nikdy som nebrala antikoncepciu a nemala bábo, nebola tehotná...tak silno som verila, že keď si povieme bábo má zelenú, že to hneď príde, ale veľa si čítam a vidím koľko je možných faktorov..vďaka ktorým nie je možné otehotnieť...neviem čo mám robiť, som zúfala ☹
Bojím sa, že kvôli tomu, nebudem mat deti....Neviem sa stále odhodlať k lekárke, ale pre bábo samozrejme urobím všetko....Hovorí sa, že pokiaľ žena do 2 rokov nevie spontánne otehotnieť tak vtedy sa robia testy a zasahuje lekár, umelé oplodnenie a tak pod.... neviem??? koľko mám počkať a ísť na vyšetrenie, či môžem/nemôžem mať deti, prečo...atď....
Ak niektorá máte túto infekciu a predsa sa podarilo otehotnieť a porodiť zdravé bábo, alebo ak sa so mnou niekto vie o tomto porozprávať, prosím píšte mi na

pampuskovesrdce@atlas.sk

ďakujem.

pampuskovesrdce
14. dec 2011

@pampuskovesrdce ešte chcem dodať, že žijem maximálne zdravo, beriem kys. listovú, vitamíny..zdravo sa stravujme, nepijem, nefajčím a snažím sa nestresovať...chystám sa začať cvičiť....mojím účelom je prečistiť organizmus a pripraviť bábu príjemný domček, ale je to možné pri herpese, kladiem si túto otazku ☹

oskvarka
14. dec 2011

@pampuskovesrdce ahoj moja ja sice hrepes nemam (len ten na perach) ale ako to z tvoj partner o tvojeom vaginalnom herpese nevie ?.. ved je pravdepodobne ze si ho dostala od neho.... ale nie koli tomu som ti chcela napisat.. v tomto ti hlavne odporucam neokunat sa a zajst k tej doktorke...

... ale teda pises ze sa ti 2 mesiace nedari... ja nemam herpes, nefajcim nepijem nikdy som nebrala HAk ani inu antikoncepciu.. mam aj som mala len jedneho partnera (mojho muza) a nedari sa nam uz pol roka ... tento mesiac som bola na gyn. preventivke a doktorka povedala ze rok nieje dovod robit paniku... po rokou sa len zacinaju robit vysetrenia ze ci je nejaky problem.. tak ta chcem povzbudit aby si nerobila paniku a v pokoji si uzivala snazilkovanie... hlavne aj pre to ze stres je vecsinou najvecsi problem s otehotnenim ;)

bv_alexandra
14. dec 2011

@pampuskovesrdce určite je to možne mam znamu čo otehotnela a tiež sa dlhé roky s týmto herpesom trápila. jedine čo viem že musela rodiť cisárskym kvôli tomu. a prvý trimester mala označený ako rizikovú graviditu.

pampuskovesrdce
14. dec 2011

@oskvarka ahojček a ďakujem za expresnú odpoveď 🙂
K doktorke určite pôjdem, doposiaľ som to neriešila, lebo mňa to neotravovalo, dokážem s tým žiť, nemám bolesti, nejaké symptómy atď, teraz som spozornela skôr preto, lebo ide o bábo. Bojím sa, že mi bude dobré, žiadne príznaky, nebudem to riešiť a potom tým ublížim 😢
Manželovi som o tom povedala na začiatku nášho vzťahu, ale myslel si, že som hypochondrická 😀 išla som teda k doktorke, nech mi spraví testy, krv, moč a nič....ale bolo mi trápne povedať jej zistite mi presne tento a tento...vtedy som si myslela, že to sa normálne ukáže v krvi, že mi to sama oznámi, neoznámila a fakt som ostávala v nádeji, že mi asi šibe.... teraz pri plánovaní bába si všetko čítam overujem, zisťujem... ono skôr to beriem tak, že ma to neotravovalo a veľa som o tejto infekcii ani nevedela...môj však túto infekciu na svojom tele neregistruje.

pampuskovesrdce
14. dec 2011

@bv_alexandra ďakujem ti za príspevok 🙂 som rada, že nie som na tomto svete sama. Budem sa naďalej pozitívne nalaďovať 🙂 fakt dievčatá ste super, ja som nečakala, že mi vôbec niekto odpíše. 😅

oskvarka
14. dec 2011

@pampuskovesrdce aha no ja by som tiez nepovedala ze herpes je v krvi ale zaroven ak ti to nepotvrdila doktorka pocas toho ako si mala zrovna priznaky tak to moze byt aj nejaka vaginalna mikoza len .. hlavne ak nemas bolesti... alebo len mierne podrazdenie ktorym by si partnera ani nemohla nakazit narozdiel od herpesu ktory je prudko nakazlivi takze by to podla mna uz davno mal aj tvoj muz... takze hlavu hore mozno to ani herpes nieje

baaambulka17
16. okt 2015

Ahojte včera sa mi vyhodil vaginálny herpes dnes som bola u doktorky dala mi tabletky a masť Macmiror complex povedala ze to je v tehu normálne myslíte že to poškodí plod?

michi200
16. okt 2015

@baaambulka17 neboj, nič sa nestane... ja túto hnusobu mám asi 1x do mesiaca (buď genitálny a málokedy aj na ústach) mala som aj počas tehu tiež asi 1x mesačne... dcérka je zdravá...
len pozor, počas pôrodu je genitálny herpes veľmi nebezpečný pre bábo, musí sa robiť cisársky rez. inak je herpes nebezpečný aj pre novorodenca tak do 3 mesiacov, ak ho máš na ústach a pobozkáš bábo. novorodenci ešte nemajú imunitu, mohlo by to byť pre nich veľmi veľmi nebezpečné...
inak kľud, nič sa nedeje, len si poriadne umy ruky ak sa herpesu náhodou dotkneš...dobré sú aj náplaste Compeed na ústny opar... takto by sa nemalo nič stať... inak aj tak na to veľmi nič nepomáha. hlavne žiadny stres a pohoda 🙂 prajem všetko dobré 🙂

michi200
16. okt 2015

@baaambulka17 a ešte ma napadlo, počas tehu by som nebrala tabletky na herpes...možno aj mastičky nie ... nevieš aké to môže mať vedlajšie účinky... a herpes ti tak či tak po týždni zmizne sám...

zuzica4
16. okt 2015

@pampuskovesrdce ahij moja,nebyd zufala,nie si sama. Herpes tambdolel mam aj ja uz nejaky ten 5 rok. U mojho manzela sa doteraz nikdy neprejavil a to spolu spavame bez akejkolvek antikoncepcie 10 rokov. Herpes mi zistili z krvy priamo sa zamerali na dany problem. O babo sme sa snazili rok a pol a pol a brmyslim si,ze to bolo koli herpesu. Nakoniec sa podarilo a mame zdravu krasnu trojrocnuvdcerku. A. Herpes sa mi vyhodil necele dva tyzdne pred porodom a nakoniec som rodila prirodzene. Takze nenvevsaj hlavu a nemysli stale na to. Nie neadarmo sa hovori,ze veci ptidu vtedy,ked najmenej cakas. Tak ako to bolo aj v nasom pripade. Drz sa.

michi200
16. okt 2015

@zuzica4 náhodou som prečítala aj tvoj príspevok, lebo sa mi to ukázalo v upozorneniach...
ja mám genitálny herpes posledné asi 3 roky, na ústach asi už 20 rokov... nemyslím si ale, že herpes má niečo spoločné s otehotnením...mne sa chvalabohu podarilo otehotniet hneď, možno vďaka ovulačným testom. ale genit. herpes som mávala posledné 3 roky skoro 1x mesačne... malá dcrérka má rok a pol...

zuzica4
16. okt 2015

@michi200 och necitala som po sebe,pisem cez mob. Opravujejm NEMYSLIM si,ze sa mi nedarilo otehotniet koli herpesu. A spytam sa ta co ti pomohlo?ja ho mam teraz kazdy mesiac. Som objrdnana na imunologiu. Dakujen

zuzica4
16. okt 2015

Opravujejm NEMYSLIM si,ze sa mi nedarilo otehotniet koli herpesu.
@pampuskovesrdce

michi200
16. okt 2015

@zuzica4 aha, ok, však ja som písala len svoj názor... no ja ho mávam 1x do mesiaca, ale už to neriešim...dlhšie som sa tým trápila a hľadala lieky... neviem ani o tom, že by bol už vynájdený naozaj účinný liek na svete, ktorý by aj ďalšiemu výsevu herpesu naozaj aj zabránil... sú len lieky/mastičky čo potláčajú príznaky.... takže preto to už neriešim a nezaoberám sa tým...sú aj horšie choroby, s týmto zázrakom sa dá žiť... ohľadne imunológie, vraj ten herpes je počas zníženej imunity...ale neviem či ti tam na tej imunologii aj naozaj pomôžu, ale určite tam choď, možno ti niečím podporia imunitu... držím palce 🙂

michi200
16. okt 2015

@zuzica4 a ešte ma napadlo, ak by si v budúcnosti zatúžila ešte po dieťatku odporúčam One step ovulation test, nám sa to možno aj vďaka nim podarilo na prvý krát (alebo dobre fúkal vietor 😀 )
posielam link na foto, dajú sa zohnať aj na SK
http://www.amazon.de/gp/product/B001G7STT0?keyw...

zuzica4
16. okt 2015

@michi200 dakujem,som si povedala,ze skusm este imuloogiu a ak nie rezignujem,proste sa s tym asi budem musiet zmierit. ja viem,ze sa toho nikdy nezbavim,ale chcea by som to aspon potlacit na vysev aspon raz za pol roka :D kedysi mi dali tabetky acycovir a potom som lala tristvrte roka pokoj,ale potom zas. ach hnusoba jedna !

michi200
16. okt 2015

@zuzica4 áno je to hnusoba... čo už. o tých tabletkách som už počula niečo pozitívne. ja som nikdy žiadne nebrala. potom som bola tehotná a teraz kojím, takže takéto tabletky nehrozia, nebrala by som ich... možno potom, keď už nebudem kojiť skúsim... prajem všetko dobré...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre