Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hnedý výtok v 6. týždni a ultrazvuk bez akcie srdiečka

angelika88
20. jan 2015

Ahojte..som prvykrat tehotna, velmi babatko chceme..este som ani nestihla ist prvykrat ku gynekologicke a uz mi zacalo take slabe hnede krvacanie.. hned som bezala na gyndu, na utz bolo vidno 4mm vacok, nic v nom nebolo, ziadna akcia srdiecka..okamzite som dostala lieky a kludovy rezim..to sa stalo vcera..este stale mam slabe spinenie, uz len skor hlien s primesou hnedej krvi, a velmi malo..bojim sa, ako dopadne dalsi utz, ci tam bude vidno srdiecko..stretli ste sa s niecim takymto? 😒

sunday1
22. jan 2015

@anka84 Tak ako písali baby, srdiečko ešte nemusí byť vidieť, hlavne ak má blbý ultrazvuk, alebo je neskúsený. Mohlo sa stať, že si napr. aj otehotnela neskôr. A špinenie je normálna vec, z toho si nerob ťažkú hlavu. Držím palce a daj vedieť 😉

piacere
22. jan 2015

@anka84 ale ja stále nechápem, prečo nejdeš znovu za lekárom, ak sa ti rozbehlo krvácanie. To, že na utz nebolo poriadne nič vidieť môže byť posunutou ovuláciou a teda neskorším otehotnením ako predpokladá lekár podľa poslednej MS.
A ak je to nedajbože začínajúci potrat, tak či tak by si už v 7tt mala byť odsledovaná, či sa maternica vyčistila dostatočne sama, takže návšteva lekára ťa aj tak neminie.
Ja osobne by som na tvojom mieste duphaston brala, naklusala na pohotovosť, nech ťa skontrolujú a tam ti povedia, ako sa tehotenstvo vyvíja ďalej. Aj keď nevidia akciu srdiečka, napriek krvácaniu podávajú lieky na udržanie, berú krv na hcg každé dva dni a podľa toho vidia, či tehotenstvo prosperuje a či sú lieky aj naďalej potrebné. Ja som ležala v nemocnici 3 týždne a zažila som si vtedy na gynde x-žien, ktoré boli v tak skorom týždni tehu hospitalizované práve kvôli krvácaniu a vo väčšine prípadov to boli hematómy.... brali lieky, pravidelne im kontrolovali hcg a vo väčšine prípadov to bolo prosperujúce tehu napriek krvácaniu. Ale samozrejme, ak chceš všetko nechať na prírodu, je to len a len na tebe....

mnamko
22. jan 2015

@anka84 Duphaston neublíži len pomôže,ja som ho brala tiež pri hnedom špinení +Ascorutin,ten tiež velmi pomáha

anka84
22. jan 2015

@piacere ja by som rada sla k lekarovi, ale svojmu a ten bude ordinovat az od pondelka a s nim sa porozpravat, len to je dost dlha doba. Mozno skor ta pohotovost by pripadala do uvahy.

anka84
22. jan 2015

@vydrnik prepacte este otazku. Pri tych troch tehotenstvach ste nebrali duphaston, alebo aj napriek tomu doslo k potratu?

astonka
22. jan 2015

@anka84 ja nechapem prečo nejdeš k lekárovi ale tu na fore sa hrate na doktorov..

pinuska19
22. jan 2015

ja som mala v novembri 2014 presne toto iste, najskor jemne spinenie a potom krvacanie na druhy den ako pri menstruacii. Okamzite som utekala na pohotovost a nechali si ma tam 4 dni. raz som krvacala a raz nie, dali mi lieky Ascorutin a Duphaston a kedze na ultrazvuku na 3 den nebolo uz nic vidiet, islo o samovolny potrat. Nehcem ta tym strasit, ale urcite utekaj k Dr. nech ta poriadne prezrie a urci co dalej. Mna uz cakala len kyretaz, cistenie a teraz uz len cakat keby mozem znovu otehotniet.

sunday1
22. jan 2015

@astonka Prečítaj si pozorne úvodný príspevok, u lekára bola, len sa chce upokojiť a nájsť podporu. Snáď je to pochopiteľné.

piacere
22. jan 2015

@astonka tiež mi to rozum neberie.... ja mám asi divnú predstavu o tehotenstve, ale vždy som si myslela, že ak žena zistí, že je tehotná, tak robí všetko pre to, aby to tehotenstvo udržala.... ja ak by som nechávala všetko na prírodu, tak môj druhorodený tu nie je....

piacere
22. jan 2015

@sunday1 my čítame pozorne, ale pani píše, že u lekára bola v čase, keď to bolo ešte len špinenie... no ona sa momentálne rozkrvácala a namiesto toho, aby naklusala na pohotovosť, tak bojkotuje ešte aj ten nešťastný duphaston 🙂

vydrnik
22. jan 2015

@anka84 bolo to uz dlhsie bola som velmi mlafa a v tej dobe nic take nebolo a mala som problemy z maternicou po laparoskopii sa to zpravilo

sunday1
22. jan 2015

@piacere @astonka Pardon, moja chyba, ja som sa pomýlila, chcela som odpísať zakladateľke a klikla som inam. To mení situáciu, ide o úplne iný prípad 😉

simca06022011
22. jan 2015

@anka84 nehnevaj sa napisem ti to polopatisticky: AK ti lekar dal liek, ak si potratila duphason ti nepomoze a ani neublizi, ale ak este nie, tak ti vie pomoct udrzat tehu... neviem ako by ti mohol ublizit, kratke vedlajsie ucink hadam prezijes ak by boli, zeny ho beru casto a pomaha. Ty sa k tomu stavas "ak tam nic nie je", co tak to otocia na "co ak tam nieco je". Takto si svoje moznosti na udrzanie tehu urcite nezvysujes a uz vobec nie trucovitym neuzivanim liekov. A inak u nas sa vravi, ze ak zacne tehu zena krvacat ma naklusat okamzite na pohotovost... tak neviem...

astonka
22. jan 2015

@sunday1 chapem-čitala som...no ja ked som mala opakovane spinenie tak som nepisala tuna pre upokojenie ale išla som zas k lekarke...alebo konzultovala po telefone...

mbabika
23. jan 2015

No dievcata tak ako nejak sa to tu zastavilo. Ako ste na tom ?🙂 Ja mam tiez nejaky problem nemam ani pre MS a mam nejaky hnedkasty vytok a spodok bruska mam nejaky akokedy nafuknuty. Nic ine mi nieje. Uz sa niekedy neviznam v tom mojom tele 🙂

gapre
23. jan 2015

ja radim,ze ked mate akekolvek krvacanie v tehotenstve,tak hned ist k lekarovi,ja som potratila raz,sestra dva a kazdy krat to boly ine priznaky,ale pri vsetkych bolo krvacanie,