Hrčka v prsníku počas tehotenstva. Čo to môže byť?

majulka11
27. mar 2009

Hned ako som otehotnela vznikla mi hrčka v prsniku teraz ma mala 3. mesiace a hrčka nezmizla o mesiac idem na odberi z prsnika ma niekto podobny problem

mandula
27. mar 2009

ahoj majulka, tak ja mam tiez ten problem. Ibaze ja mam hrcku uz davno. Ma 1,5cm a mam ju v lavom prsniku. Je to vraj zhluk zliaz, mozno aj ty to mas nieco take. je to vlastne na hormonalnej baze. Neboj, vsetko bude v poriadku. Daj potom prosim ale vediet, budem cakat. Zelam Ti, aby to vsetko dobre dopadlo.

majulka11
autor
27. mar 2009

Dakujem mandulka 🙂

kesinka
28. mar 2009

majulka11, aj ja mam hrcku. Mala som ist na rozne vysetrenia, ale ked som zistila ze som tehu, tak doky povedal Stop, ze teraz to nema zmysel, lebo pocas tehotenstva sa v prsniku robia zmeny, ze pokracovat budeme az po porode.

katka1981
28. mar 2009

ta hrcka bude urcite prsna zlaza, mne sa tiez jedna urobila a vobec sa nad tym nevzrusujem. Mam jednu este od asi 17 rokov, velmi som sa bala ale je to len mliecna zlaza. A tato nova, uricte tiez suvisi z tehotenstvom. No teraz ju neviem najst, bud zmizla, alebo je to len mliecna zlaza.

majulka11
autor
28. mar 2009

Dufam že aj ta moja bude nejaka žlaza

lulu73
2. apr 2009

ahojte, ja som si tiez nasla hrcku v prsniku, resp ma na nu upozornila taka tahava, pichava bolest...bola som s tym na UTZ, tam mi povedali ze sa to zda byt ok, ale pre istotu mi z nej zobrali vzorku...to bolo minuly piatok, vysledky som mala vcera...boli ok.....nemusim vam pisat, co som si za tych par dni vytrpela...schudla som a vobec som nemohla jest, stale som iba plakala a plakala..........ale nastastie je vsetko ok

berus222
2. apr 2009

ahojte, ja mam hrcku uz asi 4 roky a teraz, ked som zostala tehu, neda sa mi nahmatat. uz som zalozila aj temu na to. doktor mi nebral vzorku, nic. len mi urobil sono a ze je to ok. a ze ked dokojim, pozre sa na nu. tiez som bola z toho na nervy a dokonca mam ten prsnik s hrckou mensi. este mi doktor povedal, ze ked je to ok, netreba do toho rypat.

zuzikka
2. sep 2010

ahojte dievcata, ozivujem tuto temu.
Asi pred troma rokmi sa mi v podpazusi objavila taka skareda zdurenina, po sone mi zistili, ze je to pridatna prsna zlaza, reaguje mi to na cyklus, ked bolia prsia, boli aj to a sa to nafukne, jeden doktor mi povedal vybrat, jeden ze nie, ze na co, ze je to len esteticke. Nemate niektora s tymto skusenost? Co to "robi", ako to reaguje napr. pocas tehotenstva, docenia...? Budem vdacna za kazdy nazor a radu 😉

bellugia
18. sep 2010

Ja stále chodím na kontroly a sa mi objavili viac takých hrčiek, nezhubných nádorčekov. Do 1cm nie sú závažné, ale keď rastú a dosiahnú cca. 1,5 cm ako v mojom prípade, je to problém. Treba to dať preč. Mám také dve. Ale keďže som v 4. mesiaci, nemôže sa to riešiť operatívne ( ako mi už jednu takú vybrali pred necelým rokom)... Neviem, z čoho to vzniká a prečo ich mám asi 5 menších... Po pôrode zase budem kojiť, hádam to nejako neovplyvní negatívne... Tiež by som bola zvedavá, čo s tým teraz..?

denne73
18. sep 2010

Ahojte tak aj ja sa k vám do tejto temy pridávam a som rada že tu tákato tema je. Mne sa tiež teraz v tehu urobila akokeby zhrubnutá cievka, alebo uzlina v podpazuši smerom k prsniku. Tiež som z toho akási nesvoja. Ked si to nahmatam tak to normálne behá medzi prstami a pride mi to ako podkožny tuk. V každom páde tiež idem na sono 2.11.2010. Viem vás všetky pochopiť je to nenormálne stresujuce. tiež mi každy povedal že to nerieš to je v tehu normálne. Tak verim že nám to všetkým dopadne fajn a su to fakt len blbe uzliny 😉 😉 😉

mia551
18. sep 2010

ahojte, ja som mala hrcku v prsniku uz dvakrat, z toho raz v pridatnej prsnej zlaze... obe mi vybrali (tu druhu vratane tej pridatnej prsnej zlazy).
zo skusenosti mozem povedat, ze ak "beha" medzi prstami, je to urcite OK. zrejme fibroadenom alebo podkozny tuk, ci nieco podobne - je to bezna zalezitost, ako som pochopila po mojich skusenostiach a diskusiach s viacerymi doktormi... a v podstate to netreba riesit chirurgicky, ak to nie je velke. pridatna prsna zlaza - s nou som chodila do onkologickeho ustavu v ba, a lekari mi tam radili urcite ju vybrat. ako som vsak povedala - mala som v nej fibroadenom, takze bola zvacsena ovela viac ako normalne... inak co sa tyka hrciek v tehotenstve a pri dojceni - uz dve lekarky mi povedali, ze tehotenske hormony vraj zabranuju ich rastu (samozrejme ak su benigne), tak neviem... ja som mala pred tehu este jednu malinku, ktoru mi nevyberali vzhladom na velkost, a ta mi teraz - po tom, co som otehotnela, uplne zmizla...
drzte sa baby, viem, ze su to nervy, ale verim, ze vsetko dobre dopadne... 🙂

denne73
19. sep 2010

@mia551 ďakujem aspon trošku si ma upokojila 😉 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre