Hroziaci predčasný pôrod. Kedy budem môcť chodiť?

ritaklea
18. jan 2007

Ahojte dievčatá!
Som v 35. týždni tehotenstva a už približne mesiac mi hrozí predčasný pôrod. Tak 3 týždne pekne ležím na kolíkoch. Chcela by som sa spýtať či má niektorá skúsenosti s predčasným pôrodom a kedy by som už asi tak mohla chodiť. 😝

allinka79
9. dec 2009

no, ja dufam ze to spozorujem... 🙂

diduska777
9. dec 2009

Urcite ano 😀 Dufam, ze ti to zajtra dobre dopadne 🙂

diduska777
9. dec 2009

Kde budes rodit? Chodis aj do nemocky do poradne alebo len svojmu?

lovacka
9. dec 2009

baby mozem Vam povedat ze prave kontrakcie sa nedaju pomylit 😀 😝 ja som mala rizikove tehu od 28tt som bola na porodnej sale porodila som v ukoncenom 37tt a tvrdnutie bruska bola malina oproti kontrakciam takze nebojte sa nepomylite sa 😀

diduska777
9. dec 2009

Vdaka 😉 , tak to si pekne vydrzala 🙂

lovacka
9. dec 2009

didus ked som lezala v 28tt na porodnej sale a modlila sa za kazdy den aby sme vydrzali 2v1 tak den porodu bol nadherny datum.vydrzal presne tak ako bolo potrebne 🙂

diduska777
9. dec 2009

Ja sa modlim od 26 tt od kedy som bola v nemocke, ale nastastie nie na sale, len som dostavala lieky na tvrdnutie a oddychovala ako netopier 😀 Lekar povedal, ze vydrzat aspon do 34tt, este lepsie do 36tt a potom uz všetko bude ok, tak sa snazim 🙂 Kazdy tyzden si to posuvam, ze este tyzden a už bude dobre... Zo zaciatku som nedufala ani ze vydrzim do 30, nie to este do 36 😠

allinka79
10. dec 2009

didus.. ved uz je to skoro uplne super... u mna bybodli este 3-4 dni, ale neviem... uvidime...

lovacka... si vydrzala do 40tt?

rubika
10. dec 2009

Ahoj, holky uvidíte že vám to všem dopadne dobře a porodíte zdravá mimča. Když mě v ukončeném 36tt doktor propouštěl z nemocnice, byl si téměř jistý že druhý den budu zpět a rovnou na porodnm sále. Nález vypadal opravdu na předčasný porod. Ale poku nejsou jiné zdravotní poblémy tak u nás v nemocnici pouštějí v ukončeném 36 týdnu domů, prý ať už si příroda radí sama.
No nestalo se nic, dnes jsem byla na kontrole 39+4 a jsme pořád 2v1. Už bych ale opravdu chtěla začít rodit, navíc teď ani nevím jak je asi malý velký. Jestli přibírá tím tempem jako když jsme byli v nemocnici máme teď necelé 4 kila. 😉

diduska777
10. dec 2009

To je super, ze si vydrzala do terminu 🙂 Co som tu inak citala, tak vela rizikovych kociek nakoniec este prenasalo. Dostavala si v nemocke lieky? Koli comu ti hrozil predcasny porod? Ja to uz beriem tak, ze co sa ma stat, to sa stane 😝 Tie nase deturence vedia presne, kedy sa maju vypytat na svet 😎 Bez ohladu na to, co si o tom myslia ostatni 😵

lovacka
10. dec 2009

allinka nie 37+7 sme prisli na svet 🙂
ja som od cca 12tt mala kludovy rezim ale chodila osm do prace len som nic takze doma nerobila cca od 15tt som skoncila v nemocke na atb(zapal) a magneziu infuzkach a este nejake lieky k tomu.v nemocke som bola dokopy 3 mesiace s prestavkami pomedzi doma som len lezala.magnezium mi vysadili v 36tt v den porodu som si dala vanu to som vedela ze uz sme v 9 mesiaci ze ke uz nahodou porodim tak nic sa nedeje a ze predsa po jednej vani este nikto nerodil 😀 takze rano vana a potom som asi pol hodku pochodila den pred tym som si pohupsala na fit lopte trosku ale velmi slabo a malo lebo som vedela ze maly ma snuru okolo krku tak aby sa mu nieco nestalo.a cuduj sa svete ta vana to vazne rozbehla.vanu som si dala cca o 9 a o pol 11 som bola na prijme na porodnu salu otvorena na 4 cm 😀 😀 😀

rubika
11. dec 2009

Didus v pátém měsíci mě strašili potratem tvrdlo mi břicho, zkracoval se a měknul čípek no a v 33tt jsem měla cervikometrii jen 7mm měkký čípek a volný pro prst. Jinak jsem v nemocnici dostávala ráno a večer kapačku magnézka, přes den tabletky magnézka, přísný klid na lůžku aj jídlo mi nosili, na záchod a do sprchy jsem naštěstí mohla 🙂
Jo a ještě jsem brala železo, kvůli blbému krevnímu obrazu. To bylo asi nejhorší už po dvou týdnech sem měla takovou zácpu že mi pomáhaly akorát glycerinové čípky každý třetí a čtvrtý den, jinak bych asi praskla. Pak se mi z té zácpy udělaly dost bolavé hemoroidy tak sem si ve 38tt železo sama vysadila a už se to skoro ztratilo a hlavně konečně mě to na velké vůbec nebolí. Omlouvám se za to téma, ale představa že mě po porodu bude kromě nástřihu bolet ještě i něco jiného je hrozná. to už bych asi na toaletu raději ani nešla 😅

allinka79
11. dec 2009

lovacka, ja ak vydrzim do pondelka, tak budem 37+0, takze pohoda a zacnem sa trochuhybat... uz mi bude jedno ci pondelok, ci stvrtok. 🙂 Ja som lezala asi mesiac na zaciatku a teraz uz 8. tyzden, z toho tri v nemocke ... gynipral, magnezko a antibiotika... takze asi viem, ze cou teba. aLE JE SUPER TO VYDRZAT...
Len sa mi nezda zeby som prenasala ked som uz otvorena... rozmyslam este ze kedy vysadit magnezko... co myslis?

rubika... a este teda nic v konecnom dosledku? cakas na porod?

didus, ty sa neboj... dotiahnes to do terminu, uvidis...

rubika
11. dec 2009

Alli, teď se pohybuju mezi čipkem delky 0,5-1cm a otevřená volně na dva prsty, přičemž ni doktor ukazoval že jdu lehoučce roztáhnout skoro na 4prsty. Od 38+ už dělám úplně vše a od 39+ se každý den koupu v horké vaně a nic!!!

lovacka
11. dec 2009

aliinka ja som vysadila v 36 uplne lebo v 34 mi zvysili davku v tabletkach a moj organizmus to nevedel prijat a ja som strasne hnackovala ale tak ze aj 30x denne. 😔 z toho hnackovania som mala tak vysilene crevo ze sa mi spravili hemoroidy a krvna zrazenina ktoru mi prosim pekne zaziva vyberali v 36tt necele 2tt pred porodom len som sa modlila aby som vtedy nesla rodit lebo ja som od bolesti az plakala co som nevedela chodit sediet nic.a po porode sa to velmi zhorsilo mam strasne bolesti pri stolici 😢 au au niekedy az na odpadnutie mi je az mi slzy idu co to tak boli.takze ja si myslim ze zaciatkom 9 mesiaca vysad ukonci pekne 8 mesiac ten predsa len nie je najlepsi na porod a potom mozes kludne vysadit

rubika
11. dec 2009

Souhasím, myslím že tři, čtyři týdny před termínem magnezko klidne vysadit. Já ani rozdíl mezi užíváním a neužíváním nepoznala. Fakt v ničem, bříško se chová furt stejně🙂

diduska777
11. dec 2009

Ahojte babulky, tak ja som sa nedavno vratila z Kramarov. CS mam stale 8, takze sa to za posledne 2 tyzdne vobec nezmenilo 🙂 Dnes mi robili uzv a aj som bola prvy krat napojena na monitor, no tak ma potom boleli krize, ze som nevladala zliezt z tej postele 😖 Chvala bohu je malinka v poriadku, aj prietoky su ok, len je dost velka, teda podla uzv ma 3299g(+/- 488g) 😕 Ved ja som sa s takou vahou narodila 😅 Vraj s takymto nalezom mozem kludne vydrzat do terminu (ale musim stale dodrziavat prisny klud na lozku, brat lieky ako doteraz, no nic nove 😝 ), ale na 4. 1. mam nastupit do nemocky, tak dufam, ze pojdeme uz o par dni skor a budem moct rodit normalne, aj ked pri Lauruskinej velkosti a mojej malej panve si nie som celkom ista. Dufam, ze sa vyhnem sekcii, ktorou ma stale plasia 😔 Inak to zelezo som brala aj ja (2xdenne) ale zmenila som si to na 1x a aj to len kazdy druhy den. Tiez som mala problemy so zachodom 😅 Ja som na PN od septembra, ale vtedy som este nemala taky prisny rezim, to zacalo az v oktobri, spolu s nemockou 😠 Mne uz cerkviometriu pre istotu od 30tt ani nerobili... Vraj to bolo aj tak uz zbytocne 😒

allinka79
11. dec 2009

baby ja citim ze mi to magnezko ukludnuje tvrdnutie bruska. Akonahle ho skombinujdm s mliecnymi vyrnbkami, tvrdne. Pockam do ukonceneho 37tt (este tri dni) a potom postupne znizim a vysadim. Tym ze uz mam spotrebovany krcok tak sa radsej budem este setrit. Nech sme v termine. Vdaka. Drzte palce prosim

diduska777
11. dec 2009

Allinka, to magnezko sa nema uzivat naraz a ma sa dodrziavat 3 hodinovy odstup medzi vappnokom a aj zelezom, pretoze sa potom znizuje vstrebavanie horcika v crevach... Takze je to ako keby si si ani nedala 😒

diduska777
11. dec 2009

Mne magnezko napr. v nemocke davali naraz so zelezom, takze sa vzajomne oslabovali 😠

majamisutka
11. dec 2009

Ahojky, mě hrozil předčasný porod. Měla jsem brat koňskou davku magnezia, kterou jsem po par dnech snížila a pak už i vysadila. A doktor se mě pak ptal jestli to beru a ja mu na to kývla a stejně se nic nezměnilo. Porodila jsem teměř na termín a to mi taky doktor hrozil hospitalizací v nemocnici. Ikdyž jsem byla dlouho otevřená na prst, tak to opravdu nic neznamená.
Magnezium uspává dělohu a od 36 týdne už je zbytečný ho brát a nemluvě o klidovém režimu 😉

rubika
11. dec 2009

Taky mi v nemocnici dávali magnézko zároveň se železem. Asi se to může když to tak dělají 🙂.

diduska777
11. dec 2009

No ja som si to vsimla az ked som prisla domov a studovala pribalovy letak k magnezku... Oni to v nemocke neriesia, nadavkuju liekovku a hotovo. Teda to je aspon moj nazor 😝

betka1
11. dec 2009

mne gynekologicka povedala v 32hom tyzdni, ze nech pocitam s predcasnym porodom. Nic som neuzivala, pracovala som do 36ho tyzdna a porodila som na termin.

lovacka
12. dec 2009

vetu babule pozor na magnezium a mliecke vyrobky robi to potom sarapatu ☹

allinka79
12. dec 2009

ved preto si davam na to pozor a fakt citim rozdiel...

ja sa bojim len tak behat... potom by som si zbytocne nadavalaa bolasmutna. Radsej vydrzim do prebiehajuceho 38tt este dva dni vydrzim lezat a potom pomaly zacnem 🙂 vianocne trhy volaju... 🙂

snezenka123
13. dec 2009

Ahojky tak jsem v pátek byla na kontrole,hrozí mi předč.porod už od 26tt,no a nález mám zase horší-cervikometrii mám 26mm a funneling 9x6mm(před 14 dny jsem měla cervik.30mm a funneling 5x5mm)naštěstí se teda neotvírám moc zevnějšku-jsem pro špičku prstu,čípek poloměkký hrdlo-1-1,5cm,doma se snažím co nejvíce ležet,ale kdo máte doma malé dítko sami asi víte jak to chodí 😅
Já beru magnosolv-1-2 sáčky denně,docela mi to pomáhá,ale stejně břicho bolí,hlavně navečer,já doufámže to vydržím aspon do 34tt minimálně,nejlépe do 36-38tt a kdybych měla přenášet-vůůůbec bych se nezlobila-jinak mylý vážil v pátek-to jsem byla 30+6tt 1660g,tak snad bude přibýrat rychle,aby kdyby se narodil náhodou dřív,aby měl aspon ty 2 kg...

allinka79
14. dec 2009

snezenka neboj, ja som bola od 29tt s krckom 1,5, v 32tt 1,0 a teraz mam krcok spotrebovanya otvorena branka. Magnezko beriem, ale postupne vysadzam tento tyzden, nakolko ma ide stvrtok vyvolavat... mala prilis nalieha hlavickou dole a tlaci... takze da sa to vydrzat a udrzat aj do terminu porodu... uvidis 🙂

diduska777
16. dec 2009

Ahoj Allinka, budu ti vyvolavat porod koli tomu, ze mala nalieha? Ja mam malinku tiez vekmi nizko, klenby vyplnene, nad vchodom hmatna hlavicka a mam nastupit do nemocky 4.1. ak do vtedy neporodim... Aj ta to boli ako tlaci?

Snezenka, snaz sa co najviac oddychovat a hlavne ver tomu, ze vydrzite 2v1 co najdlhsie 🙂 Mne hrozi predc. porod od 26tt a teraz sme uz da sa povedat za vodou 😀

allinka79
16. dec 2009

didus, sa tvari lekar ze ano... a bez krcka a otvorena, a mala je dost velka a uz sme v dobrom tyzdni... uvidim zajtra...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre