Hrozné celodenné nevoľnosti v 9. týždni

7lucia77
25. máj 2016

Ahojte dievočky. Som v 9tt a tie nevoľnosti sú strašné. Drží sa ma to celý deň až kým nezaľahnem a nezaspím.. Každé ráno samozrejme obíjmam wc misu a potom už nevraciam, teda zatiaľ sa nestalo že by som 2x, ale napína ma celý deň. Mávam aj také mdloby, až na odpadnutie, hlava ma rozbolí niekedy a nemám vobec silu. Som strašne slabá, nevládzem ráno vstať z postele aj keď spím koľko chcem. Neviete poradiť čo by pomohlo alebo aspoň trošku uľahčilo tieto stavy? Nejaký overený recept alebo niečooo 🙈 Ďakujeem

lubina
25. máj 2016

@7lucia77 toto poznam aj ja som mala celodenne hrozne stavy a az mdloby...ja som ale aj viac krat za den vracala. Trvalo mi to do konca 16 tt....vzdy som si len musela sadnut a predychat to....ak mas narocnu pracu, tak asi treba ist k dr a nechat sa vypisat na PN. UPlne chapem ako zle s amozes citit...chce to len vydrzat, za to dietatko na konci to stoji...a kazde tehotenstvo je ine, cize sa aj tazko radi. Pri prvej mi nebolo nic, ukazkove tehotenstvo, pri druhej ako som ti napisala, zle a mdloby a natahovanie a vracanie do 16 tt....drzim palce nech to prekonas co najskôr...

tyelde
25. máj 2016

ja som tiež mala takéto stavy asi tak do 4tého mesiaca....najhoršie v aute/autobuse, ale na to mi pomohli lízatká z lekárne...a inak som prvých pár mesiacov žila najmä na varených zemiakoch z toho mi zle nebolo 🙂

7lucia77
autor
25. máj 2016

@lubina je go strach, viem že to stojí zato ale niekedy je to na nervy. Ešte že mám takého super chlapa, že sa o mňa stará a obskakuje ma. Že aspoň doma možem odpočívať a nič nerobiť 😊 Pracujem v hoteli ako na izbovej službe a neni to teda žiadny relax, ale zas vždy si zvolím také tempo aby som to vydržala a šéfka mi vyšla veľmi v ústrety keď ma zbadala pred troma týždňa že jak vyzerám 😁 Dáva mi teraz 3 dni voľna v týždni namiesto dvoch. @tyelde o aute mi ani nehovor, to je najhoršiee 🙈 Našťaštie chodím len na krátke trasy do práce a späť.

henikav
25. máj 2016

@7lucia77 lekar ti na nevolnosti moze predpisat lieky. No a mne pomahalo zjest nieco ako obycajny keks alebo suchar

tyelde
25. máj 2016

@7lucia77 ja som mala hodinu v buse, plus mhd, 2x denne...ale fakt, tie lízatká z lekárne, gravipop sa to volalo mi celkom pomohli...aj keď nevydržalo mi to celú tú "dlhú" cestu, ale minimálne kým som ho mala v ústach tak bolo dobre 🙂 ale ja som hlavne zistila, že mne bývalo zle najmä vtedy, keď som bola hladná, čiže musela som mať niečo v sebe, aj keby len zeleninový vývar....skúšaj, nájdi si pár potravín čo si schopná konzumovať a jedz iba to, potom keď ti nevoľnosti prejdú tak sa môžeš začať trápiť "pestrou stravou", zatiaľ je dôležité aspoň niečo zjesť 🙂

7lucia77
autor
25. máj 2016

@tyelde počula som o nich ale tu nič také nemajú. Žijem v írsku tuto to je celé na hlavu. Ani vyšetrenie ani nič až v 11-12tt najskor. S typmi nevoľnosťami som chcela ísť aspoň na týždeň na pn. Ale na druhej strane som si povedala že v práci sa aspoň trošku hýbem a nekysnem na gauči ako knedľa 😂 A zabralo to lebo tam sa sústredím inam a jak náhle idem na prestávku alebo prídem domov tak už v aute ma to ťahá do všetkých okien že kam skor vystrčiť hlavu 🙈

rheuska
25. máj 2016

@7lucia77 cinanka v praci takto bola. Predpisali jej nejake tabletky. Len ich nemohla brat dlhodobo. Chod za GP. A v lekarni ti tiez urcite nieco poradia. Skusala si zazvorovy caj? Kamoske pomahali sladke vody. Zostan chvilu doma a zistuj. Volaco urcite pomoze.

lili007
25. máj 2016

Aj ja som mala "dietu" prve tyzdne. Bola som jasna od prveho momentu ked ma naplo...hned som vedela, ze mozeme kupovat tehot.test.
Zila som na suchych rohlikoch a caji aj ked som vedela, ze babo potrebuje vyzivu. Skuste sa poradit s doktormi, viem, ze existuju nejake postupy na toto. Proti zvracaniu mi pomahal Gastrotuss sirup, vhodny aj pre tehotne. Vytvaral akusi zatku uz po prehltnuti jednej lyzice.

7lucia77
autor
25. máj 2016

@rheuska zazvor nemožem ano cítiť. Skúsila som čaj ale skoro som sa pototo.

7lucia77
autor
25. máj 2016

@rheuska a lieky moc nechcem teraz. Radšej niečo domáce čo neškodí

rheuska
26. máj 2016

@7lucia77 no neviem. Babskych receptov najdes vela. Ale ak ti je fakt zle, tak by si mala prehodnotit tabletky. Vsak tu ti ozaj nedovolia nic invazivne. Paralen na vsetko. Ja hnackujem uz treti mesiac a maju na haku. Tvrdnutie brucha tiez neriesia. Takze som si ista, ze ak maju nejake tabletky na nevolnost, tak to bude testovane. Boja sa zaloby ako cert svatenej vody.

stansn
26. máj 2016

Mne bolo dost fyzicky zle, ked som bola hladna. Resp som nebola ani hladna, ale musela som nieco-hocico zjest. To mi pomahalo..Ked som nezjedla, citila som sa ako keby som mala chripku. Az ma telo bolelo.. To bolo, kym som na to prisla.. Potom som si nosila vsade so sebou "bufet". Pravidelna strava 5x denne pomohla 😉

petulda333
26. máj 2016

Ja som to mala do cca 26tt,ale s tym ze som zvracala cca 50krat denne,snaz sa vzdy mat nieco na jedenie pri sebe a hned po prebudeni najest a pit vodu,a vobec by som sa nebala ist na infuziu,ak mas mdloby mozno si aj dehydrovana,ja som si dvakrat polezala v nemocke a chodila na infuzie

7lucia77
autor
26. máj 2016

@rheuska to je pravda. Paracetamol je liek na všetko u nich. Skúsim asi zajtra zbehnúť a poradiť sa o tom.

martinsen
27. máj 2016

Veľmi dobre to poznám začalo to v 6tt a skončilo okolo 16tt, nepomáhalo mi nič ani lieky od gynekológa ani babské recepty, jednoducho som to musela vydržať - určite to stojí za to. 😉 Chodila som vtedy do práce a aj dialkovo končila VŠ, učila sa na štátnice a písala diplomovku. Najhoršie sú prvé týždne bolo mi zle celé dni schudla som asi 4 kg najhoršie mi bolo ráno a potom večer ale postupne to bude odznievať už ti bude menej a menej zle. Určite mi trošku pomáhalo keď som sa najedla a nebola hladná. My sme to v rodine mali všetky ženy, moja mamina keď bola tehotná so mnou a so sestrou ja a sestra tiež keď sme boli tehotné. Máme rovnakú krvnú skupinu tak asi je to dedičné.

zuzanaf
27. máj 2016

@7lucia77 Držím palce, mne nepomáhalo vôôôôôôôôôbec nič, len to prežiť do cca 4 mesiaca. Mala som to tak pri všetkých 4 deťoch a to som zvracala od rána do večera niekedy i v noci 😖 😝 -nechápala som ,keď niekto hovoril o ranných nevoľnostiach... píšem hlavne pre to, aby si vedela, že môže byť aj horšie 😀 , ale na konci toho všetkého Ťa čaká malý drobec, vďaka ktorému na všetko zlé zabudneš 😉

7lucia77
autor
27. máj 2016

Verím baby, že to prejde cubi dup a bude dobre. Teším sa už moc na drobca a preto to aj vydržím, ale predsa len tíško závidím tým dievčatám ktoré tieto "ranné" nevoľnosti nepoznajú

zonjushe
27. máj 2016

Ja som mala pri druhom babu katastrofalne nevolnosti a to som mala uz doma 2 rocnu dcerku a staraj sa o nu,o domacnost..bolo to priserne a preslo ma to okolo 20tt az 😩

andelik691
27. máj 2016

Tiež som si tým prešla. Len ja som vracala každý deň a celý deň.. Aj vodu .. Veľa som spala, nič iné som nevládala. Mne celkom dobre robili lízatká proti nevoľnosti, dostať ich v lekárni. Treba len vydržať.

womankc
27. máj 2016

@7lucia77 no po pravde niekedy nezaberie nič ja som mala silné nevoľnosti 3 tehu zo štyroch prvé len tri mesiace , tretie brutál schudla som 8 kíl , posledné asi najhoršie vracala som aj 10x za deň, vstávala som s vrtulou ako po opici aj líhala s tým istým trošku mi to utlmili čípky torecan a skúšala som aj výťažok zo zázvoru , také tablety v tehu _ ginger či tak akosi sa to volalo , ale popravde mi to moc nepomohlo, aj mi radili jesť kým vstanem ráno marína keksy , či trošku suchého rožka..... no neviem moc to nezaberalo . toto som našla možno ti to pomôže http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...

martinsen
27. máj 2016

@7lucia77 ja som tiež závidela ženám, ktoré nemali ranné resp. celodenné nevoľnosti ale nakoniec som mala veľmi ľahký pôrod 🙂

7lucia77
autor
27. máj 2016

@womankc ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre