Hrudka v pošve. Čo to môže byť?

hipuska
9. okt 2008

Ahojte, prepacte za nazov temy ale som nevedela ako to mam povedat. Som v 22 tt. Uz druhy den mam k veceru v posve taku masovu hrudku, v hornej casti. Okolie je trochu bolestive, ale nie taka typicka bolest ale ako keby presilene ci osuchane? Momentalne nemozem ist k lekarovi,len som konzultovala cez telefon a lekar mi povedal, ze to je pravdepodobne posvove dno, ktore sa mi vytlaca von ked babo tlaci prilis vela na mechur, ze je to v poriadku. Citim, ze maternicu mam polozenu dole pod pupokom.

Chcem sa spytat ma niekto nieco podobne?

lucia375
9. nov 2008

Ahoj.
Klesnutu maternicu som pozorovala asi v 14. tyzdni. Tiez som mala dole hrudu ale riadne velku. Rano v pohode ale postupne v priebehu dna sa to zhorsovalo a najhorsie to bolo vecer. Bolest som necitila ale ma to tlacilo a bolo mi to dost neprijemne tak som o par dni isla k lekarovi, ktory mi oznamil ze ta hruda je krcok maternice. To som sa riadne zlakla. Hned ma dal na rizikove, prikazal mi lezat pretoze posobenim gravitacie maternica klesala dole a pohrozil mi ze ak sa to nezlepsi tak mi hrozi aj nemocnica. Asi po mesiaci sa mi to zlepsilo a teraz som v 20. tyzdni a som uz v pohode ale davam si pozor, hlavne na tazke veci a snazim sa oddychovat. Priciny mam hladat v 1. pôrode - 4 kg dieta, normalny a dost rychly pôrod. Az doteraz som sa z toho tesila a vidim ze to malo aj negativa. Teraz mi hrozi cisarsky tak uvidime.
Drzim ti palce aby sa ti to tiez upravilo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre