Hyperaktívne bábo v brušku. Je to normálne?

luciakorky
19. apr 2007

Ahojte babulky. Chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s tym, ze babo v brusku stale kope. Ci je noc, ci den, stale kopcuje. Az mi to pripada tak, ze vobec nespi. 😖 Je to v poriadku?

lienocka80
19. apr 2007

Ahojko! Luciakorky ja som v 33 tt a niekedy mam pocit, ze mi to moje brusko chce niekam ujst! Neboj sa urcite to nieje nieco zle! Moje ma uz kope hore do zaludka co je dost neprijemne a obtiera sa o rebra. A vravela si nieco lekarovi?

roxi
19. apr 2007

Už som mala kvôli tej hyperaktivite obavy asi od 20 týždňa, zatiaľ je maličká stále taká aktívna, ale tak jeden deň v týždni si dá pauzu a máme lenivý deň, keď sa len občas mrvíme, vtedy to využívam na odpočinok a spánok, vraj je to normálne, že niektoré deti sú aktívnejšie a vraj sa hýbu aj v spánku, aspoň som také niečo čítala.

lusil2005
19. apr 2007

no moja mala uz by podla kniziek mala byt kludnejsia kvoli nedostatku priestoru, ale asi jej to zabudol niekto povedat 😀
lebo ja este stale mavam pocit ze mi utecie brucho 😅

ikka
19. apr 2007

lusil napodobne 😀 niekedy mam pocit, ze musim mat v brusku aspon dve babatka, pretoze kope na vsetky strany, ze nechapem jak je tam rozlozene 😕 a to uz pomaly rodim... 😀
luciakorky...len si to uzivaj, potom nam za tym kopkanim bude aj smutno ☹

aaandrejka
20. apr 2007

lucia, mne lekar na usg vravel (ked som mu hovorila o hyperaktivite svojho babatka), ze tie babatka dokazu mat taky rezim, ze 2 minuty spia a 2 minuty kopu... a ze mam byt rada, ze kope, ze je to vzdy lkepsie ako sa znervoznovat, ze sa nehybe 🙂

hedunecka
20. apr 2007

ahojte baby chcem sa spytat ci to aj vam tak zacinalo ja som sice len v 20tt ale moje mimi bude asi tiez hyper..ked si lahnem raz ma kopne vlavo a postupne sa s rukou dopracujem na druhu stranu..no a rano cestuje zase spat..a niekedy ked ma kopka na pravej strane za pol min.ma kopne vlavo co nexapem..potom v strede a zase na pravo..sice este necim mimi stale niekedy mi iba tak tukne hlavne vecer ho citim ale to tam robi asi salta..a inokedy ho necitim cely den iba ked sa ulozim spat tak mi 2xtukne..myslite ze aj moje bude hyper..alebo sa vam tie pohyby prejavili az neskor?

luciakorky
autor
20. apr 2007

To som rada ze nie som sama 😵 Hedunecka, aj mna zacalo malinke kopat tak v 18tt, a stale to trva, chi. Ale je pravda, ze radsej nech kope viac, ako keby nemalo kopat vobec. Na bud.tyzden idem k doktorovi, tak som zvedava, co mi povie. A este nieco...Minule sa mi tak brutalne zacalo nadvihovat brusko, a stale som v nutri nieco citila, a nakoniec sme prisli s drahym na to, ze ma stikutku. Chuda male, asi mu to bolo aj neprijemne, ale v poslednom case stikuta skoro kazdy druhy den. Vam sa to este nestalo?

hedunecka
20. apr 2007

😀 luckaaaa jeeeeeej to musi byt ake krasne..ja som si bola na xvilku lahnut a moj drobcek sa mi samozrejme musel poxvalit tak som dostala zopar kopancov..asi je dolu hlavickou lebo teraz to bolo pri pupku 🙂

hedunecka
20. apr 2007

baby a mozem sa este spytat kedy ste zacali citit pohyby pravidelne..za den dostanem ale 20 kopancov alebo ako sa to ma sledovat??

gabriell
20. apr 2007

Ahojky. hedunecka ja som začala poriadne pohyby cítiť až teraz niekedy, najskôr som sa bála, ked baby hovorili, že cítili jakési bublinky už v 17tt a ja jakosi stále nič 😖 ale teraz ako keby sa prebrala a riadne premety mi robí v bruchu 😀

hedunecka
20. apr 2007

a ako casto ju citis??

lari
20. apr 2007

Ahoj maminy, ja už mám bruško velikánske ale až teraz začínam pociťovať také zvláštne kotrmelce a ešte viac si uvedomujem čo ma čaká. Chcem sa spýtať, či viete niečo o tom, že bábu sa v brušku može čkať?posledné 3dni sa mi zdá, že s malinkým preživáme práve to ono čkanie a neviem čo to znamená a prečo to tak vlastne je.Tak ahoj a veľa veľa kopančekov

jankamanikova
20. apr 2007

Ahoj!
Nas Matusko v brusku stale kopal ako "divy". Je z neho velmi kludne babenko, pokojne a usmievave. Janik - nas prvy syncek - nekopal vobec, taky lenosko a teraz? Je z neho zive stvorenie, velmi vnimave a neposedne dietatko. To je len moja skusenost.

luciakorky
autor
20. apr 2007

AHoj Janka, ty si to mala asi naopak, napriklad kamaratka mi hovorila, ze jej prve babo bolo v brusku kludne a je take aj teraz. Pri druhej to uz bolo inak. Mala ju zevraj stale kopala, aj v noci, to aj mna, a teraz je strasne ziva, stale nieco vymysla a vobec neobsedi, stale musi nieco robit. Tak uvidime,ake bude to nase, ale podla toho,co robi v brusku,to nevyzera najlepsie 😀

A Lari, jasne,ze sa moze babu ckat. Ja som to prvy krat citila asi pred 10 dnami, a odvtedy malinke cka skoro kazdy den, ale skor vecer. Brusko sa mi nadvihuje, je to zlate. 😎

yanikovamamina
20. apr 2007

Ahojte, nas maly bol tiez riadne sidlo, citila som ho od 13 tyzdna, tazko uverit, co? a v piatom mesiaci ma zobudil bez problemov zo spanku. A kopkal az do konca, trenoval poctivo. Ale ja som sa z toho tesila, ked si dal pol dna pauzu, uz som musela pit nejake ukludnujuce cajiky lebo som sa onho strasne bala, alebo som ho "steklila" na nozicke.

Velmi sa nam obom pacilo po obede si sadnut tak na pol hodinku s vylozenymi nohami a skratka v klude. To sa riadne vyzuril a potom bol trocha kludnejsi. Este sa mu strasne pacilo, ked som mu citala, tiez santil a potom sa postupne ukludnil a asi aj zaspinkal.

dai
21. apr 2007

ahojte,
som citala ze ta stikutka vznika ked sa babo prilis napije plodovej vody a potom to nevie spracovat 🙂 takze mame pahltne babatka v brusku - ked sa im cka 😀
moja mala tiez beha stale... najhorsie je, ze ked da chvilu pokoj, tak pride manzel a citi potrebu sa s drobcom pohrat / on to tak nazyva 😉 / co znamena ze pichne do bruska kde je trosku vypucene a babo sa samozrejme hned zobudi a kopne mu naspat... on ma z toho obrovsku radost , lebo si mysli ze ho babo uz spoznava a hra sa s nim tiez 😎 ja uz mam take vykopane brusko, ze mam podla mna niekde vo vnutri uz modriny... 😅

tonicka
21. apr 2007

Ahojte babulky.Tak nasa karolínka bola tiez hyperaktívne babatko a v podstate je aj teraz taka.Cez den spat moc nepotrebujeme, len na maminke. Mam zapísané ze okolo 30tt bola velmi hyper, ja som zaspávala od unavy aj ked kopala, len manzel mi hovoril, ze som to mala vidiet. a vlastne taká bola v 2 mesiaci zivota.Vobec nepotrebovala spat, ani cez den ani v noci.Len 10 minutovky. Ona dokonca aj teraz kez spinka, tak kope nozkami 😀 To máte nacvik, aspon vas to nezaskočí 😀 Hedunecka, s tými pohybmi je to tusim tak, že by mali byt v priebehu desiatich hodín aspon 5, ale jedná sa hlavne o vysie stadium tehu(od toho 30tt) 🙂

tonicka
21. apr 2007

a stikutku sme mali ku koncu skoro stala, pahltnicka som mala v brusku a teraz mame tiez aj stikutku aj by stale papala.Najme ked spapam trosku stiplave, alebo sladke...mnaaaam 😀

hedunecka
22. apr 2007

no viete lebo ja som sa zlakla toho ze baby v septembri pisali ze ix kope bud vlavo alebo vpravo...to moje za den vymeni aj 3-4 polohu..a hlavne vcera ked som pozerala tv tak ma kopkal hore vlavo a ked som si lahla na bok uzaj bol napravo dole a kopal tam..ked som si opat lahla na xrbat vratil sa naspat ale nalavo dole..a rano uz bol zase na druhej strane..kolkokrat ho hladam s rukou a cakam kde mi zakope..boze dufam ze to tak nebude ako pisete ze bude spavat velmi malo a bude velmi zive.. 😕

nane
22. apr 2007

hyperaktivne dieta neznamena, ze je len zive...ale ze je aj nepozorne a nesustredi sa....takze sa upokojte...
a vobec to nie je sranda mat take dieta...nemyslim tym, ze neprespi noc a podobne, to by bolo najmenej....ale deti v skolke na ktore ma ucitelka podozrenie na hyperaktivitu MUSIA ist pred nastupom do skoly na psych. profil, preco? lebo sa nedokazu sustredit a tym padom, sa nedokazu ucit, su nepozorne, hrave...takze ich nechavaju este min rok v skolke aby sa vyhrali.
mimoch. pred nastupom do skoly do skolky chodi psycholog aby zistil zrelost deti...robi im testy...musia nakreslit postavu cloveka, rozpravaju sa s nimi, davaju im otazky...etc...
takze si skor prajte, ze je to len zive dieta a nie hyperaktivne

andy.a
22. apr 2007

ahoj,nane,máš pravdu,čo si písala...ja som tušila už v tehot.,že malý bude hyperaktívny,lebo stále kopal,akoby vobec nespal,ani cez deň ani v noci...kEd SA NARODIL,tak sa to potvrdilo,velmi málo spával,plakával,energie mal stále dosť,akoby mu ten spánok ani nechýbal,kým ostatní sme padali od únavy...teraz má 3 roky,spí už lepšie,ale sú tam tie problémy s pozornosťou,nadmenrná aktivita pretrváva,aj ked sa dá lepšie usmerniť...ale napr.ani jesť nemusí,lebo sa sústreďuje na všetko možné okolo neho a jedlo j
e to posledné,čo by ho zaujímalo.
nemusí však znamenať,že dieťa ktoré vmaternici stále kope a trepe sa,bude u

rčite hyperaktívne.Teraz čakám druhé dieťatko,mám pocit,že kope ovela menej,tak snáď nám nehrozí druhý "postrach Denis".

yanikovamamina
26. apr 2007

To je pravda, dnes je moderne hned kricat hyperaktivne dieta. Jpoznam take naozaj len jedno ma uz 12 rokov a stale je takeje to neskutocne narocne. Nas maly je velmi zivy, stale beha a malo spava, casto sa v noci budi, ale tak to ma byt ci nie? Ja som ani nechcela pokojne babo, co cely den len prespi, chcela som trocha action. Teraz by som obcas prijala aj pauzu, ale aspon sa nenudime.

dadulka19
27. apr 2007

Ahojte babenky,som rada,že ste začali takúto tému,lebo aj ja mám momentálne v brušku vééééľmi aktívne bábenko 🙂 .Najprv som si myslela,že to nie je normálne,vo dne v noci mi bruško tancovalo,ale doktor ma ubezpečil,že je všetko o.k.Dokonca sme videli na sone pred 2 mesiacmi,ako vystrelo nožku.Bolo to úžasné.Ono je vlaste na každom sone v pohybe a aj doktor sa mu prihovára,nech trochu vydrží.Vtedy moja dcérka poznamená:..zase má discotéku... 🙂 Dcérka bola v brušku oveľa kľudnejšia,taká bola aj po narodení a aj teraz.Tak som zvedavá,aké bude toto malé,ked sa narodí.A štikutku má aj toto bábenko a mala aj staršia.

natal
27. apr 2007

Ahojte. To moje od 17tt v brusku vystraja. Raz bolo hore, raz dole, raz kopalo vlavo, raz vpravo. Doktor povedal, ze je to uplne normalne. Tiez ho nevedel ani pomerat na ultrazvuku, lebo sa krutilo, vrtelo. A ked sa opovazim ho pritlacit ... To dostanem kopanec! Teraz uz nema tolko miesta, ale aj tak dokaze nadherne kusky. Uz som sa naucila aj spat pri jeho kreaciach. Manzel sa na tom vzdy rano bavi, ze ja spim a brucho mi chodi hore dole. A este mi robi take, ze sa vypuci, normalne ho nahmatam, zacnem ho hladkat a ono sa mi vypuci este viac. A stikutka? Tak tu mame niekolkokrat za den. Zo zaciatku som bola z toho nervozna, no ako mu pomozem, ale zvykla som si. Ale tesim sa ked pride na svet. Som zvedava, ci bude take aktivne aj po narodeni. Ale tak sa nan tesiiim. 😀

ninocka
27. apr 2007

natal aj nas bol taky a teraz je to este viac

miska11
27. apr 2007

boze baby neastraste ma. a ja si čo počnem s dvoma hyperaktivkami. akoby boli na duracel 😀 stale len kopu.Ked som chodila na ozvi tak sa setričky len rehotali, že ked vyjdu von a budu take ako v brušku mam malo 4ruky 😅

yanikovamamina
1. máj 2007

Miska
Vsetko sa da zvladnut. Ja mam sice len jedno, ale nikdy som si nemyslela, ze bez spanku a bez pomoci- rodina je daleko a manzel v praci, to budem takto zvladat. Keby mi to dali vyskusat tak na tyzden predtym, asi by som si to rozmyslela. Ale to je prave dobre, ze to prichadza vsetko postupne a mamy to uz nejako vydrzia. Maly teraz uz beha a je to super. TIe kludne deticky stale treba zabavat, a nas maly sam nabeha kazdy den zopar kilometrov a mame takmer volno.

psyxooo
1. máj 2007

mne sa tiez zda, ze to moje nikdy nespi, napr vcera kopalo uplne cely den, bud ma boxoval alebo sa prevaloval, fakt uplne od rana az do vecera, naviac sa mi zda, ze tie kopance su strsne trhave, velmi rychle, akokeby malo to male nejaky zachvat, normalne ma to znepokojuje, budem sa musiet spytat lekara.

yanikovamamina
2. máj 2007

spytaj sa aby ta ukludnil, ale myslim, ze sa nemusis bat. Mne maly niekedy vyvadzal, ked som prilis cvicila, alelo pocuvala hudbu, ktora sa mu nepaci, alebo neznasal, ked sme isli autobusom. Kopcoval poriadne, ale ked som sa vyhybala tomu, co sa mu nepacilo, bolo to prijemnejsie a az tak to nebolelo.

titkovamiriam
3. máj 2007

ahojte,marek bol tiez v brusku velmi aktivny,ved si na pupocnikovej snure aj uzol spravil,vystrasil porodnika,mna aj detsku lekarku,no vsetko dobre dopadlo a dnes je velmi kludne dietatko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre