Hyperaktívne bábo v brušku. Je to normálne?

luciakorky
19. apr 2007

Ahojte babulky. Chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s tym, ze babo v brusku stale kope. Ci je noc, ci den, stale kopcuje. Az mi to pripada tak, ze vobec nespi. 😖 Je to v poriadku?

luciakorky
autor
3. máj 2007

Ja som cestovala vcera do BA a naspat, kvoli skuske zo skoly, je to 2 hod.tam a 2 hod.naspat, ale ja som uz nevedela, co mam robit. Malemu sa to vobec ale vobec nepacilo, stale sa prevaloval v brusku a strasne kopal, az som sa zlakla, co mu je. A ako strasne to bolelo 😲
Asi sa mu nepaci jazda v aute 😀

klarapp
3. máj 2007

ahojte tak ja som v 24 tt a takisto citim poriadne ze kope aj teraz asi citi ze o nom hovorim 😀 ale ja mam radost aspon viem ze je ok..Lebo pri prvej dcerke som strasne malo citila pohyby a som sa baa ze ci je vsetko v poriatku 😖 ale to zas kopala v noci ked ja som kludne spala 🙂

dacey
4. máj 2007

ahojte maminy.... luciakorky, ja som zase počula, že bábätká majú strašne rady cestu autom... no, samozrejme, okrem retarďákov, že na tie sú háklivé... :o) čo sa týka kopancov, ź vlastnej skúsenosti viem, že keď som pila kávu ráno. do poobedia malý asi nespal, mala som večne rozkopané bruches. až mi sestra povedala, že kofeín na bábo vplýva tak, ako na mňa, takže ani malé nepotrebuje bubkať... tak sa motká, hrajká... a KOPE MA DO REBRA... au, au, au. asi to malého baví, keď sa mamka v meste točí, vrtí, nadáva a všetko na mňa pozerájú ako na blázna... :o) tak už kávu nepijem, iba po celej prebdetej noci, keď nemôžem spať. sestra mi ešte povedala, že keď budem kojiť, nemala by som piť a jesť nič s kofeínom, ani guaranou, lebo sa to premieta do mliečka a malý bude vystrájať... a keď teraz kávu nepijem, krem pár kopancov, ani neviem, že čakám bábo... okrem toho vééélkého brucha a večných bolestí...

luciakorky
autor
4. máj 2007

Zeby to mala na svedomi kava? Ja si davam iba take kakao, skoro viac mlieka ako kavy, ale asi sa mu to naozaj nepaci, opytam sa doktora a dam vediet 😀

psyxooo
4. máj 2007

ja som na kavu neni velmi zvyknuta, a minule som si dala taku silnu Lavazu mi spravili, hned som sa musela hybat, ani som tam uz neobsedela, mna to prebralo bohovsky, a male stale nic, az po hodine, ked som sa isla naobedovat, az po tom obede zacal vystrajat, takze neviem, ci kava vplyva na toho mrnousa, mne lekar vravel ze nie

susik77
4. máj 2007

caute, ja som doteraz mavala len take svalove zasklby, ale vcera som uz citila, ze mala pribera, to uz boli kopance 😀 . A tiez vzdy po kave a po hrozne, to uz mam vyskusane 😎

susik77
28. máj 2007

baby, ako ukludnujete vase miminka, ked vela kopu? Mne uz nic nepomaha 😎
Aspon, ze kope vacsinou len cez den, v noci sa vyspim 😉

luciakorky
autor
28. máj 2007

susik, ja uz to svoje vobec neviem ukludnit. To sa proste neda. AJ teraz ked si uz myslim, ze ma v brusku coraz menej miesta, stale kope a mrvi sa. Myslim, ze budeme musiet cakat, kym sa nam narodia 😢 😉 🙂 😵

esentielka
29. máj 2007

no neviem ci to moze byt z kavy..ja kavu nepijem a oje babo mi ide niekedy brucho rozkopat.. 🙂 ..podla mna je to individualne..

luciakorky
autor
29. máj 2007

To je asi individualne, a podla mna to nie je z kavy. Proste miminkam je uz asi dlho v brusku, tak sa snazia uputat pozornost, tak nas kopcuju 😀
Asi ich to bavi.Ale doktor mi povedal ze je to dobre, ked kope.

domeenika
29. máj 2007

babiny ja som v 17 tt a ja nic necitim.. niekedy aj skusam ci nezacitm aspon trosicku a stale nic... fnuuk

susik77
29. máj 2007

domeenika: nic si z toho nerob, ja som prve naozaj. pohyby zacala citit az okolo 19.tt, ale od 21.tt kope stale a stale sa premiestnuje...este si to uzijes 😀

domeenika
29. máj 2007

sa nemozem dockat.. 😵 a v kolkom tyzdni ti zistili ze cakas dievcatko?

beaska
6. aug 2010

obnovujem tuto temu, moje babeno je stale hore a kedze musim lezat vnimam to o to viac, lebo akonahle si lahnem na bok uz kope a tvrdne mi brucho 😖 tak musim lezat len na chrbte a v noci je tiez casto hore,no dufam ze po porode sa to zmeni, pri prvom som ani nevedela ze mam babo v bruchu a spachtos je do teraz 😀

mircalla
6. aug 2010

@beaska moje babo bolo tiez hyperaktivne....a po narodeni je zatial hotovy pokladik

miriam11
8. aug 2010

moja mala tiez v brusku neustale kopkala, vrtela sa, ci bol den, alebo noc. Teraz, ked je uz von, tak je uplne zlatunka, kludna, takze si myslim, ze aktivita v brusku nema po narodeni dietatka ziadny suvis..... vidim to tak, ze tam tej mojej bolo moc tesno, lebo vsetci vraveli, ze mam male brusko a vraj to bude male babo... a ups narodila sa s vahou 3580 g a mierou 52 cm.... 🙂

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanesska
9. aug 2010

ahojte... zlata temicka... 🙂
ja neviem ci mame zrovna hyperaktivne babo lebo nase ma uz od zaciatku taky rezim ze kope len rano a vecer cez den malokedy...
ale teraz ked uz sme v takom vysokom tt myslela som ze uz ju ani citit nebudem a mam pocit ze kope strasne vela uz jej tam je asi tesno tak preto ju citim vsade no a nájst si polohu na spanie aby vyhovovala nam obom tak to je umenie uz dobre dva tyzdne som sa poriadne nevyspala a inak aj mne sa nakoniec asi najlepsie spi na chrbte tak trochu nasikmo vtedy netlacim ani malu a ona sa moze tiez pekne natiahnut az k mojim rebram posledne dni ju mam stale pod rebrami jednu nozku tam furt vystrkuje aaaau... tak ju musim odsunut no je to zabavne... 😅
ale ked lezim sa fakt vrti jak vrtulka a mne z toho hrozne tvrdne brucho takze ja sa voooobec nevyspim a dohanam to potom cez den ked je trochu kludnejsia... 🙂
no a najlepsia je ked sa vezieme v aute ja este stale soferujem a to viem ze ju na 100% ukludni... vtedy sa ani nepohne...tak dufam ze aj v skutocnosti sa bude tak rada vozit...
inak aj ja som zvedava ci bude taky nocna sova z nej ako v brusku alebo to bude uplne inak... za par dni uvidime... 😵

flamenga
9. aug 2010

@neverendinglove môj malý stváral v bruchu strašné veci... a tiež najradšej v noci, keď som ja chcela spať... a teraz? Spí v noci 5-6 hodín 😵 😀

Takže baby nebojte... a nespájajte si bábätkovský pobyt v brušku s realitou po narodení... určite to bude úplne iné 😀 😎

beaska
12. aug 2010

dakujem dievcatka ukludnili ste ma 😀

velika1
12. aug 2010

dievcata, ja som prvy krat citila nie pohyby ale rovno kopance a poriadne 🙂 v 17tt a odvtedy sa snad drobec nezastavi ani na chvilku, ci je den alebo noc, jemu to je jedno🙂 kolkokrat mam pocit akoby fical na duracelke 🙂

janzurka
12. aug 2010

Velika1, pripomenula si mi nase zaciatky, tak sa na chvilu tiez zapojim 🙂 . Nasho Arturka som prvy krat citila tiez v 17tt tak, ze som lezala na gauci a brucho sa mi zacalo tymi malymi kopancami nadvihovat 😉 . Odvtedy, az do dnesneho dna sa nezastavil, je snad taky aktivny, ze sa to viac ani neda... 😝

bubinko83
2. dec 2012

Je hyperaktvine dieta v brušku aj po porode take živšie či nie? 🙂

matilda72
7. sep 2016

Chcela by som sa opýtať mám veľmi aktívne bábo. to že raz kope na pravo raz na ľavo nevadí, viem, že má rúčky aj nôžky 😀 😀 ale kope skoro polhodinu chvíľku pauza a zase niekedy je pauza 2 hodiny ale zase kope aj polhodinu je to normálne???? ale mám pocit akoby nespalala vôbec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre