Hypertyreóza v tehotenstve

misiaciik
20. mar 2018

Ahojte. Chcem sa opýtať či má niekto skúsenosti s nízkymi hodnotami tsh v tehotenstve. Našla som väčšinu príspevkov s opačným problémom. Gynekologička mi napísala podozrenie na hypertyreozu a čakám na vyšetrenie u endokrinologa. Ale po tom, čo som si prečítala na internete som sa začala dosť báť tak hádam nájdem niekoho s podobnými skúsenosťami.

ervenka
20. mar 2018

Ak napises ake mas hodtnoty TSH, t4 ja ti napisem, ci sa mas naozaj bat alebo nie. V ktorom tyzdni tehotenstva si? Vo vseobecnosti- je lepsie ked sa nieco vdaka krvnemu testu zisti a riesi, ako ked clovek nic nevie a neskor sa musi vyrovnat s nasledkami. Internet je plny hororor, vascinou ide o pripady s velmi extremnymi krvnymi hodnotami.

misiaciik
autor
20. mar 2018

@ervenka no moja hodnota tsh je 0,055 takže dosť pod hranicou. T4 neviem mám tam len anti tpo a to je v poriadku neviem či je to ono. A som 16tt

zuzu113
28. apr 2020

@misiaciik ahoj,mozem sa opytat ako si dopadla?velmi malo viem najst o nizkych hodnotach...dakujem

misiaciik
autor
12. máj 2020

@zuzu113 ahoj až teraz som si všimla že si písala 😊 vieš čo nakoniec všetko v poriadku. Sledovali ma u endokrinologa a hodnoty som mala ok. Nebrala som ani žiadne lieky. Syn už má rok a pol a je v poriadku. Mal síce mierny hypertonus ale bohvie či to a tým súviselo, skôr nie 😊

zaneeet
1. okt 2020

@misiaciik ahoj. Nasla som tu vasu diskusiu ohladom nizkych hodnot tsh v tehotenstve. Ja som do 11. tyzdna mala TSH 0.006, T4 volne a T3 zvysene, ze je to este hranicna hodnota a na endokrinologii mi povedali, ze pockame ci sa to pocas 1. trimestra neupravi, ze na ten THC vplyva hcg hormon. Avsak som v 14. tyzdni tehotenstva na krv mam ist 15. oktobra. Netusim ake mam teraz TSH, ale zaujima ma ci aj vy ste mali take priznaky ,,tazkosti": rano tlak na hrudi, busenie srdca, ked idem na prechadzku prejdem 300 m a musim si sadnut, rychlo ma vycerpaju aktivity ako zehlenie....je to podla vas normalne? :( uzivam iba magnesium. Zacala som aj jamieson prenatal, avsak vsimla som si, ze obsahuje jod, tak som ho vysadila.

vahcaac
19. aug 2021

@zaneeet prosím,mám ten istý problém... Ako si dopadla ?

zaneeet
11. júl 2023

@vahcaac
Ahoj, prepác, ze az teraz odpisujem, ale neprislo mi ziadne upozornenie 🤷‍♀️
No tie hypertyreozne stavy v stvrtom mesiaci pominuli a ja som si tehotenstvo zacala uzívat v pohode. Narodil sa nam zdravy chlapcek.
Teraz ked sa niekedy zamyslam ci chceme druhe, tak rozmyslam, ci hypertyreoza sa vrati alebo nie. Bola som rok po porode na vysetreni, ze stitna zlaza je v poriadku tak neviem.
Vy ste ako dopadli ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre